Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το διόρθωσαν. Δεν ξέρω αν πρόλαβε κάνεις να το παραγγείλει στην τιμή αυτή.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσαν. Δεν ξέρω αν πρόλαβε κάνεις να το παραγγείλει στην τιμή αυτή.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Αν ήταν λάθος ακυρώνεται. Αλλά εγώ ακόμα 318 το βλέπω και στα δύο χρώματα... 4-10 εργάσιμες.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Δεν ξέρω τι παίζει. Πραγματικά αν μου άρεσε θα έκανα μια παραγγελία έτσι από περιέργεια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Δεν ξέρω τι παίζει. Πραγματικά αν μου άρεσε θα έκανα μια παραγγελία έτσι από περιέργεια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Το είδα εγώ από κοντά στο plaisio Περιστερίου το total black 45mm... σίγουρα δεν αξίζει πάνω από 250€...max..το μόνο ωραίο πάνω του που ζήλεψα από το galaxy watch 46mm είναι το πίσω καπάκι που είναι σαν του active 2. Όλα τα άλλα δεν μου έκαναν καμία εντύπωση. Ούτε στο βάρος κατάλαβα διαφορά ούτε την μεγαλύτερη οθόνη μπορούσα να διακρίνω. Έχει και χάλια μπαταρία.

 

Υστερόγραφο... ουτε το πάχος έχει καμία διαφορά (τα είχα δίπλα διπλα).

Αμα ηταν πιο λεπτό σίγουρα θα ήταν μεγάλο upgrade.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, περί μπαταρίας για το gw 42. Το χρησιμοποιώ ένα χρόνο με «εκτιμώμενη διάρκεια μπαταρίας 2ημ.», πήγε smartec πριν 1 μήνα για service και πλέον και η «εκτιμώμενη διάρκεια« κ η πραγματική χρήση είναι στις 24 ώρες.

Τι κάνω λάθος; Κλειστό gps, ανενεργή aod, auto wifi, εργοστασιακό καντράν, δεν έχω κατεβάσει τίποτα κτλ και η χρήση περιορίζεται μόνο σε μερικές εισερχόμενες ειδοποιήσεις. Ευχαριστώ

 

Καμία γνώμη για μπαταρία στο 42αρι; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώμη για μπαταρία στο 42αρι; Ευχαριστώ

 

Δυο μέρες max... αμα βάλεις και προπονήσεις κλπ μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ μια ερώτηση προς όλους για να τσεκάρω οτι το ρολόι δεν τα έχει παίξει με τον αισθητήρα φωτός.

 

Όταν γυρνάτε τον καρπό για να ανάψει η οθόνη ενώ έχετε αυτόματη φωτεινότητα σας ανοίγει και εσάς σε μεγαλύτερη σκάλα φωτός και μετά την ρίχνει εκεί που πρέπει σε δευτερόλεπτα; (αναφέρομαι σε συνθήκες σε χαμηλού φωτισμό γιατί έξω στον ήλιο πάει φουλ μια χαρά).

Μου το κάνει συνέχεια όταν είμαι ξάπλα το βράδυ και θέλω να δω την ώρα. (με τυφλώνει με φως και μετά το πάει χαμηλά εκεί που πρέπει)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ μια ερώτηση προς όλους για να τσεκάρω οτι το ρολόι δεν τα έχει παίξει με τον αισθητήρα φωτός.

 

Όταν γυρνάτε τον καρπό για να ανάψει η οθόνη ενώ έχετε αυτόματη φωτεινότητα σας ανοίγει και εσάς σε μεγαλύτερη σκάλα φωτός και μετά την ρίχνει εκεί που πρέπει σε δευτερόλεπτα; (αναφέρομαι σε συνθήκες σε χαμηλού φωτισμό γιατί έξω στον ήλιο πάει φουλ μια χαρά).

Μου το κάνει συνέχεια όταν είμαι ξάπλα το βράδυ και θέλω να δω την ώρα. (με τυφλώνει με φως και μετά το πάει χαμηλά εκεί που πρέπει)

 

Ναι το κάνει και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει για κλάσματα του δευτερόλεπτου, αλλά χωρίς να είναι πολύ δυνατό το φως που βγάζει. Το καταλαβαίνεις στιγμιαία μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι γενικό το φαινόμενο από ότι φαίνεται... εγω το απενεργοποιησα τελείως και το έβαλα στο 5 μόνημα... όταν βγαίνω έξω και πεφτει το φώτο πάνω πάει πάλι στο max άρα δεν υπάρχει και μεγάλος λόγος για αυτόματη φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Στο 42αρι ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με νορμαλ χρηση ποσο σας κραταει η μπαταρια?

 

Στο 42άρι ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το watch 44 και τώρα που επεσε το active 2 στα 160€ σκέφτομαι να το πάρω σαν δεύτερο. Γνωρίζετε εάν κάνω και τα 2 pair με το τηλεφωνο θα συνδέονται οπότε ανοίγω κάποιο από τα 2, αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αν πας να προσθέσεις νέα συσκευή κάνει reset και περνάει κάποιο back up στο νέο . Δεν μπορεις να έχεις δύο watch . Αυτό με επιφύλαξη.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχει επιλογή να συνδέονται αυτόματα. Εκτος απο το GW έχω και ένα Galaxy fit για το καλοκαίρι (το GW δεν το βαζω θάλασσα) και κλείνοντας το ένα και ανοίγοντας το άλλο, αν περάσει κάνα 5λεπτο συνδέεται αλλά και αυτό όχι πάντα.

 

Το βρίσκω πιο γρήγορο να ανοίγω την εφαρμογή και να συνδέω αυτό που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Θα ήθελα τη βοήθεια/γνώμη σας.

Το Galaxy Watch μου εστάλη για σέρβις στη Smartec με προβληματικό back button (μία λειτουργούσε μια δεν λειτουργούσε) και με όλα τα κολακευτικά που έχω διαβάσει για τη Smartec αποφάσισα να το στείλω για σέρβις μιας και είναι εντός εγγύησης. Σύμφωνα με τη Smartec έγινε αλλαγή πλακέτας. Δυστυχώς, γύρισε πίσω με πρόβλημα στους αισθητήρες και το γυροσκόπιο. Η εταιρία αποθέχθηκε το σφάλμα της και μου ζήτησε να το ξαναστείλω και άλλαξε ΞΑΝΑ την πλακέτα. Το παρέλαβα και μετά από μία και μόνο ημέρα χρήσης σταμάτησε να λειτουργεί, μετά από πλατσούρισμα στη θάλασσα. Η Smartec διαπίστωσε θέμα οξείδωσης λόγω νερού. Προσωπικά, θεωρώ ότι μετά το δεύτερο σέρβις δεν έγινε σωστή στεγανοποίηση του ρολογιού. Να σημειώσω ότι όλο το προηγούμενο καλοκαίρι και μέχρι τον Ιούλιο φέτος το ρολόι έμπαινε κανονικότατα στη θάλασσα χωρίς κανένα θέμα οξείδωσης (σύμφωνα με την ίδια τη Smartec, στο δεύτερο σέρβις δεν είχε δει θέμα οξείδωσης που σημαίνει ότι μετά το πρώτο σέρβις το ρολόι είχε κλείσει κανονικά... To θέμα με το back button δεν είχε προκληθεί από νερό). Όλα αυτά για ένα αδιάβροχο ρολόι με mode για open water swimming.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και τόσο βέβαιος ότι το ότι είναι αδιάβροχο σημαίνει πως αντέχει σε θαλασσινό νερό. Νομίζω πως κάνει μόνο για γλυκό νερό, καμία πισίνα δηλαδή. Όπως και να έχει, προσωπικά το συγκεκριμένο που το πλήρωσα 240€ δεν θα το διακινδύνευα στη θάλασσα, ειδικά αφού έχει πάει επίσης στο σέρβις και έχει ανοιχτεί.

Στη θάλασσα βάζω ένα mi band 4 που το έχω "δεύτερο" από τη στιγμή που πήρα το samsung, και νομίζω και σε αυτό το είχα διαβάσει ότι δεν κάνει για θαλασσινό νερό. Αν και το πλένω να γλυκό νερό πάντα μετά, και δεν έχει πάθει κάτι, δεν με καίει και πολύ και να χαλάσει. 25€ το είχα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και τόσο βέβαιος ότι το ότι είναι αδιάβροχο σημαίνει πως αντέχει σε θαλασσινό νερό. Νομίζω πως κάνει μόνο για γλυκό νερό, καμία πισίνα δηλαδή. Όπως και να έχει, προσωπικά το συγκεκριμένο που το πλήρωσα 240€ δεν θα το διακινδύνευα στη θάλασσα, ειδικά αφού έχει πάει επίσης στο σέρβις και έχει ανοιχτεί.

Στη θάλασσα βάζω ένα mi band 4 που το έχω "δεύτερο" από τη στιγμή που πήρα το samsung, και νομίζω και σε αυτό το είχα διαβάσει ότι δεν κάνει για θαλασσινό νερό. Αν και το πλένω να γλυκό νερό πάντα μετά, και δεν έχει πάθει κάτι, δεν με καίει και πολύ και να χαλάσει. 25€ το είχα πάρει.

 

Μα επί 2 καλοκαιρια έμπαινε κανονικότατα στη θάλασσα... Άλλωστε έχει open water swimming mode και η ίδια η εταιρεία λέει ότι απλά πρέπει να το ξεπλύνεις με γλυκό νερό μετά το κολύμπι... Μετά το πρώτο σέρβις οι αισθητήρες δε λειτουργούσαν χωρίς να έχει καμια επαφή με νερό. Κι επίσης όταν χάλασε εν τέλει δεν είχα καν κολυμπήσει απλά το έβρεξα λιγάκι.. Σε κάθε περίπτωση θεωρώ ότι είναι αδιανόητο να στέλνεις κάτι για σέρβις και να έρχεται πίσω σε χειρότερη κατάσταση από ότι το άφησες.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, για να χρειάζεται να το ξεπλένεις, πάει να ότι ότι δεν είναι ότι καλύτερο να το βάζεις στο αλάτι. Μπορεί να μην είχε πρόβλημα επί 2 καλοκαίρια, αλλά η ζημιά που κάνει το αλάτι να γίνεται συσσωρευτικά. Μπορεί και μην είναι αυτό και να φταίει το άνοιγμα στο σέρβις. Το θέμα είναι πως θεωρητικά από αυτούς πρέπει να φεύγει οκ, από θέμα στεγανοποίησης. Αυτό που δεν ξέρω ωστόσο είναι αν μπορούν να διακρίνουν αν έχει μπει νερό, εάν είναι θαλασσινό ή όχι. Αν και, και είναι θαλασσινό, δεν ξέρω τι μπορεί να κάνεις μετά για να αποδείξεις ότι το νερό ήταν λίγο.

Από εκεί και πέρα, εγώ είπα πως δεν θα το έβαζα με τίποτα στη θάλασσα, ακόμη και αν είχε mode για ψαροτούφεκο. Ο καθένας ότι θέλει κάνει με το δικό του.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, για να χρειάζεται να το ξεπλένεις, πάει να ότι ότι δεν είναι ότι καλύτερο να το βάζεις στο αλάτι. Μπορεί να μην είχε πρόβλημα επί 2 καλοκαίρια, αλλά η ζημιά που κάνει το αλάτι να γίνεται συσσωρευτικά. Μπορεί και μην είναι αυτό και να φταίει το άνοιγμα στο σέρβις. Το θέμα είναι πως θεωρητικά από αυτούς πρέπει να φεύγει οκ, από θέμα στεγανοποίησης. Αυτό που δεν ξέρω ωστόσο είναι αν μπορούν να διακρίνουν αν έχει μπει νερό, εάν είναι θαλασσινό ή όχι. Αν και, και είναι θαλασσινό, δεν ξέρω τι μπορεί να κάνεις μετά για να αποδείξεις ότι το νερό ήταν λίγο.

Από εκεί και πέρα, εγώ είπα πως δεν θα το έβαζα με τίποτα στη θάλασσα, ακόμη και αν είχε mode για ψαροτούφεκο. Ο καθένας ότι θέλει κάνει με το δικό του.

 

Το θέμα μου δεν είναι να αποδείξω αν το νερό ήταν πολύ ή λίγο, το θέμα μου είναι ότι η ύπαρξη νερού εκεί είναι παράβλεψη του σέρβις. Δε διαφωνώ ότι η ζημιά μπορεί να γίνεται σωρευτικά, αλλά όταν έχει περάσει 2 σέρβις με αλλαγή πλακέτας χωρίς διαπίστωση θέματος ζημιάς από αλάτι μου φαίνεται απίστευτο να υπάρχει θέμα την τελευταία φορά με μία μόνο ημέρα χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, έτσι κι αλλιώς δεν έχω ανάγκη να το βάλω στη θάλασσα. Αλλά ακόμα και το έκανα, και το είχα συνηθίσει να το δουλεύω έτσι, άπαξ και ανοίχτηκε θα το ξεχνούσα. Για το φόβο των Ιουδαίων, έστω...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου δεν είναι να αποδείξω αν το νερό ήταν πολύ ή λίγο, το θέμα μου είναι ότι η ύπαρξη νερού εκεί είναι παράβλεψη του σέρβις. Δε διαφωνώ ότι η ζημιά μπορεί να γίνεται σωρευτικά, αλλά όταν έχει περάσει 2 σέρβις με αλλαγή πλακέτας χωρίς διαπίστωση θέματος ζημιάς από αλάτι μου φαίνεται απίστευτο να υπάρχει θέμα την τελευταία φορά με μία μόνο ημέρα χρήσης.

Τελικά τι θα κάνεις; επισκευάζεται το ρολόι σου;

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά γίνει η ίδια ζημιά μετά από service και η smartec παραδέχτηκε ότι έφταιγε στην στεγανοποιηση. Το έφτιαξαν τσάμπα.

 

Όταν ανοίγετε πολλές φορές για service το ρολόι πρέπει να αλλαχτεί και πίσω καπάκι.

Εμένα στο παλιό frontier που είχα μετά την δεύτερη αλλαγή μου άλλαξαν καπάκι γιατί δεν πέρασε το τεστ στεγανοποιησης. (τώρα μηχανήματα είναι μπορεί να περάσει το τεστ και μετα να σου βάλει νερό μέσα).

Τόσα ρολόγια φτιάχνονται κάθε μέρα λογικό ένα/δύο να μην βγάζει σωστή ένδειξη στο τεστ.

Άμα σου κάνουν μα μου σου του.... πες οτι θες να μιλήσεις με τον υπεύθυνο και πες του ότι έμαθες ότι σε πολλούς αλλάζουν το πίσω καπάκι αμα ανοιχτεί πάνω από μια φορά το ρολόι για service για θέμα στεγανοποιησης.

Ζητα να το φτιάξουν τσάμπα γιατί είναι δικό τους λάθος αλλιώς θα πάρεις τηλέφωνο να κάνεις παράπονα στην Samsung Hellas.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο υπεύθυνος της Smartec μου είπε το ίδιο πράγμα, όπως και η Samsung... Είναι σα να πηγαίνεις το αυτοκίνητο σου για σέρβις επειδή δεν ανοίγει το ένα παράθυρο και να σου χαλάνε τον κινητήρα... Υπάρχει κάτι παραπάνω που μπορώ να κάνω σε πρώτη φάση;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο υπεύθυνος της Smartec μου είπε το ίδιο πράγμα, όπως και η Samsung... Είναι σα να πηγαίνεις το αυτοκίνητο σου για σέρβις επειδή δεν ανοίγει το ένα παράθυρο και να σου χαλάνε τον κινητήρα... Υπάρχει κάτι παραπάνω που μπορώ να κάνω σε πρώτη φάση;
Καταγγελία στον συνηγορο του καταναλωτή με ολο το ιστορικό,έγγραφα κτλ και προώθηση στην Samsung hellas.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...