Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και επίσης μια λεπτομέρεια: με γάντια στο μηχανάκι δεν μπορώ να απαντήσω σε κλήση με το active 2 ενώ στο watch απλά περιστρεφω την φυσική στεφάνη.
Υπάρχει ρύθμιση στο active 2 πάντως για λειτουργία με γάντια... Απλά για την ιστορία. Προσωπικά πατάω το bluetooth και απαντάω

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο active 2 πάντως για λειτουργία με γάντια... Απλά για την ιστορία. Προσωπικά πατάω το bluetooth και απαντάω

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Και μιλάς από το bluetooth οχι απο το ρολόι... αλλά δεν έχει νόημα η σύγκριση των 2 ρολογιών. Όλοι τα ξέρουμε και ο καθένας επιλέγει ανάλογα τα γούστα του. π.χ. εγώ βολεύτηκα με το watch αλλά επειδή βγαίνει σε 1 μήνα από την εγγύηση και αν ξαναχαλασει, τότε θα πάρω το active 2 και θα κουβαλάω τον φορτιστή τα ΣΚ μαζι μου και θα βάζω την ρύθμιση υπέρ ευαισθησίας για τα γάντια και βρεγμένα χέρια αφού δεν θα έχω φυσική στεφάνη και για να απαντάω στο μότο θα πάρω ένα bluetooth. Αστειεύομαι, μην με παρεξηγήσεις, απλά τα γράφω για να δεις οτι δεν ειναι ούτε ιδια ούτε είναι καλύτερο το active 2 από το watch. Απλα είναι θέμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάς από το bluetooth οχι απο το ρολόι... αλλά δεν έχει νόημα η σύγκριση των 2 ρολογιών. Όλοι τα ξέρουμε και ο καθένας επιλέγει ανάλογα τα γούστα του. π.χ. εγώ βολεύτηκα με το watch αλλά επειδή βγαίνει σε 1 μήνα από την εγγύηση και αν ξαναχαλασει, τότε θα πάρω το active 2 και θα κουβαλάω τον φορτιστή τα ΣΚ μαζι μου και θα βάζω την ρύθμιση υπέρ ευαισθησίας για τα γάντια και βρεγμένα χέρια αφού δεν θα έχω φυσική στεφάνη και για να απαντάω στο μότο θα πάρω ένα bluetooth. Αστειεύομαι, μην με παρεξηγήσεις, απλά τα γράφω για να δεις οτι δεν ειναι ούτε ιδια ούτε είναι καλύτερο το active 2 από το watch. Απλα είναι θέμα γούστου.

Ελπίζω να αστειεύεσαι, γιατί δε θα πω ότι είναι εγκληματικό, αλλά θα πω ότι είναι τουλάχιστον επικίνδυνο να μιλάς έστω και από το ρολόι πάνω σε μηχανάκι....το ΒΤ ε'είναι έτσι η αλλιώς απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να αστειεύεσαι, γιατί δε θα πω ότι είναι εγκληματικό, αλλά θα πω ότι είναι τουλάχιστον επικίνδυνο να μιλάς έστω και από το ρολόι πάνω σε μηχανάκι....το ΒΤ ε'είναι έτσι η αλλιώς απαραίτητο.

 

Σωστός!!! άσε που με κοιτάνε οι άλλοι οδηγοί σαν να φωνάζω τον K.I.T.T ;-) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να αστειεύεσαι, γιατί δε θα πω ότι είναι εγκληματικό, αλλά θα πω ότι είναι τουλάχιστον επικίνδυνο να μιλάς έστω και από το ρολόι πάνω σε μηχανάκι....το ΒΤ ε'είναι έτσι η αλλιώς απαραίτητο.

 

Ε ναι δεν βολευει σε καμια περιπτωση να μιλησεις απο το ρολοι σε μηχανακι (μονο αν σταματησεις στην ακρη). Εγω εχω κρανος με bluetooth και οταν χρειαστει μπορει να παρω τηλ. απο το ρολοι μεσω του widget με τις επαφες (σταματημενος εννοειται).

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν βολευει σε καμια περιπτωση να μιλησεις απο το ρολοι σε μηχανακι (μονο αν σταματησεις στην ακρη). Εγω εχω κρανος με bluetooth και οταν χρειαστει μπορει να παρω τηλ. απο το ρολοι μεσω του widget με τις επαφες (σταματημενος εννοειται).
Ετσι ακριβώς ειμαι κ γω

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν βολευει σε καμια περιπτωση να μιλησεις απο το ρολοι σε μηχανακι (μονο αν σταματησεις στην ακρη). Εγω εχω κρανος με bluetooth και οταν χρειαστει μπορει να παρω τηλ. απο το ρολοι μεσω του widget με τις επαφες (σταματημενος εννοειται).

 

Τα λέτε τόσο ωραία και με ασφάλεια και εγώ βλέπω το 70% των οδηγών με μηχανάκι να μην φοράνε κράνος αλλά μασκουλα για τον covid (στο πιγούνι παρακαλώ πολύ) και μιλάνε και στο κινητό αμα λάχει ενώ κάνουν προσπέραση χαχαχχ

Link to comment
Share on other sites

Τα λέτε τόσο ωραία και με ασφάλεια και εγώ βλέπω το 70% των οδηγών με μηχανάκι να μην φοράνε κράνος αλλά μασκουλα για τον covid (στο πιγούνι παρακαλώ πολύ) και μιλάνε και στο κινητό αμα λάχει ενώ κάνουν προσπέραση χαχαχχ

 

Μας έπιασες... και το παίζαμε καλά παιδιά μπας και συμπαθήσει η smartec και μας αλλάξει το ρολόι με το 3. Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάς από το bluetooth οχι απο το ρολόι... αλλά δεν έχει νόημα η σύγκριση των 2 ρολογιών. Όλοι τα ξέρουμε και ο καθένας επιλέγει ανάλογα τα γούστα του. π.χ. εγώ βολεύτηκα με το watch αλλά επειδή βγαίνει σε 1 μήνα από την εγγύηση και αν ξαναχαλασει, τότε θα πάρω το active 2 και θα κουβαλάω τον φορτιστή τα ΣΚ μαζι μου και θα βάζω την ρύθμιση υπέρ ευαισθησίας για τα γάντια και βρεγμένα χέρια αφού δεν θα έχω φυσική στεφάνη και για να απαντάω στο μότο θα πάρω ένα bluetooth. Αστειεύομαι, μην με παρεξηγήσεις, απλά τα γράφω για να δεις οτι δεν ειναι ούτε ιδια ούτε είναι καλύτερο το active 2 από το watch. Απλα είναι θέμα γούστου.
Δεν υπάρχει λόγος για vs αλλά προσωπικά και μόνο το ότι έχει βελτιωμένους αισθητήρες και δίχως όλα αυτά τα προβλήματα που έχει παρουσιάσει το watch εγώ το θεωρώ καλύτερο. Σαν εμφάνιση μου αρέσει το watch αλλά αν βάλεις και τους αισθητήρες καρδιάς κτλ μάλλον αποτελεί πιο ορθή επιλογή αυτές τις ημέρες.

Και μιας και κάνουμε πλάκα όταν είσαι στη μηχανή πιο ορθόν είναι να μιλάς στο bt παρά να σηκώνεις το χέρι να μιλήσεις στο ρολόι και ειδικά με τόσο θόρυβο.

Καλή συνέχεια.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα κι εγώ ότι οι θερμίδες που μετράει είναι υπερβολικές, σχεδόν τριπλασιες από τις κανονικές .

 

έχω δοκιμάσει ταυτόχρονα με 2 ακόμα fitness tracker και δείχνει υπερβολικές θερμίδες σε σχέση με τα άλλα 2.

Σκέτη απογοήτευση το ρολόι σε μετρήσεις....

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν επικοινωνίας με το κατάστημα αγοράς το έστειλα πίσω για έλεγχο.

Ζήτησα να μην γίνει επισκευή μιας και το ρολόι είναι μιας εβδομάδας, αν θέλει απλά προγραμματισμό οκ, διαφορετικά αλλαγή πλακέτας κτλ όχι.

Όταν θα έχω ενημέρωση θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι κάτοχος ενός watch περίπου μια εβδομάδα και χρειάζομαι την βοήθειά σας. Μέχρι την απόκτηση του watch είχα το frontier το οποίο και έδωσα στην γυναίκα μου. Άρα έχω εμπειρία με αυτήν την σειρά και μιας ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος έκανα την αγορά.

Αφού διάβασα σχεδόν όλο το thread και δεν βρήκα κάτι σχετικό με αυτό που με προβληματίζει θα το αναφέρω και όποιος έχει κάποια συμβουλή θα εκτιμηθεί.

Ένας από τους λόγους που αγόρασα την συγκεκριμένη σειρά ήταν και η καταγραφή των θερμίδων που καταναλώνω. Στο frontier τα πήγαινε εξαιρετικά καλά ( πάντα έχω στο νου πως είναι εκτίμηση και όχι η απόλυτη πραγματικότητα ) οπότε θεωρούσα πως το ίδιο θα γινόταν και με τον διάδοχο. Όμως ύστερα από αρκετές μετρήσεις είδα πως καταγράφει υπερβολικά πολλές θερμίδες σε σχέση με την άσκηση που κάνω.

Παράδειγμα: μια ώρα περπάτημα σε ευθεία απόσταση έχω πάρει μέτρηση από 650 έως 550!!!

 

Φυσικά και έκανα επαναφορά με τα ίδια όμως αποτελέσματα.

Οι ρυθμίσεις είναι ακριβώς ίδιες με αυτές που είχα στο frontier.

Δεν γίνεται να περπατάω 12 λεπτά και να έχω κάψει 120 θερμίδες...αλλά όταν θα μπεί η άσκηση από αυτόματο εντοπισμό να καίω 55, στο ίδιο δρομολόγιο.

 

Διαπίστωσα κι εγώ ότι οι θερμίδες που μετράει είναι υπερβολικές, σχεδόν τριπλασιες από τις κανονικές .

έχω δοκιμάσει ταυτόχρονα με 2 ακόμα fitness tracker και δείχνει υπερβολικές θερμίδες σε σχέση με τα άλλα 2.

Σκέτη απογοήτευση το ρολόι σε μετρήσεις....

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Παιδιά θα καταθέσω και εγώ την άποψη μου. Εμένα το ρολόι σε γενικές γραμμές μου μετράει σωστά. Και το εννοώ αυτό πλην ελάχιστον περιπτώσεων που δεν ακουμπά σωστά το δέρμα και χάνει τους ζωντανούς παλμούς γίνεται αυτό στην μέση μιας άσκησης άσχετα αν το έχεις βάλει χειροκίνητα η αυτόματα να ακουμπάει δέρμα αλλά λόγο του ιδρώτα η της μη καλής επαφής να μην βλέπει τους παλμούς οπότε εκεί θα μετρήσει στο περίπου. Εγώ το δουλεύω καθημερινά και στο Gym και στο σπίτι μου που έχω και εκεί διάδρομο.

 

Το μόνο που δεν ξέρω τι παίζει είναι τι γίνετε στον αυτόματο εντοπισμό άσκησης εκεί μπορεί να έχει πρόβλημα δεν ξέρω, που εγώ προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ γιατί καταναλώνει ποιο πολύ ενέργεια. Όποτε θέλω ένα κλικ στο widget και διαλέγω περπάτημα, τρέξιμο, διάδρομο κλπ. Γενικά υπάρχουν πολλοί παράγοντες για να σου δείξει σωστές θερμίδες όπως ηλικία,κιλά, και τύπος άσκησης cardio εύκολο,μέτριο,δύσκολο και βάση πίνακα θα σας γράψω των μέσο όρο κιλών και θερμίδων για να ξέρετε να μπορείτε να συγκρίνεται. ;)

 

Τύπος Cardio ! Στα 54 kg ! Στα 73 kg ! Στα 90 kg !

Εύκολο : ! 24θερμ/10λεπτά ! 32θερμ/10λεπτά ! 40θερμ/10λεπτά !

Μέτριο : ! 54θερμ/10λεπτά ! 74θερμ/10λεπτά ! 90θερμ/10λεπτά !

Δύσκολο : ! 84θερμ/10λεπτά ! 112θερμ/10λεπτά ! 140θερμ/10λεπτά !

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα πως το watch μετρά λάθος τις θερμίδες βγήκε κατόπιν σύγκρισης με τον προκάτοχό του το frontier και όχι με άλλη εταιρία ή άλλο εργαλείο παρακολούθησης.

Θεωρητικά αφού είναι και τα δύο ρολόγια της ίδιας εταιρίας - τύπου smartwatch και της ίδιας σειράς περίμενα να έχουν σχετικά ίδιες μετρήσεις.

Όμως μέσα σε μια εβδομάδα κι ενώ ακολούθησα τα ίδια δρομολόγια άσκησης ( τα κιλά μου, η ηλικία και το ύψος δεν άλλαξαν φυσικά:lol:) εντόπισα διαφορά στις θερμίδες τουλάχιστον επί 2!!!

Αυτό στο 99% των ασκήσεων ( περπάτημα, τρέξιμο και προπόνηση με βάρη ) εκτός από το 1% όπου η απόκλιση ήταν μικρή άρα αποδεκτή.

Δεν είναι θέμα αυστηρότητας πιστεύω εκ μέρους μου, αλλά αφού μπορώ να έχω την συγκεκριμένη μέτρηση γιατί να μην είναι σωστή; όσο γίνεται φυσικά.

Το αν είναι χρήσιμη ή όχι αυτό αφορά τον κάθε κάτοχο ξεχωριστά, για παράδειγμα εμένα η μέτρηση των ορόφων δεν μου λέει κάτι, όμως αφού την δίνει όποιος θέλει να την παρακολουθεί, πως θα το κάνει αν του λέει πως ανέβηκε το Έβερεστ 2-3 φορές μέσα στο 24ωρο;;:p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να μου πεις ότι φορούσες μαζί ταυτόχρονα και τα 2 ρολόγια μαζί στον ίδιο καρπό για μία εβδομάδα και έκανες την γυμναστική σου ?? :confused: όχι τίποτα άλλο αλλά είχα και εγώ το frontier πριν από το watch και δεν είδα διαφορές εξωπραγματικές. Αν δεν τα έβαλες μαζί ταυτόχρονα γιατί δεν μας αναφέρεις και πόσες θερμίδες διαφορά βλέπεις όπως λες τότε δεν είναι σωστή μέτρηση φίλε.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αυτό που λέτε, 2 ρολόγια στο ίδιο χερι, και το samsung δείχνει μόνιμα διπλάσιες θερμίδες.

Περίπου μια βδομάδα το δοκίμασα, και σταμάτησα να το κοιτάω πια.

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αυτό που λέτε, 2 ρολόγια στο ίδιο χερι, και το samsung δείχνει μόνιμα διπλάσιες θερμίδες.

Περίπου μια βδομάδα το δοκίμασα, και σταμάτησα να το κοιτάω πια.

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Όταν λες samsung τι εννοείς? ποιο από τα δύο?

Link to comment
Share on other sites

Galaxy watch....46mm

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Μπορεί να έπεσες σε ελαττωματικό πήγενε να το τσεκάρεις.. Απλά τα πράγματα ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να μου πεις ότι φορούσες μαζί ταυτόχρονα και τα 2 ρολόγια μαζί στον ίδιο καρπό για μία εβδομάδα και έκανες την γυμναστική σου ?? :confused: όχι τίποτα άλλο αλλά είχα και εγώ το frontier πριν από το watch και δεν είδα διαφορές εξωπραγματικές. Αν δεν τα έβαλες μαζί ταυτόχρονα γιατί δεν μας αναφέρεις και πόσες θερμίδες διαφορά βλέπεις όπως λες τότε δεν είναι σωστή μέτρηση φίλε.

 

Στο πρώτο μου post ( το οποίο το είχες κάνει και παράθεση άρα το έχεις διαβάσει ) έγραφα: μια ώρα περπάτημα σε ευθεία 550-650 θερμίδες.

Όταν με το frontier αλλά και με διάφορους μαθηματικούς τύπους που υπάρχουν στο ίντερνετ, έγραφε 250-300, ανάλογα με τον μ.ο ταχύτητας που στις περισσότερες φορές είναι 5-6 χλμ ανά ώρα.

Δεν είμαι ψαχαναγκαστικός ώστε να φορέσω ταυτόχρονα 2-3 ρολόγια ή αισθητήρες για θερμίδες, απλά διαπίστωση έκανα και σύγκριση. Το προηγούμενο ρολόι είναι πιο κοντά στον μ.ο για την ηλικία,ύψος,βάρος μου..το δε watch δείχνει περίπου 2πλάσιες θεμίδες σε όλες τις ασκήσεις.

Για εμένα ( και αφού αυτό συμβαίνει και σε άλλον ) δείχνει πρόβλημα στο πρόγραμμα που έχει για τον υπολογισμό και όχι σε σένσορα.

Εκτός αν θεωρείς νορμάλ τιμή των 200 θερμίδων για 10 λεπτά ποδηλασίας μέσα στην πόλη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί και σε πολλά review.... δεν θεωρείται αξιόπιστο στις μετρήσεις του.

 

Sent from my SM-T860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαινόμαστε και ας μην είμαστε ούτε ύψος ούτε βάθος..Απλά θα πω ότι ίσως σε κάποια ρολόγια, σε κάποιες παρτίδες ίσως, άλλα λειτουργούν καλά και άλλα με πρόβλημα. Δεν πάει να πει ότι επειδή σε κάποιους φίλους δεν μετράει σωστά πάει να πει ότι γενικά το ρολόι έχει θέμα και το θάβουμε. Όσο για τον φίλο ποιο πάνω (για να μην κάνω ξανά παράθεση) που λέει για της 200 θερμίδες για 10 λεπτά ποδήλατο ναι είναι πολλές, αλλά όμως μπορεί υπό συγκεκριμένες συνθήκες και άτομα να γίνει. Όπως αν τρέξουμε 5 άτομα από 10 λεπτά διάδρομο επειδή άλλες θερμίδες θα δείξει σε όλους πάει να πει ότι το ρολόι είναι σκάρτο ?? Όχι βέβαια αλλά οι παράμετροι για κάθε γυμναστική και κάθε αθλούμενο είναι διαφορετικοί. Και γενικά επειδή αθλούμαι πολύ αν θέλετε την άποψή μου όλα αυτά τα ρολόγια Samsung, Huawei, Xiaomi κλπ όλα αυτά τα βάζω στον ίδιο <<κάδο>> είναι για να βλέπεις ένα γενικό σύνολο μετρήσεων και όχι ακριβές μετρήσεις και κανένα από όλα αυτά δεν θεωρείται αξιόπιστο στις μετρήσεις τους 100%.

 

Αν θέλετε ακρίβεια πάρτε ένα polar η κάτι παρόμοιο με ζώνη στήθους καρδιακών παλμών που να μετράει κατευθείαν τους παλμούς της καρδιάς σου και όχι τον καρπό που σου δείχνει μέσο όρο. Υπάρχει και κατάλληλο watchface όπως είχε αναφέρει ένας φίλος λίγα post ποιο πίσω (στο #3143) για το ρολόι μας που συνεργάζεται και θα είσαι οκ αν το χρειάζεται κανείς !! Το Galaxy Watch για μένα είναι ένα πάρα πολύ καλό ρολόι και με μεγάλη αυτονομία μάλιστα και με καλές μετρήσεις γενικά σαν παλμούς (δεν γράφω θερμίδες γιατί ο κάθε αλγόριθμος του καθε ρολογιού διαφέρει) και στο σύνολό του ακόμη και σήμερα που υπάρχουν τα active και το νέο watch 3 πιστεύω αξίζει τα λεφτά του μέχρι το τελευταίο ευρώ !! ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαινόμαστε και ας μην είμαστε ούτε ύψος ούτε βάθος..Απλά θα πω ότι ίσως σε κάποια ρολόγια, σε κάποιες παρτίδες ίσως, άλλα λειτουργούν καλά και άλλα με πρόβλημα. Δεν πάει να πει ότι επειδή σε κάποιους φίλους δεν μετράει σωστά πάει να πει ότι γενικά το ρολόι έχει θέμα και το θάβουμε. Όσο για τον φίλο ποιο πάνω (για να μην κάνω ξανά παράθεση) που λέει για της 200 θερμίδες για 10 λεπτά ποδήλατο ναι είναι πολλές, αλλά όμως μπορεί υπό συγκεκριμένες συνθήκες και άτομα να γίνει. Όπως αν τρέξουμε 5 άτομα από 10 λεπτά διάδρομο επειδή άλλες θερμίδες θα δείξει σε όλους πάει να πει ότι το ρολόι είναι σκάρτο ?? Όχι βέβαια αλλά οι παράμετροι για κάθε γυμναστική και κάθε αθλούμενο είναι διαφορετικοί. Και γενικά επειδή αθλούμαι πολύ αν θέλετε την άποψή μου όλα αυτά τα ρολόγια Samsung, Huawei, Xiaomi κλπ όλα αυτά τα βάζω στον ίδιο <<κάδο>> είναι για να βλέπεις ένα γενικό σύνολο μετρήσεων και όχι ακριβές μετρήσεις και κανένα από όλα αυτά δεν θεωρείται αξιόπιστο στις μετρήσεις τους 100%.

 

Αν θέλετε ακρίβεια πάρτε ένα polar η κάτι παρόμοιο με ζώνη στήθους καρδιακών παλμών που να μετράει κατευθείαν τους παλμούς της καρδιάς σου και όχι τον καρπό που σου δείχνει μέσο όρο. Υπάρχει και κατάλληλο watchface όπως είχε αναφέρει ένας φίλος λίγα post ποιο πίσω (στο #3143) για το ρολόι μας που συνεργάζεται και θα είσαι οκ αν το χρειάζεται κανείς !! Το Galaxy Watch για μένα είναι ένα πάρα πολύ καλό ρολόι και με μεγάλη αυτονομία μάλιστα και με καλές μετρήσεις γενικά σαν παλμούς (δεν γράφω θερμίδες γιατί ο κάθε αλγόριθμος του καθε ρολογιού διαφέρει) και στο σύνολό του ακόμη και σήμερα που υπάρχουν τα active και το νέο watch 3 πιστεύω αξίζει τα λεφτά του μέχρι το τελευταίο ευρώ !! ;)

Πολύ σωστό αυτό που λες! Δεν είναι dedicated sport watch είναι ένα πολύ καλό πακέτο από καλούδια για smart watch. Με λίγα λόγια είναι τίμιο για τα λεφτά του χωρίς να είναι σαν τα "μπλιμλίκια" με μπαταρία 2 εβδομάδων αλλά και χωρίς να είναι apple ή active 2 ή watch 3 με μπαταρία 1 με 1, 5 μέρες.

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό αυτό που λες! Δεν είναι dedicated sport watch είναι ένα πολύ καλό πακέτο από καλούδια για smart watch. Με λίγα λόγια είναι τίμιο για τα λεφτά του χωρίς να είναι "μπλιμλίκι" με μπαταρία 2 εβδομάδων αλλα και χωρίς να είναι apple ή active 2 ή watch 3 με μπαταρία 1 με 1, 5 μέρες.

 

Ε μην το παρακάνουμε χαχαχ οχι και 2 βδομάδες, μην το μπερδεύουμε με το GT2 απλά 3-4 μέρες με φουλ χρήση.

Άμα το κλείνεις τις νύχτες και δεν χρησιμοποιείς παλμούς τότε ναι πάει στις 6 μέρες άνετα.

(βέβαια με αυτήν την πρακτική πάνε διπλάσιο χρόνο και τα active 2 και watch 3).

 

Κάνας μερακλής με garmin δεν υπάρχει μέσα στο νήμα να μας πει άποψη για τις μετρήσεις να έχουμε ένα μπούσουλα;

 

(σίγουρα υπάρχουν συγκριτικά στο youtube όμως δεν βγάζεις άκρη λόγο promote κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ε μην το παρακάνουμε χαχαχ οχι και 2 βδομάδες, μην το μπερδεύουμε με το GT2 απλά 3-4 μέρες με φουλ χρήση.

Άμα το κλείνεις τις νύχτες και δεν χρησιμοποιείς παλμούς τότε ναι πάει στις 6 μέρες άνετα.

(βέβαια με αυτήν την πρακτική πάνε διπλάσιο χρόνο και τα active 2 και watch 3).

 

Κάνας μερακλής με garmin δεν υπάρχει μέσα στο νήμα να μας πει άποψη για τις μετρήσεις να έχουμε ένα μπούσουλα;

 

(σίγουρα υπάρχουν συγκριτικά στο youtube όμως δεν βγάζεις άκρη λόγο promote κλπ)

 

Ναι δεν το έγραψα ευκρινώς. 2 εβδομάδες έχουν τα xiaomi κτλ

 

Το διόρθωσα (νομίζω γιατί όλο και κάποιος θα πει για τα garmin κτλ που είναι πράγματι αξιόλογα smartwatch)

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...