Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά το ρολόι το χρησιμοποιώ σε κάθε δραστηριότητα που κάνω ,και δεν έχει σχέση με νερό.Ακομα και στο crossfit που στην κυριολεξία στάζω από υδρωτα ,δεν είχε ποτέ πρόβλημα τους δέκα μήνες που το έχω.Ισωσς κάποιες στιγμές έχανε τις μετρήσεις των παλμών επειδή ο καρπός μου έληγαν βρεγμενος.Βεβαια σχετικά με τους ορόφους που μετράει ,δεν πολύ δίνω σημασία ,αλλά οπότε έχει τύχει να το κοιτάξω είναι σωστές οι μετρήσεις.Επισης αυτό που έχω οαρατηρησει είναι ότι η χρήση ως ρολόι επιμήκυνει πολύ τη διάρκεια λειτουργίας του.Τυχαινει καμιά φορά να αποσυνδεθεί από το κινητό και περνάνε 4-5 μέρες μέχρι την επόμενη φόρτιση.Προσωπικα ποτέ δεν Μ αρέσει να κουβαλάω όλες τις ειδοποιήσεις του κινητού πάνω μου ,αλλά αυτά είναι γούστα !
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το ρολόι το χρησιμοποιώ σε κάθε δραστηριότητα που κάνω ,και δεν έχει σχέση με νερό.Ακομα και στο crossfit που στην κυριολεξία στάζω από υδρωτα ,δεν είχε ποτέ πρόβλημα τους δέκα μήνες που το έχω.Ισωσς κάποιες στιγμές έχανε τις μετρήσεις των παλμών επειδή ο καρπός μου έληγαν βρεγμενος.Βεβαια σχετικά με τους ορόφους που μετράει ,δεν πολύ δίνω σημασία ,αλλά οπότε έχει τύχει να το κοιτάξω είναι σωστές οι μετρήσεις.Επισης αυτό που έχω οαρατηρησει είναι ότι η χρήση ως ρολόι επιμήκυνει πολύ τη διάρκεια λειτουργίας του.Τυχαινει καμιά φορά να αποσυνδεθεί από το κινητό και περνάνε 4-5 μέρες μέχρι την επόμενη φόρτιση.Προσωπικα ποτέ δεν Μ αρέσει να κουβαλάω όλες τις ειδοποιήσεις του κινητού πάνω μου ,αλλά αυτά είναι γούστα !

Σπαρτιάτης όνομα και πράγμα! Αυτό που λες είναι σωστό: 《

αλλά αυτά είναι γούστα》

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το.ματιασα !Σήμερα διαπίστωσα ότι η οθόνη με τη μέτρηση υψομέτρου και ατμοσφαιρικής πίεσης είναι εντελώς νεκρή !Μετά από επανεκκίνηση είναι εντελώς κενή ,ακόμα και αν προσπαθήσω να το ρυθμίσω χειροκινητα με υψομετρο κτλ δεν ανταποκρίνεται !Έχει κάνεις κάποια ιδέα τι μπορει να φταίει ...εκτός από βλάβη στον αισθητήρα πίεσης ?? :)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το.ματιασα !Σήμερα διαπίστωσα ότι η οθόνη με τη μέτρηση υψομέτρου και ατμοσφαιρικής πίεσης είναι εντελώς νεκρή !Μετά από επανεκκίνηση είναι εντελώς κενή ,ακόμα και αν προσπαθήσω να το ρυθμίσω χειροκινητα με υψομετρο κτλ δεν ανταποκρίνεται !Έχει κάνεις κάποια ιδέα τι μπορει να φταίει ...εκτός από βλάβη στον αισθητήρα πίεσης ?? :)

 

Σαν λύση τα μονα βήματα που μπορώ να σκεφτώ είναι ολική επαναφορά και αν δεν φτιάξει πας στο service

Link to comment
Share on other sites

Σαν λύση τα μονα βήματα που μπορώ να σκεφτώ είναι ολική επαναφορά και αν δεν φτιάξει πας στο service

 

Με ένα reset θα του φτιάξει... απλα κόλλησε το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Το watch 3 titanium έχει κυκλοφορήσει Ελλάδα;

 

Όχι από ότι ξέρω... πάρε τηλ και ρώτα μια Πλαίσιο... αμα υπάρχει θα το έχουν

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz δεν υπάρχει και από τα site των μεγάλων αλυσίδων φαίνεται διαθέσιμο στο Πλαίσιο... Θα περάσω αύριο μια βόλτα να δω τι παίζει

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ,μετά από reset δεν επανήλθε το αλτιμετρο και το βαρομετρο.Ακομα και manual να προσπαθήσω να αλλάξω το υψόμετρο δεν το παιρνει.Μηοως γνωριζετε αν θα πρέπει να το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα ή υπάρχει αντιπροσωπεία στην Αθήνα ;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ,μετά από reset δεν επανήλθε το αλτιμετρο και το βαρομετρο.Ακομα και manual να προσπαθήσω να αλλάξω το υψόμετρο δεν το παιρνει.Μηοως γνωριζετε αν θα πρέπει να το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα ή υπάρχει αντιπροσωπεία στην Αθήνα ;

 

Smartec Χαϊδάρι

Link to comment
Share on other sites

Smartec Χαϊδάρι

Εννοείς να το πάω εκεί ;είναι ανεξάρτητο μαγαζί που τα επισκευάζει ;Δεν έχει περάσει χρόνος που το έχω αγοράσει ,για την ακριβεια περίπου δέκα μήνες ...οπότε ίσως η εγγύηση ισχύει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να το πάω εκεί ;είναι ανεξάρτητο μαγαζί που τα επισκευάζει ;Δεν έχει περάσει χρόνος που το έχω αγοράσει ,για την ακριβεια περίπου δέκα μήνες ...οπότε ίσως η εγγύηση ισχύει ακομα.
Ειναι επισημο service. Μπορεις να το στειλεις και δωρεαν με acs courier μετα απο συννενοηση μαζι τους.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ειναι επισημο service. Μπορεις να το στειλεις και δωρεαν με acs courier μετα απο συννενοηση μαζι τους.

Σε ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να το πάω εκεί ;είναι ανεξάρτητο μαγαζί που τα επισκευάζει ;Δεν έχει περάσει χρόνος που το έχω αγοράσει ,για την ακριβεια περίπου δέκα μήνες ...οπότε ίσως η εγγύηση ισχύει ακομα.

 

Έχει δύο χρόνια εγγύηση άρα είσαι μέσα άνετα... η εφαρμογή του βαρομετρου δεν είναι ανεξάρτητη και την κατεβάζουμε από το galaxy store?

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή του βαρόμετρου είναι ενσωματωμένη στο ρολόι ,αλλά μπορείς να κατεβάσεις και επιπλέον εφαρμογές που να δείχνουν την ατμοσφαιρική πιεση από το store.Στη δική περίπτωση επειδή είχε και τις δύο ερφαμογες δεν λειτουργούσε καμιά...
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή του βαρόμετρου είναι ενσωματωμένη στο ρολόι ,αλλά μπορείς να κατεβάσεις και επιπλέον εφαρμογές που να δείχνουν την ατμοσφαιρική πιεση από το store.Στη δική περίπτωση επειδή είχε και τις δύο ερφαμογες δεν λειτουργούσε καμιά...
Σε μένα δεν ήταν ενσωματωμένη η εφαρμογή του βαρόμετρου γιατί την κατέβασα από το Samsung store. Μιλάω για την επίσημη εφαρμογή της Samsung που λέγεται Αλτιμετρο Βαρόμετρο.

https://galaxystore.samsung.com/geardetail/com.samsung.alti-barometer

Από τότε που την κατέβασα δουλεύει μια χαρά. Δεν έχει παρουσιαστεί πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάει για σέρβις,ότι και αν έχω κάνει οι ενδείξεις στην εφαρμογή του βαρόμετρου παραμένουν κενές (έκανα reset,απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά της εφαρμογής κτλ )
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς band nylon χωρίς όμως velcro όπως του νέου Apple Watch 6;9cb9acb61ad385b9d25bf917fadc64dc.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάει για σέρβις,ότι και αν έχω κάνει οι ενδείξεις στην εφαρμογή του βαρόμετρου παραμένουν κενές (έκανα reset,απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά της εφαρμογής κτλ )

Δες και για fail στο συγκεκριμένο αισθητήρα στο test (Dialer *#0*# -> Sensor -> Barometer - έξοδος με δύο back).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η LTE έκδοση υποστηρίζεται από eSim στην Ελλάδα;

 

Στην LTE έκδοση οι επαφές φαίνονται στο ρολόι, χωρίς το ρολόι να είναι συνδεδεμένο με το κινητό;

 

Η LTE έκδοση του κινητού τι διάρκεια μπαταρίας έχει;

 

Ευχαριστώ πολύ

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η LTE έκδοση υποστηρίζεται από eSim στην Ελλάδα;

 

Στην LTE έκδοση οι επαφές φαίνονται στο ρολόι, χωρίς το ρολόι να είναι συνδεδεμένο με το κινητό;

 

Η LTE έκδοση του κινητού τι διάρκεια μπαταρίας έχει;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Αμα πάρει το lte μοντέλο από κατάστημα της cosmote τότε ναι δουλεύει. Η επαφές αμα κάνεις συγχρονισμό μένουν και η διάρκεια μπαταρίας είναι στο μισό από ότι κανονικά, 1.5 μέρα δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξαφνικά, σήμερα άρχισε να μετράει ξανά ορόφους κανονικά. Έκανα το τεστ των αισθητηρίων και . . . PASS. Έφτιαξε μόνο του! Χωρίς επαναφορά, χωρίς τίποτε. :)

 

Παιδιά τι γίνεται με το ρολόι; Τρεις μέρες μετά το προηγούμενο Post ξαναχάλασε, έμεινε χαλασμένο 2~3 μέρες και σήμερα μόλις αποφάσισα να το στείλω και μίλησα με το service, πάλι έφτιαξε. Τώρα δε θα το στείλω γιατί θα φανώ αναξιόπιστος, αλλά τι γίνεται πραγματικά;

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το εναλλάσσω με ένα Galaxy Fit που έχω, την προηγούμενη βδομάδα παρατήρησα οτι άρχισε να δείχνει ορόφους αβέρτα (δεν έχει πέσει ποτέ ούτε σταγόνα νερού πάνω του). Έκανα το self test και ο αισθητήρας βγάζει fail. Νομίζω δεν θα ασχοληθώ με service κτλ παρόλο που είμαι στην εγγύηση μέχρι το καλοκαίρι μιας και είναι το μοναδικό που μου έχει παρουσιάσει. Κάποια μέλη εδώ που το πήγαν για επισκευή όσο διαβάζω συνέχισαν να έχουν προβλήματα όποτε σκέφτηκα να μην το σκαλίσω περαιτέρω. Αν στην πορεία μέχρι τα τέλη της εγγύησης βγάλει κάτι άλλο, θα το πάω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...