Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως για να αναφέρεις προβλήματα καλό είναι να έχει γίνει καθαρή εγκατάσταση. Δεν είναι λίγες οι φορές που δεν έχει κάτσει καλά κάτι όταν αλλάζει η έκδοση. Δεν σημαίνει ότι αν δεν κάνεις θα έχεις θέματα. Αλλά αν έχεις πρέπει να διώξεις όσες μεταβλητές μπορείς και η πρώτη είναι αυτή της καθαρής εγκατάστασης.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Οποτε, την περνας απο πανω, βλεπεις πως παει και αναλογα προχωρας.

Οτι θα εχει προβληματα παντως και με καθαρη εγκατασταση, το πιστευω οτι θα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε, την περνας απο πανω, βλεπεις πως παει και αναλογα προχωρας.

 

Οτι θα εχει προβληματα παντως και με καθαρη εγκατασταση, το πιστευω οτι θα εχει.

Μπορεί να έχει αλλά ποτέ δεν θα ξέρεις εάν αυτά οφείλονται σε θέμα της πρώτης έκδοσης ή επειδή δεν έκατσε καλά. Οπότε βάζεις και αν χρειαστεί κάνεις καθαρή ή βαθιά καθαρή με πέρασμα μέσω fastboot.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

2 η 3 Σεπτ λενε θα κυκλοφορησει η 10αρα!

 

Η beta 6 έχει διαφορά από την official ; Την έχει κανένας μέσα ;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Η beta 6 έχει διαφορά από την official ; Την έχει κανένας μέσα ;

 

Και να την εχει καποιος, δεν μπορει να δει αν εχει διαφορες με την official...ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Και να την εχει καποιος, δεν μπορει να δει αν εχει διαφορες με την official...ακομα.

Ουπς λάθος.αν θα έχει διάφορες από την τελική εννοώ..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ουπς λάθος.αν θα έχει διάφορες από την τελική εννοώ..

 

όπως φαινεται και με αυτα που κυκλοφορησαν/κυκλοφορουν, δεν θα εχει και πολλες.

ας ελπισουμε (αν και δεν νομιζω, αλλιως, θα ειχε γινει ηδη γνωστο) ειναι να εχει την δυνατοτητα για dual sim.

 

EDIT: https://gr.gizchina.com/2019/08/26/android-10-i-google-epivevaiose-tin-imerominia-diathesis-toy/

περιεργο, που στις 2 σεπτ θα δωσει (λογικα) το patch του σεπτ και η 10αρα θα ξεκινησει απο τις 3 σεπτ...

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Δίνεται 3 και όχι 2 του μηνός γιατί είναι αργία εκεί.

Λογικά security patch και Q μαζί 3 του μηνός.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Δεν το γνωριζα οτι ειναι αργια σε αυτους την Δευτερα, 2.

Μαλλον, μαζι θα γινουν, ναι. Αν κρινω οτι ηδη υπαρχει και ειναι ετοιμο το patch Σεπτ για την 10.

https://source.android.com/security/bulletin/android-q

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει καμία εφαρμογή που να κρύβει το notch σαν του nokia ; Όπως στο βίντεο παρακάτω.γιατι απο το development options το κατεβάζει όλο κάτω και είναι χάλια.. έβαλα μια εφαρμογή από το play store το nacho notch αλλά και αυτό κολλάει και είναι λιγάκι. Χάλια.καλα τι μυαλό εκεί στην Google ρε συ. έπρεπε όταν κρύβει το notch να εμφανίζονται ώρα και μπαταρία αριστερά και δεξιά επάνω και όχι να κόβει όλοι την πάνω οθόνη.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την διαθεσιμότητα του Pixel 3 XL; Δεν τα φτιάχνουν άλλο; Εν τω μεταξύ είδα σε live φωτογραφία το pixel 4 και δεν μου άρεσε καθόλου. Χίλιες φορές με νοτς πάρα έτσι όπως το κάνανε. Θύμιζε (εμφανισιακά γιατί σαν τεχνολογία θα είναι πολύ μπροστά) κινητό προπέρσινης σχεδίασης.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την διαθεσιμότητα του Pixel 3 XL; Δεν τα φτιάχνουν άλλο; Εν τω μεταξύ είδα σε live φωτογραφία το pixel 4 και δεν μου άρεσε καθόλου. Χίλιες φορές με νοτς πάρα έτσι όπως το κάνανε. Θύμιζε (εμφανισιακά γιατί σαν τεχνολογία θα είναι πολύ μπροστά) κινητό προπέρσινης σχεδίασης.

 

Τι ακριβως δεν σου αρεσε?

https://www.phonearena.com/news/New-photos-of-the-Pixel-4-leak_id118499

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως το επάνω μπεζελ το οποίο το θεωρώ υπερβολικό για τέλη του 2019. Έπρεπε να ακολουθήσουν την Samsung ή έστω τα iPhone. Το κάτω μπεζελ είναι οκ. Αν έκαναν το πάνω σαν το κάτω θα ήταν ανεκτό από εμένα τουλάχιστον. Καταλαβαίνω ότι χρειάζεται χώρος για αυτά που θέλουν να βάλουν αλλά και πάλι μου χτυπάει άσχημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ. Από μπεζελ ή πηγάδια χίλιες φορές. Αυτή την μπεζελεσμανια πραγματικά δεν την καταλαβαίνω. Ούτε τα Σαμσουνγκ μου αρέσουν ούτε τα iPhone με το Νοτς. Εδώ το 3XL το κραζανε για το Νοτς. Να το αφήσει?

Και προσωπικά τα πηγάδια είναι πολύ χειρότερα για μένα. Καλύτερα μπεζελακι με όλα όσα χρειάζονται εκεί πάνω και τέλος

 

Πιο πολύ μου χτυπάει άσχημα η πλατφόρμα πίσω με τις κάμερες.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ. Από μπεζελ ή πηγάδια χίλιες φορές. Αυτή την μπεζελεσμανια πραγματικά δεν την καταλαβαίνω. Ούτε τα Σαμσουνγκ μου αρέσουν ούτε τα iPhone με το Νοτς. Εδώ το 3XL το κραζανε για το Νοτς. Να το αφήσει?

Και προσωπικά τα πηγάδια είναι πολύ χειρότερα για μένα. Καλύτερα μπεζελακι με όλα όσα χρειάζονται εκεί πάνω και τέλος

 

Πιο πολύ μου χτυπάει άσχημα η πλατφόρμα πίσω με τις κάμερες.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ε ναι αυτό με της τρύπες έχει γίνει αηδία.. και εγώ ένας λόγος που θα δώσω το pixel 3xl είναι αυτό το notch που στην αρχή ένταξη λέω θα το συνηθίζω αλλά δεν.παμε για το 4

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτό με της τρύπες έχει γίνει αηδία.. και εγώ ένας λόγος που θα δώσω το pixel 3xl είναι αυτό το notch που στην αρχή ένταξη λέω θα το συνηθίζω αλλά δεν.παμε για το 4

Συμφωνώ. Αλλά γενικά είναι πολύ υποκειμενικό θέμα. Περί ορέξεως...

Εγώ με το 2XL είμαι πολύ πιο ικανοποιημένος από την εργονομία της οθόνης σε σχέση με το S8+ και τα μηδενικά πλαϊνά bezels αλλά και τα σχετικά μικρά πάνω και κάτω. Καλά S9+ που έχουν φίλοι μου? Χωρίς θήκη δεν μπορούσα να το κρατήσω χωρίς false touches. Τα bezel του 2XL για μένα είναι ιδανικά. Και για αυτό δεν καταλαβαίνω αυτή την μανία. Ειδικά όταν οι περισσότεροι, τουλάχιστον εδώ μέσα, κοτσάρουν και μία θήκη, η οποία της περισσότερες φορές είναι και από μεσαίου πάχους και πάνω οπότε πάνε τα bezel στον θεό ουσιαστικά. Βέβαια θα μου πεις αν το δεις ανάποδα, αφού θα βάλω θήκη και θα έχω bezels, δώσε μου στο κινητό μηδενικά. Τώρα από notch και τρύπες εγώ προτιμώ notch! Για τρύπα μόνο κέντρο μου είναι ανεκτή όπως είναι στο νέο Note. Δεξιά ή αριστερά είναι χειρότερο και από bezel τύπου Nexus 6P. Επίσης αν είναι να έχω stereo front facing speakers τότε χαλάλι στα bezels. Μεγάλη κουβέντα. Αλλά όπως είπα. Περί ορέξεως....

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως το επάνω μπεζελ το οποίο το θεωρώ υπερβολικό για τέλη του 2019. Έπρεπε να ακολουθήσουν την Samsung ή έστω τα iPhone. Το κάτω μπεζελ είναι οκ. Αν έκαναν το πάνω σαν το κάτω θα ήταν ανεκτό από εμένα τουλάχιστον. Καταλαβαίνω ότι χρειάζεται χώρος για αυτά που θέλουν να βάλουν αλλά και πάλι μου χτυπάει άσχημα.

 

Τι είναι ρε παιδιά τα κινητά; Haute couture και πρέπει να υπακούν σε κάθε τάση της μόδας; Τι κακό έχουν τα bezels; Έρχονται το πρωί και σας τρώνε το φαγητό;

Για μένα χίλιες φορές bezel παρά μπανιέρες, δάκρυα, μωλοτρυπίδες ή οτιδήποτε άλλο. Για να μην μιλήσω για τη νέα μόδα με τις κάμερες lego που πετάγονται, λες και είναι φλας σε μηχανή του 1980.

Υπάρχει λόγος που στο 4 θα έχει bezel, θα έχει ένα σωρό αισθητήρες εκεί, αισθητήρες που προτιμώ να έχω αν είναι να κάνουν τη ζωή μου ευκολότερη, παρά μια οθόνη που θα φτάνει μέχρι την άκρη. Ένας από τους λόγους που δεν πήρα το 3 ήταν το notch και ένας από τους λόγους που σκέφτομαι να πάρω το 4 είναι η επιστροφή στην κανονικότητα σε συνδυασμό με όλα αυτά τα καινούρια πραγματάκια που θα βάλει η Google. Πιο πολύ με ενοχλεί που δεν θα υπάρχει η διχρωμία στο πίσω μέρος, παρά ότι θα έχει bezel.

 

Screen-Shot-2019-07-29-at-9.27.59-PM-2060x1177.png

Link to comment
Share on other sites

Λετε, να εχουμε χοντρο θεμα με τις εφαρμογες που εχουμε στο κινητο λογω android 10 που θα τρεχουν? Το λεω απο την αποψη, οτι μεχρι τωρα εχουν βελτιστοποιηθει σχεδον ολες στην 9αρα πανω.
Link to comment
Share on other sites

Λετε, να εχουμε χοντρο θεμα με τις εφαρμογες που εχουμε στο κινητο λογω android 10 που θα τρεχουν? Το λεω απο την αποψη, οτι μεχρι τωρα εχουν βελτιστοποιηθει σχεδον ολες στην 9αρα πανω.

 

Μπα δεν νομίζω.ετσι και αλλιώς αλλάζουν λίγα πράγματα επάνω στην 10.

Ρε παιδιά μπήκε κανένας στο πειρασμό να πάει για note 10 + ?η και αν το πήρε το μετάνιωσε;

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

το note 10+ ειναι απιστευτο.το εχει συναδελφος μου και μερα με την μερα με τα updates γινεται ακομα καλυτερο!ας περιμενουμε το μεγαλο update το δικο μας να δουμε τι νεες αλλαγες θα εχει..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμα και με μια κάμερα τα Σπάμε..

https://techblog.gr/mobile/note-10-vs-pixel-3-vs-iphone-xs-max-vs-oneplus-7-pro-poio-echei-tin-kalyteri-kamera/

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ακόμα και με μια κάμερα τα Σπάμε..

https://techblog.gr/mobile/note-10-vs-pixel-3-vs-iphone-xs-max-vs-oneplus-7-pro-poio-echei-tin-kalyteri-kamera/

Και άλλο ένα έτσι για τρολ.χαχα

 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμα και με μια κάμερα τα Σπάμε..

https://techblog.gr/mobile/note-10-vs-pixel-3-vs-iphone-xs-max-vs-oneplus-7-pro-poio-echei-tin-kalyteri-kamera/

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και άλλο ένα έτσι για τρολ.χαχα

 

 

Αύριο στης 22.00 πάμε για το Android 10 ;;;;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...