Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν 855 εχει καλυτερη καταναλωση μπαταριας και λογικα σιγουρα θα εχει γινει καλη δουλεια και στο λογισμικο απο θεμα διαχειρισης μπαταριας κλπ για να την εβγαλαν τοσο. Αλλωστε, αν σε βγαζει ολη την ημερα μεχρι το βραδυ που θα το βαλεις να φορτισει, δεν το θεωρω εγω προσωπικα "κακη μπαταρια".

 

*Καντε μια αναζητηση για ενημερωση απο τις ρυθμισεις - ασφαλεια - ενημερωσεις συστηματος google play. Σας εβγαλε το patch?

Εμενα, λογικα, αυτο ειναι.

https://ibb.co/1KGT82X

 

Ναι και σε εμένα αυτό έβγαλε..αλλά ακόμα λέει 5 Σεπτεμβρίου

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα αυτό έβγαλε..αλλά ακόμα λέει 5 Σεπτεμβρίου

 

Α, την περασες κιολας?

Πουθενα δεν βρηκα κατι σχετικο να εγραψαν σε φορουμ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Α, την περασες κιολας?

Πουθενα δεν βρηκα κατι σχετικο να εγραψαν σε φορουμ κλπ.

 

Ναι την έβαλα το μόνο που άλλαξε είναι ότι τώρα με το dark mode άλλαξε και το.play store.

Αλλά δεν είδα να αλλάξει το security update.ακομα λέει 5 Σεπτεμβρίου. Πειράματα μας κάνει η Google χαχαχα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έβαλα το μόνο που άλλαξε είναι ότι τώρα με το dark mode άλλαξε και το.play store.

Αλλά δεν είδα να αλλάξει το security update.ακομα λέει 5 Σεπτεμβρίου. Πειράματα μας κάνει η Google χαχαχα

 

Εμενα το play store αλλαξε σε dark εδω και 2 μερες. :p

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον που θα έχει τον 855 και όχι τον plus μεγάλο ερωτηματικό τα 90 Hz panel με 3700 μπαταρία σχεδιαστικά είναι μια χαρά.

 

Τεράστια απουσία πάντως το fingerprint για μένα. Και δεν καταλαβαίνω και τον λόγο απουσίας. Το Face unlock ελπίζω να δουλεύει καλά με άτομα με γυαλία σαν εμένα. Αλλιώς αχρηστεύει κατά πολύ την λειτουργικότητα του κινητού με γρήγορο ξεκλείδωμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια απουσία πάντως το fingerprint για μένα. Και δεν καταλαβαίνω και τον λόγο απουσίας. Το Face unlock ελπίζω να δουλεύει καλά με άτομα με γυαλία σαν εμένα. Αλλιώς αχρηστεύει κατά πολύ την λειτουργικότητα του κινητού με γρήγορο ξεκλείδωμα.

 

Ναι κι εμένα μου φαίνεται μεγάλο μείον, παρ' ότι μιλάνε με τα καλύτερα για το νέο σύστημα.

Τα γυαλιά δεν νομίζω ότι θα είναι πρόβλημα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα μου φαίνεται μεγάλο μείον, παρ' ότι μιλάνε με τα καλύτερα για το νέο σύστημα.

Τα γυαλιά δεν νομίζω ότι θα είναι πρόβλημα πάντως.

 

Μακάρι αλλά θέλω να το δω σε χρήση. Έχω έντονα γυαλιά μυωπίας (έντονο σκελετό και μεγάλο) όπως επίσης και παρόμοια γυαλιά ηλίου. Κρύβουν αρκετό πρόσωπο και τα 2 ενώ με ηλίου δεν βλέπεις και μάτια. Περιμένω να το δω στην πράξη αλλά πραγματικά το είναι απορίας άξιο γιατί δεν έβαλαν και fingerprint. Λες και είναι κόστος. Θα μου πεις θέλουν να κάνουν "force" στην χρησιμοποίηση του νέου συστήματος για να έχουν και καλύτερο feedback για πιο γρήγορη βελτίωση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ξενερώσει αρκετό κόσμο εάν δε βάλει δακτυλικό αποτύπωμα.

Κριτικάραμε την Apple που απουσιάζει στα κινητά της, τα ίδια πάει να κάνει και η Google.

Link to comment
Share on other sites

Δαχτυλικο αποτύπωμα το 4 Σίγουρα δε θα έχει, αλλά κατά τη γνώμη μου το προτιμώ , αρκεί το Face ID να δουλεύει άψογα όπως της Apple. Επίσης και τα fingerprint κάτω από την οθόνη ακόμα έχουν θεματακια , δε δουλεύουν άψογα.

Για ένα διάστημα που γύρισα σε iPhone μου φάνηκε πολύ πρακτικό.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Δαχτυλικο αποτύπωμα το 4 Σίγουρα δε θα έχει, αλλά κατά τη γνώμη μου το προτιμώ , αρκεί το Face ID να δουλεύει άψογα όπως της Apple. Επίσης και τα fingerprint κάτω από την οθόνη ακόμα έχουν θεματακια , δε δουλεύουν άψογα.

 

Για ένα διάστημα που γύρισα σε iPhone μου φάνηκε πολύ πρακτικό.

Μια χαρά ειναι το δαχτυλικο στην πλάτη. Τι ζόρι τραβάνε να τα βγαζουν δεν ξέρω

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι το δαχτυλικο στην πλάτη. Τι ζόρι τραβάνε να τα βγαζουν δεν ξέρω

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Καθόλου πρακτικό στο πίσω μέρος , καθώς κάθε φορά που θες να το ανοίξεις για να δεις κάτι, πρέπει να το σηκώνεις.

Γενικά μπροστά (σε κάθε του μορφη) είναι πιο πρακτικό, γρήγορο κ αποτελεσματικό.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Κατω απο την οθονη οπως το s10,mate 20 pro, p30 pro.τι πισω απο την πλατη.....οτι χειροτερο ειναι!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου πρακτικό στο πίσω μέρος , καθώς κάθε φορά που θες να το ανοίξεις για να δεις κάτι, πρέπει να το σηκώνεις.

Γενικά μπροστά (σε κάθε του μορφη) είναι πιο πρακτικό, γρήγορο κ αποτελεσματικό.

 

Διαφωνώ κάθετα σε αυτό. Δεν έχει χρειαστεί ούτε μία φορά να το κάνω αυτό. Double tap για να δω αν έχω κάτι. Αν έχω έτσι και αλλιώς θα το σηκώσω οπότε δεν υπάρχει ούτε μία φορά που να είπα καλύτερα να το είχα μπροστά. Κάθε άλλο με βολεύει. Και από το να έχω πιθανή κακή λειτουργία τότε το προτιμώ. Το ότι το αφαιρεί βέβαια και δεν έχει καν στην οθόνη είναι παράλογο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου πρακτικό στο πίσω μέρος , καθώς κάθε φορά που θες να το ανοίξεις για να δεις κάτι, πρέπει να το σηκώνεις.

Γενικά μπροστά (σε κάθε του μορφη) είναι πιο πρακτικό, γρήγορο κ αποτελεσματικό.

 

Καταλαβάινω αυτό που λες, αλλά είτε με always on display, είτε με double tap γίνεται η δουλειά σου.

Μέχρι στιγμής το δαχτυλικό στην οθόνη υστερεί πολύ σε σύγκριση με το κανονικό.

Να δούμε πάντως το face unlock πρώτα και μετά βλέπουμε. Γιατί τα δείγματα είναι θετικά. Προσωπικά περισσότερο θα μου λείψει το LED που βγήκε μετά το 2.

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό; Γιατί εγώ διαβάζω για πάνω από 850€ το pixel 4 64gb και το μεγάλο 1000€ Το 64αρι και 1100+ το 128.

https://www.phonearena.com/news/Google-Pixel-4-XL-price-leak-canada_id119462

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό; Γιατί εγώ διαβάζω για πάνω από 850€ το pixel 4 64gb και το μεγάλο 1000€ Το 64αρι και 1100+ το 128.

https://www.phonearena.com/news/Google-Pixel-4-XL-price-leak-canada_id119462

 

https://techblog.gr/mobile/google-pixel-4-kai-4-xl-oi-times-ton-64gb-ekdoseon-tha-einai-720-kai-820-eyro/

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητική τιμή με βάση μια επίσης θεωρητική τιμή σε CAD. Θα έλεγα να μη δίνεις και πολύ βάση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητική τιμή με βάση μια επίσης θεωρητική τιμή σε CAD. Θα έλεγα να μη δίνεις και πολύ βάση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Το περιμένω πως και πως.πιστευω να το φέρουν σύντομα εδώ κανένα σκρουτζ.αλλιως θα πεταχτω να το πάρω εγώ από αγγλία.χχαχαχα άντεξα να μην πάρω το νοτε

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητική τιμή με βάση μια επίσης θεωρητική τιμή σε CAD. Θα έλεγα να μη δίνεις και πολύ βάση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Οι τιμές αυτές είναι χωρίς ΦΠΑ , Κάτι που ξέχασε να αναφέρει στο άρθρο, άρα θα είναι πιο ακριβά σε σχέση με πέρυσι.

Πέρυσι το μεγάλο πιξελ είχε 950€ και το μικρό 850. Φέτος μάλλον υπολογίζουμε για 900 το μικρό και 1000 το μεγάλο , πάντα αρχικές τιμές στα 64gb

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές αυτές είναι χωρίς ΦΠΑ , Κάτι που ξέχασε να αναφέρει στο άρθρο, άρα θα είναι πιο ακριβά σε σχέση με πέρυσι.

 

Πέρυσι το μεγάλο πιξελ είχε 950€ και το μικρό 850. Φέτος μάλλον υπολογίζουμε για 900 το μικρό και 1000 το μεγάλο , πάντα αρχικές τιμές στα 64gb

Λογικά κάπως έτσι.Ολα αυτά τα άρθρα είναι για το κλικ ;-)

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά.

άμα κάποιος το αποφασίσει να το δώσει κάπου στα 400 ευρώ ας στείλει ένα pm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος op7pro και περιμένω πως και πως και εγώ το 4xl. Αντε να δούμε!!!

 

αν επιτρέπεις φίλε τι παραπάνω περιμένεις να σου δώσει εκτώς φυσικά της καλύτερης κάμερας?

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...