Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβαλα στην τσάντα μου για περίπου 10 λεπτά κ όταν πήγα να το βγάλω δεν πιανόταν....έκαιγε μπροστά και πίσω..δεν είχα τίποτα ενεργοποιημένο.το μόνο που βρήκα ήταν μια αναπάντητη..το έχω πολύ καιρό και πρώτη φορά μου το κάνει...

και έχω παρατηρήσει όταν βάζω ξυπνητήρι το πρωί η μπαταρία έχει πέσει κατα πολύ.Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χθες την XWKF3 και σώθηκα. Το χω λιώσει το κινητό. Συνδεδεμένο όλη μέρα στο φορτιστη με wifi συνεχώς συνδεδεμένο και όλη μέρα με παιχνίδια της gameloft και το κινητό είναι ασύγκριτα πιο δροσερό απ ότι με την KE2 όπου έκαιγε με 10 λεπτά που ασχολιόμουν με το email. σκέψου το...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χθες την XWKF3 και σώθηκα. Το χω λιώσει το κινητό. Συνδεδεμένο όλη μέρα στο φορτιστη με wifi συνεχώς συνδεδεμένο και όλη μέρα με παιχνίδια της gameloft και το κινητό είναι ασύγκριτα πιο δροσερό απ ότι με την KE2 όπου έκαιγε με 10 λεπτά που ασχολιόμουν με το email. σκέψου το...

 

Έχει ελληνικά όμως; στο swype , κτλ ..

εγώ πάντως ρε παιδιά με την Cognition έχω βρει την υγεία μου..

Ούτε θερμοκρασία ανεβάζει ούτε τίποτα ..

Και η μπαταρία επίσης έχει μεγάλη βελτίωση...

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα η τιμή του τηλεφώνου είναι στα 479 ευρώ.

 

Η τιμή αυτή ισχύει και στο Πλαίσιο και στα multirama.

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Galaxy-S-II-Black-GT-I9100LKAEUR.htm

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε. Το θέμα είναι ο κοσμάκης που το πήρε με 600 ευρώ πόσο άσχημα θα νιώθει καθώς επίσης και τα αρκετά μικρομάγαζα που το αγόρασαν περισσότερο από την τιμή που πουλιέται από σήμερα για να βγάλουν τότε που το πήραν όπως πίστευαν 10%-15% και σήμερα βλέπουν ότι ούτε τα χρήματα τους δεν θα πιάσουν.

 

Εγώ το θεωρώ εντελώς παράλογο πάντως μια τέτοια πτώση τιμής σε ένα κινητό που κυκλοφορεί λιγότερο από 2 μήνες στην αγορά.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσοι τρέξαμε την πατήσαμε, όχι ότι δεν ήταν αναμενόμενο -τουλάχιστον από τη μεριά τη δικιά μου δηλαδή-, απλώς όχι σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.. και μάλιστα τόσο κάτω..

 

Τα Multirama στα Χανιά το έφεραν πριν 15 μέρες! Κι έτρεξα και το πήρα αφού είδα μόλις 4 τεμάχια από τα οποία μέχρι και χτες το απόγευμα που πέρασα είχαν μείνει τα 2, μα είναι δυνατόν; Χλωμό το βλέπω να τα ρίχνουν τα συγκεκριμένα πάντως..:confused:

Link to comment
Share on other sites

περιμενετε λιγο ρε παιδια, προωθητικη ενεργεια ,μπορει να ειναι. μαλλον θα κρατησει λιγο λογικα. ειχε γινει και αστην αγγλια με 399 λιρες δλδ 460 ευρω περιπου την 1η εβδομαδα κυκλοφοριας κιολας!!και μετα παλι στα 550+ ευρω εγινε. επιτελους και στην ελλαδα να ανεβει ο ανταγωνισμος και η ποιοτητα των προσφορων. μπραβο στην samsung! εαν δεν ειναι προωθητικη ενεργεια θα φανει, εαν σε λιγες μερες συνεχισει η πτωση και σε αλλα καταστημα. στο μυαλο μου, υπαρχουν και αλλα σεναρια αλλα ας περιμενουμε πως θα παει αυτο που σας ανεφερα
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ααααααχ... Από τη μία χαίρομαι πολύ να βλέπω τόσο καλές συσκευές να μη χρειάζονται έναν ολόκληρο βασικό μισθό.

 

Από την άλλη, να γιατί ποτέ δε θα έδινα τόσο πολλά λεφτά για κινητό μη-iPhone.... Sad but true...

 

Από την τρίτη, με τα android να πέφτουν, δεν πρέπει να παίρνεις μια συσκευή με το που βγαίνει. Περιμένεις και - ίσως - θα πάρεις μια πολύ καλή σε λιγότερα λεφτά. Είναι η δεύτερη τρελή πτώση τιμής μετά το αξιαγάπητο 580->300 του Nexus S

|

|

V

;)

Link to comment
Share on other sites

Ααααααχ... Από τη μία χαίρομαι πολύ να βλέπω τόσο καλές συσκευές να μη χρειάζονται έναν ολόκληρο βασικό μισθό.

 

Από την άλλη, να γιατί ποτέ δε θα έδινα τόσο πολλά λεφτά για κινητό μη-iPhone.... Sad but true...

 

Από την τρίτη, με τα android να πέφτουν, δεν πρέπει να παίρνεις μια συσκευή με το που βγαίνει. Περιμένεις και - ίσως - θα πάρεις μια πολύ καλή σε λιγότερα λεφτά. Είναι η δεύτερη τρελή πτώση τιμής μετά το αξιαγάπητο 580->300 του Nexus S

|

|

V

;)

 

μόνο τα Samsung έπεσαν....ace,s1,s2,nexus.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι galaxy s2 απο 600 επεσε σε 480 σε 2 μηνες περιπου και το iphone 4 που ειναι πολυ κατωτερο ειναι κολλημενο

στα 670...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

 

οι 3 εταιρείες κινητής το ν8 το έχουν ακόμα 500...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οι 3 εταιρείες κινητής το ν8 το έχουν ακόμα 500...

 

ε και???????

ποιος ασχολείται πλέον με νοκια??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οι 3 εταιρείες κινητής το ν8 το έχουν ακόμα 500...

 

Και το s2 599. το n8 στο plaisio έχει 399. ενώ το βρίσκεις και πολύ πιο φθηνό Ελληνικό.

παντός το s2 στα 479 πρέπει να είναι από της καλύτερες τιμές στην Ευρώπη!

 

εγώ παντός νιώθω λίγο χαζός που ακούμπησα 599. πάλι καλά που πείρα και το Bluetooth δώρο και παρηγορω τον εαυτό μου ότι υπάρχουν και άλλοι χειρότερα!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μην τρελενεστε, τα συνηθιζει τελευταια η samsung και μαλιστα πανευρωπαικα. μαλλον δειχνει τα δοντια τις στις αλλες εταιριες. επιθετικη πολιτικη τιμων . και το amazon uk το ειχε πριν 4 μερες για 1-2 μερες στα ιδια λεφτα περιπου που τον εχουν τωρα οι δικοι μας 435 λιρες μαζι με τα μεταφορικα δλδ 485 ευρω!!!
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε. Το θέμα είναι ο κοσμάκης που το πήρε με 600 ευρώ πόσο άσχημα θα νιώθει καθώς επίσης και τα αρκετά μικρομάγαζα που το αγόρασαν περισσότερο από την τιμή που πουλιέται από σήμερα για να βγάλουν τότε που το πήραν όπως πίστευαν 10%-15% και σήμερα βλέπουν ότι ούτε τα χρήματα τους δεν θα πιάσουν.

 

Εγώ το θεωρώ εντελώς παράλογο πάντως μια τέτοια πτώση τιμής σε ένα κινητό που κυκλοφορεί λιγότερο από 2 μήνες στην αγορά.

 

Παράλογη θα πρέπει να θεωρείς την τιμή που κυκλοφορούσε ως τώρα, και κυκλοφορεί ακόμη στα υπόλοιπα καταστήματα.

Ενα μεγάλο μπράβο, σε αυτούς που το τόλμησαν, δίνουν το καλό παράδειγμα στη δύσκολη εποχή που ζούμε......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παράλογη θα πρέπει να θεωρείς την τιμή που κυκλοφορούσε ως τώρα, και κυκλοφορεί ακόμη στα υπόλοιπα καταστήματα.

Ενα μεγάλο μπράβο, σε αυτούς που το τόλμησαν, δίνουν το καλό παράδειγμα στη δύσκολη εποχή που ζούμε......

 

Σίγουρα 600 ευρώ είναι πολλά λεφτά σίγουρά είναι "παράλογη" η τιμή αλλά και το να ρίχνεις την αξία του μέσα σε 2 μήνες σχεδόν 150 ευρώ ειναι εξίσου παράλογο.Αν η samsung και η εκάστοτε samsung θέλει να πουλήσει ας έριχνε την τιμή απο την μέρα κυκλοφορία του και οχι μετά απο 2 μήνες γιατί αυτό το θεώρω κοροιδία.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό λιγότερο από βδομάδα και το πήρα 600. Την πάτησα όπως πολλοί άλλοι και έχασα πάνω από 120 €. Από εδώ και πέρα αλλάζω λογική. Θα αγοράζω κάτι αφού μείνει στην αγορά 4 μήνες. Ειδικά ότι αφορά από Samsung η οποία δείχνει αστάθεια στις τιμές της.
Link to comment
Share on other sites

Τα gadgets όταν βγαίνουν στην αγορά, είναι ακριβά. Όσο περνάει ο καιρός πέφτουν. Η Samsung θέλει να πουλήσει πολλά μοντέλα και γι΄αυτό βγαίνουν αυτές οι προσφορές.

 

Επειδή η τιμή θα πέσει κ'άλλο, σας συμβουλεύω να μην το σκέφτεστε. Δεν έχει νόημα και αιτία άλλωστε.

 

 

Edit: Παρεπιπτόντως, όσοι το αγοράσατε από plaisio/multirama πρόσφατα σας προτείνω να πάτε και να ζητήσετε την διαφορά της προσφοράς πίσω.

Νομίζω είναι εφικτό.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ο τιτλος ειναι λαθος, παρακαλω τους moderator να τον αλλαξουν. εδω μιλαμε για προσφορα και νομιζω οτι ειναι λαθος να μεινει ανοιχτο ενα ολοκληρο τοπικ κανοντας προωθηση των προιοντων του πλαισιου και του μουλτιραμα. εαν εφοσον αποδεικτει εμπρακτως μετα απο 10-15 μερες και μεινει η τιμη ιδια και το δουμε και το επιβεβαιωσουμε και απο αλλα μαγαζια. τοτε μπορει να ανοιξει τοπικ σχολιαζοντας ριξιμο της τιμης του προιοντος
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι απόφαση της Sammy. Και κάπου αλλού είχα διαβάσει αν και δε θυμάμαι τώρα ακριβώς που, ότι τα μαγαζιά από ένα σημείο και μετά το έπαιρναν χοντρική 420-430.

 

Υποθέτω χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, όσο απίθανο κι αν μας φαινόταν τότε και τώρα, ότι η Sammy όντως τελικά θα κυκλοφορήσει κάτι το Φθινόπωρο ανώτερο του S2 για να χτυπήσει στα ίσια το iphone5 που θα κυκλοφορήσει μάλλον τότε, και να μην αφήσει μεγάλα περιθώρια στην Apple για τρελές πωλήσεις στην καινούρια συσκευή της.

 

Οπότε αν υπάρχουν κάποιοι που έχουν κάνει υπομονή ως τώρα, ίσως ν' αξίζει να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή για το Φθινόπωρο, και μπορεί να προκύψει κάτι καλύτερο. Άλλωστε ήδη έχουν κυκλοφορήσει φήμες από διάφορες πηγές ότι η Sammy έχει ήδη στα σκαριά την επόμενη ναυαρχίδα της. Το πότε θα αποφασίσει να την κυκλοφορήσει φαντάζομαι θα εξαρτηθεί κυρίως από λόγους marketing. Όπως και ναχει είμαι σίγουρος, έστω κι αν δεν κυκλοφορήσει κάτι την ίδια περίοδο ακριβώς με το Iphone5, θα "διαρρεύσουν" καινούριες και πιο σαφείς φήμες για την καινούρια ναυαρχίδα εκείνη την περίοδο.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...