Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως στη θερμοκρασια ισως παιξει και ρολο το νεολειτουργικο οταν ερθει που θα διαχειριζεται καλυτερα τους 2 πυρηνες.

 

παντως σε γενικα το κινητο απο θερμοκρασια μια χαρα ειναι, απλα σε καποιες εφαρμογες μπορει να φαει σκαλωμα και να ζεσταινεται σε random βαση.

 

αλλα οταν παιζεις κανα παιχνιδι λογικο ειναι να ζεσταινεται, οαλ ζεσταινονται το θεμα ειναι στις βασικες λειτουργιες και εφαρμογες που δεν πρεπει να ζεσταινεται αν λειτουργει κανονικα.

 

παντως μετα απο 1+ μηνα συμβισωσης με το κινητο απλα οι εντυπωσεις ειναι απιστευτες για την σταθεροτητα τη μη αναγκη (κατα τις δικες μου αναγκες) φλασαρισματος νεας rom και γενικα τη πληροτητα που εχει σαν συσκευη.

 

ειναι το πρωτο android κινητο κατ'εμε που ειναι πληρες και μπορεις αν κανεις απροβληματιστα τη δουλεια σου χωρις να αγχωνεσαι για τιποτα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το μεγάλο πρόβλημα που έχω με το κινητό είναι η θερμοκρασία.απλά με απλή πλοήγηση στα μενού, ζεσταίνεται απίστευτα γρήγορα. Για μένα είναι απαράδεκτο. Δε μιλάμε να παίξω παιχνίδι... Απλά πράγματα. Ας ευχηθούμε να είναι θέμα λογισμικού κ όχι hardware. Ας πει κ κανάς άλλος περί του θέματος.

Επίσης το gps κλειδώνει σχετικά αργά παρόλο που βρίσκει 12 δορυφόρους.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το μεγάλο πρόβλημα που έχω με το κινητό είναι η θερμοκρασία.απλά με απλή πλοήγηση στα μενού, ζεσταίνεται απίστευτα γρήγορα. Για μένα είναι απαράδεκτο. Δε μιλάμε να παίξω παιχνίδι... Απλά πράγματα. Ας ευχηθούμε να είναι θέμα λογισμικού κ όχι hardware. Ας πει κ κανάς άλλος περί του θέματος.

Επίσης το gps κλειδώνει σχετικά αργά παρόλο που βρίσκει 12 δορυφόρους.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

απλα με πλοηγηση στο μενου οση ωρα και να κανω δεν φευγει η θερμοκρασια περα των 30 βαθμων...τωρα με παιχνιδι κανα 20λεπτο εφτασε στους 41 βαθμους...βαλε ενα προγραμματακι να σου λεει θερμοκρασια και δες πως συμπεριφερετε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

απλα με πλοηγηση στο μενου οση ωρα και να κανω δεν φευγει η θερμοκρασια περα των 30 βαθμων...τωρα με παιχνιδι κανα 20λεπτο εφτασε στους 41 βαθμους...βαλε ενα προγραμματακι να σου λεει θερμοκρασια και δες πως συμπεριφερετε το κινητο

 

πιο προγραματακι συστηνεις για να βλεπουμε την θερμοκρασια?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

πιο προγραματακι συστηνεις για να βλεπουμε την θερμοκρασια?:wacko:

εγω εχω το Temp+CPU V2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέτε ότι ζεσταίνεται το κινητό,σε τι επίπεδο είναι αυτό; π.χ. πιο πολύ από τα hd2/desire που μετά από κάποια χρήση ζεματάνε στο κάτω μέρος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέτε ότι ζεσταίνεται το κινητό,σε τι επίπεδο είναι αυτό; π.χ. πιο πολύ από τα hd2/desire που μετά από κάποια χρήση ζεματάνε στο κάτω μέρος;

 

πιο πολυ δε λες τιποτε φιλε πολλυ περισοτερο το θεμα ειναι να μην προκυψει προβλημα οπως το hd2 που του εχουν αλαξει πλακετα 3 φορες γιατι απο την θερμοκρασια την εκεγε την πλακετα και αρχιζε τα τρελα!!! το πουλησα και υσηχασα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το Temp+CPU V2

 

ωραιο το προγραματακι αλλα μου αναψες φωτιες τωρα τοχω στην φορτιση δεν τρεχει κανενα προγραμα και λεει οτι ο επεξεργαστης δοτυλευει απο 800 μεχρι 1 γιγα παει κ 1,2 κ καθετε εκει πολλυ ωρα μου λεει οτι ο επεξεργαστης δουλευει απο 65% μεχρι 75 με ολα τα προγραματα κλειστα κ επισεις μου λεει 44 βαθμους θερμοκρασια!!! τι να υποθεσω??????????????:X:cry: τους ποσους βαθμους δεν πρεπει να ξεπερασει?

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να πω ειμαι πολυ απογοητευμενος κ θα σας εξησγησω γιατι: Πριν μερικες σελιδες ειχα γραψει οτι επεστρεψα το κινητο κ πηρα τα λεφτα μου λογω θερμοκρασιας κ μου εκανε συχνα restart ! Επειδη μου αρεσε πολυ το κινητο κ παρακολουθω το forum ειπα μηπως ειναι τυχαιο κ το πηρα ξανα απο αλλο μαγαζι (πλαισιο) αλλα προχτες στην παραλια με 30 βαθμους μεσημερακι το ειχα 3g κ σερφαρα κανα μεσαωρο κ ξαφνικα παλι ζηματουσε παρα πολυ εντονα, μου εκανε ρεσταρτ... ε τι να πω δεν εδωσα τοσα λεφτα για να εχω προβλημα θερμοκρασιας...δεν θα το δωσω θα περιμενω την 2,4 μπας κ διορθωθει το προβλημα! Αν κ χλομω το βλεπω δηλ. τι θα γινει με τα 4πυρηνα πυρηνικη εκρηξη :(.
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

ωραιο το προγραματακι αλλα μου αναψες φωτιες τωρα τοχω στην φορτιση δεν τρεχει κανενα προγραμα και λεει οτι ο επεξεργαστης δοτυλευει απο 800 μεχρι 1 γιγα παει κ 1,2 κ καθετε εκει πολλυ ωρα μου λεει οτι ο επεξεργαστης δουλευει απο 65% μεχρι 75 με ολα τα προγραματα κλειστα κ επισεις μου λεει 44 βαθμους θερμοκρασια!!! τι να υποθεσω??????????????:X:cry: τους ποσους βαθμους δεν πρεπει να ξεπερασει?

δεν θα το κοιτας οταν φορτιζει φιλε μου...χωρις να ειναι μπριζα εμενα εχει θερμοκρασια 30 και η cpu 17-40% χωρις να το πειραζω!επισης παιδια η μπαταρια απο το πρωι εως τωρα εχει χασει μολις το 30%...με καλη χρηση κινητου

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανέβασε 54 βαθμούς με GPS, Bluetooth & GPS λειτουργώντας πρόγραμμα GPS. Δεν ξέρω στα πόσα καίγεσαι?:confused:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανέβασε 54 βαθμούς με GPS, Bluetooth & GPS λειτουργώντας πρόγραμμα GPS. Δεν ξέρω στα πόσα καίγεσαι?:confused:

 

Στα πόσα καίγεται το κινητό εννοείς η το χέρι σου; κ εγώ έχω προσέξει ότι με πρόγραμμα gps ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες. Έλεος. Πλέον φοβάμαι να το ζορίσω. Τώρα θα μου πεις, τότε γιατί το πήρες...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε για 1η φορά reset. Κάποια στιγμή που ενεργοποίησα την οθόνη είδα ότι περίμενε στην οθόνη εισαγωγής του PIN. :mad:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε για 1η φορά reset. Κάποια στιγμή που ενεργοποίησα την οθόνη είδα ότι περίμενε στην οθόνη εισαγωγής του PIN. :mad:

Μια ερώτηση σε όσους αναφέρουν ότι το κινητό κάνει restart ή λένε ότι ανεβάζει θερμοκρασία...

Έχετε αλλάξει rom ή φοράτε τη μανίσια?

Edited by Tyxerakias
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους αναφέρουν ότι το κινητό κάνει restart ή λένε ότι ανεβάζει θερμοκρασία...

Έχετε αλλάξει rom ή φοράτε τη μανίσια?

 

ούτε root ούτε τίποτα. Το τηλέφωνο είναι όπως το αγόρασα!

Edited by Tyxerakias
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρπαξε φωτια και το δικο μου πριν λιγο (καιρος ηταν) και φυσικα εσβησε.

Το ειχα σε USB φορτιση εκανα copy-paste videos απο το PC, μερικα δεν επαιζαν αλλα επαιζαν, μετα επαιξα με το allshare, ζοριστηκε στην δημιουργια thumbnails, υπερθερμανθηκε και εσβησε...

Σκεφτομαι σοβαρα να το τσεκαρω με την θερμοκαμερα της δουλειας.

 

Μην νομισουν μερικοι οτι δεν λεω και τα στραβα του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία του σήμερα έφτασε 42°C. . . .

 

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/SC20110619-161428.jpg

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία του σήμερα έφτασε 42°C. . . .

 

Εγώ εχτές είχα σταθερά 50 κατά την πλοήγηση με gps.

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχτές είχα σταθερά 50 κατά την πλοήγηση με gps.

 

50?????? Τι λέτε ρε παιδιά;; δε φοβάστε μη πάθει καμιά μόνιμη ζημιά το κινητό;

εγώ έβαλα την kf1 και έχω την αμυδρή εντύπωση ότι το κινητό ζεσταίνεται λιγότερο.

Εκτός κ αν το έχω πάρει από φόβο κ δε το πολύ χρησιμοποιώ πλέον!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50?????? Τι λέτε ρε παιδιά;; δε φοβάστε μη πάθει καμιά μόνιμη ζημιά το κινητό;

εγώ έβαλα την kf1 και έχω την αμυδρή εντύπωση ότι το κινητό ζεσταίνεται λιγότερο.

Εκτός κ αν το έχω πάρει από φόβο κ δε το πολύ χρησιμοποιώ πλέον!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δέν παθενει τίποτα . Καί αν πάθει έχουμε εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι όσο και να το ξεσκίζω δεν περνάει τους 41-42..

 

Κάνε λίγο πλοήγηση με GPS και να δείς που θα πάει 50+

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι όσο και να το ξεσκίζω δεν περνάει τους 41-42..

 

Και εμένα σε αυτά τα επίπεδα κυμένεται με ζόρισμα. Μην ξεχνάτε οτι από άτομο σε άτομο οι συσκευές μπορεί να συμπεριφέρονται τελείως διαφορετικά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...