Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα ελληνικό bin εχει . Το θέμα είναι να εχει η συσκευή σου csc που δραστηριοποιείται η curve και το samsung pay . Εγω έβαλα βρετανικό csc ( BTU ) και δέχτηκε κανονικά την ελληνική μου curve με καταχώρηση ελληνικής διεύθυνσης με αγγλικούς χαρακτήρες, όπως την είχα καταχωρήσει στην curve.

 

Το κινητο ειναι απο ιταλια. Λες εαν αλλαξω το csc στο ρολοι βαζοντας το αγγλικο να δεχτει την curve στο ρολοι; Για το κινητο δεν με ενδιαφερει γιατι χρησιμοποιω το google pay.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι απο ιταλια. Λες εαν αλλαξω το csc στο ρολοι βαζοντας το αγγλικο να δεχτει την curve στο ρολοι; Για το κινητο δεν με ενδιαφερει γιατι χρησιμοποιω το google pay.
Ναι . Έτσι το έχω και εγώ. Btu στο ρολοι για samsung pay . Google pay στο κινητό ( SAMSUNG) . Το csc στο κινητο σου ειναι eur πλέον. Αλλάζει στα κινητά ανάλογα με την sim που θα βάλεις. Αν βάλεις βρετανική sim θα γυρισει σε BTU .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναι . Έτσι το έχω και εγώ. Btu στο ρολοι για samsung pay . Google pay στο κινητό ( SAMSUNG) . Το csc στο κινητο σου ειναι eur πλέον. Αλλάζει στα κινητά ανάλογα με την sim που θα βάλεις. Αν βάλεις βρετανική sim θα γυρισει σε BTU .

 

Δυστυχως δεν δουλεψε. Αλλαξα το csc στο ρολοι σε BTU αλλα οταν προσθετω την curve και αφου εχω βαλει την ελληνικη μου διευθυνση μου πεταει μηνυμα οτι ο εκδοτης της καρτας δεν υποστηριζεται.

 

Ευχαριστω τον nondaz για τον εξαιρετικο οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι την διευθυνση με αγγλικούς χαρακτήρες και ιδια με αυτή που δηλώθηκαν στην curve ... Την ταυτοποίηση την κανει η curve και όχι η samsung . Αν δεν συμφωνούν τα στοιχεία που βάζεις με αυτά που έχουν δηλωθεί για την έκδοση της κάρτας, σε πετάει.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι την διευθυνση με αγγλικούς χαρακτήρες και ιδια με αυτή που δηλώθηκαν στην curve ... Την ταυτοποίηση την κανει η curve και όχι η samsung . Αν δεν συμφωνούν τα στοιχεία που βάζεις με αυτά που έχουν δηλωθεί για την έκδοση της κάρτας, σε πετάει.

 

Η διευθυνση ειναι με αγγλικους χαρακτηρες. Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι η διευθυνση μου που εχει η curve να εχει καποιο λαθος στον τκ. Αν θυμαμαι καλα οταν μου ζητησε να επιβεβαιωσω τη διευθυνση για να μου στειλει την καρτα διορθωσα τον τκ που ηταν λαθος. Το θεμα ειναι οτι στην εφαρμογη της curve δεν γραφει καπου τη διευθυνση για να την ελεγξω.

Link to comment
Share on other sites

Η διευθυνση ειναι με αγγλικους χαρακτηρες. Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι η διευθυνση μου που εχει η curve να εχει καποιο λαθος στον τκ. Αν θυμαμαι καλα οταν μου ζητησε να επιβεβαιωσω τη διευθυνση για να μου στειλει την καρτα διορθωσα τον τκ που ηταν λαθος. Το θεμα ειναι οτι στην εφαρμογη της curve δεν γραφει καπου τη διευθυνση για να την ελεγξω.
Μπέρδεμα... δεν κανεις μια ερώτηση στο support τους ; Απαντάνε σχετικά γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα... δεν κανεις μια ερώτηση στο support τους ; Απαντάνε σχετικά γρήγορα.

 

Το εχω κανει ηδη αλλα στη δικια μου περιπτωση οποτε τους χρειαστηκα καθυστερησαν τραγικα να απαντησουν. Οπως και να εχει, ευχαριστω για τη βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το μαύρο δλδ το 42άρι. Ξέρω για το 46αρι που το έχουν και δυο φίλοι μου οτι μετά από άσκηση το πλένουν κανονικά κάτω από τη βρύση και δεν είχαν ποτέ κανένα θέμα. Η αδιαβροχοποίηση είναι ιδια στο 42άρι;; Μου κάνει εντυπώση (γιαυτό και το ρωτάω) οτι πολλοί κάτοχοι στο skroutz λένε οτι τους πέρασε νερό και είχαν θέμα με οξείδωση κτλ και βέβαια οτι δεν τους αναγνώρισε και εγγύηση μετά η samsung...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΣΤΙ ΝΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ, ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΩΝ ΣΦΥΓΜΩΝ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΦΥΓΜΩΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΕΙ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΡΕΧΩ , ΠΧ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΩ 60ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ 15 ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΛΕΠΤΑ ΤΟΥΣ ΧΑΝΕΙ. ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ? ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ? ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ? (ΕΧΩ ΛΕΠΤΟ ΚΑΡΠΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ). ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΚΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΣΕΡΒΙΣ ΑΛΛΑ ΑΘ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

 

ΠΑΙΔΕΣ ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΩ ΠΑΛΙ ΛΙΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Ή ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΓΥΦΜΟΥΣ ΣΕ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ (ΤΡΕΞΙΜΟ, ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Κ ΑΛΛΑ ΔΦΡ) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ ΑΠΕΥΝΘΥΝΩ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ? Η ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ? ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΩ ΠΑΛΙ ΛΙΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Ή ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΓΥΦΜΟΥΣ ΣΕ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ (ΤΡΕΞΙΜΟ, ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Κ ΑΛΛΑ ΔΦΡ) ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ ΑΠΕΥΝΘΥΝΩ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ? Η ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ? ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ...
Επαναφορά εργοστασιακων και αν δεν φτιάξει επίσκεψη στο service

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το μαύρο δλδ το 42άρι. Ξέρω για το 46αρι που το έχουν και δυο φίλοι μου οτι μετά από άσκηση το πλένουν κανονικά κάτω από τη βρύση και δεν είχαν ποτέ κανένα θέμα. Η αδιαβροχοποίηση είναι ιδια στο 42άρι;; Μου κάνει εντυπώση (γιαυτό και το ρωτάω) οτι πολλοί κάτοχοι στο skroutz λένε οτι τους πέρασε νερό και είχαν θέμα με οξείδωση κτλ και βέβαια οτι δεν τους αναγνώρισε και εγγύηση μετά η samsung...

 

1,5 χρονο μετα κανενα προβλημα . ποτε δεν το βγαζω , ουτε στο πλυσιμο χεριων , ουτε στο μπανιο. βασικα το φοραω παντου εκτος απο θαλασσα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

λπν απαντωντας σε μενα αλλα και γενικα δινοντας μια πληροφορια. δοκιμασα οταν κανω δραστηριοτητα να γυρισω το ρολοι και να ακουμπαει ο αισθητητρας στο μεσα μερος του χεριου μου που οι αρτηριες μαλλον εχουν καλυτερη επαφη με το ρολοι. διαπιστωσα οτι εχασε πολυ λιγα δευτερολεπτα μονο.θα συνεχισω να το δοκιμαζω!

 

εκανα επαναφορα και βλεπουμε ... πρεπει να το δοκιμασω στην επομενη δραστηριοτητα!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ξέρει κανεις αν γινεται να αλλαξει η φωνη στις ειδοποιήσεις του samsung health σε ελληνικα;

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Android Central: Trade in your Galaxy Watch for a Galaxy Watch 3 and get a free pair of Buds Live.

https://www.androidcentral.com/trade-your-galaxy-watch-galaxy-watch-3-and-get-free-pair-buds-live

Link to comment
Share on other sites

Android Central: Trade in your Galaxy Watch for a Galaxy Watch 3 and get a free pair of Buds Live.

https://www.androidcentral.com/trade-your-galaxy-watch-galaxy-watch-3-and-get-free-pair-buds-live

 

Ωπ? Θα ισχυει αυτο και για την Ελλαδα? Το χτυπαω αμεσα αν ειναι :D

Ειδικα με τον αισθητηρα για τους οροφους να μην δουλευει που ακομα δεν εχω αξιωθει να φτιαξω ενεκα lockdown :p

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωπ? Θα ισχυει αυτο και για την Ελλαδα? Το χτυπαω αμεσα αν ειναι :D

Ειδικα με τον αισθητηρα για τους οροφους να μην δουλευει που ακομα δεν εχω αξιωθει να φτιαξω ενεκα lockdown :p

Το ξεκίνησα για να δω τις επιλογές και έχει και σε λουράκια πολλές. Εγώ δεν θα το κάνω γιατί έχω πάρει τα buds live και για την ώρα χρειάζομαι την παραπάνω αυτονομία που μπορώ να βρω μόνο στο ρολόι μας. Αλλά επειδή έχω βγει από την εγγύηση, μόλις ξαναχαλασει θα πάρω σίγουρα κάποιο από το active 2 ή το watch 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για κατοίκους ΗΠΑ, το ξεκίνησα και όταν έβαλα την πληρωμή μέσω Paypal μου έβγαλε την φόρμα για την διεύθυνση και έχει μόνο ΗΠΑ.
Link to comment
Share on other sites

Damn, πολυ καλο για να είναι αληθινό :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Damn, πολυ καλο για να είναι αληθινό :(

 

Sorry για την αναστάτωση. Έπρεπε να το είχα δει πριν το ανεβάσω εδώ :-(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε και τίποτα, το δοκιμάζαμε (εγώ είδα ότι αυτό που επιστρέφεις έπρεπε να ήταν US edition και το παράτησα νωρίς) και μπορεί να έχουμε και το νου μας (χλωμό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις) για κάτι αντίστοιχο ευρωπαϊκό ή ελληνικό.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την αναστάτωση. Έπρεπε να το είχα δει πριν το ανεβάσω εδώ :-(

 

Νο worries, αλίμονο! Οπως ειπε και ο φιλος απο πανω, καλο ειναι να ενημερωνομαστε και να εχουμε ανοιχτα τα ματια μας μηπως ερθει τιποτα και προς τα δω :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.παιδια.

 

Μια ερωτησουλα. Το storage σας πόσο είναι κατειλημμένο;

Εμένα με μερικά faces και από εφαρμογές έχω βάλει μόνο Spotify 3.2Gb/4Gb

Images, audio τίποτα μερικά ΜΒ, ~35

Είναι φυσιολογικό; Τόσο πολύ καταλαμβάνουν του συστήματος;;

 

Παρατηρώ κολλήματα τις τελευταίες 10 μέρες και υποπτευομαι μήπως είναι λόγω χώρου. Καθυστερεί στο wake up πολλές φορές, κάποιες φορες είτε με tap είτε γυρνώντας το bezel δεν κάνει τίποτα κ ξυπνάει μετά από λίγη ώρα, ακομα και το flight mode ψιλοαργει.

Μέχρι πόσο κενός χώρος είναι safe για καλή λειτουργία του;

 

Ευχαριστώ!

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

3.38GB και δεν έχω κολλήματα. Τι μεγαλύτερο αρχείο που έχω μέσα είναι οι χάρτες της Ελλάδας καμια 400MB.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως το Spotify app δημιουργεί τέτοιου είδους προβλήματα?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...