Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν το έγραψα ευκρινώς. 2 εβδομάδες έχουν τα xiaomi κτλ

 

Το διόρθωσα (νομίζω γιατί όλο και κάποιος θα πει για τα garmin κτλ που είναι πράγματι αξιόλογα smartwatch)

 

Ότι πληρώνεις παίρνεις.. αλλα 500+ για ρολόι πρέπει να είσαι πολύ αθλητικός τύπος για να τα δώσεις και όχι απλά να κάνεις τζοκιν ή διάδρομο σε ένα γυμναστήριο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

το s3 frontier μου παρέδωσε πνέυμα και δεν συμφέρει η επισκευή εκτός εγγύησης,

 

σκέφτομαι να πάρω η το watch η το active2

 

με φοβίζει λίγο το active2 γιατί δεν εχει στεφάνη και το s3 Που είχα το είχα κοπανήσει κανά δυο φορές στην στεφάνη περνώντας απο πόρτες η στην δουλειά.

 

για πείτε καμμια γνώρη βρε παιδιά.

 

επισης παιζει να παίξει καμμια προσφορά σε κανα μήνα Black friday? είχε παίξει τιποτα καλό πέρυσι?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

το s3 frontier μου παρέδωσε πνέυμα και δεν συμφέρει η επισκευή εκτός εγγύησης,

 

σκέφτομαι να πάρω η το watch η το active2

 

με φοβίζει λίγο το active2 γιατί δεν εχει στεφάνη και το s3 Που είχα το είχα κοπανήσει κανά δυο φορές στην στεφάνη περνώντας απο πόρτες η στην δουλειά.

 

για πείτε καμμια γνώρη βρε παιδιά.

 

επισης παιζει να παίξει καμμια προσφορά σε κανα μήνα Black friday? είχε παίξει τιποτα καλό πέρυσι?

 

Ο καθένας έχει την άποψη του. Η δικιά μου είναι ότι δεν πάω στο active 2 και μένω στο watch γιατί με βολεύει η στεφάνη και πολύ περισσότερο η μπαταρία που κρατάει τις διπλάσιες μέρες. Μέσα στο forum θα δεις πολλές "μάχες" να έχουν δοθεί για την υπεράσπιση του ενός ή του άλλου ρολογιού αλλά κατάλαβα πως έχει να κάνει με την χρήση. π.χ. εγώ που το χρησιμοποιώ στην δόνηση για ξυπνητήρι, μου είναι αδιανόητο να φορτίζω κάθε μέρα - 2 μέρες το active. Τα παιδιά στο forum που μου έχουν αναφέρει ότι δεν τους πειράζει η συχνή του φόρτιση, συνήθως δεν το φορούν στον ύπνο τους και έτσι είναι πολύ εύκολο να το βάζεις κάθε βράδυ για φόρτιση. Δεν γνωρίζω αν η απόσταση του Bluetooth 4,κάτι που έχει το watch βελτιώνεται από το Bluetooth 5 που έχει το active 2, γιατί η αλήθεια είναι ότι με το watch δεν με καλύπτει σε όλο το σπίτι αλλά ούτε και στην δουλειά (που δεν παρεμβάλλονται εμπόδια). θα ήθελα 3-4 μέτρα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το active 2 με το προστατευτικό της spigen είναι πολύ όμορφο. Αν σε ενδιαφέρει έχω βάλει το δικό μου για πούλημα.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει την άποψη του. Η δικιά μου είναι ότι δεν πάω στο active 2 και μένω στο watch γιατί με βολεύει η στεφάνη και πολύ περισσότερο η μπαταρία που κρατάει τις διπλάσιες μέρες. Μέσα στο forum θα δεις πολλές "μάχες" να έχουν δοθεί για την υπεράσπιση του ενός ή του άλλου ρολογιού αλλά κατάλαβα πως έχει να κάνει με την χρήση. π.χ. εγώ που το χρησιμοποιώ στην δόνηση για ξυπνητήρι, μου είναι αδιανόητο να φορτίζω κάθε μέρα - 2 μέρες το active. Τα παιδιά στο forum που μου έχουν αναφέρει ότι δεν τους πειράζει η συχνή του φόρτιση, συνήθως δεν το φορούν στον ύπνο τους και έτσι είναι πολύ εύκολο να το βάζεις κάθε βράδυ για φόρτιση. Δεν γνωρίζω αν η απόσταση του Bluetooth 4,κάτι που έχει το watch βελτιώνεται από το Bluetooth 5 που έχει το active 2, γιατί η αλήθεια είναι ότι με το watch δεν με καλύπτει σε όλο το σπίτι αλλά ούτε και στην δουλειά (που δεν παρεμβάλλονται εμπόδια). θα ήθελα 3-4 μέτρα ακόμα.

 

Όταν παρεμβαλονται τοίχοι δεν έχει καμία διαφορά το Bluetooth 3-4-5... θα εχεις διακοπές σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει την άποψη του. Η δικιά μου είναι ότι δεν πάω στο active 2 και μένω στο watch γιατί με βολεύει η στεφάνη και πολύ περισσότερο η μπαταρία που κρατάει τις διπλάσιες μέρες. Μέσα στο forum θα δεις πολλές "μάχες" να έχουν δοθεί για την υπεράσπιση του ενός ή του άλλου ρολογιού αλλά κατάλαβα πως έχει να κάνει με την χρήση. π.χ. εγώ που το χρησιμοποιώ στην δόνηση για ξυπνητήρι, μου είναι αδιανόητο να φορτίζω κάθε μέρα - 2 μέρες το active. Τα παιδιά στο forum που μου έχουν αναφέρει ότι δεν τους πειράζει η συχνή του φόρτιση, συνήθως δεν το φορούν στον ύπνο τους και έτσι είναι πολύ εύκολο να το βάζεις κάθε βράδυ για φόρτιση. Δεν γνωρίζω αν η απόσταση του Bluetooth 4,κάτι που έχει το watch βελτιώνεται από το Bluetooth 5 που έχει το active 2, γιατί η αλήθεια είναι ότι με το watch δεν με καλύπτει σε όλο το σπίτι αλλά ούτε και στην δουλειά (που δεν παρεμβάλλονται εμπόδια). θα ήθελα 3-4 μέτρα ακόμα.

 

η χρήση θα είναι αυτή που έχω κάνει bold καθώς επίσης και λόγο νοτε 10 που ειναι σε θήκη μονιμα να βλέπω κλησεις κλπ. απο άθληση μόνο ποδήλατο ερασιτεχνικά να βλέπω διαδρομές και χιλιόμετρα

Link to comment
Share on other sites

η χρήση θα είναι αυτή που έχω κάνει bold καθώς επίσης και λόγο νοτε 10 που ειναι σε θήκη μονιμα να βλέπω κλησεις κλπ. απο άθληση μόνο ποδήλατο ερασιτεχνικά να βλέπω διαδρομές και χιλιόμετρα

 

Και εγώ κοπανάω πόρτες συνέχεια με το watch άρα δεν μπορώ να σου πω πηγενε σε active με ελαφρά την καρδιά. Αλλά σκέψου και το μέγεθος του active ότι είναι μικρό και μπορεί να μη σαρεσει καν στο καρπό σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

 

 

το s3 frontier μου παρέδωσε πνέυμα και δεν συμφέρει η επισκευή εκτός εγγύησης,

 

 

 

σκέφτομαι να πάρω η το watch η το active2

 

 

 

με φοβίζει λίγο το active2 γιατί δεν εχει στεφάνη και το s3 Που είχα το είχα κοπανήσει κανά δυο φορές στην στεφάνη περνώντας απο πόρτες η στην δουλειά.

 

 

 

για πείτε καμμια γνώρη βρε παιδιά.

 

 

 

επισης παιζει να παίξει καμμια προσφορά σε κανα μήνα Black friday? είχε παίξει τιποτα καλό πέρυσι?

Χοντρικά, active 2 :gadget, αλλά ταυτόχρονα η επιτομη της κομψοτητας( ειδικά αν παιξεις με κάνα λουράκι), πολύ καλύτερους αισθητήρες, 2-3 μέρες μπαταρία , καλύτερη υποστήριξη σε software μελλοντικά

Galaxy watch: φέρνει περισσότερο σε ρολόι ρε παιδι μου, χειρότερους αισθητήρες, 4 μέρες μπαταρία.

Κατά τα άλλα ακριβώς ίδια ρολόγια (σωθικά κτλ).

Τα είχα και τα 2 (βασικά ακόμα έχω το active 2).

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά, active 2 :gadget, αλλά ταυτόχρονα η επιτομη της κομψοτητας( ειδικά αν παιξεις με κάνα λουράκι), πολύ καλύτερους αισθητήρες, 2-3 μέρες μπαταρία , καλύτερη υποστήριξη σε software μελλοντικά

Galaxy watch: φέρνει περισσότερο σε ρολόι ρε παιδι μου, χειρότερους αισθητήρες, 4 μέρες μπαταρία.

Κατά τα άλλα ακριβώς ίδια ρολόγια (σωθικά κτλ).

Τα είχα και τα 2 (βασικά ακόμα έχω το active 2).

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Για το watch οι 4 μέρες ειναι σιγουρες χωρίς "εκπτώσεις " στην λειτουργία. Για το active 2 , δεν ξέρω αν με τις ίδιες ρυθμίσεις φτανει τις 3 μέρες. Μπορείς να μας δώσεις τα φώτα σου αφού το έχεις; γιατί η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι ως το επόμενο αλλά τα παιδιά σε σχόλια διαβάζω συνήθως πως στο τέλος της δεύτερης μέρας χρειάζεται φόρτιση. Εγώ στο watch χωρίς καρδιακούς παλμούς, φορτίζω την πέμπτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Για το watch οι 4 μέρες ειναι σιγουρες χωρίς "εκπτώσεις " στην λειτουργία. Για το active 2 , δεν ξέρω αν με τις ίδιες ρυθμίσεις φτανει τις 3 μέρες. Μπορείς να μας δώσεις τα φώτα σου αφού το έχεις; γιατί η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι ως το επόμενο αλλά τα παιδιά σε σχόλια διαβάζω συνήθως πως στο τέλος της δεύτερης μέρας χρειάζεται φόρτιση. Εγώ στο watch χωρίς καρδιακούς παλμούς, φορτίζω την πέμπτη μέρα.

 

Μόνο αν το κλείνεις την νύχτα πας 3 μέρες... α και πολύ σημαντικό ρόλο παίζει να μην το έχεις συνδεδεμένο με Bluetooth στο κινητό πολλές ωρες. Τώρα αν άλλαξε κάτι μετά το update δεν ξέρω ας μας που τα παιδιά που το έχουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν εννοώ 4 ή 3 μέρες δεν εννοώ γεμάτα 24ωρα. Και τα 2 βγάζουν μέχρι την τελευταία μέρα νωρίς το βράδυ. Πάντα συνδεδεμένα με Bluetooth και όταν χάνουν το Bluetooth γυρνάνε αυτόματα σε WiFi. Παιδια ειναι καθαρά θέμα επιλογής, τα συν και τα πλην τα έγραψα παραπάνω. Προσωπικά θα μείνω με το active 2 ( και δεν θα μεταβώ στο watch 3)μέχρι ότου η Samsung αποφασίσει να αλλάξει cpu,μνήμες αφού έχω σχεδόν ίδιο software με το καινούργιο.

 

Edit: Δεν το κλείνω την νύχτα, έχω ενεργοποιημενη την καταγραφή ύπνου, αλλά όχι το rem.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε να αναφέρετε την AOD, μιας και μιλάμε για ρολόι.. Με AOD και παλμούς συνέχεια (συν τα υπόλοιπα), η συσκευή θα μπει για φόρτιση το δεύτερο βράδυ οπότε μιλάμε για 36 ώρες πραγματικής χρήσης.

Αν κόβεις από εδώ κι από εκεί, φτάνεις και τις 40 μέρες με watch only mode.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν εννοώ 4 ή 3 μέρες δεν εννοώ γεμάτα 24ωρα. Και τα 2 βγάζουν μέχρι την τελευταία μέρα νωρίς το βράδυ. Πάντα συνδεδεμένα με Bluetooth και όταν χάνουν το Bluetooth γυρνάνε αυτόματα σε WiFi.

 

Κάπως έτσι είμαι και εγω με το 46άρι και είμαι υπερευχαριστημένος.

Η φόρτιση γίνεται καθε 4-5 ημέρες (και ειναι στο 20%).

Πάντα ανοιχτό Bluetooth και συνδεδεμένο με τηλέφωνο και κράνος.

Το Wifi στο αυτόματο , και ενεργές ειδοποιήσεις για mail, viber, messanger, sms, calendar και κλήσεις.

Όλα τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν και είναι κλειστά.

Όταν κοιμάμαι, το σβήνω και αυτό

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που τρώει πολύ ενέργεια είναι ξεκάθαρα: οι παλμοί, το GPS, το wifi (αμα δουλεύει για κάποιο download) και πάνω από όλα αυτά η οθόνη με φωτεινότητα πάνω από το 5.

Αμα το ρολόι ανοίγει μόνο για ειδοποιήσεις τότε είστε οκ με ότι και να πάρετε από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που τρώει πολύ ενέργεια είναι ξεκάθαρα: οι παλμοί, το GPS, το wifi (αμα δουλεύει για κάποιο download) και πάνω από όλα αυτά η οθόνη με φωτεινότητα πάνω από το 5.

Αμα το ρολόι ανοίγει μόνο για ειδοποιήσεις τότε είστε οκ με ότι και να πάρετε από τα δύο.

 

Καλά τα λες φίλε Θανάση γιατί κατά τα αλλά παραμένει ένα σούπερ ρολόι χωρίς να υπάρχει λόγος αντικατάστασης. Όσοι το έχουν γνωρίζουν !! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες φίλε Θανάση γιατί κατά τα αλλά παραμένει ένα σούπερ ρολόι χωρίς να υπάρχει λόγος αντικατάστασης. Όσοι το έχουν γνωρίζουν !! ;)

 

Έχω κάτι για αντικατάσταση (όταν βγει..)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ να ρωτήσω κάτι? Πηρα το watch 3 σλλα βαράει μύγες το νημα σε σχέση με εδω. :lol: Ειμαι καινουργιος στα smartwatch. Ειδοποιήσεις για fb και messanger παίζουν? Πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή? Κατι να κανω? Τα φώτα σας σαν έμπειροι. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ να ρωτήσω κάτι? Πηρα το watch 3 σλλα βαράει μύγες το νημα σε σχέση με εδω. :lol: Ειμαι καινουργιος στα smartwatch. Ειδοποιήσεις για fb και messanger παίζουν? Πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή? Κατι να κανω? Τα φώτα σας σαν έμπειροι. Ευχαριστώ

 

Λογικό να βαράει μύγες εκεί γιατι δεν υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι που υπάρχει ήδη στα μισά λεφτά. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να ενεργοποιησεις τις ειδοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή galaxy gear. Δεν υπάρχουν έξτρα εφαρμογές για social media apps.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να βαράει μύγες εκεί γιατι δεν υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι που υπάρχει ήδη στα μισά λεφτά. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να ενεργοποιησεις τις ειδοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή galaxy gear. Δεν υπάρχουν έξτρα εφαρμογές για social media apps.

 

Την κατεβάζω στο ρολοι την εφαρμογή αυτή? Οι ερωτήσεις ενός πρωτάρη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω στο ρολοι την εφαρμογή αυτή? Οι ερωτήσεις ενός πρωτάρη :rolleyes:

 

Οχι κατεβάζειςτην εφαρμογή στο κινητο σου απο το playstore και αφου ειναι συνδεμενα μεταξυ τους δίνεις δικαίωμα μεσα απο την εφαρμογή σε fb insta κλησεις κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ok το εχω βρει ηδη. Ολα καλα με το ρολοι. Το μόνο που εχω προσέξει με τη χειρονομία οταν ανάβει που γυρνας τον καρπο πολλές φορές ανάβει πιο σκοτεινα, ενώ θα έπρεπε πιο φωτεινά. Ξερω οτι εχω βαλει τον αισθητήρα στο αυτοματο. Συμβαίνει και σε άλλους να μην ανάβει σωστα ας πούμε?
Link to comment
Share on other sites

Ok το εχω βρει ηδη. Ολα καλα με το ρολοι. Το μόνο που εχω προσέξει με τη χειρονομία οταν ανάβει που γυρνας τον καρπο πολλές φορές ανάβει πιο σκοτεινα, ενώ θα έπρεπε πιο φωτεινά. Ξερω οτι εχω βαλει τον αισθητήρα στο αυτοματο. Συμβαίνει και σε άλλους να μην ανάβει σωστα ας πούμε?

Μιλάς για το 3 που λένε ότι έχει άλλους αισθητήρες. Στο watch συμβαίνει στιγμιαία όταν ανάβει και προσαρμόζεται στην φωτεινότητα του χώρου. Εμείς το έχουμε συνηθίσει (και πόσα άλλα...χαχα) φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το 3. Η αληθεια ειναι πως εχει ρύθμιση και του εχω βαλει να φωτεινότητα από μονος μου στο 5. Τωρα το ανέβασα να δω πως θα λειτουργεί. Δεν μπορω να συγκρίνω με το 1ο γιατι δεν το είχα, διάβαζα βεβαια εδω το φόρουμ. Το πηρα γιατι το βρήκα σε πιο χαμηλή τιμή από σκρουτζομαγαζο που το είχε βάλει για λίγες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι για το 3. Η αληθεια ειναι πως εχει ρύθμιση και του εχω βαλει να φωτεινότητα από μονος μου στο 5. Τωρα το ανέβασα να δω πως θα λειτουργεί. Δεν μπορω να συγκρίνω με το 1ο γιατι δεν το είχα, διάβαζα βεβαια εδω το φόρουμ. Το πηρα γιατι το βρήκα σε πιο χαμηλή τιμή από σκρουτζομαγαζο που το είχε βάλει για λίγες μερες.

 

Εγώ το έχω στο 7 και έχω βολευτεί. Δηλ. πόσο το πούλαγε πιο φτηνά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στο 7 και έχω βολευτεί. Δηλ. πόσο το πούλαγε πιο φτηνά;

Κι εγω αυτο εκανα. Το εβαλα:στο 7. Το έδινε 288 για λίγες μερες. Τοτε οι άλλοι το είχαν 343

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...