Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έψαξα φίλε αλλά δεν τα βρήκα.. Τι ακριβώς βάζεις στο search??

 

πηγαινε galaxy store , στις εφαρμογες που ηδη εχεις , διαλεξε μια της σαμσουγκ , το reminder ας πουμε και κατεβα πιο κατω που λεει περισσοτερα απο αυτον τον πωλητη , εκει ειναι ολα της σαμσουγκ μετα .

μετα το update το health καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια.ελπιζω να μεινει ετσι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη διαφορα που κατάλαβα μετά την αναβάθμιση (κ διορθώστε με αν κανω λάθος ή ειναι η ιδέα μου), ειναι η δόνηση.

Έγινε πιο χαμηλή.

Ενω στις ρυθμίσεις ειναι στο φουλ, δεν την νιώθω στο χέρι.

Οδηγώ μηχανή και εν κινήσει, πάντα καταλάβαινα κ εβλεπα ποιος με καλεί.

Τωρα μόλις σταματήσω, βλέπω αναπάντητες, διότι δεν δονείται τόσο εντονα όσο πριν.

Οι ρυθμισεις στο ρολόι ειναι οπως πριν. Δυνατή δόνηση και basic.

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη διαφορα που κατάλαβα μετά την αναβάθμιση (κ διορθώστε με αν κανω λάθος ή ειναι η ιδέα μου), ειναι η δόνηση.

Έγινε πιο χαμηλή.

Ενω στις ρυθμίσεις ειναι στο φουλ, δεν την νιώθω στο χέρι.

Οδηγώ μηχανή και εν κινήσει, πάντα καταλάβαινα κ εβλεπα ποιος με καλεί.

Τωρα μόλις σταματήσω, βλέπω αναπάντητες, διότι δεν δονείται τόσο εντονα όσο πριν.

Οι ρυθμισεις στο ρολόι ειναι οπως πριν. Δυνατή δόνηση και basic.

 

Tapatalk

 

Δεν το έχω καταλάβει. Θα δώσω προσοχή στα επόμενα calls και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη διαφορα που κατάλαβα μετά την αναβάθμιση (κ διορθώστε με αν κανω λάθος ή ειναι η ιδέα μου), ειναι η δόνηση.

Έγινε πιο χαμηλή.

Ενω στις ρυθμίσεις ειναι στο φουλ, δεν την νιώθω στο χέρι.

Οδηγώ μηχανή και εν κινήσει, πάντα καταλάβαινα κ εβλεπα ποιος με καλεί.

Τωρα μόλις σταματήσω, βλέπω αναπάντητες, διότι δεν δονείται τόσο εντονα όσο πριν.

Οι ρυθμισεις στο ρολόι ειναι οπως πριν. Δυνατή δόνηση και basic.

 

Tapatalk

Φοβάμαι πως είναι η ιδέα σου. Το τσέκαρα ξανά και ξανά, άλλαξα το basic μοτίβο, δοκίμασα την μέτρια, ξανά έβαλα την δυνατή και δεν βλέπω διαφορά με πριν την αναβάθμιση... Να μην σου πω πως μου φαίνεται και ποιο δυνατό.... δοκίμασε να λύσεις κατά μία τρύπα το λουράκι, γιατί έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι λίγο χαλαρό, το αντιλαμβάνομαι ποιο έντονα όταν με καλούν.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως είναι η ιδέα σου. Το τσέκαρα ξανά και ξανά, άλλαξα το basic μοτίβο, δοκίμασα την μέτρια, ξανά έβαλα την δυνατή και δεν βλέπω διαφορά με πριν την αναβάθμιση... Να μην σου πω πως μου φαίνεται και ποιο δυνατό.... δοκίμασε να λύσεις κατά μία τρύπα το λουράκι, γιατί έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι λίγο χαλαρό, το αντιλαμβάνομαι ποιο έντονα όταν με καλούν.
Σε ευχαριστώ.

Δες κατι αλλο μηπως ειναι αυτο.

Στο ρολοι, (που ειναι μονο στη δονηση), πηγαίνε στις ρυθμισεις δόνησης (παντα basic) κ δες οτι η δονιση στις κλήσεις ειναι πιο "χαλαρη" σε σχεση με αυτη των ειδοποιήσεων κ με αλλο ρυθμό (λειτουργία basic).

Αυτη Των ειδοποιήσεων την καταλαβαινω πιο έντονα

Θυμάσαι αν ηταν Ετσι ηταν κ πριν?.

Ή κάποιος που δεν εχει κανει αναβάθμιση, μπορει να μας πει, αν κλησεις κ ειδοποιήσεις εχουν τον ιδιο ρυθμό κ ένταση?

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Δες κατι αλλο μηπως ειναι αυτο.

Στο ρολοι, (που ειναι μονο στη δονηση), πηγαίνε στις ρυθμισεις δόνησης (παντα basic) κ δες οτι η δονιση στις κλήσεις ειναι πιο "χαλαρη" σε σχεση με αυτη των ειδοποιήσεων κ με αλλο ρυθμό (λειτουργία basic).

Αυτη Των ειδοποιήσεων την καταλαβαινω πιο έντονα

Θυμάσαι αν ηταν Ετσι ηταν κ πριν?.

Ή κάποιος που δεν εχει κανει αναβάθμιση, μπορει να μας πει, αν κλησεις κ ειδοποιήσεις εχουν τον ιδιο ρυθμό κ ένταση?

 

Tapatalk

Σε αυτό τώρα, σαν να μου φάινεται ότι έχεις δίκιο, αλλά μπορέι απλά να μου έβαλες την ιδέα... τι να σου πώ.

'Άσχετο: Πάντως είδα ότι μου άρεσε το tic toc αντί του basic και λέω να το αφήσω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Τελικά έβαλα κι αλλους σε προβληματισμό

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Τελικά έβαλα κι αλλους σε προβληματισμό

 

Ισχύει δεν ισχύει δεν παίζει να ξανά βγει update.... τουλάχιστον σύντομα. Αυτά είναι τα ρίσκα όταν δίνεις αναβάθμιση σε παλιά μοντέλα...ότι αντί να τα κάνεις καλύτερα κάνεις άστοχες αλλαγές που μετά μένουν για πάντα .

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει δεν ισχύει δεν παίζει να ξανά βγει update.... τουλάχιστον σύντομα. Αυτά είναι τα ρίσκα όταν δίνεις αναβάθμιση σε παλιά μοντέλα...ότι αντί να τα κάνεις καλύτερα κάνεις άστοχες αλλαγές που μετά μένουν για πάντα .

 

Αν και με αυτό το update δεν βγάλει κάποιο bug στην κατανάλωση της μπαταρίας, θα είναι το μοναδικό (ίσως και το τελευταίο) μοντέλο της samsung που δεν θα ζεις με το άγχος της φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω φοβερή κατανάλωση μετά την αναβάθμιση. Το έβγαλα χθες βράδυ από τη φόρτιση και χωρίς χρήση έχει 49% τώρα. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω φοβερή κατανάλωση μετά την αναβάθμιση. Το έβγαλα χθες βράδυ από τη φόρτιση και χωρίς χρήση έχει 49% τώρα. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το αντίθετο εγω . Έβαλες μήπως κάποια εφαρμογή ή νέο watchface μετά; Για αρχή αστο να κλείσει από μπαταρία και βάλτο να φορτίσει κλειστό. Μην το αφήσεις πολλές ώρες πάνω στον φορτιστή μετά το 100% για να μην ζεσταθεί η μπαταρία. Δες πως πάει. Αν πάλι έχεις πρόβλημα κάνε ένα reset .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο εγω . Έβαλες μήπως κάποια εφαρμογή ή νέο watchface μετά; Για αρχή αστο να κλείσει από μπαταρία και βάλτο να φορτίσει κλειστό. Μην το αφήσεις πολλές ώρες πάνω στον φορτιστή μετά το 100% για να μην ζεσταθεί η μπαταρία. Δες πως πάει. Αν πάλι έχεις πρόβλημα κάνε ένα reset .
Όχι τίποτα. Όπως το είχα

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα. Όπως το είχα

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν αλλάξει κάτι, κοίτα την app στο κινητό σου αν τρέχει περίεργα στο παρασκήνιο και αν ούτε με αυτό, τότε service.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω φοβερή κατανάλωση μετά την αναβάθμιση. Το έβγαλα χθες βράδυ από τη φόρτιση και χωρίς χρήση έχει 49% τώρα. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε εμένα εχει δημιουργηθεί θεμα με την μπαταρία.

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή στο κινητό είχε αρκετή δραστηριότητα. Πώς το αντιμετωπίζουμε αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή στο κινητό είχε αρκετή δραστηριότητα. Πώς το αντιμετωπίζουμε αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1) επανεκκίνηση κινητού και ρολογιού

2) επανεγκατάσταση εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά ρολογιού επανεγκατάσταση wearable κ το drain δείχνει να έφτιαξε. Αλλά κάνει σε άκυρες στιγμές αποσυνδέσεις, κάτι που δεν έκανε πριν την ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά ρολογιού επανεγκατάσταση wearable κ το drain δείχνει να έφτιαξε. Αλλά κάνει σε άκυρες στιγμές αποσυνδέσεις, κάτι που δεν έκανε πριν την ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν έχεις samsung τηλέφωνο, δες τις δύο εφαρμογές, τι δικαιώματα έχουν.

Link to comment
Share on other sites

S9 έχω. Θα το παρακολουθήσω λίγες μέρες ακόμα κ βλέπω

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, άξιζει η αγορά του το 2021?

Το έχω βρει σε καλή σχετικά τιμή..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, άξιζει η αγορά του το 2021?

Το έχω βρει σε καλή σχετικά τιμή..

 

Αξίζει γιατί το active 2 και το Watch 3 δεν έχουν μεγάλες διαφορές. Μέχρι να βγει επόμενο μοντέλο, το Watch είναι στα εμπορικά μοντέλα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το τελευταίο update στο galaxy watch της συζύγου, κόλλησε στην οθόνη με το λογότυπο του ρολογιού... Ούτε κλείνει αλλά ούτε και ανοίγει. Τι κάνω; Smartec;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το τελευταίο update στο galaxy watch της συζύγου, κόλλησε στην οθόνη με το λογότυπο του ρολογιού... Ούτε κλείνει αλλά ούτε και ανοίγει. Τι κάνω; Smartec;

 

κράτησες πατημένο το power button για κάνα λεπτό; μήπως και ξεκολλήσει; ... και αν δεν πάρει ούτε έτσι δοκίμασε να πατήσεις και τα δύο κουμπιά ή να το βάλεις πάνω στο φορτιστή του ... αν όλα αυτά δεν κάνουν κάτι τότε θα έχεις τρεχαματα με την σμαρτεκ.

Link to comment
Share on other sites

κράτησες πατημένο το power button για κάνα λεπτό; μήπως και ξεκολλήσει; ... και αν δεν πάρει ούτε έτσι δοκίμασε να πατήσεις και τα δύο κουμπιά ή να το βάλεις πάνω στο φορτιστή του ... αν όλα αυτά δεν κάνουν κάτι τότε θα έχεις τρεχαματα με την σμαρτεκ.

 

Ευχαριστώ πολύ.Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω... Είμαι και επαρχία και δε ξέρω τη διαδικασία με τη σμαρτεκ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω... Είμαι και επαρχία και δε ξέρω τη διαδικασία με τη σμαρτεκ!

 

Η διαδικασία δεν είναι τίποτα το τρομερό... επικοινωνείς μαζί τους τηλεφωνικά και ζητάς οδηγίες...θα το στείλεις το ρολόι με acs κούριερ και θα το λάβεις πίσω με τον ίδιο τρόπο...το θέμα είναι τι παίζει με την acs αυτήν την περίοδο και το ποσό θα αργήσει η όλη διαδικασία.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...