Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό οι αντιπροσωπείες και τα service δεν θέλουν κανένα έλεος όταν είσαι μέσα στην εγγύηση. Μιλάμε πάντα μόνο μέσω email και φυσικά κοτσαρουμε στην συνομιλία τον αριθμό πρωτοκόλλου από τον συνήγορο του καταναλωτή μαζί με την επιστολή διαμαρτυρίας μας εφόσον νομίζουμε ότι έχουμε αδικηθεί. Αυτά να τα βλέπουν μερικοί που όταν τους λέμε ότι το galaxy watch έχει κατασκευαστικό σφάλμα ξεσηκώνονται λες και έχουν μετοχές.

 

Edit: Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω την smartec , αν ξεκίνησε να κάνει και αυτή νερά, να στραφούμε σε άλλη μάρκα καθώς όπως έχω πει στο παρελθόν ένα μερος της υπεραξίας των Samsung συσκευών το πληρώνουμε για το πολύ καλό της service.

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το πάνω κουμπί το είχα πάει και εγώ για επισκευή εντός εγγύησης και μου το έφτιαξαν. Τώρα είμαι πλέον εκτός εγγύησης και απλά ελπίζω να μην πάθει τίποτα άλλο.

Μήπως έχει παραταθεί η εγγύηση λόγω covid;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω το samsung galaxy watch 3 41mm απο το electroholic

Πρέπει να προσέξω κάτι?

Εγγυήση 2 έτη?

Επίσης λουράκια μπορώ να βρώ εύκολα?

Συμβουλές ευπρόσδεκτες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω το samsung galaxy watch 3 41mm απο το electroholic

Πρέπει να προσέξω κάτι?

Εγγυήση 2 έτη?

Επίσης λουράκια μπορώ να βρώ εύκολα?

Συμβουλές ευπρόσδεκτες!

 

Μακρυά από το electroholic για μένα αν δε θες να κλαις σε περίπτωση που χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις την εγγύηση. Κανε μια έρευνα να ψαξε

Link to comment
Share on other sites

Kaiser shop?

Είναι στα 260 € περίπου σε σχέση με πλαίσιο, κοτσοβολος κτλ

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Kaiser shop?

Είναι στα 260 € περίπου σε σχέση με πλαίσιο, Λουδοβίκος κτλ

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες σε τιμή ποιο σε βολεύει απλά σου προτείνω να αποφύγεις το electroholic. Την πάτησα και για καιρό δε μου επέστρεψαν τα χρήματα μ πίσω μέχρι που τα πήρα μετα από καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.. όλους σας!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δες σε τιμή ποιο σε βολεύει απλά σου προτείνω να αποφύγεις το electroholic. Την πάτησα και για καιρό δε μου επέστρεψαν τα χρήματα μ πίσω μέχρι που τα πήρα μετα από καταγγελία.

 

Αυτό που του λες ειναι τελείως άσχετο...άμα έχει θέμα με το ρολόι θα πάρει τηλ την σαμσουνγκ ελλας... ή κατευθείαν ένα εξουσιοδοτημένο σέρβις...τι δουλειά έχει να μπλέξει με ένα κατάστημα για να βρει άκρη;... εκτός και άμα αναφέρεσαι σε πρόβλημα DOA που εκεί θες αντικατάσταση μέσα σε 7 μέρες. Επιστροφή χρημάτων δεν ξέρω αν κάνει κάποιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι έτσι όπως το ανέφερε δεν φερνουνε ευρωπαϊκά μοντέλα.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που του λες ειναι τελείως άσχετο...άμα έχει θέμα με το ρολόι θα πάρει τηλ την σαμσουνγκ ελλας... ή κατευθείαν ένα εξουσιοδοτημένο σέρβις...τι δουλειά έχει να μπλέξει με ένα κατάστημα για να βρει άκρη;... εκτός και άμα αναφέρεσαι σε πρόβλημα DOA που εκεί θες αντικατάσταση μέσα σε 7 μέρες. Επιστροφή χρημάτων δεν ξέρω αν κάνει κάποιο κατάστημα.

 

Δε θα μπω σε λεπτομέρειες επι του παρόντος φίλε για να εξηγήσω σε σένα τι θέλω να πω. Στον φίλο που ρώτησε απάντησα ως παθών. Εσύ πάρε ότι θες από όπου θες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση δεν ακούει η bixby στο ρολόι. Το έχετε πάθει και σείς;
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση δεν ακούει η bixby στο ρολόι. Το έχετε πάθει και σείς;

 

Καταρχάς την παλιά αναβάθμιση του tizen; γιατί καινούργια δεν έχω δει.... με την bixby δεν έχω κανένα θέμα. Μάλιστα έχει βελτιωθεί με την τελευταία αναβάθμιση της bixby

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς την παλιά αναβάθμιση του tizen; γιατί καινούργια δεν έχω δει.... με την bixby δεν έχω κανένα θέμα. Μάλιστα έχει βελτιωθεί με την τελευταία αναβάθμιση της bixby

 

Πρίν καμιά 10αρια μέρες αν θυμάμαι καλά ήρθε μια αναβάθμιση 84ΜΒ για το ρολόι, όχι για το TIZEN. Δεν είδα καμιά διαφορά αλλά απενεργοποιήθηκε η bixby από το ρολόι. Χθές έκανε μια αναβάθμιση η bixby στο κινητό και βλέπω έφτιαξε και στο ρολόι. Έχει λίγο lag αλλά ΟΚ.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Πρίν καμιά 10αρια μέρες αν θυμάμαι καλά ήρθε μια αναβάθμιση 84ΜΒ για το ρολόι, όχι για το TIZEN. Δεν είδα καμιά διαφορά αλλά απενεργοποιήθηκε η bixby από το ρολόι. Χθές έκανε μια αναβάθμιση η bixby στο κινητό και βλέπω έφτιαξε και στο ρολόι. Έχει λίγο lag αλλά ΟΚ.

 

Όταν λες δεν σε ακούει, συμβαίνει από την αρχική εντολή, δηλαδή από το hi bixby ή όταν της λες να κάνει κάτι, π.χ. set a alarm;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν σε ακούει, συμβαίνει από την αρχική εντολή, δηλαδή από το hi bixby ή όταν της λες να κάνει κάτι, π.χ. set a alarm;

Ναι αυτό ακριβώς δεν άκουγε το hi bixby. Και όταν πήγανα στο app στο ρολόι έβγαζε κατί Settings. Αλλά όπως έιπα από χθές που έκανε update η εφαρμογή στο κινητό έστρωσε και στο ρολόι. Λίγο ότι ναναι αλλά τι να πείς.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που το ρολόι μας δεν έχει πάρει tizen 5 . Το 3 του 2016 πήρε tizen 4 . Εμείς λογικά θα έπρεπε να πάρουμε 5 . Περα απο κάποιους αισθητήρες μιλαμε ότι μέχρι και το watch 3 και active 2 φοράνε τον ίδιο επεξεργαστή. Δεν ειναι ότι δεν το "σηκώνει " . Το πρώτο active εχει πάρει tizen 5.5 ;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που το ρολόι μας δεν έχει πάρει tizen 5 . Το 3 του 2016 πήρε tizen 4 . Εμείς λογικά θα έπρεπε να πάρουμε 5 . Περα απο κάποιους αισθητήρες μιλαμε ότι μέχρι και το watch 3 και active 2 φοράνε τον ίδιο επεξεργαστή. Δεν ειναι ότι δεν το "σηκώνει " . Το πρώτο active εχει πάρει tizen 5.5 ;

 

Σε ένα ξένο site είχα διαβάσει πως έχει να κάνει με το τσιπακι του Bluetooth . Εμείς έχουμε το 4,1 και τα active 2 και watch 3 έχουν το Bluetooth 5.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή έχω και τα δύο watch δεν υπάρχει διαφορά. Δεν προσθέτει κάτι το tizen 5 παραπάνω στο 3 από το πρώτο. Τουλάχιστον έτσι βλέπω εγώ εκτός κι αν υπάρχει κάτι που δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να τα δουλεύεις και τα 2 με κάποια εναλλαγή στο wear app ή χρειάζεται κάθε φορά να καταργείς το ένα και να βάζεις το άλλο;

Το ρωτάω γιατί σκέπτομαι να πάρω και το active 2 και με το που τελειώνει η μπαταρία στο ένα να ανοίγω το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

με το watchmaker ξερετε να μου πειτε τι παιζει? θελει και premium εγγραφη και vip συνδρομη και πληρωμη εφαρμογης στο ρολοι?
Link to comment
Share on other sites

με το watchmaker ξερετε να μου πειτε τι παιζει? θελει και premium εγγραφη και vip συνδρομη και πληρωμη εφαρμογης στο ρολοι?

 

αποψη κανεις?

Link to comment
Share on other sites

με το watchmaker ξερετε να μου πειτε τι παιζει? θελει και premium εγγραφη και vip συνδρομη και πληρωμη εφαρμογης στο ρολοι?
Αν θυμάμαι καλά όταν το είχα κατεβάσει ήταν δωρεάν απλά έχει πληρωμή premium μέσα στην εφαρμογή! Κατέβασε την να τη δεις δίνει και ένα μήνα δωρεάν συνδρομή (αν θυμάμαι καλα)!

 

Στο της εφαρμογής δεν μαρεσαν πολλά πράγματα πρώτα από όλα η ανάλυση των watchface μου φαινοντουσαν άθλια σε σχέση με αυτά που βρίσκεις στο galaxy Store! Άλλο ένα είναι AOD που ήταν ένα σκέτο μαύρο και τους δείκτες άσπρους και τίποτα άλλο! Αν είχε κάτι θετικό είναι η δημιουργία δικών σου watchface όπως τα θες εσύ αλλά και πάλι δεν έχεις πολλές επιλογές!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, ακόμα στο κουτί του γιατί είμαι γραφείο.

Galaxy watch 3 41mm

Ποια εφαρμογή πρέπει να κατεβάσω στο κινητό?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

σμρ παρελαβα το ρολοι απο το σερβις τλκ που το ειχα παει για το γνωστο θεμα με τις μετρησεις των σφυγμων. αλλαγη πλακετας μου ειπαν τλκ οτι πραγματοποιηθηκε χωρις να παρω στα χερια μου καμια εκθεση ή καποιο χαρτι επισκευης. θα το παρακολουθησω πλεον πιο συστηματικα οσον αφορα τις μετρησεις σε ολες τις δραστηριοτητες μου. μου εγινε συσταση - επισημανση οτι το ρολοι αυτο δεν ειναι για χρηση στη θαλασσα !
Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...