Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρεώνομαι όταν μου το δείχνει χωρίς να το χρησιμοποιώ;

 

όχι,αν δεν το θέλεις απενεργοποίησε το!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό και χρήσιμο, βελτιώνει πολύ την ποιότητα των κλήσεων και επιπλέον μπορείς να μιλάς και να σερφαρεις ταυτόχρονα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά το δικό μου μετά από 2 1/2 χρόνια χρήσης, δυστυχώς τελείωσε. Δεν έχει καθόλου σήμα, είμαι εκτός δικτύου και δυστυχώς είναι εκτός εγγύησης και πρέπει να πάρω κάτι άμεσα. Έχω ξεμείνει και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να το έχω για εφεδρικό...

Καμιά πρόταση για κάτι καινούριο θα ήταν ευπρόσδεκτη

Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου μετά από 2 1/2 χρόνια χρήσης, δυστυχώς τελείωσε. Δεν έχει καθόλου σήμα, είμαι εκτός δικτύου και δυστυχώς είναι εκτός εγγύησης και πρέπει να πάρω κάτι άμεσα. Έχω ξεμείνει και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να το έχω για εφεδρικό...

Καμιά πρόταση για κάτι καινούριο θα ήταν ευπρόσδεκτη

είσαι σίγουρος ότι φταίει η συσκευή?

Πάρε τηλέφωνο την εταιρία κινητής και δες μήπως είναι καμία ρύθμιση!

Έτσι και εγώ μια ημέρα δεν μπορούσα να καλέσω και νόμιζα ότι κάτι χάλασε και τελικά ήταν μια ρύθμιση που δεν γνωρίζω πως είχε πειραχτεί!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι φταίει η συσκευή?

Πάρε τηλέφωνο την εταιρία κινητής και δες μήπως είναι καμία ρύθμιση!

Έτσι και εγώ μια ημέρα δεν μπορούσα να καλέσω και νόμιζα ότι κάτι χάλασε και τελικά ήταν μια ρύθμιση που δεν γνωρίζω πως είχε πειραχτεί!

 

Θα το κάνω και αυτό αύριο να δω μήπως γίνει κάτι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mηπως τα επαιξε η καρτα sim;

 

Την έβαλα στο LG g3 (

Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου μετά από 2 1/2 χρόνια χρήσης, δυστυχώς τελείωσε. Δεν έχει καθόλου σήμα, είμαι εκτός δικτύου και δυστυχώς είναι εκτός εγγύησης και πρέπει να πάρω κάτι άμεσα. Έχω ξεμείνει και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να το έχω για εφεδρικό...

Καμιά πρόταση για κάτι καινούριο θα ήταν ευπρόσδεκτη

 

Πολύ περίεργο. Δοκίμασε factory reset και επιδιόρθωση μέσω companion. Επιπλέον δοκίμασε και άλλη κάρτα σιμ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο να χαλάει η κεραία , εχω σε περιβάλλον κοντινό ενα samsung και ενα Xiaomi ετσι απλα να σταμάτησαν να βλεπουν σήμα , κ αυτα μετα τα 2 χρόνια .
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο να χαλάει η κεραία , εχω σε περιβάλλον κοντινό ενα samsung και ενα Xiaomi ετσι απλα να σταμάτησαν να βλεπουν σήμα , κ αυτα μετα τα 2 χρόνια .

 

Μπορεί μετά από πτώση για παράδειγμα. Τότε το καταλαβαίνω. Η συνεχής υπερθέρμανση επίσης κάνει ζημιά στο RF.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο να χαλάει η κεραία , εχω σε περιβάλλον κοντινό ενα samsung και ενα Xiaomi ετσι απλα να σταμάτησαν να βλεπουν σήμα , κ αυτα μετα τα 2 χρόνια .

 

Δίκτυο οκ, sim οκ. Μίλησα με υποστήριξη και μου είπαν για το companion το οποίο θα κάνω το μεσημέρι. Μίλησα και με το σέρβις το οποίο είναι στο Γέρακα και μου είπαν ότι παίζει να είναι πλακέτα και ότι σε αυτή την περίπτωση δε με συμφέρει να το φτιάξω. Ο έλεγχος είναι 18 ευρώ.

Θα σας κρατήσω ενήμερους...

Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στην ζεστή παιδια τα κινητά , να νιώθετε που λεμε , μιλάνε αν τα ακούσεις .

Και πλοήγηση όχι τζαμί μπροστά . Καίνε εκει . Γενικολογω έτσι ; Καμία σχέση με το παιδί κ το πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Δίκτυο οκ, sim οκ. Μίλησα με υποστήριξη και μου είπαν για το companion το οποίο θα κάνω το μεσημέρι. Μίλησα και με το σέρβις το οποίο είναι στο Γέρακα και μου είπαν ότι παίζει να είναι πλακέτα και ότι σε αυτή την περίπτωση δε με συμφέρει να το φτιάξω. Ο έλεγχος είναι 18 ευρώ.

Θα σας κρατήσω ενήμερους...

 

Πολύ κρίμα. Παρά πολύ κρίμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Δυστυχώς έχω άσχημα νέα. Στην omnitech που είναι το επίσημο σέρβις , η επισκευή θέλει 350 ευρώ για αλλαγή πλακέτας. Το πήγα και σε ένα άλλο σέρβις , μη επίσημο, (easyservice.gr) και μου είπαν ότι δεν επισκευάζεται. Δυστυχώς μετά από 2 1/2 περίπου χρόνια το κινητάκι μου με εγκατέλειψε. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι φοβάμαι να πάρω sony πάλι αν και τα λατρεύω και ότι αυτή τη στιγμή είμαι χάλια οικονομικά, οπότε για να έχω κάτι με full specs δυστυχώς με βλέπω με κανένα POCO. Αυτά τα ολίγα.
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Στο 2,5 χρόνια μου χάλασε το xz1.. Πλακέτα λογικά γιατί αν το βάλω στην κατάψυξη, λειτουργεί για κάνα 5λεπτο μέχρι να κολλήσει, και να σβήσει πάλι. Επίσης χάλασε το xz1 φίλου, το οποίο του είχαν δώσει πριν 1,5 χρόνο από το service, καινούριο(συσκευή αντικατάστασης). Δεν μας τα λέει καλά η sony τελευταία..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Βαρανε πλακετο ; Η φάση ειναι οτι αυτά γίνονται ξαφνικά . Το xz1 μου δουλεύει απο όταν κυκλοφόρησε κ παει μπαλα .

Αλλα αυτό ειναι το κακο , μια βλαβη σαν αυτη βγαίνει ξαφνικά.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου, τι εννοείς στην κατάψυξη;

Κυριολεκτικά μιλάς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατι πιθανόν παθαίνουν θερμικά , πως ειναι η πάστα στα pc ;

Htc u ultra φίλου μετα από πλοήγηση καλοκαίρι στο τζάμι επαθε ζημιά , αλλα οχι καθολική , ποτε ομως δεν έφτιαξε .

Μολις ισα κατι του κανεις κολλάει , με την ελάχιστη ζεστή .

Για αυτο σας λεω να προσέχετε πως τα λειτουργείτε . Την νιώθετε την ζέστη επάνω τους , οποτε δωστε τους αυτό που χρειάζονται , δηλαδή ανάπαυση .

Και οχι στο τζαμι το καλοκαίρι στο αμαξι η στον ηλιο σε παραλία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου δεν ξέρω αν το παθαίνουν γενικά τα Sony ή γενικά τα κινητά. Όπως και να έχει δεν άντεχα να πάρω κινητό άλλης εταιρείας..με τόσο bloatware και οθόνες της πλάκας έκανα μια σύγκριση live σε μαγαζί και κατέληξα στο Xperia 5ii. Τα λέμε σε εκείνο το νήμα.
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζί βρήκες το 5ii για δοκιμή?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου δεν ξέρω αν το παθαίνουν γενικά τα Sony ή γενικά τα κινητά. Όπως και να έχει δεν άντεχα να πάρω κινητό άλλης εταιρείας..με τόσο bloatware και οθόνες της πλάκας έκανα μια σύγκριση live σε μαγαζί και κατέληξα στο Xperia 5ii. Τα λέμε σε εκείνο το νήμα.

 

Και εγώ που πήγα σε xiaomi η σύγκριση με σονυ είναι αστεία. Όπως και τα οικονομικά μου πάνω κάτω. Η Sony είναι άλλη κατηγορία από μόνη της.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...