Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φυσικά . Πρέπει να το έχει αγοράσει από Ελλάδα επίσημα . Αλλιώς δεν δουλεύει . Αν τα σκρουτζομαγαζα τα φέρνανε από τρίτες χώρες δεν παίζει Ελλάδα γιατί έχουν άλλο csc . Όποιο αγοράσεις από Γερμανό παίζει με cosmote lte γιατι είναι εισαγωγής της cosmote με ειδικο αναγνωριστικό csc είτε για Ελλάδα είτε για το δίκτυο cosmote .

 

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν παίζει πχ το apple watch lte. Δεν εισάγεται επισημα από πάροχο . Το Galaxy watch lte εισάγεται και λειτουργεί κανονικά αν είναι αγορασμενο από επίσημο πωλητή . https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.cosmote.gr/images/wcs_pages/esim/esim_settings.pdf&ved=2ahUKEwiR76vNrIvqAhXBAxAIHXIgABcQFjAIegQIARAB&usg=AOvVaw1v41ERRqOfNmRNYVwbS_uo

 

Τα βρήκα και εγώ τώρα απλά δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η rom.

Εντάξει πάμε να το πάρουμε 400€ κανει μόνο και το lte κρατάει μπαταρία για μια μέρα το πολύ. :p

 

Πάντως χωρίς πλάκα ότι κρατάνε την αρχική τιμή μετά από 2 χρόνια είναι λιγο γελοίο και δεν πιστεύω ότι ξέμειναν από απόθεμα... απλα είχαν φέρει πολύ λίγα κομμάτια lte και δεν παίζει να ξανα φέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Η όλη έννοια του LTE στο ρολόι είναι να έχεις το κινητό σου στο ρολόι, το ίδιο νούμερο.

Αυτό το ανέκδοτο στην Ελλάδα που σου δίνουν άλλο νούμερο για το ρολόι, είναι απλά αστείο.

Link to comment
Share on other sites

H Cosmote δίνει τη δυνατότητα για παραπάνω Sim που μοιράζονται τον ίδιο αριθμό και το ίδιο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Για το ρολόι, μόνο διαφορετικός αριθμός έπαιζε μέχρι το Πάσχα που ρώτησα.

Για κανονική twin sim γνωρίζουμε, έχει καμία 10ετια αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που διαβασα εσας γιατι θα ειχα κανει την πατατα μου. Πηρα το απλο και εχω δυο θεματακια το bixby μου γραφει οτι εχει update αλλα δεν το κανει ποτε και 2ο δεν καταφερα να κανω να δουλεψει speech to text με g keyboard pro κατι τρεχει με την συνδεση στο ιντερνετ σαν να κανει συνεχεια διακοπες :wacko:

 

Update

εφτιαξαν ολα οταν γυρισα ρολοι και τηλεφωνο στα ελληνικα

Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ βρήκα κολλημένο στο χέρι μου το κάλυμμα του sensor στο πίσω μέρος του ρολογιού. :(

Ουσιαστικά έχω πάθει αυτό που έχουν πάθει αυτό που περιγράφουν κι άλλοι εδώ.

 

Επικοινώνησα με τη Samsung και μου έδωσαν τα στοιχεία του κοντινότερου service τους ή να το πάω στο Πλαίσιο απ' όπου το αγόρασα. Από άλλους όμως εδώ έχω διαβάσει τα καλύτερα για τη Smartec. Είτε το πάω στο Πλαίσιο, είτε στη Smartec είτε στον συνεργάτη που μου πρότειναν από τη Samsung είναι το ίδιο πράγμα; Έχει κάποιος εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ βρήκα κολλημένο στο χέρι μου το κάλυμμα του sensor στο πίσω μέρος του ρολογιού. :(

Ουσιαστικά έχω πάθει αυτό που έχουν πάθει αυτό που περιγράφουν κι άλλοι εδώ.

 

Επικοινώνησα με τη Samsung και μου έδωσαν τα στοιχεία του κοντινότερου service τους ή να το πάω στο Πλαίσιο απ' όπου το αγόρασα. Από άλλους όμως εδώ έχω διαβάσει τα καλύτερα για τη Smartec. Είτε το πάω στο Πλαίσιο, είτε στη Smartec είτε στον συνεργάτη που μου πρότειναν από τη Samsung είναι το ίδιο πράγμα; Έχει κάποιος εικόνα;

 

smartec να το πάρεις την ίδια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζει τόσο ο χρόνος όσο να ξεμπερδέψω και να μην έχω πήγαινέλα. Είναι μακριά ρε γμτ η Smartec, αυτό σκέφτομαι.
Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζει τόσο ο χρόνος όσο να ξεμπερδέψω και να μην έχω πήγαινέλα. Είναι μακριά ρε γμτ η Smartec, αυτό σκέφτομαι.
Μόνο smartec. Έχει και υπηρεσία με courier.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι Θεσσαλονικη , το εστειλα Τεταρτη και Παρασκευη το ειχα πισω με courier και δικα τους εξοδα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα μου ηρθε το ρολοι απο την σμαρτεκ πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση,,μου αλλαξαν την πλακετα γιατι ειχα θεμα με τους οροφους,,εχω και καινουρια μπαταρια τωρα??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα μου ηρθε το ρολοι απο την σμαρτεκ πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση,,μου αλλαξαν την πλακετα γιατι ειχα θεμα με τους οροφους,,εχω και καινουρια μπαταρια τωρα??

 

Ότι σου γράφει το χαρτί που σου έδωσαν. τιποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Το ρολοι αρχισε να μου γραφει κατι τρελα βηματα φορωντας το στην δουλεια. Τι να τσεκαρω?ευχαριστω

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Το ρολοι αρχισε να μου γραφει κατι τρελα βηματα φορωντας το στην δουλεια. Τι να τσεκαρω?ευχαριστω

 

Ξεκίνα με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετα αν συνεχίσει σέρβις

Link to comment
Share on other sites

γνησιο λουράκι που μπορώ να βρω;

Ειχα δει στον γερμανο. Νομιζω 30€

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ωχχ λίγο τσιμπιμενο

Περιμενες να τα δινει λιγοτερα; Της apple εχουν τα σιλικονης 65€ και τα καλα μεταλλικα ή δερματινα φτανουν και τα 150€.... ΑΚομη και της Garmin εχουν πανω απο 50€.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έστειλα το ρολόι στη smartec για το πρόβλημα στο κάλυμμα του αισθητήρα και το είχα έτοιμο την επόμενη μέρα χωρίς να πληρώσω ούτε ένα ευρώ. Εξαιρετικοί και στην επικοινωνία τους, επιβεβαιώνω όλα τα καλά που έχουν γραφτεί κατά καιρούς εδώ μέσα.

 

Στο θέμα μου τώρα: Έκανα το τελευταίο update στο ρολόι (δεν το είχα κάνει) και κάθε βράδυ γύρω στις 23:30 αποσυνδέεται από το τηλέφωνο. Αν το συνδέσω μετά οκ, μένει έτσι συνδεδεμένο.

Όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι σχετικό, το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κ γω το έστειλα σήμερα στο πλαίσιο της εγγύησης γιατί εχθές μου μέτρησε 169 :mad::mad:ορόφους...Λόγω επαρχίας βέβαια το πήγα στον Γερμανό απ όπου το είχα αγοράσει... έχει κανείς ανάλογη εμπειρία για να μου πει πόσο περίπου καιρό κάνανε μέχρι να το επιστρέψουν?
Link to comment
Share on other sites

Κακώς, κατά τη γνώμη μου. Μπορούσες να το στείλεις με courier στην smartec. Εκείνοι δεν ξέρω αν μπορείς να εξασφαλίσεις που θα το πάνε.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κακώς, κατά τη γνώμη μου. Μπορούσες να το στείλεις με courier στην smartec. Εκείνοι δεν ξέρω αν μπορείς να εξασφαλίσεις που θα το πάνε.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

έχεις δίκαιο, μάλλον δεν έπραξα καλά ...κ γι αυτό θα την πληρώσω με μεγάλη αναμονή :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...