Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε θελω να σε απογοητευσω αλλα οσες συσκευες ειχα και τις εβαζα στο αυτοκινητο για καθοδηγηση, με gps και φορτιση ζεσταινονταν πολυ, ειδικα αμα εχεις και το 3g τοτε ακομα χειροτερα. δυστυχως δε μπορεις να τα κανεις ολα μαζι και δε στο λενε.

 

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι αυτο που περιγραφει ο φιλςο πιο πανω και θα εισαι οκ αλλιως...

και οσον αφορα τη θερμοκρασια κατα το φορτισμα, βρες μου μια συσκευη που φορτιζει και δεν ζεσταινεται ολες ετσι ειναι. στο κινητο αυτο εδω ειναι πιο εντονο γιατι δεν εχει σκληρο-απορροφητικο καπακι που δεν περναει την θερμοκρασια στο χερι.

 

Φίλοι μου το θέμα θέρμανσης το είχα και σε άλλα τηλ. οπότε ούτε το σκεφτωμε έχω να σας πω ότι στο HTC HD την ώρα τις πλοήγησης με παράλληλοι φόρτιση το τηλ. ζεματούσε και πολλές φορές εάν ήταν μέρα και λόγο επιπλέων θερμοκρασίας από τον ήλιο σταματούσε την φόρτιση για λόγους ασφαλείας , και μια ερώτηση την θερμοκρασία από πού την μετράτε με κάποιο πρόγραμμα έξτρα η έχει στο τηλ. Τέτοιο μετρητή εγώ δεν βρήκα κάτι παρόμοιο μόνο υπόλοιπο μπαταρίας βλέπω αν υπάρχει που είναι ?

Ευχαριστώ

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό πρόβλημα που έχει αναφερθεί εδώ και το έπαθα και εγώ 2 φορές.

Η οθόνη μένει ανοιχτή και αρχίζει η υπερθέρμανση με αποτέλεσμα να φάει όλη την μπαταρία σε λίγες ώρες μόνο.

Δεν ξέρω τι το προκαλεί αλλά μια φορά το έπιασα στην τσέπη μου να είναι σούπερ ζεστο και να έχει πέσει πολύ μπαταρία και μια φορά στον ύπνο μου.

 

Νομίζω είναι κάποιο bug που απλά δεν κλειδώνει το κινητό. Μια φορά, πάτησα το Home button για να ανοίξει η οθόνη και να δω την ώρα.. και παρατήρησα ότι δεν έκανε lock μετά μόνο του. Πέρασαν κάποια λεπτά και έπρεπε να πατήσω το power για να κλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό πρόβλημα που έχει αναφερθεί εδώ και το έπαθα και εγώ 2 φορές.

Η οθόνη μένει ανοιχτή και αρχίζει η υπερθέρμανση με αποτέλεσμα να φάει όλη την μπαταρία σε λίγες ώρες μόνο.

Δεν ξέρω τι το προκαλεί αλλά μια φορά το έπιασα στην τσέπη μου να είναι σούπερ ζεστο και να έχει πέσει πολύ μπαταρία και μια φορά στον ύπνο μου.

 

Νομίζω είναι κάποιο bug που απλά δεν κλειδώνει το κινητό. Μια φορά, πάτησα το Home button για να ανοίξει η οθόνη και να δω την ώρα.. και παρατήρησα ότι δεν έκανε lock μετά μόνο του. Πέρασαν κάποια λεπτά και έπρεπε να πατήσω το power για να κλειδώσει.

 

Να σου πω την αληθεια εχει αναφερθει ξανα δεν θυμαμαι αν ηταν απο σενα.. δες τι τρεχει στο baground οταν στο κανει.. καποια (κακογραμενη) εφαρμογη (μαλλον) το προκαλει... Η καποια ρυθμιση..

εγω καποτε στο desire ειχα βαλει καταλαθως το forse gps στα beautiful widget και ειχε ανοιξει το gps επι αρκετες ωρες και εψαχνε.. αλλα μες το σπιτι που να βρει.. και εψαχνα ποσες ωρες μετα να δω γιατι επεφτε ετσι η μπαταρια μου και γιατι εμενε ανοιχτο το gps..

εγω δεν το εχω παρατηρηση ποτε μιας και καθε φορα που αφηνω το κινητο απ τα χερια μου παταω το κουμπακι και κλεινει απο συνηθεια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! θας σας πω την προσωπικη μου εμπειρια για το τηλ. με λιγα λογια ειναι απλα καταπληκτικο! Αλλα αναγκαστικα να το επιστρεψω και να παρω τα λεφτα μου πισω διοτι : το ειχα 4 μερες κ του ειχα αλλαξει κυριολεκτικα τα φωτα παιχνια, ιντερνετ κτλ. ειπα λοιπον να δοκιμασω κ το gps το βαζω λοιπον στο αυτοκινητο κ μεχρι στιγμης μου δουλευε αψογα ξαφνικα ομως περιπου μετα απο μια ωρα μου εσβησε ( η μπαταρια ηταν στο φουλ) , κυριολεκτικα εψηνες αβγα στο τηλ. οποτε λεω κατευθειαν θερμοκρασια , προσπαθησα να το αναψω τιποτα , μετα απο κανα μεσαωρο που κρυωσε το αναψα κ απο τοτε μου εκανε επανεκινησεις 2 με τρεις φορες την μερα...βγαλτε τα συμπερασματα μονοι σας αυτο πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικο προβλημα hardware για ολα τα 2πυρηνα που θα βγουν! Τωρα μπορει κ να μου ετυχε τι να πω...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! θας σας πω την προσωπικη μου εμπειρια για το τηλ. με λιγα λογια ειναι απλα καταπληκτικο! Αλλα αναγκαστικα να το επιστρεψω και να παρω τα λεφτα μου πισω διοτι : το ειχα 4 μερες κ του ειχα αλλαξει κυριολεκτικα τα φωτα παιχνια, ιντερνετ κτλ. ειπα λοιπον να δοκιμασω κ το gps το βαζω λοιπον στο αυτοκινητο κ μεχρι στιγμης μου δουλευε αψογα ξαφνικα ομως περιπου μετα απο μια ωρα μου εσβησε ( η μπαταρια ηταν στο φουλ) , κυριολεκτικα εψηνες αβγα στο τηλ. οποτε λεω κατευθειαν θερμοκρασια , προσπαθησα να το αναψω τιποτα , μετα απο κανα μεσαωρο που κρυωσε το αναψα κ απο τοτε μου εκανε επανεκινησεις 2 με τρεις φορες την μερα...βγαλτε τα συμπερασματα μονοι σας αυτο πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικο προβλημα hardware για ολα τα 2πυρηνα που θα βγουν! Τωρα μπορει κ να μου ετυχε τι να πω...

 

Είναι αλήθεια ότι πολλές φορές το τηλέφωνο αναπτύσσει υψηλές θερμοκρασίες.

Την πρώτη μέρα που το πήρα μου έσβησε 2-3 φορές (όχι στο αυτοκίνητο) και μόνο αφού περνούσε περίπου 1 λεπτό μπορούσα να το ανοίξω.

Πάντως το ότι έπρεπε να το αφήσεις μισή ώρα να κρυώσει για να μπορέσεις να το ανοίξεις είναι ανησυχητικό και μάλλον σημαίνει πως η θερμοκρασία του θα ήταν ~60 C. :worry:

Ελπίζω να μην έχουμε χειρότερα Ιούλη - Αύγουστο όταν η θερμοκρασία περάσει τους 40 C. (πέρσι στην Κύπρο είχαμε 46 C. :heat:).

Link to comment
Share on other sites

Τρομερα συμαντικο θεμα αυτο με την θερμοκρασια και μου κανει εντυπωση που δεν ειναι πρωτο θεμα στις συζητησεις μας.Πιστευω οτι δεν θα επρεπε να αναβει τοσο πολυ το κινητο και εαν σβηνει εστω και για ενα λεπτο λογο υπερθερμανσης απο χρηση και οχι απο εξωτερικους παραγωντες πρεπει να αντικαθασταθει πληρως

 

Θα συμφωνήσω.Η θερμοκρασία μπορεί να δικαιολογηθεί ως ένα σημείο(είναι λεπτό,ειναι διπύρινο,κάνει πολλά μαζί κ.α.) αλλά οχι στον βαθμό που να κλείνει εξ΄αιτίας της το κινήτο η λειτουργεί σαν σόμπα, οταν χρησιμοποιείς Gps ή παίζεις ένα παιχνίδι που στο κάτω κάτω αυτά είναι που "διαφήμιζε" οτι μπορεί να κάνει η εν λόγω συσκεύη.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφεύγει λίγο από το topic, πως βλέπετε τη θερμοκρασία? Με κάτι sensor apps που βρήκα δεν βλέπω να έχει temperature sensor.

 

Βάλε το Battery Widget, σου δείχνει τη θερμοκρασία της μπαταρίας:

 

https://market.android.com/details?id=com.BeetelRockBattery

 

Ή ένα από τα πολλά widget στο market για θερμοκρασία του CPU π.χ.:

 

https://market.android.com/details?id=br.templister

Edited by panart
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι πολλές φορές το τηλέφωνο αναπτύσσει υψηλές θερμοκρασίες.

Την πρώτη μέρα που το πήρα μου έσβησε 2-3 φορές (όχι στο αυτοκίνητο) και μόνο αφού περνούσε περίπου 1 λεπτό μπορούσα να το ανοίξω.

Πάντως το ότι έπρεπε να το αφήσεις μισή ώρα να κρυώσει για να μπορέσεις να το ανοίξεις είναι ανησυχητικό και μάλλον σημαίνει πως η θερμοκρασία του θα ήταν ~60 C. :worry:

Ελπίζω να μην έχουμε χειρότερα Ιούλη - Αύγουστο όταν η θερμοκρασία περάσει τους 40 C. (πέρσι στην Κύπρο είχαμε 46 C. :heat:).

 

Παιδια αυτο ειναι απαρεδεκτο για συσκευη των 600 ευρω!!!Θελω να παρω και εγω το s2 και εχω τρομαξει με αυτα που ακουω εδω μεσα !Δηλαδη στην παραλια με τους καυσωνες τι θα κανει??? Θα λιωσει??? Δεν ειναι λυση να μην παιξεις 1-2 ωρες games η να μην κανεις χρηση αλλων app γιατι υπαρχει προβλημα θερμοκρασιας!!Απαιτω απο την συσκευη να δουλευει μεχρι εξαντλησεως της μπαταριας και οχι να σβηνει απο μονη της γιατι σηκωσε θερμοκρασια!! :confused:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

παντως σχετικα με την θερμοκρασια..μετα απο μια εβδομαδα περιπου που το εχω..και αφου του εχω αλλαξει τα φωτα (οπως ολοι αλλωστε) παρατηρω οτι η θερμοκρασια δεν ανεβαινει οπως πριν...τις 2-3 πρωτες μερες,γινοταν φουρνακι σε χρονο dt αλλα οσο παιρναει ο καιρος και οι φορτισεις..το προβλημα εχει μειωθει αισθητα πλεον..

σαν gps δεν το χρησιμοποιω..γιατι δεν μου χρειαζεται,οποτε δεν μπορω να εχω αποψη σε αυτο το θεμα..αλλα τουλαχιστον οσο αφορα καθημερινη χρηση με wifi,τηλεφωνηματα κλπ δεν ζεσταινεται πια οπως πριν..

τωρα τι να πω??ημουν και απο αυτους που δεν ειχαν θεμα ροζ/κιτρινου στην οθονη/φακο,ισως σταθηκα τυχερη και με την υπερθερμανση..

θα δειξει:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παντως σχετικα με την θερμοκρασια..μετα απο μια εβδομαδα περιπου που το εχω..και αφου του εχω αλλαξει τα φωτα (οπως ολοι αλλωστε) παρατηρω οτι η θερμοκρασια δεν ανεβαινει οπως πριν...τις 2-3 πρωτες μερες,γινοταν φουρνακι σε χρονο dt αλλα οσο παιρναει ο καιρος και οι φορτισεις..το προβλημα εχει μειωθει αισθητα πλεον..

σαν gps δεν το χρησιμοποιω..γιατι δεν μου χρειαζεται,οποτε δεν μπορω να εχω αποψη σε αυτο το θεμα..αλλα τουλαχιστον οσο αφορα καθημερινη χρηση με wifi,τηλεφωνηματα κλπ δεν ζεσταινεται πια οπως πριν..

τωρα τι να πω??ημουν και απο αυτους που δεν ειχαν θεμα ροζ/κιτρινου στην οθονη/φακο,ισως σταθηκα τυχερη και με την υπερθερμανση..

θα δειξει:)

 

..17η μερα...οτι και να του κανω πανω απο 41 βαθμους δεν δειχνει...χθες εβγαλε 50 λεπτα Angry Birds με 7% μπαταρια..μαλλον η μπαταρια ωριμασε...:P

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που έχει τύχει να παρατηρήσουν έντονο πρόβλημα υπερθέρμανσης.

 

Χρησιμοποιείτε κάποιου είδους θήκη ή έχετε τη συσκευή όπως την πήρατε;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που έχει τύχει να παρατηρήσουν έντονο πρόβλημα υπερθέρμανσης.

 

Χρησιμοποιείτε κάποιου είδους θήκη ή έχετε τη συσκευή όπως την πήρατε;

 

ΚΑι να συνεχισω και εγω την ερωτηση.....Οσοι εχουν θεμα με θερμοκρασιες το κινητο το εχουν ¨πειραξει¨κανοντας ρουτ και βαζοντας φουλ εφαρμογες η ετσι οπως ειναι η συσκευη απο την αρχη χωρις να προσθεσουν κατι αλλο....Λεω μπας και παιζει καποιο ρολο....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι να συνεχισω και εγω την ερωτηση.....Οσοι εχουν θεμα με θερμοκρασιες το κινητο το εχουν ¨πειραξει¨κανοντας ρουτ και βαζοντας φουλ εφαρμογες η ετσι οπως ειναι η συσκευη απο την αρχη χωρις να προσθεσουν κατι αλλο....Λεω μπας και παιζει καποιο ρολο....

προσωπικα..ειχα θεμα με την θερμοκρασια στην αρχη..ειχα θηκη,μια σιλικονης,μετα την εβγαλα,αλλα παλι γινοταν το ιδιο..χωρις root ετσι??

τις τελευταιες μερες παντως εχει αρχισει να στρωνει και εχω πλεον και root:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ΚΑι να συνεχισω και εγω την ερωτηση.....Οσοι εχουν θεμα με θερμοκρασιες το κινητο το εχουν ¨πειραξει¨κανοντας ρουτ και βαζοντας φουλ εφαρμογες η ετσι οπως ειναι η συσκευη απο την αρχη χωρις να προσθεσουν κατι αλλο....Λεω μπας και παιζει καποιο ρολο....

Sorry, αλλά τι σχέση έχει το root με την υπερθέρμανση; Αν θες διάβασε εδώ για το root και θα σου λυθούν κάποιες απορίες.

Οι εφαρμογές από την άλλη.. είναι 99% το πρόβλημα και νομίζω έχει άμεση σχέση με την 2.3.3.

Edited by Tyxerakias

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που έχει τύχει να παρατηρήσουν έντονο πρόβλημα υπερθέρμανσης.

 

Χρησιμοποιείτε κάποιου είδους θήκη ή έχετε τη συσκευή όπως την πήρατε;

 

προσωπικα..ειχα θεμα με την θερμοκρασια στην αρχη..ειχα θηκη,μια σιλικονης,μετα την εβγαλα,αλλα παλι γινοταν το ιδιο..χωρις root ετσι??

τις τελευταιες μερες παντως εχει αρχισει να στρωνει και εχω πλεον και root:)

 

Ιδού μία λύση για θήκες σιλικόνης :lol:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112847

Link to comment
Share on other sites

Ιδού μία λύση για θήκες σιλικόνης :lol:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112847

χαχα..ωραιος..αλλα καμια σχεση το ζεσταμα με τη θηκη...την εβγαλα γιατι ηταν αθλια:(

παντως θεωρω οτι αν το καπακι δεν ηταν τοσο λεπτο..ισως και να μην παιρναμε χαμπαρι τιποτα..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παντως θεωρω οτι αν το καπακι δεν ηταν τοσο λεπτο..ισως και να μην παιρναμε χαμπαρι τιποτα..

 

 

Αν δεν έπαιρνες εσύ χαμπάρι τίποτα, τότε αυτό σημαίνει ότι δε θα γινόταν ίσως η απαιτούμενη απαγωγή θερμότητας για να λειτουργεί ομαλά το κινητό βάσει προδιαγραφών και ίσως το κινητό μέσα να έβραζε...

 

και μια ωραία μέρα τσουπ... καληνύχτα... γιατί κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις; γιατί δεν ανοίγει καθόλου; :)

 

 

Α ναι, και κάτι άλλο για τις τρύπες στη θήκη που μπορεί να σας φαίνονται αστείες...

 

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έπαιρνες εσύ χαμπάρι τίποτα, τότε αυτό σημαίνει ότι δε θα γινόταν ίσως η απαιτούμενη απαγωγή θερμότητας για να λειτουργεί ομαλά το κινητό βάσει προδιαγραφών και ίσως το κινητό μέσα να έβραζε...

 

και μια ωραία μέρα τσουπ... καληνύχτα... γιατί κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις; γιατί δεν ανοίγει καθόλου; :)

 

 

Α ναι, και κάτι άλλο για τις τρύπες στη θήκη που μπορεί να σας φαίνονται αστείες...

 

 

αρα ερχομαστε στο ερωτημα...ειναι καλο η κακο που νιωθουμε την θερμοτητα εντελει??

παντως οπως ειπα και πριν..οσο παιρναει ο καιρος...μειωνεται η υπερθερμανση..τουλαχιστον,αυτο βλεπω στην δικη μου συσκευη:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Οι πολύ υψηλές θερμοκρασίες ποτέ δεν είναι καλές για κανένα μηχάνημα και για τα κινητά. Λογικά το έχουν λάβει αυτό υπόψη τους γι' αυτό και προσπαθούν να "διώξουν" τη ζέστη όσο περισσότερο μπορούν από τη συσκευή. Βέβαια αν αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δυσκολεύεσαι να κρατήσεις τη συσκευή, δεν είναι καθόλου καλό. Το να φτιάξει κάποιος ένα κινητό πύραυλο από επιδόσεις που να μη μπορεί να το κρατήσει κάποιος χρήστης, δεν είναι λογικό.

 

Ποιες είναι πραγματικά οι προδιαγραφές και τα όρια της συσκευής και τι θερμοκρασίες πρέπει ή δεν πρέπει να υπάρχουν, μόνο η Samsung το ξέρει. Πάντως αν οι θερμοκρασίες φτάνουν σε τέτοιο σημείο που ενοχλούν αισθητά αυτόν που χειρίζεται τη συσκευή σίγουρα δεν είναι καλό. Μπορεί να μην πάθει ίσως ζημιά το κινητό, αλλά άμα είναι να διαλέξω μεταξύ να τσουρουφλιστεί το χέρι μου ή να σώσω το κινητό... επιλέγω σίγουρα το χέρι μου... :p

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα όσο αφορά το δικό μου..rooted, χωρίς θήκη, φορτωμένο εφαρμογές, όταν βάζω κάποια από τα παιχνίδια της Gameloft που ειναί κάπως πιο απαιτητικά μετά απο 10' το virtual stick στην οθόνη γίνεται αρκετά ενοχλητικό καθώς η οθόνη έχει αναπτύξει θερμοκρασία.Το ίδιο ισχύει και για το πίσω μέρος κοντά στην κάμερα το οποίο όμως επειδή δεν έχει την "δακτυλοεπαφή" δεν είναι τόσο αισθητό.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο ειναι απαρεδεκτο για συσκευη των 600 ευρω!!!Θελω να παρω και εγω το s2 και εχω τρομαξει με αυτα που ακουω εδω μεσα !Δηλαδη στην παραλια με τους καυσωνες τι θα κανει??? Θα λιωσει??? Δεν ειναι λυση να μην παιξεις 1-2 ωρες games η να μην κανεις χρηση αλλων app γιατι υπαρχει προβλημα θερμοκρασιας!!Απαιτω απο την συσκευη να δουλευει μεχρι εξαντλησεως της μπαταριας και οχι να σβηνει απο μονη της γιατι σηκωσε θερμοκρασια!!

 

Παιδιά θα ήταν παράλογο μία συσκευή να κάνει ότι κάνει μαζί

 

ένα Laptop :),

μία βιντεοκάμερα HD :D,

μία φωτογραφική μηχανή ;),

ένα GPS :lol:,

μια παιχνιδομηχανή :cool:,

ένα media player για ταινίες :wacko:,

ένα ραδιόφωνο :p,

και να μην ξεχνάμε και το τηλέφωνο :blink:

και όλα αυτά σε μέγεθος όσο ένα κουτί τσιγάρα χωρίς να ζεσταίνεται.

 

Γίνεται; Αμ δε γίνεται!!! Το θέμα είναι αν υπάρχει κάτι καλύτερο. Υπάρχει; Αμ δεν υπάρχει!!!

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήταν παράλογο μία συσκευή να κάνει ότι κάνει μαζί

 

ένα Laptop :),

μία βιντεοκάμερα HD :D,

μία φωτογραφική μηχανή ;),

ένα GPS :lol:,

μια παιχνιδομηχανή :cool:,

ένα media player για ταινίες :wacko:,

ένα ραδιόφωνο :p,

και να μην ξεχνάμε και το τηλέφωνο :blink:

και όλα αυτά σε μέγεθος όσο ένα κουτί τσιγάρα χωρίς να ζεσταίνεται.

 

Γίνεται; Αμ δε γίνεται!!! Το θέμα είναι αν υπάρχει κάτι καλύτερο. Υπάρχει; Αμ δεν υπάρχει!!!

 

Το ζητούμενο δεν είναι να μην ζεσταίνεται,προς Θεού..το ζητούμενο είναι να μην ζεσταίνεται τόσο ώστε όλα αυτά που κάνει να μην τα κάνει σωστά και να μην κινδυνεύει...γιατί δεν λυπαμαι τα 600€ που έδωσα...αλλά αν χαλάσει λόγω υπερβολικής θερμοκρασίας θα τα λυπηθώ...είναι θέμα συντήρησης/απόσβεσης όχι μόνο θέμα απαιτήσεων

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο δεν είναι να μην ζεσταίνεται,προς Θεού..το ζητούμενο είναι να μην ζεσταίνεται τόσο ώστε όλα αυτά που κάνει να μην τα κάνει σωστά και να μην κινδυνεύει...γιατί δεν λυπαμαι τα 600€ που έδωσα...αλλά αν χαλάσει λόγω υπερβολικής θερμοκρασίας θα τα λυπηθώ...είναι θέμα συντήρησης/απόσβεσης όχι μόνο θέμα απαιτήσεων

 

Αυτο ακριβως λεω και εγω αλλα για καποιους περα βρεχει,οταν λενε πολλοι κατοχοι οτι σβηνει απο θερμοκρασια και μερικοι λενε ενταξει εσβησε 2-3 φορες στην αρχη αλλα τωρα δεν σβηνει τοτε τι να πεις? :confused: Ναι ειναι κορυφη το κινητο.Ναι κανει τα παντα γρηγορα και λογικο να ζεσταθει αλλα εως ενα σημειο.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από μια βδομάδα συμβίωσης με το τέρας μόνο θετικά μπορώ να πω. Μπαταρία +25% από τον το sgs, πολύ καλή κατασκευή, επιτέλους φακός!

Από επιδόσεις τα έχουν πει και άλλοι, με overclock 1,4 έβγαλα 6200 στο quadrant, έλεος που θα φτάσει;;; :-)

 

Μόνο ροοτ και ποσοστό μπαταρίας έχω για την ώρα και όμως είμαι 100% ικανοποιημένος.

 

Πολύ ολοκληρωμένο smartphone, μπράβο. Μέχρι νεοτέρας σίγουρα είναι ότι καλύτερο υπάρχει.

 

Τα πρόβλημα της υπερθέρμανσης το αντιμετώπισες καθόλου;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τα πρόβλημα της υπερθέρμανσης το αντιμετώπισες καθόλου;

 

Μέχρι 1.3gh η συσκευή είναι πιο κρύα από το sgs1 με τις ίδιες λειτουργίες. Ή τουλάχιστον στα δικά μου χέρια :)

Με oc στο 1,4 ζεσταίνεται πιο πολύ όντως.

Επιβεβαιώνω όμως πως με ίδιες θερμοκρασίες μπαταρίας στο SGS2 και SGS , το SGS2 το νιώθεις πιο ζεστό.

 

Περισσότερες συγκρίσεις μεταξύ των 2 δεν μπορώ να κάνω , το sgs επωλήθη :)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...