Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος είναι ο σωστός τρόπος να φορτίζουμε την μπαταρία;

Μόλις αποφορτίσει εντελώς και κλείσει ; Πριν φτάσει στο 10%; Και έως που; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο σωστός τρόπος να φορτίζουμε την μπαταρία;

Μόλις αποφορτίσει εντελώς και κλείσει ; Πριν φτάσει στο 10%; Και έως που; Ευχαριστώ

 

Φόρτισε την όπως σε βολεύει, τώρα πια χαλάνε από τους κύκλους φόρτισης και όχι από τον τρόπο. Ένα τιπ είναι να μην το δουλεύεις όταν φορτίζει για να μην ανεβάζει θερμοκρασία. Και κάτι έξτρα .. μην το αφήνετε στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου γιατί με τόσο ήλιο που έχουμε στην χώρα μας βράζει το κινητό και είναι ένας παράγοντας για να χαλάσει (από μπαταριά, οθόνη, πλακέτα κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε την όπως σε βολεύει, τώρα πια χαλάνε από τους κύκλους φόρτισης και όχι από τον τρόπο. Ένα τιπ είναι να μην το δουλεύεις όταν φορτίζει για να μην ανεβάζει θερμοκρασία. Και κάτι έξτρα .. μην το αφήνετε στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου γιατί με τόσο ήλιο που έχουμε στην χώρα μας βράζει το κινητό και είναι ένας παράγοντας για να χαλάσει (από μπαταριά, οθόνη, πλακέτα κλπ.)

 

Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Αναφέρομαι στο ρολόι και ρώτησα διότι από την smartec (που μου έβαλαν καινούργια μπαταρία) μου μίλησαν για καλιμπράρισμα κ σωστή φόρτιση χωρίς να μου το διασαφηνίσουν επαρκώς.

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με τη Samsung, η εκπροσωπος του μου ανέφερε: "Έχει γίνει παρανόηση, εμείς δεν έχουμε αδιάβροχα ρολόγια"... Σοβαρή εταιρεία...
Τελικά δεν είσαι ο μόνος.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Αναφέρομαι στο ρολόι και ρώτησα διότι από την smartec (που μου έβαλαν καινούργια μπαταρία) μου μίλησαν για καλιμπράρισμα κ σωστή φόρτιση χωρίς να μου το διασαφηνίσουν επαρκώς.
Βαζε το στο 15% και μην το αφήνεις για πολύ ώρα πάνω στον φορτιστή αφού φορτίσει . Έχω παρατηρήσει ότι ζεσταίνεται μετά από κάποια ώρα και πέφτει η απόδοση της μπαταρίας πιο γρήγορα για εκείνον το κύκλο λειτουργίας .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είσαι ο μόνος.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία εγγύηση δεν σε καλύπτει αμα μπει νερό ότι και να λένε οι διαφημίσεις... ουτε στα κινητά που κοστίζουν 1500€. Δυστυχώς παίζουν με τις λέξεις και τα μικρά γράμματα. Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ και την πληρώνει ο καταναλωτής αφού αυτοί είναι εξασφαλισμενη νομικά. (και όταν λέω αυτοί εννοώ όλες τις εταιρίες... γιατί καμιά δεν στο φτιάχνει αμα βρει νερό μέσα... ουτε apple ούτε καμία)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πώς (πρέπει να) δουλέυει το wifi στο ρολόι; (watch 3)

 

Όταν έχω ανοιχτό το wifi σε κινήτό και τηλέφωνο και συνδεμένα και τα 2 με bluetooth όλα καλά.

 

Αλλά αν δεν είναι συνδεμένο το bluetooth σχεδόν τπτ δε λειτουργεί.

 

Θεωρητικά εφόσον και οι 2 συσκευές είναι συνδεμένες σε wifi ακόμα ακόμα και αν δεν είναι συνδεμένες με bluetooth (είτε κελιστό είτε σε μεγάλη απόσταση) τότε το κινητό πρέπει να μεταφέρει στο ρολόι τα μυνήματα, τις υπενθυμίσεις ακόμα και κλήσεις φωνής.

 

Καμία άποψη στο θέμα;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πώς (πρέπει να) δουλέυει το wifi στο ρολόι; (watch 3)

 

Όταν έχω ανοιχτό το wifi σε κινήτό και τηλέφωνο και συνδεμένα και τα 2 με bluetooth όλα καλά.

 

Αλλά αν δεν είναι συνδεμένο το bluetooth σχεδόν τπτ δε λειτουργεί.

 

Θεωρητικά εφόσον και οι 2 συσκευές είναι συνδεμένες σε wifi ακόμα ακόμα και αν δεν είναι συνδεμένες με bluetooth (είτε κελιστό είτε σε μεγάλη απόσταση) τότε το κινητό πρέπει να μεταφέρει στο ρολόι τα μυνήματα, τις υπενθυμίσεις ακόμα και κλήσεις φωνής.

 

Καμία άποψη στο θέμα;

Παρατήρησα ότι για να συνδεθεί το ρολόι σε wifi πρέπει να βάλω την πρώτη φορά χειροκίνητα το password στο ρολόι ακόμα κι αν το έχει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι για να συνδεθεί το ρολόι σε wifi πρέπει να βάλω την πρώτη φορά χειροκίνητα το password στο ρολόι ακόμα κι αν το έχει το κινητό

 

Ναι ισχύει. Δε μεταφέρει username, password. Πρέπει να τα μπούν χειροκίνητα.

 

Κατά τα άλλα εφόσον δείχνει συνδεδεμένο, πώς λειτουργεί;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Δε μεταφέρει username, password. Πρέπει να τα μπούν χειροκίνητα.

 

Κατά τα άλλα εφόσον δείχνει συνδεδεμένο, πώς λειτουργεί;

 

Αμα και τα δύο είναι συνδεδεμένα σε WiFi τότε ναι μεταφέρονται οι ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αμα και τα δύο είναι συνδεδεμένα σε WiFi τότε ναι μεταφέρονται οι ειδοποιήσεις.

 

Σοφε γέροντα αν και καθήμενος ορθόν μιλάς... Χαχαχα

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να εγκαταστήσω την επίσημη εφαρμογή altimeter αλλά δε τη βρίσκω στο Galaxy Store.

Σε εσάς φαίνεται κανονικά;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να εγκαταστήσω την επίσημη εφαρμογή altimeter αλλά δε τη βρίσκω στο Galaxy Store.

Σε εσάς φαίνεται κανονικά;

στα ελληνικα κανε αναζητηση. Αλτιμετρο - βαρομετρο

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

στα ελληνικα κανε αναζητηση. Αλτιμετρο - βαρομετρο
Μάλιστα, ήταν το τελευταίο πράγμα που περίμενα να δω, χεχε, ευχαριστώ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αμα και τα δύο είναι συνδεδεμένα σε WiFi τότε ναι μεταφέρονται οι ειδοποιήσεις.

 

Παίδες δεν είναι μόνο το θέμα μεταφοράς ειδοποιησεων. Πρεπει να μετσφέρει και κλήσεις.

 

Όταν δεν εχει σύδεση bluetooth αλλά οι 2 συσκευές ειναι σε δίκτυα wi fi, τότε αν χτυπήσει το τηλέφωνο η κλήση μπορεί να απαντηθεί από το ρολόι ακόμα και αν είναι μακριά

 

Το έχει κάνει κανείς;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή. Πάρα πολλές φορές αφήνω κάπου στο σπίτι το κινητό και μόλις το ρολόι συνδεθεί στο wifi έρχονται κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις και οι κλήσεις!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To WiFi το έχεις στο Auto ή μόνιμα ανοικτό;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή. Πάρα πολλές φορές αφήνω κάπου στο σπίτι το κινητό και μόλις το ρολόι συνδεθεί στο wifi έρχονται κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις και οι κλήσεις!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τι κινητό το έχετε συνδεμένο;

 

Υγ: επίσης γνωρίζετε αν υπάρχουν δερμάτινα λουράκια, γνήσια;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνηση

 

όταλ λέω "μεταφορά κλήσεων" ΔΕΝ εννοώ να έχει χάσει μια κλήση και να σε ειδοποιήσει ότι κάποιος σε πήρε.

Εννοώ ότι αν έχει αλλό το κινητό και είσαι αλλού με το ρολόι και οι 2 συσκευές είναι συνδεμένες σε wifi τότε θα μεταφερθεί η κλήση στο ρολόι και θα μπορέσεις να μιλήσεις ζωντανά.

 

Το έχει πετύχει κανείς;

 

Επίσης θεωρητικά δε πρέπει να έχει πρόβλημα στο Auto ή Μόνιμο γιατί και στις 2 περιπτώσεις είναι συνδεμένο στο Internet (Μόνο μπαταρία τρώει πιο πολύ στο μόνιμο)

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι, μετά από την επαναφορά, δεν έχει το ρολόι όλες τις επαφές. Έχει αποφασίσει από μόνο του να μην περάσει κάποιες όσο και αν έχω προσπαθήσει να συγχρονίσω. :blink:

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνηση

 

 

 

όταλ λέω "μεταφορά κλήσεων" ΔΕΝ εννοώ να έχει χάσει μια κλήση και να σε ειδοποιήσει ότι κάποιος σε πήρε.

 

Εννοώ ότι αν έχει αλλό το κινητό και είσαι αλλού με το ρολόι και οι 2 συσκευές είναι συνδεμένες σε wifi τότε θα μεταφερθεί η κλήση στο ρολόι και θα μπορέσεις να μιλήσεις ζωντανά.

 

 

 

Το έχει πετύχει κανείς;

 

 

 

Επίσης θεωρητικά δε πρέπει να έχει πρόβλημα στο Auto ή Μόνιμο γιατί και στις 2 περιπτώσεις είναι συνδεμένο στο Internet (Μόνο μπαταρία τρώει πιο πολύ στο μόνιμο)

Ναι, το έχω κάνει. Νομίζω ότι γίνεται μόνο σε samsung τηλέφωνο, όπου υπάρχει η επιλογή να μεταφέρονται οι κλήσεις και τα μηνύματα σε άλλες συσκευές(στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου).

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το χρησιμοποιώ (σύνδεση μέσω WiFi και τα 2 και ας μην είναι στον ίδιο χώρο) αλλά βασική προϋπόθεση να είναι Samsung το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν δίκιο τα παιδιά θέλει samsung κινητό με samsung account και ενεργοποιημένη την λειτουργία στις ρυθμίσεις: σύνθετες λειτουργίες--> κλήση & μήνυμα σε άλλες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,

 

Όσοι έχετε πετύχει να μεταφέρονται οι κλήσεις μπορείτε να μου πείτε το εξής;

 

Αν απο τα settings του κινητού πάτε ADVANCED FEATURES και μετά CALL & TEXT OTHER DEVICES και στη συνέχεια κάτω κάτω που έχει το ρολόι σας.

 

Αν το άτήσετε Θα σας μεταφέρει στο GALAXY WEARABLE.

 

Εκεί στα εικονίδια υπάρχει το PHONE η οχι;

 

Σε μένα δεν υπάρχει και οταν το βάζω από CALL & TEXT ON OTHER DEVICES, εμφανίζεται και μετά εξαφσνίζετσι. Ισως αυτό φταίει, αλλά δε ξέρω πως να το κάνω να μείνει.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,

 

Όσοι έχετε πετύχει να μεταφέρονται οι κλήσεις μπορείτε να μου πείτε το εξής...

.

 

Αναλυτικός οδηγός, υπάρχει εδώ

https://gr.gizchina.com/2019/12/14/galaxy-watch-kliseis-kai-minymata-meso-wi-fi-how-to/amp

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...