Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το update έχει έρθει μόνο σε κορεάτικα και αμερικανικά csc . Ευρώπη θα κάνει 1 μήνα τουλάχιστον να έρθει μέχρι να συμμορφωνεται με την νομοθεσία όλων των χωρών αν ενεργοποιεί κάποιες λειτουργίες .

 

Στο δικό μας δεν ενεργοποιείται τίποτα από αυτά που θέλει έγκριση...πχ πίεση, μέτρηση οξυγόνου κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μας δεν ενεργοποιείται τίποτα από αυτά που θέλει έγκριση...πχ πίεση, μέτρηση οξυγόνου κλπ
Ναι αλλά η Ευρώπη δεν είμαστε μόνο εμείς. Θα πρέπει να βγει ένα firmware και μετά αναλογα το csc να περιέχει γλώσσες και λειτουργίες. Πχ samsung pay δεν είναι διαθέσιμο για όλους.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η Ευρώπη δεν είμαστε μόνο εμείς. Θα πρέπει να βγει ένα firmware και μετά αναλογα το csc να περιέχει γλώσσες και λειτουργίες. Πχ samsung pay δεν είναι διαθέσιμο για όλους.

 

Δεν θα αλλάξει κάτι με το Samsung pay στο update που θα πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αλλάξει κάτι με το Samsung pay στο update που θα πάρουμε.
Αυτό δεν το ξέρεις. Νέες χώρες μπορεί να είναι να προστεθούν. Το θέμα είναι ότι κάθε upgrade , γιατί τέτοιο είναι, περνάει πρώτα από έγκριση. Μπορείς εύκολα να αλλάξεις το csc σε Xar και να το πάρεις τώρα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

https://www.lagonika.gr/prosfores/samsung-galaxy-watch-active2-%ce%bc%ce%b5-%ce%b1%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ac-galaxy-buds-%ce%b1%cf%80%cf%8c-184e-%ce%ae-galaxy-watch3-%ce%bc%ce%b5-%ce%b1%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%83/

 

Γράφει ένας στα σχόλια: Πολύ καλό deal, χτύπησα το Watch3 mystic black 45mm + buds live mystic black στα 290,55€ τελική. Μπορεί επίσης κάποιος αν δεν χρειάζεται τα ακουστικά να τα πουλήσει σφραγισμένα ~70€ (skroutz ξεκινάνε από 91€) και να του βγει το ρολόι στα 220€. Not bad. Ευχαριστώ*@mamra!

Όσο αφορά το Active 2 έπαιξε πρόσφατα καλύτερη προσφορά κατ εμε στο amazon.it, όπου το μαύρο 44mm έβγαινε σκέτο τελική ~150€ και το γκρι 44mm στα 159€ (το οποίο και παρήγγειλα). To κακό είναι ότι οι αποστολές αργούν πολύ, από τις 6/3 που έγινε η παραγγελία ακόμα δεν έχει γίνει dispatched.

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Το update σε EUR μόλις μου ήρθε 301mb

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Το update σε EUR μόλις μου ήρθε 301mb

Και σε μένα.

Στην αρχή δεν φαίνεται αλλά αν το σκαλίσεις λίγο, είναι άλλο ρολόι ακόμα και πλοήγηση του μενού

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ρολόι γιατί στο active 2 δεν έχει έρθει ακόμα κάτι...

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Στο watch . Το active 2 το εχει παρει το update. Εδω μιλαμε για upgrade σε Tizen 5.5 απο 4.

 

Ηρθε και σε εμενα με BTU.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα και εγώ κανονικά το νέο (επιτέλους) update. Αναβάθμιση στο tizen στα εικονίδια κλπ. Eγώ θέλω να δω πέραν τα φρουρού να διαβάζει σωστά την ώρα live της άσκησης ο αισθητήρας τους παλμούς να τους βλέπει και να μην χάνει να μην βγάζει παυλες... :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρα από το ότι το ρολόι πλέον φαίνεται στο smartthings find, δεν βρήκα κάτι διαφορετικό. Ήλπιζα να έχει επιπλέον λειτουργίες όπως fall detection, αλλά τζίφος. Θα δω πως ειναι πλέον και οι ειδοποιήσεις .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Θα το τεστάρω σε λίγο σε άσκηση να δούμε για 50 λεπτά χάνει καθόλου το διάβασμα καρδιακών μετά το τελευταίο update η όχι? Θα συμφωνήσω ότι πολλές έξτρα λειτουργίες δεν πήρε αλλά μια ανανέωση φρεσκάδας με το νέο tizen την πήρε σίγουρα, εγώ νομίζω ότι έχω άλλο ρολόι..!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και ενώ διάβασα ότι προσθέτει τα watchfaces από το watch 3 δε βρήκα τίποτα... :(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι αλλο ρολοι?? Δεν βλέπω καμια διαφορά..

Γιατι Galaxy Watch το πρωτο δεν λεμε?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως οταν επιλεγω να δω τα καντραν μου μεσα απο το wearable στο κινητο δεν ανοιγει.... ειναι κολλημενο στο "φορτωση καντραν ρολογιου..." μονιμως...

 

για να δουμε ποτε θα ξεκολλησει

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ γω την αναβάθμιση.

Ερώτηση: ενα widget που ειχε, μετραγε βηματα, ορόφους κ αλλα 2. Το νεο που έβαλε, μετραει βηματα, αγχος, υπνο κ καρδια.

Δεν μπορω να βρω ουτε απο το ρολόι ουτε απο το τηλ, πως θα βαλω ορόφους.

Μηπως το κατάργησαν?

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Θα το τσεκάρω αργότερα γιατι τωρα ειναι για φόρτιση.

Θα ενημερώσω

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έγινε όπως του 3 που το γράφει μαζί με τα βήματα στο ρολόι; Αν ανοίξεις τα βήματα στο ρολόι γράφει και τους ορόφους. Τουλάχιστον έτσι είναι στο 3. Δεν έχω μπροστά μου το 1 αυτή τη στιγμή για να σου πω.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς αυτό έγινε πολύ σωστός μπράβο τώρα το τσέκαρα στο watch μου το βρήκαμε και αυτό τελικά. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και ενώ διάβασα ότι προσθέτει τα watchfaces από το watch 3 δε βρήκα τίποτα... :(

 

πρεπει να τα κατεβασεις , ψαξε samsung στο galaxy store , ειναι διαθεσιμα τωρα ολα τα καινουρια του 3

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τα κατεβασεις , ψαξε samsung στο galaxy store , ειναι διαθεσιμα τωρα ολα τα καινουρια του 3

 

Έψαξα φίλε αλλά δεν τα βρήκα.. Τι ακριβώς βάζεις στο search??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έγινε όπως του 3 που το γράφει μαζί με τα βήματα στο ρολόι; Αν ανοίξεις τα βήματα στο ρολόι γράφει και τους ορόφους. Τουλάχιστον έτσι είναι στο 3. Δεν έχω μπροστά μου το 1 αυτή τη στιγμή για να σου πω.

Επανέρχομαι..

Μετά την την φόρτιση του ρολογιού, πάτησα όπως λες τα βήματα, αλλά δεν έχει κάτι τέτοιο. Έχει τις ρυθμισεις που είχε (στόχο ημέρας και ειδοποίηση on off)

Ακριβώς αυτό έγινε πολύ σωστός μπράβο τώρα το τσέκαρα στο watch μου το βρήκαμε και αυτό τελικά. ;)

Σε εμένα οπως είπα και πιο πάνω, δεν εμφανίζει τους ορόφους

 

Στο σημείο που είναι το ανθρωπάκι (στρες), ήταν η μέτρηση ορόφων

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο galaxy store κανονικά από το τηλέφωνο. Θα βρεις και ένα που δείχνει να πλένεις τα χέρια σου, ελπίζω να το έβαλαν κι αυτό. Έχει μεγάλη πλάκα κάθε φορά που πλένεις χέρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν τα είδα όλα οκ δεν με ενθουσίασε κάτι ιδιαίτερα αν και είναι θέμα γούστου. Αυτό με το που πλένεις χέρια κλπ δεν το είδα παίζει να μην το έχουν βάλει θυμάστε ακριβώς πως το λένε το εν λόγω watchface??

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανέρχομαι..

Μετά την την φόρτιση του ρολογιού, πάτησα όπως λες τα βήματα, αλλά δεν έχει κάτι τέτοιο. Έχει τις ρυθμισεις που είχε (στόχο ημέρας και ειδοποίηση on off)

 

Σε εμένα οπως είπα και πιο πάνω, δεν εμφανίζει τους ορόφους

 

Στο σημείο που είναι το ανθρωπάκι (στρες), ήταν η μέτρηση ορόφων

 

Στην φώτο μου μας έβαλες πατάς επάνω στα βήματα στο παπούτσι και σε πάει στο μενού των βημάτων και εκεί σου δείχνει και τους ορόφους.. Ξεχωριστά δεν το έχει.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην φώτο μου μας έβαλες πατάς επάνω στα βήματα στο παπούτσι και σε πάει στο μενού των βημάτων και εκεί σου δείχνει και τους ορόφους.. Ξεχωριστά δεν το έχει.

πήγα και πριν εκει και δεν το ειδα. Ύστερα απο αυτο το ποστ σου, ξαναπήγα στο "παπουτσι" και τελικά υπάρχει.

Είναι με μικρά γραμματάκια κάτω από τον αριθμό βημάτων.

Δεν τους άρεσε με ΜΕΓΑΛΑ γράμματα?

Σε ευχαριστώ

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι αλλο ρολοι?? Δεν βλέπω καμια διαφορά..

Γιατι Galaxy Watch το πρωτο δεν λεμε?

Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι ίσως να είμαστε λίγο υπερβολικοί με τον ενθουσιασμό μας, αν σκεφτείς ότι έχει περάσει πολύς καιρός να δούμε αναβάθμιση. Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι είναι ποιο sharp η γενική εμπειρία χρήσης. Έχουν χαθεί τα μικρό σπασίματα που έκανε στην ανταπόκριση αλλαγής widget και ανταποκριαης στην περιστροφή της ροδέλες

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τα κατεβασεις , ψαξε samsung στο galaxy store , ειναι διαθεσιμα τωρα ολα τα καινουρια του 3

Σε ευχαριστώ, τα βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...