Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι περίεργο είναι οτι τις παίρνει στη σειρά και όχι απλά την τελευταία.

 

Δεν είναι περίεργο. Έχει build dependency.

Καλό θα ήταν να περάσεις την τελευταία έκδοση, factory reset και στήσιμο. Να το έχεις φρέσκο από την αρχή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε το βλέπω στη λίστα με αυτά που θα πάρουν Android 11. Είναι δυνατόν;; Μόνο μια έκδοση και δεν έχει κλείσει καν 2 έτη μεγάλων αναβαθμίσεων όπως υποσχέθηκε η Sony.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,η sony ξύπνησε πρόσφατα σε αυτόν τον τομέα με το 1 & 5 και με το 1ιι & 5ιι σχετικά με τις αναβαθμίσεις.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

θα σας τον φορεσει κ σε εσας ; οπως εμας με το xz1 ;

παει με σπασμενα φρενα στον γκεμο η sonαρα .

Αν αναφέρεσαι Γιώργο στο ΧΖ3 ναι θα μείνει με την 10αρα

Το 1 & 5 θα πάρουν την 11

το δικό μου και το 5ii θα φτάσουν μέχρι και την 12

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, αντιμετωπίζει κανείς θέματα συνδεσιμότητας με το wifi? Να τον πετάει έξω χωρίς λόγο ενώ παίζει κάποιο παιχνίδι πχ;
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Κατα τύχη χθες και σήμερα το έχω ανοιχτό το ΧΖ3 και δεν έχω θέματα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα μετά απο επαναφορά φαίνεται να συνήλθε αλλά δεν είμαι βέβαιος. Μου το βγάζει σε άσχετες στιγμές αυτό το θέμα. Ξέρετε πόσο πωλείται μεταχειρισμένο αυτή την περίοδο;
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ πριν αγοράσω το 1ii το είχα βάλει το XZ3 απο ότι θυμάμαι στα 250€ δεν είμαι και σίγουρος γιατί δεν θυμάμαι.

Είχα 2 κλήσεις για να το δώσω αλλά τελικά αποφάσισα να το κρατήσω.

Νομίζω κάπου εκεί.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, δυστυχώς συνεχίζω να αντιμετωπίζω πρόβλημα με το WIFI. Έχει κανείς σας αντιμετωπίσει θέμα αποσυνδέσεων σε άσχετο σημείο; Μπορεί να μου συμβαίνει μία με δύο φορές στις 2 μέρες. Με μία επανεκίνηση λύνεται συνήθως, αλλά κάποιες φορές όχι. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ασύρματο δίκτυο και όχι το κινητό; Με άλλες συσκευές (πχ L3) δεν έχω αντίστοιχο θέμα στο ίδιο δίκτυο. Στη SONY η λύση που έχουν για όλα είναι το companion, το οποίο δεν άλλαξε κάτι... Έχεις κανείς κάποια σχετική εμπειρία; (πρωτού το στείλω στην omnitech για service)
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, δυστυχώς συνεχίζω να αντιμετωπίζω πρόβλημα με το WIFI. Έχει κανείς σας αντιμετωπίσει θέμα αποσυνδέσεων σε άσχετο σημείο; Μπορεί να μου συμβαίνει μία με δύο φορές στις 2 μέρες. Με μία επανεκίνηση λύνεται συνήθως, αλλά κάποιες φορές όχι. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ασύρματο δίκτυο και όχι το κινητό; Με άλλες συσκευές (πχ L3) δεν έχω αντίστοιχο θέμα στο ίδιο δίκτυο. Στη SONY η λύση που έχουν για όλα είναι το companion, το οποίο δεν άλλαξε κάτι... Έχεις κανείς κάποια σχετική εμπειρία; (πρωτού το στείλω στην omnitech για service)

Εχει κει επαναφορα ρυθμισεων εφαρμογων,δικτυων κλπ ή τελικα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πρωτου το στειλεις?

Αποσυνδεση απο το wifi ή αποσυνδεση απο το ιντερνετ? Σε αλλα wifi πως συμπεριφερεται?Για να αποκλεισεις οτι δεν φταιει το wifi

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι τα δοκίμασα τα περισσότερα. Με άλλα wifi δεν έχω προσέξει, λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ άλλη συσκευή ως κύρια, οπότε δεν μπορώ να τη χρησιμοποιώ συνέχεια για να προσέξω. Στο σπίτι κ το γραφείο πάντως το κάνει. Αλλού δεν καταναλώνω πολύ χρόνο. Απλά ήλπιζα να είναι κάτι που είναι γνωστό στην κοινότητα και που υπάρχει λύση.
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Το xz1 μου κάνει τέτοια , στο παρελθόν συχνά , αφήνει το ξανά πιάνει και αλλα τέτοια , καμιά φορά σκυλιαζει και δεν το βλέπει καν το wifi και με restart το βλεπει μια χαρά και συνδέεται.

Καποτε το εκανε και σπίτι και δουλειά , τωρα πλεον μόνο δουλειά και αραιά και πού .

Δεν έχω λύση και δεν ξερω πως βελτιώθηκε τοσο ωστε να γίνεται τοσο λιγο που δεν ενοχλεί !!!

 

Έλεγα για σέρβις καποια στιγμη και εγω αλλά ήμουν σίγουρος οτι δε θα το κανει εκει και θα του κάνουν επανεγκατάσταση λογισμικού και θα μου δίναν ετσι απλα , οποτε δεν μπήκα στον κόπο ποτε μου .

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σε εμένα!

δεν βλέπω κάτι να μου παρουσιάζει!

https://thedroidguy.com/how-to-fix-your-sony-xperia-xz3-smartphone-that-suddenly-wont-connect-to-wi-fi-troubleshooting-guide-1090538

Eδώ έχει μερικές λύσεις αλλά δεν ξέρω....

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα μήνα επέστρεψε με αλλαγμένη motherboard, οπότε είναι κρίμα να έχει ακόμα θέμα... Τα έχω δοκιμάσει όλα από το άρθρο thedroidguy, τεχνικός δεν είμαι, αλλά δεν μπορώ να ασχολούμαι με τη συσκευή 2 μήνες τώρα... Ο μόνος λόγος που δεν το έχω στείλει πίσω είναι γιατί δεν πρόκειται να βρούνε κάτι και απλά θα πουν ότι είναι οκ. Οπότε πλέον προσπαθώ να το καταγράψω - αν κάτσει βέβαια...
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο XZ1 που είχα όσο και στο 5 που έχω τώρα, αν για κάποιο λόγο το internet που δίνει το wi-fi δεν είναι ικανοποιητικό, τότε κόβεται η σύνδεση και σε περνάει αυτόματα στα δεδομένα της κινητής τηλεφωνίας.

Υπάρχει μάλιστα αντίστοιχη ρύθμιση μέσα στο μενού wi-fi.

Για παίξε λίγο να δεις τι γίνεται με αυτή τη ρύθμιση

 

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το εχει στα 340 το αμαζον αααν ενδιαφερει κανενα.

 

https://www.amazon.es/Sony-Xperia-Doble-Burdeos-Rojo/dp/B07GZ1W9NQ/ref=sr_1_1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχει στα 340 το αμαζον αααν ενδιαφερει κανενα.

 

https://www.amazon.es/Sony-Xperia-Doble-Burdeos-Rojo/dp/B07GZ1W9NQ/ref=sr_1_1

 

Πανάκριβο για τα σημερινά δεδομένα, πόσο μάλλον όταν έχει πέσει αρκετά χαμηλότερα τον προηγούμενο καιρό στην εγχώρια αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχε φτάσει και 290 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

Όπως και να έχει το πράγμα, είναι μια αξιόλογη, αλλά ξεπερασμένη συσκευή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχε φτάσει και 290 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

Όπως και να έχει το πράγμα, είναι μια αξιόλογη, αλλά ξεπερασμένη συσκευή.

 

Βασικα το θεμα ειναι τι αγοραζεις τωρα. Εχουν ανεβει ολες οι τιμες στα υψη.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχε φτάσει και 290 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

Όπως και να έχει το πράγμα, είναι μια αξιόλογη, αλλά ξεπερασμένη συσκευή.

σε hardware και σε οθόνη και σε άλλα μόνο ξεπερασμένη δεν είναι σε αυτά τα χρήματα!!!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τον Δεκέμβρη του 19 το είχε βάλει ο Κωτσόβολος 240€ και τον Απρίλιο του 20 το έδινε 299€ ο Γερμανός. Εκείνες ήταν για τότε καλές περιπτώσεις. Τώρα και σε αυτή τιμή τιμή του Amazon δεν είναι...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...