Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Te_Salat μάλλον εσύ δεν καταννοείς κάποια πράγματα. Όλα όσα λες έχουν απαντηθεί στα προηγούμενα ποστ, είτε με κριτήρια αγοράς είτε με απλή λογική.

 

Ναι δεν έχω SGS2, γιατί δεν έχω ούτε 600€ ούτε 480€. Αλλά ακόμα και αν είχα γιατί να με πείραζε που θα έπεφτε η αξία του κατα 20% ; Θα άλλαζε κάτι για εμένα;

 

Το μόνο που καταλαβαίνω από το ποστ σου είναι ότι θα ήθελες να ερχόταν εξ'αρχής με μειωμένη τιμή ώστε να επωφεληθούν όλοι, ίσως πιθανότατα γιατί είσαι κι εσύ μέσα σε αυτούς (δεν γνωρίζω), αλλά αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Ακόμα και έτσι να το δεις, υπάρχει ο νόμος προσφοράς και ζήτησης, και με τη ζήτηση που είχε το SGS2 τόσο καιρό και την έλειψη προσφοράς η τιμή του πάλι θα πήγαινε 600€ από τα καταστήματα. Τα βλέπαμε στο θρεντ του SGS2 όπως θα θυμάσαι. Δεν είναι τα πάντα θέμα Samsung.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Παντός με αυτή την τιμή πρέπει να αντιδράσει ο ανταγωνισμός γιατί βλέπω την Samsung μονοπώλιο. και με το s1 στα 319 και το nexus στα 299 απλά γιατί να αγοράσεις από άλλη εταιρία;;;;!!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα στο Mediamarkt Αμαρουσίου το LG 2X στα 299 €......όλα αυτά τώρα βέβαια εντάσσονται στις εκπτώσεις,πρέπει να δούμε αν επανέλθει το GS2 σε πιο υψηλή τιμή σε 1-3 εβδομάδες ή θα παραμείνει σε αυτήν την τιμή....
Link to comment
Share on other sites

ήδη αντιδρά ο ανταγωνισμός, νόκια ν8 στα 399 από πλαίσιο, άλλο πράγμα βέβαια το s2. Τα πράγματα είναι απλά: όποιος θέλει να παρει κάποιο προιόν τεχνολογίας με το που βγαίνει , το πληρώνει πιο ακριβά, αλλά το χαίρεται από την αρχή και είναι επιλογή του. Όποιος πάλι προτιμά να περιμένει πχ. για να διορθωθούν τυχόν bugs ή γιατί δεν διαθετει τα 600, η τιμή μετά ποό λίγο καιρό θα πέσει. Ο καθένας κάνει την επιλογή του, όπως και η εταιρία τις δικές της. Προφανώς η κίνηση της δεν είναι άσχετη με τον ανταγωνισμό και μελλοντικές κυκλοφορίες κινητών.;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα φοβόμουν μόνο μήπως προσπαθούν να διώξουν το στοκ, γιατί τους είπε καμια Samsung ότι από εδώ και μπρος τα SGS2 θα είναι τίποτα revision 2 με φτιαγμένα τα ροζ ζημάδια στις κάμερες και κιτρινωπές οθόνες κτλ :p

 

(Ναι, καλά)

Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που το είχα πάρει με 100 ευρώ έκπτωση από saturn... πάλι καλά...

Μιλάμε για απίστευτη κοροϊδία. Δεν έπεσε σταδιακά ή λόγω κυκλοφορίας νέου μοντέλου, αλλά μπαμ 120 ευρώ!!! Δεν είμαι fan των κινητών και ουσιαστικά είναι το πρώτο τηλέφωνο που αγοράζω. Μέχρι τώρα την έβγαζα με παλιές συσκευές συγγενών και αν δεν το είχα πραγματικά ανάγκη σιγά μη έσκαγα 500 για τηλέφωνο. Έχω σκοπό να το κρατήσω κάποια χρόνια, οπότε δεν με ενδειαφέρει η μεταπωλητική του αξία. Παρόλα αυτά νιώθω ότι με κορόιδεψαν όταν μου πλάσαραν το SII 25% πάνω από την αξία του. Αυτή την πολιτική της Samsung ελπίζω να τη τιμωρήσουν οι καταναλωτές, όταν κυκλοφορήσει το νέο της μοντέλο και μεινει κάνα μήνα στο ράφι με μηδαμηνές πωλήσεις. Ποιός αλήθεια, θα τρέξει να αγοράσει, εν γνώση του, μία υπερτιμημένη, κατα 25% συσκευή, όταν θα μπορεί να την αποκτήσει σε ένα μήνα στην πραγματική της τιμή;

Link to comment
Share on other sites

τελικα θελουμε μειωμενες τιμες η οχι??????????????

εγω βλεπω οτι ειμαστε οτι νανε....εγω εχω την οικονομικη ανεση να το παρω 600...ο αλλος δηλαδη που δεν εχει δε πρεπει να το παρει...ρε πατε καλα????

έκανε που έκανε τρελές πωλήσεις η συσκευή τωρα που μειώθηκε η τιμη θα κανει ακομα περισσότερες...αυτο την ενδιαφερει τη samsung...

σιγα μη κατσει να σκεφτει οτι αδικω τους αλλους που το πηραν στα 600...ΧΙΛΙΑ μπραβο απο εμενα που εριξε τη τιμη και εδωσε την ευκαιρια

να το παρουν και οσοι δεν μπορουσαν στα 600....μακαρι να εκανε το ιδιο και η μπακαλοapple....

 

 

α και να στειλουμε ενα ομαδικο μαιλ στη σαμσουνγκ να απαιτησουμε την επομενη φορα να μας ειδοποιησει πριν μειωσει τις τιμες....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τελικα θελουμε μειωμενες τιμες η οχι??????????????

εγω βλεπω οτι ειμαστε οτι νανε....εγω εχω την οικονομικη ανεση να το παρω 600...ο αλλος δηλαδη που δεν εχει δε πρεπει να το παρει...ρε πατε καλα????

έκανε που έκανε τρελές πωλήσεις η συσκευή τωρα που μειώθηκε η τιμη θα κανει ακομα περισσότερες...αυτο την ενδιαφερει τη samsung...

σιγα μη κατσει να σκεφτει οτι αδικω τους αλλους που το πηραν στα 600...ΧΙΛΙΑ μπραβο απο εμενα που εριξε τη τιμη και εδωσε την ευκαιρια

να το παρουν και οσοι δεν μπορουσαν στα 600....μακαρι να εκανε το ιδιο και η μπακαλοapple....

εσύ δηλαδή που έχεις την οικονομική άνεση θα το έπαιρνες με 600 ΧΘΕΣ αν ήξερες ότι σήμερα μπορείς να το έχεις με 480? :confused:

Link to comment
Share on other sites

εσύ δηλαδή που έχεις την οικονομική άνεση θα το έπαιρνες με 600 ΧΘΕΣ αν ήξερες ότι σήμερα μπορείς να το έχεις με 480? :confused:

 

αυτο που λες δεν εχει σχεση....δηλαδη θα πρεπει η σαμσουνγκ να βγαζει ανακοίνωση οτι σε ενα μην θα ριξει την τιμη ωστε να περιμενω να το παρω φθηνοτερα?

οταν αγοράζεις κατι σημαίνει οτι εχεις την άνεση να το αγοράσεις οσο και αν κοστίζει χωρίς να σε νιαζει ποια θα ειναι η τιμη του αυριο....

και στην τελικη ξερω οτι αγορασα μια συσκευει που τα αξιζει και με το παραπάνω τα 600 οπότε χαλάλι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος κ 4αριου κ s2 είναι αναμενόμενη η μείωση αυτή άλλωστε φενεται κ απο τις παλιότερες συσκευές αυτό . Δεν ξέρω τι κάνει η μηλοεταιρια αλλά η αλήθεια είναι ότι μόνο με αυτή βγαίνεις κερδισμένος όσον αφορά την μεταπωληση...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Aν περιμένετε να κάνετε επένδυση αγοράζοντας ένα κινητό τότε κάνετε λάθος.....Στα αμάξια είναι μεγαλύτερη η πίκρα....Για δικό σας καλό...μην κοιτάτε το πόσο έχει αφού το αγοράσετε....;)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν είναι επένδυση η αγορά ενός κινητού αλλά τουλάχιστον τα μηλοφωνα καλώς η κακός κρατάνε αξία στην μεταπωληση κ ο αγοραστής είναι κερδισμένος σε αυτό το κομμάτι απλά.
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παντός με αυτή την τιμή πρέπει να αντιδράσει ο ανταγωνισμός γιατί βλέπω την Samsung μονοπώλιο. και με το s1 στα 319 και το nexus στα 299 απλά γιατί να αγοράσεις από άλλη εταιρία;;;;!!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ισως ειναι κολπακι να αγοραζουν περισσοτερο τα samsung

απορω ομως γιατι η μειωση δεν εγινε στις εταιρειες κινητης

και μονο στα ιδια καταστηματα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα μαθαμε αν ειναι προσφορα ή ειναι μειωση την τιμης του γενικα ?

 

Θα το έλεγα προσφορά. Αξίζει να το αγοράσει κάποιος σε αυτή την τιμή σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι προσφορά το κάνανε για να πουλήσουμε περισσότερα κομμάτια , αναλογικά πάντως αν κάποιος παρακολουθεί τα ηλεκτρονικά καταστήματα παρατηρεί ότι κάθε μέρα το ριχνανε περίπου κατα 5 ευρω απο την αρχική τιμή , δεν νομίζω λοιπόν να την ξαναανεβασουν αργότερα βέβαια αυτή είναι προσωπική άποψη !
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Θα το έλεγα προσφορά. Αξίζει να το αγοράσει κάποιος σε αυτή την τιμή σήμερα.

 

Παρακολουθώ κάθε μέρα την τιμή του στο skroutz και πιστεύω ότι δεν να είναι απλά μια προφορά μέσα σε μια μέρα( από χτες το πρωί) 6 καταστήματα το έχουν σε τιμή 477- 479 ευρώ και μόνο σε μια μέρα από εβδομάδα θα αναγκαστούν και τα αλλά καταστήματα να αλλάξουν την τιμή. Δεν μπορεί να έκαναν σε μια μέρα 6 καταστήματα πρόσφορα στην ιδία συσκευή και στην ίδια τιμή προφανώς το αγόρασαν φτηνότερα και το πουλάν φτηνότερα.

Δηλαδή τι πιστεύετε μετά από ένα μηνά θα πάει στα 600 πάλι ; Tο πιθανότερο είναι να πέσει πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Είστε σοβαροί; Δεν επικροτείτε μειώσεις τιμών; Τι άλλο θα δούμε.

 

Το τυρί το βλέπεις, τη φάκα δεν τη βλέπεις?

Αλλά γιατί να τη δεις εσυ? εδώ δεν τη βλέπουν αυτοί που πιάστηκαν...

 

Ένα, ένα: όσοι από εδώ λένε ότι είναι μείωση 120€ ή ότι έδωσαν 600€ πριν από 5 μέρες, ας πρόσεχαν. Όχι για τα 479, αλλά γιατί έτσι και αλλιώς με μια βόλτα από skroutz.gr θα μπορούσαν να το βρουν με 520€ εδώ και τουλάχιστον 2 βδομάδες (το παρακολουθώ κάθε μέρα :p). Η πραγματική μείωση στην αγορά είναι 50€, πάλι ένα ευσεβές ποσό αλλά ούτε κοντά στο λεγόμενα 120.

Γιατί τα μεγάλα καταστήματα το είχαν ακόμα 600€ τόσο καιρό, είναι άλλο ζήτημα που λογικά δεν έχει σχέση με Samsung.

 

Πριν κάνεις κάποια αγορά από skroutz.gr διάβασε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305527

 

Δύο: Η Samsung και η κάθε Samsung όταν ο Α πουλάει το SGS2 του στον Β, δεν παίρνει κανένα φράγκο. Αν μη τι άλλο χάνει και 1 πώληση γιατί ο Β μπορεί να μην έχει τα 600€ να το πάρει καινούριο αλλά να έχει 480€ και να περίμενε μια μείωση τιμής. Δηλαδή γιατί να νοιαστεί για το αν ο καθένας θα τσεπώσει λεφτά; Επίσης γιατί να θέλει να μπορείς να πουλήσεις το SGS2 τους για να πάρεις Iphone5 που είναι και ο ανταγωνιστής τους;

Με αυτή την πολιτική η Samsung Θα χάσει τους καταναλωτές Α για να κερδίσει τους Β :worry:

 

Επίσης αντί να είστε εγωιστές σκεφτείτε ότι κάποιοι που θα ήθελαν SGS2 και δεν έχουν τη δυνατότητα να το πάρουν ούτε με 479€, ίσως να μπορέσουν να το πάρουν κάποιο μεταχειρισμένο από τη νέα φουρνιά των 479€.

Αν μιλάγαμε για γάλα ή ψωμί θα είχες δίκιο

 

Μείωσαν την τιμή, ναι. Αυτό είναι καλό για τον καταναλωτή.

Το μελλοντικό καταναλωτή...

Μπορούσε να γίνει η μείωση με άλλο τρόπο; Ίσως, να μπορούσαν να βγάλουν μια ανακοίνωση μια βδομάδα πριν. Παρόλα αυτά δε θα άλλαζε η "γκρίνια" που βλέπουμε.

Μήπως αυτή η μείωση είχε κάποια θύματα? Η "γκρίνια" είναι παράλογη?

 

Επίσης εγώ προσωπικά όλο αυτό δεν το βρίσκω περίεργο. Από τη στιγμή που κυκλοφορεί κάτι, η τιμή του σιγά σιγά πέφτει.

Ακριβώς...

Ναι, κάποιοι έδωσαν 120€ παραπάνω να το πάρουν τον Μαιο, αλλά πρακτικά έδωσαν 120€ για να έχουν χρήση της συσκευής από πιο νωρίς. Έτσι και αλλιώς αυτό δεν γίνεται με όλες τις συσκευές;

Μόνο τα iphone μένουν ως έχουν και αυτό κατα την γνώμη μου είναι μεγάλη μα@#@#$ία και πρακτικά η apple κοροιδεύει τους καταναλωτές της.

120€ για να έχεις χρήση της συσκευής ενάμιση μήνα πιο νωρίς... definition of value for money

 

ΥΓ. το τηλέφωνο το πήρα με 100€ έκπτωση αρχές Ιουνίου, αλλά ήταν προσφορά συγκεκριμένου καταστήματος για όλες της ηλεκτρικές συσκευές και όχι αποκλειστικά για το SGSII.

Link to comment
Share on other sites

Το τυρί το βλέπεις, τη φάκα δεν τη βλέπεις?

Αλλά γιατί να τη δεις εσυ? εδώ δεν τη βλέπουν αυτοί που πιάστηκαν...

Τι λέμε; Ποια φάκα; Πάντα πέφτει η τιμή ενός προιόντος. Μήπως θέλουμε να βγουν να "γκρινιάξουν" και όσοι πήραν το SGS1 με 550 που τώρα κάνει 300; Έτσι είναι η αγορά, οχι μόνο τα κινητά.

 

Πριν κάνεις κάποια αγορά από skroutz.gr διάβασε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305527

 

Ότι τι; Το skroutz, δεν είναι κατάστημα, απλά μαζεύει όλες τις τιμές των καταστημάτων σε μια σελίδα και δεν είναι όλοι κλέφτες ε. Ξέρουμε λίγο πολύ ποιοι είναι. Για παράδειγμα υπάρχει και ένα κατάστημα που το έχει εδώ και καιρό στα 520€ και έχει και καλό feedback από παλιό μέλος του myphone που έχει πάρει πολλές συσκευές.

 

Με αυτή την πολιτική η Samsung Θα χάσει τους καταναλωτές Α για να κερδίσει τους Β :worry:

 

Όχι. Όλοι ξέρουν πως οι τιμές πέφτουν, το αν κάποιος το πάρει πιο ακριβά 1η μέρα είναι επιλογή τους. Επίσης δεν είναι πάντα θέμα Samsung λέμε. Δε θα μου φανεί καθόλου περίεργο αν απλά το έκανε το "καρτέλ" των ελληνικών μαγαζιών και απλά οι μικροί ακολουθούν.

 

 

Αν μιλάγαμε για γάλα ή ψωμί θα είχες δίκιο

 

Οπότε επειδή μιλάμε για κινητά, δεν έχει δικαίωμα να το πάρει κάποιος που δε μπορεί να δώσει 520-600€. Δεν το καταλαβαίνω, το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι για να το έχουν πιο λίγοι και να έχεις παραπάνω prestige (ελπίζω να πέφτω έξω)

 

Το μελλοντικό καταναλωτή...

 

Ε το αγόρασες ήδη, τι να κάνουμε; Να μην μειωθεί η τιμή ποτέ για να είσαι χαρούμενος; Δεν είναι λίγο εγωιστικό αυτό;

 

Μήπως αυτή η μείωση είχε κάποια θύματα? Η "γκρίνια" είναι παράλογη?

 

Όλες οι μειώσεις έχουν. Και; Δες το αποπάνω.

Η γκρίνια είναι φυσιολογική σαν ανθρώπινη αντίδραση, και πιστεύω πως σας έχει θολώσει λίγο και κολλάτε στο δέντρο ενώ χάνετε το δάσος. Από εκεί και μετά θα ήταν ενδιαφέρον να πείτε το τι θα προτιμούσατε: Να έμενε η τιμή όπως ήταν στα 520? Αν ναι πόσο θα θέλατε να έπεφτε σε πόσο καιρό;

 

Ακριβώς...

 

Όπως είπα και πιο πάνω, αν δηλαδή η μείωση γινόταν βδομάδα-βδομάδα και να πέσει μέσα σε 1 μήνα αντί για 1 μέρα, θα άλλαζε κάτι; Ίδια τιμή δε θα ήταν;

Επίσης αμφιβάλλω αν πήραν ΌΛΟΙ ξαφνικά νέες φουρνιές SGS2 σε χαμηλότερη τιμή, μάλλον απλά έκοψαν τζίρο, κάτι που θα έδειχνε πως δεν είναι θέμα Samsung αλλά καταστημάτων. Δε μπορώ να σκεφτώ δηλαδή πως ξαφνικά ακολούθησαν όλοι με τόση άνεση. Κάποιοι λένε και για μειώσεις σε άλλες εταιρείες όπως πχ. Νοκια.

 

120€ για να έχεις χρήση της συσκευής ενάμιση μήνα πιο νωρίς... definition of value for money

 

Όταν πρόκειται για μια συσκευή με τόση μεγάλη ζήτηση που δεν φτάνουν τα κομμάτια για όλους και οι μισοί μένουν στο περίμενε, ίσως και να είναι κάπως λογικό. Είπαμε ότι είναι προσφορά και ζήτηση, και είδαμε όλοι πως τα καταστήματα εκμεταλλεύτηκαν στο επακρο το συγκεκριμένο φαινόμενο και είχαν πάει τη τιμή στα 620. Γιατί; Τους το είπε η Samsung; Όχι αλλά οι πελάτες ήταν διατεθειμένοι να τα πληρώσουν για να το έχουν εναμιση μήνα πιο νωρίς.

Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Το τυρί το βλέπεις, τη φάκα δεν τη βλέπεις?

Αλλά γιατί να τη δεις εσυ? εδώ δεν τη βλέπουν αυτοί που πιάστηκαν...

 

 

 

Πριν κάνεις κάποια αγορά από skroutz.gr διάβασε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305527

 

 

Με αυτή την πολιτική η Samsung Θα χάσει τους καταναλωτές Α για να κερδίσει τους Β :worry:

 

 

Αν μιλάγαμε για γάλα ή ψωμί θα είχες δίκιο

 

 

Το μελλοντικό καταναλωτή...

 

Μήπως αυτή η μείωση είχε κάποια θύματα? Η "γκρίνια" είναι παράλογη?

 

 

Ακριβώς...

 

120€ για να έχεις χρήση της συσκευής ενάμιση μήνα πιο νωρίς... definition of value for money

 

ΥΓ. το τηλέφωνο το πήρα με 100€ έκπτωση αρχές Ιουνίου, αλλά ήταν προσφορά συγκεκριμένου καταστήματος για όλες της ηλεκτρικές συσκευές και όχι αποκλειστικά για το SGSII.

 

 

εισαι λαθος σε ολα...δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου απλα θα σταθω μονο σε αυτο που ειπες οτι αυτη η μειωση ειχε θυματα....ΜΠΟΡΕΙΣ να καταλαβεις οτι ολοι οσοι το αγορασαμε τις πρωτες μερες το πηραμε ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΑΣ...μας αρεσε κατι που εκεινη τη στιγμη κοστιζε 600 ευρο...με βαση αυτα που προσφερει το κινητο τα αξιζε με το παραπανω οποτε το αγορασαμε....και 300 ευρο να το κατεβαζανετην επομενη μερα δεν θα τα εβαζα με την σαμσουνγκ αλλα με τον εαυτο μου που ειμαι βιαστικος...και για αλλη μια φορα μπραβο στη σασμουνγκ και στη καθε σαμσουνγκ που κανει τετοιες μειωσεις...εμενα πρωσοπικα δε προκειτε να με χασει απο πελατη...απο εκει και περα οσους τους ενοχλησε την επομενη φορα ας μη βιαστουν και να περιμενουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν λεω να μην πεσει η τιμη αλλα οχι και σε 1 μηνα 120 ευρω το 1 δεν ειχε πεσει ετσι η κανω λαθος

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ειναι μειωση τιμης και ειναι προσφορα εχει καλως. Αν ειναι μειωση τιμης μονιμα ξενερωνω, οχι επειδη θα το παρουν καποιοι πιο φτηνα απο εμενα, αλλα επειδη κατι βρωμαει στην υποθεση. Εγω εδωσα 600€ οχι απλα για το καλυτερο (κατα τη γνωμη μου παντα και πολλων αλλων απο εδω) κινητο στην αγορα. αλλα και για το πιο καινουργιο μοντελο. Αν βγαλουν κανα καλυτερο μοντελο το φθινοπωρο (αν ειναι αυτος ο λογος της μειωσης) εκει απλα φαινονται μαλ...ες οσοι το αγορασαν τους 2 πρωτους μηνες. Εχω την απαιτηση οταν αγοραζω κατι καινουργιο ακριβα οταν πρωτοβγαινει να μην ερχεται αντικαταστατης του για τουλαχιστον 8-10 μηνες μετα. Δεν γινεται να δινω 600€ τον ιουλιο για το πιο νεο μοντελο στην αγορα και 2-3 μηνες μετα να βγαζουν κατι πιο καινουργιο στα ιδια χρηματα. Αν το κανει αυτο η SAMSUNG... (υποθετικα μιλαμε παντα) τι να πω... θα βαλω τα κλαματα... (sorry για το μεγαλο μην)
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ειναι μειωση τιμης και ειναι προσφορα εχει καλως. Αν ειναι μειωση τιμης μονιμα ξενερωνω, οχι επειδη θα το παρουν καποιοι πιο φτηνα απο εμενα, αλλα επειδη κατι βρωμαει στην υποθεση. Εγω εδωσα 600€ οχι απλα για το καλυτερο (κατα τη γνωμη μου παντα και πολλων αλλων απο εδω) κινητο στην αγορα. αλλα και για το πιο καινουργιο μοντελο. Αν βγαλουν κανα καλυτερο μοντελο το φθινοπωρο (αν ειναι αυτος ο λογος της μειωσης) εκει απλα φαινονται μαλ...ες οσοι το αγορασαν τους 2 πρωτους μηνες. Εχω την απαιτηση οταν αγοραζω κατι καινουργιο ακριβα οταν πρωτοβγαινει να μην ερχεται αντικαταστατης του για τουλαχιστον 8-10 μηνες μετα. Δεν γινεται να δινω 600€ τον ιουλιο για το πιο νεο μοντελο στην αγορα και 2-3 μηνες μετα να βγαζουν κατι πιο καινουργιο στα ιδια χρηματα. Αν το κανει αυτο η SAMSUNG... (υποθετικα μιλαμε παντα) τι να πω... θα βαλω τα κλαματα... (sorry για το μεγαλο μην)

 

εγω δεν αισθανομαι καθολου μακακας....

το κινητο το χαιρομαι οσο τιποτα.....

ειναι απο τα καλυτερα κινητα που εχω αγορασει ever......

με καλύπτει 100% σε οτι θελω.....

βασικα ειναι αυτο που εψαχνα πολυ καιροοοοοοο..με το πρωτο γαλαξια κατι δεν μου καθοταν καλα..εδω πραγματικα το ΧΑΙΡΟΜΑΙ...τρελα.....

οπως ειπα και πιο πανω ηταν δικη μου επιλογη να πουλησω το n8 να βαλω κατι παραπανω για να παρω τον γαλαξια τον δευτερο...αν δεν ηθελα να βαλω αυτο το παραπανω θα περιμενα...δεν ηθελα να περιμενω ομως...απλα..τα πραγματα....

δεν με νοιαζει αν θα πεσει και αλλο η τιμη του...επειδη το χαιρομαι οσο δεν παει...

μακαρι να το ριξουν και αλλο....να πεσει και αλλο...για να μπορεσει να χαρει οσο το δυνατον περισσότερος κοσμος αυτην την κινηταρα!!!!!κινηταρα ομως με ολη την σημασια της λεξης....:)

αντε παντα τετοια να εχουμε....

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν αισθανομαι καθολου μακακας....

το κινητο το χαιρομαι οσο τιποτα.....

ειναι απο τα καλυτερα κινητα που εχω αγορασει ever......

με καλύπτει 100% σε οτι θελω.....

βασικα ειναι αυτο που εψαχνα πολυ καιροοοοοοο..με το πρωτο γαλαξια κατι δεν μου καθοταν καλα..εδω πραγματικα το ΧΑΙΡΟΜΑΙ...τρελα.....

οπως ειπα και πιο πανω ηταν δικη μου επιλογη να πουλησω το n8 να βαλω κατι παραπανω για να παρω τον γαλαξια τον δευτερο...αν δεν ηθελα να βαλω αυτο το παραπανω θα περιμενα...δεν ηθελα να περιμενω ομως...απλα..τα πραγματα....

δεν με νοιαζει αν θα πεσει και αλλο η τιμη του...επειδη το χαιρομαι οσο δεν παει...

μακαρι να το ριξουν και αλλο....να πεσει και αλλο...για να μπορεσει να χαρει οσο το δυνατον περισσότερος κοσμος αυτην την κινηταρα!!!!!κινηταρα ομως με ολη την σημασια της λεξης....:)

αντε παντα τετοια να εχουμε....

Συμφωνώ και εγώ με αυτά που λες, αλλά βρε άνθρωπε Φρέντυ. Βάλε κανά τόνο, βάλε κανά κεφαλαίο γράμμα και μη βάζεις 100 τελείες.

Για όνομα! :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κιεγω σαυτα που λετε ρε παιδια, δεν εχω αγγιξει καλυτερο κινητο ποτε, απλα λεω οτι ειναι αδικο σε 2 μηνες απο τωρα να παρει καποιος με τα ιδια λεφτα νεοτερο και καλυτερο μοντελο samsung. Αυτο δεν αναιρει ομως το γεγονος οτι ειμαι υπερευχαριστημενος και καλυμενος με τη συσκευη αυτη...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...