Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναέκανα. Δεν συνδέεται με τίποτα. Με βλέπω για service τη Δευτέρα

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Δοκίμασε να το κάνεις pair και με άλλο κινητό . Αν δεν γίνεται έχει προβλημα το bt.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δε συνδέεται ούτε με άλλη συσκευή. Οπότε αύριο Smartec για έλεγχο. Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε συνδέεται ούτε με άλλη συσκευή. Οπότε αύριο Smartec για έλεγχο. Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Βρήκα και αυτό: Turn on the app permissions on your phone and watch.

Phone: From the Home screen, swipe up or down to access the Apps screen, and then tap Settings. Tap Galaxy Wearable > Permissions, and then turn on the permission for each function. Tap the Back icon to return to the main Apps page. Depending on the connected watch, turn on the permission for the functions that appear under the Galaxy Watch PlugIn and/or Galaxy Fit Plugin.

 

Watch: Press the Power key, and then swipe to and tap Settings > Apps > Permissions. Turn on the permission for the functions under Music or Gallery.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει όλες τις εγκρίσεις. Το ρολόι δούλευε κανονικά από τον περασμένο Νοέμβριο που αγοράστηκε. Ξαφνικά την Παρασκευή εμφάνισε κάποια θέματα συνδεσιμότητας και τώρα δε συνδέεται καθόλου. Δε νομίζω να γλιτώνω το service. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τη βοήθεια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση, έχω το ρολόι 1 μήνα. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου παρατηρώ ότι το περιστρεφόμενο bezel είναι σφιχτό, "κολλάει" όχι πάντα όμως.. κυρίως όταν έχω πολύ ώρα να το χρησιμοποιήσω.

Είναι φυσιολογικό αυτό? Πως μπορεί να έγινε? Τις πρώτες μέρες δε το έκανε αυτό.

 

Δεν το έχω χτυπήσει, ούτε το έχω βάλει πχ στη θάλασσα ή σε άλλο υγρό.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση, έχω το ρολόι 1 μήνα. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου παρατηρώ ότι το περιστρεφόμενο bezel είναι σφιχτό, "κολλάει" όχι πάντα όμως.. κυρίως όταν έχω πολύ ώρα να το χρησιμοποιήσω.

Είναι φυσιολογικό αυτό? Πως μπορεί να έγινε? Τις πρώτες μέρες δε το έκανε αυτό.

 

Δεν το έχω χτυπήσει, ούτε το έχω βάλει πχ στη θάλασσα ή σε άλλο υγρό.

 

Παίρνει σκουπίδια και βρομιά από κάτω... αμα το κάνει παραπάνω το πας smartec να σου αλλάξουν οθόνη κλπ. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβε να μαζέψει?? Δεν φαίνεται πάντως κάτι..

Και πως καθαρίζει?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει όλες τις εγκρίσεις. Το ρολόι δούλευε κανονικά από τον περασμένο Νοέμβριο που αγοράστηκε. Ξαφνικά την Παρασκευή εμφάνισε κάποια θέματα συνδεσιμότητας και τώρα δε συνδέεται καθόλου. Δε νομίζω να γλιτώνω το service. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τη βοήθεια.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Πήγα σήμερα Smartec. Αν εξαιρέσεις την ταλαιπωρία 40 λεπτά αναμονή να το παραλάβουν και 2 ώρες στο περίμενε για να το φτιάξουν άλλαξαν και πλακέτα και καπάκι και τώρα δουλεύει μια χαρά. Προφανώς είχε θέμα καιρό και απλά τώρα το τερμάτισε.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα Smartec. Αν εξαιρέσεις την ταλαιπωρία 40 λεπτά αναμονή να το παραλάβουν και 2 ώρες στο περίμενε για να το φτιάξουν άλλαξαν και πλακέτα και καπάκι και τώρα δουλεύει μια χαρά. Προφανώς είχε θέμα καιρό και απλά τώρα το τερμάτισε.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Εγώ μέσω καταστημάτων ACS τους το έχω στείλει και παραλάβει τσάμπα. Τώρα με COVID ήταν (δεν ξέρω αν είναι ακόμα) και από το σπίτι δωρεάν η παράδοση & παραλαβή. Μόνο το πακετάρισμα ίσως να είναι αποτρεπτικό.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβε να μαζέψει?? Δεν φαίνεται πάντως κάτι..

Και πως καθαρίζει?

 

Άστο πως καθαρίζει... απλα αμα τα δεις σκούρα πας και σου αλλάζουν όλο την μπροστινή όψη με την οθόνη κλπ.. ίσως και πίσω καπάκι για στεγανοποιηση... εγω στο παλιό frontier το είχα ανοιξει και καθαρίσει..... αλλα δεν θες να το κάνεις πιστεψε με. στείλε μου pm αν θες να σου εξηγήσω... όμως δεν αξίζει.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβε να μαζέψει?? Δεν φαίνεται πάντως κάτι..

Και πως καθαρίζει?

 

 

Κάνε ένα ντουζάκι μαζί με το ρολόι και θα είναι βούτυρο το bezel. Σχεδόν όλη τη 2ετια, κάνει καθημερινά μπάνιο το δικό μου και προφανώς δεν έχει πάθει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, περί μπαταρίας για το gw 42. Το χρησιμοποιώ ένα χρόνο με «εκτιμώμενη διάρκεια μπαταρίας 2ημ.», πήγε smartec πριν 1 μήνα για service και πλέον και η «εκτιμώμενη διάρκεια« κ η πραγματική χρήση είναι στις 24 ώρες.

Τι κάνω λάθος; Κλειστό gps, ανενεργή aod, auto wifi, εργοστασιακό καντράν, δεν έχω κατεβάσει τίποτα κτλ και η χρήση περιορίζεται μόνο σε μερικές εισερχόμενες ειδοποιήσεις. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε... Κ πάλι το υπερδραστηριο ρολόι μας μετράει ορόφους από μόνο του... Σε συνομιλία με την smartec, που είναι εξαιρετικά ευγενικοί, μου είπε μια κυρία ότι όσες φορές κ να το κάνουν έχει πρόβλημα ένας αισθητήρας που παίρνει υγρασία κ κάνει τα δικά του... Αύριο θα το στείλω κ πάλι αν μου γυρίσει κ κάνει τα ίδια λέω να απευθυνθώ στον συνήγορο του καταναλωτή κ στην ίδια την Samsung λέτε να έχω κάποια τύχη;... Κυρίως για αλλαγή σε κάποιο άλλο μοντέλο που δεν αντιμετωπίζει τσ ίδια θέματα;

 

Σορρυ για το μεγάλο πόστ.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε... Κ πάλι το υπερδραστηριο ρολόι μας μετράει ορόφους από μόνο του... Σε συνομιλία με την smartec, που είναι εξαιρετικά ευγενικοί, μου είπε μια κυρία ότι όσες φορές κ να το κάνουν έχει πρόβλημα ένας αισθητήρας που παίρνει υγρασία κ κάνει τα δικά του... Αύριο θα το στείλω κ πάλι αν μου γυρίσει κ κάνει τα ίδια λέω να απευθυνθώ στον συνήγορο του καταναλωτή κ στην ίδια την Samsung λέτε να έχω κάποια τύχη;... Κυρίως για αλλαγή σε κάποιο άλλο μοντέλο που δεν αντιμετωπίζει τσ ίδια θέματα;

 

Σορρυ για το μεγάλο πόστ.

 

Αν δει στο νήμα, το έκανε ένας φίλος και πήρε το active 2, όπως λέει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δει στο νήμα, το έκανε ένας φίλος και πήρε το active 2, όπως λέει.
Ναι εγώ είμαι προσωπικά αυτός. Στη τρίτη επισκευή, τα έχω γράψει και στο παρελθόν. Το ρολόι έχει ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΟ/ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ, εκεί πατήστε και όλα θα πάνε κατευχην.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Έχω ένα πρόβλημα με τις τηλεφωνικές επαφές στο ρολόι και το πήγα πριν από ένα μήνα και Μου άλλαξαν πλακέτα όμως το πρόβλημα παραμένει

Αυτό που συμβαίνει Είναι ότι έχω τέσσερις επαφές σε μία οθόνη που σε χρησιμοποιώ πολύ και δυο-τρεις φορές την εβδομάδα εξαφανίζονται και πρέπει να τις ξαναβάλω όμως δεν γίνεται πάντα διότι εξαφανίζεται σιγά-σιγά ο κατάλογος από το ρολόι και μετά κάποια στιγμή ίσως την επόμενη μέρα ξανά φορτώνονται σιγά-σιγά οι επαφές.

Έχω παρατηρήσει ότι όταν συμβαίνει αυτό το ρολόι χάνει όλη του την ενέργεια της μπαταρίας μέσα σε μία μέρα και τα στατιστικά της μπαταρίας γράφει ότι οι επαφές έχουνε καταναλώσει το 30%.

Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μία λύση

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μια ερώτηση, έχω το ρολόι 1 μήνα. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου παρατηρώ ότι το περιστρεφόμενο bezel είναι σφιχτό, "κολλάει" όχι πάντα όμως.. κυρίως όταν έχω πολύ ώρα να το χρησιμοποιήσω.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό? Πως μπορεί να έγινε? Τις πρώτες μέρες δε το έκανε αυτό.

 

 

 

Δεν το έχω χτυπήσει, ούτε το έχω βάλει πχ στη θάλασσα ή σε άλλο υγρό.

Το επαθα και εγω. Μετα απο ψαξιμο εμαθα οτι αμα το βαλεις σε mode περιορισμου νερου (στα quick setting αυτο με την σταγονα) και το πλύνεις θα ειναι βούτυρο ξανα.

 

Το εκανα και λειτουργεί τελεια. Ειχα μαζεψει σκουπιδια. Με την επιλογη που σου ειπα δεν φοβασαι για υγρασια.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Με την επιλογη που σου ειπα δεν φοβασαι για υγρασια.

 

 

Το μόνο που κάνει αυτή η επιλογή είναι να ακυρώσει το touch για να μην έχεις τυχαία αγγίγματα μέσα στο νερό. Δεν αλλάζει κάτι στην στεγανοποίηση προφανώς.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοεί για να μπορείς να το πλύνεις χωρίς να πατάει διάφορα στην οθόνη. Βέβαια το ίδιο γίνεται απλά απενεργοποιώντας το.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλει και αυτό ένα καθάρισμα... εγω το είχα ανοίξει ολόκληρο και το είχα καθαρίσει όμως δεν είναι ότι πιο εύκολο αν δεν πιάνουν τα χέρια σου. Γιαυτό πρότεινα service.. παίρνεις και σχεδόν καινούργιο ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν έχεις θέμα εγγύησης αν είναι EU

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν έχεις θέμα εγγύησης αν είναι EU

 

Απλά για να αποτραπεί λάθος... για να δουλέψει η LTE έκδοση πρέπει να είναι ελληνικό της cosmote αλλιώς δεν θα δουλέψει η e sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος ασύρματο φορτιστή σαν αυτόν για την φόρτιση του ρολογιού μας;

Samsung Wireless Charger Pad

https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-Wireless-Charger-Pad-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Σκέφτομαι να τον πάρω για να φορτίζω με ένα φορτιστή ρολόι και κινητό, όχι ταυτόχρονα βέβαια, γιατί ο διπλός ασύρματος είναι πολλαπλάσια ακριβότερος.

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...