Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με τη 2ρη πλακέτα παντως με ανέβαζε σε ουρανοξύστες. Έχει βέβαια καιρο να το κάνει.

 

Το να κολλήσει μπορεί να συμβεί και στα καλύτερα ρολόγια της αγοράς... όμως αμα δεν φτιάχνει με μια επανεκκίνηση ή reset τότε υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το να κολλήσει μπορεί να συμβεί και στα καλύτερα ρολόγια της αγοράς... όμως αμα δεν φτιάχνει με μια επανεκκίνηση ή reset τότε υπάρχει θέμα.

 

Συνήθως δεν φτιάχνει και αν βγει από την εγγύηση, τι κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν φτιάχνει και αν βγει από την εγγύηση, τι κάνεις;

 

Κλαις τα λεφτά σου όπως σε όλα τα ηλεκτρονικά και κινητά που τα αγοράζεις 800-900€ και χαλάνε για πλάκα. Μεγάλη κουβέντα φίλε μου και δεν εχουμε να κάνουμε πολλά, μόνο να τα πουλάς πρως το τελος της εγγύησης και να πάρεις άλλο και να αφήσεις σε άλλον τον άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Κλαις τα λεφτά σου όπως σε όλα τα ηλεκτρονικά και κινητά που τα αγοράζεις 800-900€ και χαλάνε για πλάκα. Μεγάλη κουβέντα φίλε μου και δεν εχουμε να κάνουμε πολλά, μόνο να τα πουλάς πρως το τελος της εγγύησης και να πάρεις άλλο και να αφήσεις σε άλλον τον άγχος.

Σωστός!!! Αν και αμαρτία αλλά γιαυτό είναι πιο φτηνό το μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Στην τρίτη φορά που διαπιστώνεται βλάβη στο service δικαιούμαστε αντικατάσταση συσκευής ή τα λεφτά μας πίσω. Το έχω χιλιογραψει και έχει χιλιοειπωθει. Για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω τα πράγματα είναι πιο πολύπλοκα καθώς πρέπει να έχει εισαχθεί από την Samsung Hellas.(κακώς βέβαια, καθώς εγώ μπαίνω σε ένα μαγαζί αγοραζω κινητό /ρολόι/μίξερ και δεν ενδιαφέρει αν η Samsung δεν μπορεί - ή την συμφερει- να περιορίσει της παεραεισαγωγες). Κοτσαρετε και μια καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή στα mail που θα ανταλλάξετε με την Samsung hellas και όλα θα πάρουν το δρόμο τους αυτοματα.. Δυστυχώς το galaxy watch έχει κατασκευαστικό σφάλμα εκ του εργοστασίου και αυτό είναι ο αισθητήρας πίεσης στο πίσω καπάκι που είναι εκτεθειμένος και με τον ιδρώτα -μακα βγαίνει off .

Εμένα την τρίτη φορά μου έκαναν αντικατάσταση. Ζήτησα galaxy watch active 2 και το είχα στις 10 μέρες περίπου.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 φορές πηγε εμένα για αυτό στο σέρβις . Την 5η φορά που ήταν και η πρώτη στην smartec ζήτησα αντικατασταση αν δεν μπορέσουν να το φτιάξουν (το έφτιαξαν). Η προηγούμενη εταιρεία είχε πεισματικά αρνηθεί αντικατασταση καθώς μου επέστρεφε το ρολόι με περιγραφή ότι δεν εχει κανενα πρόβλημα ...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Στην τρίτη φορά που διαπιστώνεται βλάβη στο service δικαιούμαστε αντικατάσταση συσκευής ή τα λεφτά μας πίσω...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Αυτό από που προκύπτει;

(Δεν το λέω με πρόθεση να σε αμφισβητήσω, αλλά πληροφοριακά μάλλον, αφού ήδη το έχω στείλει 2 φορές και δυνητικά πλησιάζει η τρίτη)

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συνέβη στη δική μου περίπτωση, τη Τρίτη φορά απαίτησα καινούρια συσκευή.

Έχω περάσει αρκετή ταλαιπωρία με το galaxy watch, ως τόσο του έδωσα μια ευκαιρία ακόμα και μετά 6 μήνες όλα δείχνουν να δουλεύουν σωστά, βέβαια έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη αλλά έχει κάποιες λειτουργίες που τις χρειάζομαι και συνεχίζω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα σημερα για πρωτη φορα εμφανιστηκε και σε εμενα το γνωστο προβλημα με τους οροφους ,,,44 παρακαλω σε λιγες ωρες ανεβηκα χαχαχα...το στελνω smartec η δοκιμαζω κκατι αλλο πρωτα???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα σημερα για πρωτη φορα εμφανιστηκε και σε εμενα το γνωστο προβλημα με τους οροφους ,,,44 παρακαλω σε λιγες ωρες ανεβηκα χαχαχα...το στελνω smartec η δοκιμαζω κκατι αλλο πρωτα???

 

αν δεν το έχεις ήδη κάνει, μια επαναφορά...εγω του έκανα 2 φορές κ σταμάτησε να εκτοξεύετε, μέχρι πότε δε ξέρω:superman::superman:.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω αν το δικό μου έχει πρόβλημα ή όχι. Η αλήθεια είναι ότι δεν το φοράω συνέχεια, και δεν παρακολουθούσα πάντα τους ορόφους, εντός από τότε που το είχα πρωτοαγοράσει. Μέσα στο σπίτι μου έχω σκάλα, και δείχνει να μετράει σωστά κάθε φορά που θα ανέβω. Από την ώρα που το φόρεσα μέχρι το απόγευμα έδειχνε 6-7 ορόφους. Μετά έφυγα να πάω να περπατήσω, και έκανα 5,7χλμ. Γυρίζοντας έδειχνε 20 ορόφους. Σίγουρα η διαδρομή που περπάτησα είχε συνεχώς αυξομείωση στο υψόμετρο. Να υποθέσω πως είναι φυσιολογικό;

 

edit: το φορούσα όλο το βράδυ και μόλις ξύπνησα έγραφε 0 ορόφους. Ωραία σκέφτηκα. Μόλις σηκώθηκα μετά από 1 λεπτό, έγραφε 2 ορόφους, λίγο πιο μετά είχε πάει στους 3. Ανέβηκα μια φορά τη σκάλα και πήγε 4(φυσιολογικά), και τώρα δείχνει 5. Μάλλον έχω θέμα...

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγάλει ελάχιστο βαθύ ύπνο συνήθως και σήμερα μου έβγαλε 0λεπτα βαθύ ύπνο ενώ μετράει κανονικά ελαφρύ και rem υπνο.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγάλει ελάχιστο βαθύ ύπνο συνήθως και σήμερα μου έβγαλε 0λεπτα βαθύ ύπνο ενώ μετράει κανονικά ελαφρύ και rem υπνο.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον?

 

 

Η μέτρηση του ύπνου είναι για τα μπάζα γενικότερα.

Την δούλευα κάνα 6μηνο και δεν είχε σωστές μετρήσεις ποτέ. Χώρια ότι κάθε φορά που θα κάτσεις καναπέ να δεις καμία σειρά, για το ρολόι κοιμάσαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με βλέπω να κάνω καμιά βόλτα στην smartec για το δικό μου. Μετράει περισσότερους ορόφους όταν περπατάω σε κατηφόρα, καμία φορά και 2-2. Από το πρωί έχω ανέβει 3 ή 4 και δείχνει 19. Δεν είναι καθόλου απίθανο να ανέβω μεγάλη σκάλα και να μην γράψει τίποτα, και μετά από 2 λεπτά όπως περπατάω σε ευθεία να ανέβει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/news/galaxy-watch-3-images/

 

Αυτό είναι το 3. Μοιάζει αρκετά με το Galaxy Watch.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ΤΟ πάνω με το κάτω κουμπί φαίνονται διαφορετικά. Μπορεί να είναι περιστρεφόμενο σαν τα apple.

Λες και ξαναπήραν το σχέδιο του Classic και του έβαλαν την στεφάνη του watch

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, δεν βρισκω πουθενα το LTE. Δηλαδη αν παρω ενα απο αμαζον δεν θα παιζει με cosmote απο οτι καταλαβα;

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, δεν βρισκω πουθενα το LTE. Δηλαδη αν παρω ενα απο αμαζον δεν θα παιζει με cosmote απο οτι καταλαβα;

 

Ρωτα πρωτα σε ένα κατάστημα cosmote.. παλιά το φέρναμε πολύ το lte αλλά μετά το σταμάτησαν γιατί δεν το υποστηριζε καμία εταιρεία. Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να το κάνει η cosmote αν και δεν νομίζω προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα πρωτα σε ένα κατάστημα cosmote.. παλιά το φέρναμε πολύ το lte αλλά μετά το σταμάτησαν γιατί δεν το υποστηριζε καμία εταιρεία. Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να το κάνει η cosmote αν και δεν νομίζω προσωπικά.
Το lte υποστηρίζεται κανονικά από την cosmote και το εισήγαγε κανονικά και πωλείται μέσω cosmote και Γερμανό . Μην λέμε ότι θέλουμε . Αυτή τη στιγμή απλά είναι διαθέσιμο το 42 4g και τα νεότερα active 2 4g.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με βλέπω να κάνω καμιά βόλτα στην smartec για το δικό μου. Μετράει περισσότερους ορόφους όταν περπατάω σε κατηφόρα, καμία φορά και 2-2. Από το πρωί έχω ανέβει 3 ή 4 και δείχνει 19. Δεν είναι καθόλου απίθανο να ανέβω μεγάλη σκάλα και να μην γράψει τίποτα, και μετά από 2 λεπτά όπως περπατάω σε ευθεία να ανέβει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Πήγα σήμερα στη Smartec και μου άλλαξαν πλακέτα. Γύρω στα 45 λεπτά η όλη διαδικασία. Μέχρι στιγμής δείχνει να έχει επιλυθεί το πρόβλημα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το lte υποστηρίζεται κανονικά από την cosmote και το εισήγαγε κανονικά και πωλείται μέσω cosmote και Γερμανό . Μην λέμε ότι θέλουμε . Αυτή τη στιγμή απλά είναι διαθέσιμο το 42 4g και τα νεότερα active 2 4g.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Το έχεις δοκιμάσει η απλα τα λες αυτά γιατί το πουλάει η comstote? το lte το πούλαγα όλα μα όλα τα μαγαζιά και από sktoutz το θέμα ειναι αν ξέρουμε κάποιον στην πράξη να το έχει βάλει να δουλέψει... μου είχε πει φίλους που έχει πάει σε κατάστημα cosmote με το ρολόι στο χέρι και ζήτησε να του το φτιάξουν και του λέγανε μα μου σου του... αμα υπάρχει έστω ένας που το έκανε να μας δώσει τα φώτα του.

Ότι η cosmote έχει e-Sim το ξέρω αλλά κάτι παίζει με συμβατότητες στο Galaxy watch.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει η απλα τα λες αυτά γιατί το πουλάει η comstote? το lte το πούλαγα όλα μα όλα τα μαγαζιά και από sktoutz το θέμα ειναι αν ξέρουμε κάποιον στην πράξη να το έχει βάλει να δουλέψει... μου είχε πει φίλους που έχει πάει σε κατάστημα cosmote με το ρολόι στο χέρι και ζήτησε να του το φτιάξουν και του λέγανε μα μου σου του... αμα υπάρχει έστω ένας που το έκανε να μας δώσει τα φώτα του.

 

Ότι η cosmote έχει e-Sim το ξέρω αλλά κάτι παίζει με συμβατότητες στο Galaxy watch.

Ναι φυσικά . Πρέπει να το έχει αγοράσει από Ελλάδα επίσημα . Αλλιώς δεν δουλεύει . Αν τα σκρουτζομαγαζα τα φέρνανε από τρίτες χώρες δεν παίζει Ελλάδα γιατί έχουν άλλο csc . Όποιο αγοράσεις από Γερμανό παίζει με cosmote lte γιατι είναι εισαγωγής της cosmote με ειδικο αναγνωριστικό csc είτε για Ελλάδα είτε για το δίκτυο cosmote .

 

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν παίζει πχ το apple watch lte. Δεν εισάγεται επισημα από πάροχο . Το Galaxy watch lte εισάγεται και λειτουργεί κανονικά αν είναι αγορασμενο από επίσημο πωλητή . https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.cosmote.gr/images/wcs_pages/esim/esim_settings.pdf&ved=2ahUKEwiR76vNrIvqAhXBAxAIHXIgABcQFjAIegQIARAB&usg=AOvVaw1v41ERRqOfNmRNYVwbS_uo

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...