Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη, γράφει ο φίλος καταργείται η υπηρεσία find my phone. Έκατσα να ψάξω να δω τι συμβαίνει. Τελικά στην εφαρμογή wear λέει: τερματισμός υπηρεσίας Λήψη Τοποθεσίας στην εύρεση ρολογιού. Η λειτουργία εύρεση ρολογιού ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΊΝΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ.

 

Και εγώ τσαντιζομαι πολλές φορές με τα κόλπα της samsung, αλλά νομίζω τώρα βιαστίκαμε να ξεσπαθωσουμε.

Μα που πήγες; Δεν είπα "εύρεση ρολογιού", αλλά εύρεση τηλεφώνου. Το ρολόι το εχω στο χέρι, το κινητό είναι που ψάχνω συχνά....

 

https://apps.samsung.com/gear/appDetail.as?appId=com.samsung.fmm

 

Edit: τώρα πρόσεξα και τι άλλο καταργείται. Δηλαδή λίγο ήταν να σε ειδοποιεί που (διευθυνση) έχεις ξεχάσει, έχει πέσει ή έχει κλαπεί το ρολόι σου;

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μα που πήγες; Δεν είπα "εύρεση ρολογιού", αλλά εύρεση τηλεφώνου. Το ρολόι το εχω στο χέρι, το κινητό είναι που ψάχνω συχνά....

 

https://apps.samsung.com/gear/appDetail.as?appId=com.samsung.fmm

 

Edit: τώρα πρόσεξα και τι άλλο καταργείται. Δηλαδή λίγο ήταν να σε ειδοποιεί που (διευθυνση) έχεις ξεχάσει, έχει πέσει ή έχει κλαπεί το ρολόι σου;

Θα ενσωματωθούν στο smartthings. Από κει θα μπορείς να βρεις ρολόι κινητό κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Θα ενσωματωθούν στο smartthings. Από κει θα μπορείς να βρεις ρολόι κινητό κτλ..

Για να δούμε, γιατί προς το παρόν δεν γίνεται κάτι από εκεί (δοκίμασα).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, γιατί προς το παρόν δεν γίνεται κάτι από εκεί (δοκίμασα).

 

Μόνο τα buds μου βρίσκει εκεί, φαντάζομαι για την ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Μα που πήγες; Δεν είπα "εύρεση ρολογιού", αλλά εύρεση τηλεφώνου. Το ρολόι το εχω στο χέρι, το κινητό είναι που ψάχνω συχνά....

 

https://apps.samsung.com/gear/appDetail.as?appId=com.samsung.fmm

 

Edit: τώρα πρόσεξα και τι άλλο καταργείται. Δηλαδή λίγο ήταν να σε ειδοποιεί που (διευθυνση) έχεις ξεχάσει, έχει πέσει ή έχει κλαπεί το ρολόι σου;

Και στο Watch 3 έχει την ίδια ενημέρωση. Από 15/3 καταργείται ο εντοπισμός της τοποθεσίας του τηλεφώνου μέσα από την εφαρμογή find my phone. Η εφαρμογή θα συνεχίσει να λειτουργεί για να κουδουνίσει το τηλέφωνο, αλλά ο εντοπισμός της τοποθεσίας του τηλεφώνου μεταφέρεται στο Smartthings find. Μικρό το κακό, αντιθέτως, σιγά σιγά θα συγκεντρωθούν πολλά χαρακτηριστικά σε μία εφαρμογή, και όχι ξεχωριστό app για το κάθε τι. Προσωπικά, το θεωρώ πιο πρακτικό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και στο Watch 3 έχει την ίδια ενημέρωση. Από 15/3 καταργείται ο εντοπισμός της τοποθεσίας του τηλεφώνου μέσα από την εφαρμογή find my phone. Η εφαρμογή θα συνεχίσει να λειτουργεί για να κουδουνίσει το τηλέφωνο, αλλά ο εντοπισμός της τοποθεσίας του τηλεφώνου μεταφέρεται στο Smartthings find. Μικρό το κακό, αντιθέτως, σιγά σιγά θα συγκεντρωθούν πολλά χαρακτηριστικά σε μία εφαρμογή, και όχι ξεχωριστό app για το κάθε τι. Προσωπικά, το θεωρώ πιο πρακτικό.

 

Και εγώ το θεωρώ πιο πρακτικό και λιγότεροι πόροι σε ram και μπαταρία.

 

Άσχετο διαβάστε και αυτό.... Tom's Guide: New Samsung Galaxy Watch just leaked — and it might run Wear OS.

https://www.tomsguide.com/news/new-samsung-galaxy-watch-just-leaked-and-it-might-run-wear-os

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τα Watch (απλό και 3άρι) SmartThings για να έχουν SmartThings Find;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τα Watch (απλό και 3άρι) SmartThings για να έχουν SmartThings Find;
Οχι ακομη . Έχουν την παλιά εφαρμογή. Αλλα στην εφαρμογη του κινητού αναγνωρίζονται για ευρεση γιατί έχουν tizen 5 ενώ το watch οχι .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το θεωρείτε καλό, να υποθέσω ότι έχετε Samsung συσκευή, γιατί θα πρέπει να ξέρετε ότι η εφαρμογή smart tings δεν θα δουλεύει με άλλες συσκευές...
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το θεωρείτε καλό, να υποθέσω ότι έχετε Samsung συσκευή, γιατί θα πρέπει να ξέρετε ότι η εφαρμογή smart tings δεν θα δουλεύει με άλλες συσκευές...

Τι Apple είμαστε....

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το θεωρείτε καλό, να υποθέσω ότι έχετε Samsung συσκευή, γιατί θα πρέπει να ξέρετε ότι η εφαρμογή smart tings δεν θα δουλεύει με άλλες συσκευές...

 

Καλώς ή κακώς , η samsung οικοσύστημα κοιτάει.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

 

Ήρθε στο ρολόι σου; ή το είδες στο άρθρο;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα χειροκίνητη αναζήτηση για ενημέρωση αλλά δεν ήρθε κάτι. Λέει ότι έχει την τελ. έκδοση.. Μάλλον να αναμένουμε τις επόμενες μέρες..

 

Για πες εντυπώσεις......:rolleyes:

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα, λεει πως είναι ενημερωμένο με τελευταία ενημέρωση το 2019

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ρολοι μου το χάρισε ο αδελφός και το έχω μια βδομάδα οποτε ακομα δε το χω ψαξει και πολύ.

Η αναβάθμιση έγινε, πήρε πολυυυυ ώρα, το Tizen πήγε απο 4.0 έκδοση σε 5.5. και το One UI σε 2.0

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ρολοι μου το χάρισε ο αδελφός και το έχω μια βδομάδα οποτε ακομα δε το χω ψαξει και πολύ.

 

Η αναβάθμιση έγινε, πήρε πολυυυυ ώρα, το Tizen πήγε απο 4.0 έκδοση σε 5.5. και το One UI σε 2.0

Έχει περασμένο XAR csc , αμερικανικό δηλαδη . Ίσως Ευρώπη EUR δεν έχει έρθει ακόμη ούτε BTU που έχω εγώ.

Πολύ καλό. Έγινε αυτό που πιστεύαμε. Πηρε το τελευταίο tizen . Μένει να δούμε τι νέο μπήκε που έχουν τα νεότερα ρολόγια όσο υποστηρίζει το hardware και αν πλέον το smartthings find το βλέπει.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχει περασμένο XAR csc , αμερικανικό δηλαδη . Ίσως Ευρώπη EUR δεν έχει έρθει ακόμη ούτε BTU που έχω εγώ.

Πολύ καλό. Έγινε αυτό που πιστεύαμε. Πηρε το τελευταίο tizen . Μένει να δούμε τι νέο μπήκε που έχουν τα νεότερα ρολόγια όσο υποστηρίζει το hardware και αν πλέον το smartthings find το βλέπει.

 

Και να δούμε εάν η μπαταρία θα συνεχίσει να κρατάει περισσότερο από τα νεότερα μοντέλα.... :devil::secret::worry:

Link to comment
Share on other sites

Και να δούμε εάν η μπαταρία θα συνεχίσει να κρατάει περισσότερο από τα νεότερα μοντέλα.... :devil::secret::worry:

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με το software .. πήγε να δεις διάφορες στα mAh των watch 46mm και watch 3 .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει να κάνει με το software .. πήγε να δεις διάφορες στα mAh των watch 46mm και watch 3 .

 

Δεν με κατάλαβες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σαςςς φίλοι και φίλες. Έχουμε κάνα νέο μήπως από το επερχόμενο update στο νέο tizen ηηη μέχρι να περάσει τον Ατλαντικό θα μας πάει Πάσχα..? Χαχαχα :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σαςςς φίλοι και φίλες. Έχουμε κάνα νέο μήπως από το επερχόμενο update στο νέο tizen ηηη μέχρι να περάσει τον Ατλαντικό θα μας πάει Πάσχα..? Χαχαχα :p

 

Έρχεται με κανό ε καγιάκ το update γι'αυτό υπάρχει καθυστέρηση μηνών...μπορεί να το σταματήσουν και τελωνείο κάτσε να δούμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σαςςς φίλοι και φίλες. Έχουμε κάνα νέο μήπως από το επερχόμενο update στο νέο tizen ηηη μέχρι να περάσει τον Ατλαντικό θα μας πάει Πάσχα..? Χαχαχα :p

 

Καλησπέρα φίλε, σε μένα που είναι Ρουμάνικο δεν έχει έρθει μέχρι και τώρα. Ίσως να μην αργήσει, στα buds live ήρθε γρήγορα το τελευταίο update πριν 2 μέρες και στο s20 μου ήρθαν 2 update με διαφορά τριών ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Το update έχει έρθει μόνο σε κορεάτικα και αμερικανικά csc . Ευρώπη θα κάνει 1 μήνα τουλάχιστον να έρθει μέχρι να συμμορφωνεται με την νομοθεσία όλων των χωρών αν ενεργοποιεί κάποιες λειτουργίες .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...