Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο κινητό έχεις;

Sony xperia 1ii

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άνοιξα.

Γλώσσα επέλεξα Ελληνικά.

Μετά μου ζητάει περιοχή αλλά δεν έχει Ελλάδα.

Τι κάνω?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ το 'έκανα!

Αυτό το πράγμα που μου επιβάλει να του δώσω όπωσδήποτε άδεια για τοποθεσία....τι κακό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνει και δεν έχει Ελλάδα στις βόρειες βαλκανικές χώρες. Φαίνεται μας θεωρούν δυτική Ευρώπη χαχαχα. Μεγεια να το χαρείς είναι πολύ ωραίο ρολόι. Κρίμα που δεν έχεις samsung τηλέφωνο γιατί θα είχες πολύ ωραίες επιλογές.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ:)

Έχω κάποιες ερωτήσεις!

 

1)Στην εύρεση ονόματος απο το ρολόι για να πάρω τηλέφωνο δεν έχει επιλογή ελληνικά και αναγκάζομαι να τσεκάρω όλη μου την λίστα για να βρω το όνομα, σωστά? ή κάτι κάνω λάθος?

 

2)gps στο ρολόι πως ενεργοποιείται?

 

3)όταν κατέβασα την εφαρμογή μου ζήτησε να κατεβάσω άλλες 2 που ούτε κατάλαβα τι είναι, σωστά?

 

4)Για να δω ότι έχει να κάνει με health (καρδιακός παλμός,βήματα κ.α) θα πρέπει να κατεβάσω άλλη εφαρμογή?

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητάει να κατεβάσω samsung health αν θέλω.

Αλλά το ρολόι κανονικά μετράει απο βήματα μέχρι καρδιακούς παλμούς.

Προφανώς το app θα μου τα έχει μαζεμένα.

Δεν έχει Ελληνικά και δεν μπορώ να πατήσω το όνομα που θέλω για να καλέσω,πρέπει να κάνω scroll down όλη μου την λίστα.

Πρεπει να πάω κάπου στις ρυθμίσεις μέσα στο τηλέφωνο ή στο ρολόι?

Επίσης gps για να βγάλει χάρτες στο ρολόι εξακολουθώ να μην βρίσκω.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οκ με τα ελληνικά.

Έπρεπε να τα κάνω download από την εφαρμογή.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση του gps κατεβάζεις την κουρτίνα και βάζεις συντόμευση για το location για γρήγορη πρόσβαση. Αυτό είναι χρήσιμο όταν δεν έχεις το κινητό συνδεδεμένο. Πχ αν είσαι έξω χωρίς κινητό και θέλεις να χρησιμοποιήσεις τους here maps .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μέχρι στιγμής λίγα λόγια για το watch 3.

Κομψό και όμορφο,νομίζω ότι πιο όμορφο κυκλοφορεί εκεί έξω.

Δεν υπάρχουν αποσυνδέσεις καθόλου,όλες οι κλήσεις,sms,viber,mails έρχονται και διαβάζονται εύκολα.

Γράφεις δύσκολα μεν λόγω όχι τόσο εύχρηστου πληκτρολογίου,αλλά οκ ρολόι είναι όχι κινητό.

Οι μετρήσεις τουλάχιστον για παλμούς είναι σωστές.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα πως βλέπω τον χάρτη στην οθόνη του ρολογιού αλλά θα το βρω αύριο που θα το ψαχουλέψω.

Μπαταρία δεν την βλέπω και πολύ δυνατή,απο 100% στις 18:00 μέχρι και τώρα στις 00:00 έχασε 50% βέβαια το "έστηνα" και το έψαχνα αλλά και πάλι θεωρώ ότι σε φυσιολογική χρήση θα κρατάει 2 ημέρες.

Τέλος δεν υπάρχει εικονίδιο μηνύματος που βλέπω σε διάφορα video στο youtube, για να στείλεις sms θα πρέπει είτε να σου στείλουν για να απαντήσεις, είτε να πας στις επαφές σου και να επιλέξεις μήνυμα αν δεν κάνω λάθος βεβαια.

Τέλος για κλήσεις wi fi όταν αποσυνδέετε απο το bluetooth μου ζητάει εγγραφή στο samsung κάτι....δεν θυμάμαι...αν κάνω εγγραφή θα λειτουργεί με wifi ή τελικλα τσάμπα ο κόπος μιας και χρειάζεται και galaxy τηλέφωνο?

Μου φαίνεται ότι έχοντας δωσει τόσα δικαιώματα στο ρολοί απο την συσκευή θα καταναλώνει και μπαταρία κινητού!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

το 3 πήρα στα 41mm

έχει πρόβλεψη λέξεων απλά περίμενα πληκτρολόγιο τύπου κινητού.

εικονίδιο sms δεν βρήκα.

Και έχω ενεργοποιήσει και στο app την πρόσβαση στα sms.

Ή κάποιο bug ή επειδή δεν έχω galaxy τηλέφωνο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

το 3 πήρα στα 41mm

 

έχει πρόβλεψη λέξεων απλά περίμενα πληκτρολόγιο τύπου κινητού.

 

εικονίδιο sms δεν βρήκα.

 

Και έχω ενεργοποιήσει και στο app την πρόσβαση στα sms.

 

Ή κάποιο bug ή επειδή δεν έχω galaxy τηλέφωνο!

Επειδή δεν έχεις samsung τηλέφωνο δεν έχεις sms και mail εφαρμογή.

Επίσης χωρίς samsung δεν έχεις προώθηση sms και κλήσεων μέσω wifi.

 

Για χάρτες κατεβάζεις την εφαρμογή here maps και τον χάρτη Ελλάδας και λειτουργεί αυτόνομα, χωρίς φωνητική καθοδήγηση όμως.

Αν θες πλοήγηση με χάρτες Google και φωνητική καθοδήγηση θα πρέπει να αγοράσεις εφαρμογή απο το store.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Όπως υπάρχει και gboard με ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση ,επί πληρωμή. Τα καλύτερα 2-3 ευρώ που έχω δωσει

 

Sent from my Lenovo TB-8703F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχεις samsung τηλέφωνο δεν έχεις sms και mail εφαρμογή.

Επίσης χωρίς samsung δεν έχεις προώθηση sms και κλήσεων μέσω wifi.

 

Για χάρτες κατεβάζεις την εφαρμογή here maps και τον χάρτη Ελλάδας και λειτουργεί αυτόνομα, χωρίς φωνητική καθοδήγηση όμως.

Αν θες πλοήγηση με χάρτες Google και φωνητική καθοδήγηση θα πρέπει να αγοράσεις εφαρμογή απο το store.

Λοιπόν έχεις δίκιο!

Αυτό είναι! Έχεις δίκιο! το έψαξα και στο reddit και σε ξένα forums.

Μπορείς να στείλεις απο το εικονίδιο επαφές αλλά όχι απευθείας απο εικονίδιο sms.

 

Όπως υπάρχει και gboard με ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση ,επί πληρωμή. Τα καλύτερα 2-3 ευρώ που έχω δωσει

 

Sent from my Lenovo TB-8703F using Tapatalk

στο κινητό μου έχω το gboard με ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση.

Απο που πρέπει να αγοράσω αυτό που λες για να έχει και το ρολόι φωνητική πληκτρολόγηση?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις δίκιο!

Αυτό είναι! Έχεις δίκιο! το έψαξα και στο reddit και σε ξένα forums.

Μπορείς να στείλεις απο το εικονίδιο επαφές αλλά όχι απευθείας απο εικονίδιο sms.

 

 

στο κινητό μου έχω το gboard με ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση.

Απο που πρέπει να αγοράσω αυτό που λες για να έχει και το ρολόι φωνητική πληκτρολόγηση?

 

Απο την εφαρμογη του τηλεφώνου Galaxy Wearable, μπαινεις στο Galaxy store και κατεβαζεις το G-Keyboard Pro

https://galaxy.store/gke 3,99€

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

Αυτες οι εφαρμογές αποθηκεύονται στο ρολόι και όχι στο κινητο, σωστα?

Πολύ μου αρέσει, είμαι πραγματικά καταπληκτικό!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

Αυτες οι εφαρμογές αποθηκεύονται στο ρολόι και όχι στο κινητο, σωστα?

Πολύ μου αρέσει, είμαι πραγματικά καταπληκτικό!

Ναι στο ρολοι . Τι smartwatch θα ήταν αλλιώς; :p

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

https://perpetual.gr/watches/auto-einai-to-kalutero-smartwatch-pou-kykloforei-sthn-agora-auth-thn-stigmh/

 

Χαχαχα.... οι τιμές ξεκινούν από 1.758 ευρώ . Για να βλέπουμε τι έχουμε με 180- 200€.....

Link to comment
Share on other sites

https://perpetual.gr/watches/auto-einai-to-kalutero-smartwatch-pou-kykloforei-sthn-agora-auth-thn-stigmh/

 

 

 

Χαχαχα.... οι τιμές ξεκινούν από 1.758 ευρώ . Για να βλέπουμε τι έχουμε με 180- 200€.....

Με wear OS δεν μάμησε κανείς...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με wear OS δεν μάμησε κανείς...

 

και να ήταν υβριδικό, με μηχανικό ρολόι και smart λειτουργίες θα έλεγα πάει και έρχεται. Αλλά σκέτο wear OS ..... κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κινητό, S10+ σε Note 20 ultra, αλλά στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου/ κλήσεις και μήνυμα σε άλλες συσκευές/ , δεν μου εμφανίζει το ρολόι, ενώ ένα tablet S5e το βλέπει κανονικά. Στο S10+ έβλεπα και τις 2 συσκευές κανονικά(ρολόι & ταμπλετ).

Στο ρολόι την/ απομακρυσμένη σύνδεση την έχω ενεργή φυσικά.

Πριν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι και το στήνω από την αρχή, υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει και μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Λέω να αγοράσω το galaxy watch 46mm που έχει τώρα 178 ευρώ , το προτείνεται είτε να μείνω σε αυτό που έχω huawei gt2.

Επιπλέον συνεργάζεται με κινητό huawei που έχω μην το πάρω τσάμπα και το κοιτάω.

Το huawei gt2 σε μπαταρία τούμπανο αλλά το βαριέσαι γιατί το μόνο που μπορείς να αλλάξεις είναι τα ρολόγια και τίποτα άλλο. Μεν καλό αλλά αν δεν έχεις επιλογές να αφαιρείς και να βάζεις κάτι νέο απλά είναι για να λες ότι έχω τύπου watch.

Link to comment
Share on other sites

Σε s21 ultra δε χρειάστηκε να κάνω τίποτα. Το βρήκε μόνο του, όταν συνδέθηκε . Πριν την επαναφορά δες αν είναι συνδεδεμένο κλείσε τα όλα και στο ρολόι και στο τηλέφωνο και μπες στο τηλέφωνο να το ψάξει. Μήπως έχει φάει κόλλημα και φτιάξει από την αρχή. Αλλιώς επαναφορά και πιστεύω να φτιάξει. Αυτή η λειτουργία ήταν ενεργή έτσι κι αλλιώς. Δε χρειάστηκε να κάνω κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δοκίμασα...έκανα κι επαναφορά αλλά τζίφος!

Δεν ξέρω τι σκάλωμα έχει φάει...

Αύριο θα δοκιμάσω να το στήσω σε ένα Α50 που έχω να δω αν θα το εμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα...έκανα κι επαναφορά αλλά τζίφος!

 

Δεν ξέρω τι σκάλωμα έχει φάει...

 

Αύριο θα δοκιμάσω να το στήσω σε ένα Α50 που έχω να δω αν θα το εμφανίσει.

Λειτουργεί το bt ;.... δοκίμασε να κάνεις pairing με κάποια άλλη συσκευή, ακόμη και bt ακουστικά...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και λειτουργεί, αφού έρχονται οι ειδοποιήσεις του τηλεφώνου κανονικά.

 

Όταν πατήσω στο Κλήση & αποστ.μνμ σε αλλ.συσκ. ....μου βγάζει ένα κυκλάκι και μήνυμα σύνδεση με ρολόι...... αλλά δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία. Μετά από ώρα μου γράφει πως δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή.

Μπορείτε να το δοκιμάσετε να δείτε τι κάνει σε σας;36c44675bcd8f50a4660c0c3a18b544b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις μπορεί να έρχονται και μέσω wifi . Δεν έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη λειτουργία. Έχεις φαντάζομαι λογαριασμό samsung .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και λειτουργεί, αφού έρχονται οι ειδοποιήσεις του τηλεφώνου κανονικά.

 

Όταν πατήσω στο Κλήση & αποστ.μνμ σε αλλ.συσκ. ....μου βγάζει ένα κυκλάκι και μήνυμα σύνδεση με ρολόι...... αλλά δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία. Μετά από ώρα μου γράφει πως δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή.

Μπορείτε να το δοκιμάσετε να δείτε τι κάνει σε σας;36c44675bcd8f50a4660c0c3a18b544b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα μου δουλεύει κανονικότητα σε κλήσεις και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...