Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλη μια έμμεση αγορά λογισμικού (Tizen) από την google για να το θάψει στο συρτάρι.

 

Επίσης δήλωσε η Sam ότι θα στηρίζει για 3 χρόνια τα ρολόγια Tizen. προσοχή: στα ψιλά γράμματα λέει από την ημ/νια πρώτης κυκλοφορίας.

 

Οπότε το δικό μας τα έκλεισε.

Τον Αύγουστο τα κλείνει.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι η ανακοίνωση μου ξύπνησε άσχημες μνήμες nokia -microsoft . Που η nokia υποχρεώθηκε σε παύση όλων των Symbian και Maemo μοντελων δίνοντας μερική υποστήριξη (που δεν ήρθε ποτέ) προς αντικατάσταση των λειτουργικών της με της ms .

 

Οι υποστηρικτές του wear OS μπορούν να κάνουν παρτυ . Εμείς ΑΕ περιμένουμε μερικά χρόνια για να δούμε κάτι ισάξιο σε αυτονομία και ui με το tizen .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ότι έχω καταλάβει θα είναι ένα υβρίδιο μεταξύ tizen και wear os για αποκλειστική χρήση σε samsung. Κάτι μου λέει ότι ο πυρήνας θα παραμείνει tizenμε φουλ υποστήριξη google services/apps κτλ. Και μακάρι δηλαδή...

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ότι έχω καταλάβει θα είναι ένα υβρίδιο μεταξύ tizen και wear os για αποκλειστική χρήση σε samsung. Κάτι μου λέει ότι ο πυρήνας θα παραμείνει tizenμε φουλ υποστήριξη google services/apps κτλ. Και μακάρι δηλαδή...

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Μακάρι αλλά νομίζω το ακριβώς αντίθετο γράφουν. Θα είναι wear os με ui Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι η ανακοίνωση μου ξύπνησε άσχημες μνήμες nokia -microsoft . Που η nokia υποχρεώθηκε σε παύση όλων των Symbian και Maemo μοντελων δίνοντας μερική υποστήριξη (που δεν ήρθε ποτέ) προς αντικατάσταση των λειτουργικών της με της ms .

 

Οι υποστηρικτές του wear OS μπορούν να κάνουν παρτυ . Εμείς ΑΕ περιμένουμε μερικά χρόνια για να δούμε κάτι ισάξιο σε αυτονομία και ui με το tizen .

 

Η αυτονομία θα είναι ώρες και όχι μερες αυτό είναι το κακο .... γιατί όλη ξέρουν τι πάει να πει Android για την μπαταρία ιδικά μικρού ρολογιού. Δεν είναι τυχαίο που οποία εταιρία ηθελε να κάνει ρολόι με μεγάλη αυτονομία φτιάχνει το δικό της Os.

Μόνο κάτι κινέζικα ρολόγια έχουν Wear Os και πάνε απατα.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία θα είναι ώρες και όχι μερες αυτό είναι το κακο .... γιατί όλη ξέρουν τι πάει να πει Android για την μπαταρία ιδικά μικρού ρολογιού. Δεν είναι τυχαίο που οποία εταιρία ηθελε να κάνει ρολόι με μεγάλη αυτονομία φτιάχνει το δικό της Os.

Μόνο κάτι κινέζικα ρολόγια έχουν Wear Os και πάνε απατα.

 

Φοβάμαι ότι δεν θα μείνει κανένα σοβαρό ρολόι στην αγορά που να κρατάει πάνω από 1,5 μέρες η μπαταρία. Αφού το κάνει η apple θα το κάνουν όλοι. Βλέπε s21 για τον φορτιστή και τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι δεν θα μείνει κανένα σοβαρό ρολόι στην αγορά που να κρατάει πάνω από 1,5 μέρες η μπαταρία. Αφού το κάνει η apple θα το κάνουν όλοι. Βλέπε s21 για τον φορτιστή και τα ακουστικά.

 

Η samsung γυρναει απο εκει που ξεκίνησε.. στο να κοπιάρει την apple σαν άλλος κινέζος. Ακολουθεί τα βήματα που ειχε κανει στα κινητά με το android και προτιμάει να παίρνει έτοιμο λειτουργικό (με αναβαθμίσεις κλπ παρα να χαλάει λεφτά για το tizen.

Link to comment
Share on other sites

Η samsung γυρναει απο εκει που ξεκίνησε.. στο να κοπιάρει την apple σαν άλλος κινέζος. Ακολουθεί τα βήματα που ειχε κανει στα κινητά με το android και προτιμάει να παίρνει έτοιμο λειτουργικό (με αναβαθμίσεις κλπ παρα να χαλάει λεφτά για το tizen.
Μα κόπιαρε την apple . Με δικό της λειτουργικο . Θα έβαζε όπως βαζει , δικούς της επεξεργαστές και θα λάνσαρε όπως κάνει , δικές της υπηρεσίες εκεί που η google πάει αργά βλπ. Quick share vs nearby share . Τωρα κινεζοποιειται . Δεν μιμείται την apple .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μα κόπιαρε την apple . Με δικό της λειτουργικο . Θα έβαζε όπως βαζει , δικούς της επεξεργαστές και θα λάνσαρε όπως κάνει , δικές της υπηρεσίες εκεί που η google πάει αργά βλπ. Quick share vs nearby share . Τωρα κινεζοποιειται . Δεν μιμείται την apple .

 

Εγω πιστευω οτι ειναι καθαρά λογο έλλειψης εφαρμογών στο tizen που σε αυτον τον τομεα η samsung απέτυχε οικτρά και κατα δεύτερον ειναι λογο αργών αναβαθμίσεων που και αυτές που δινει στα ρολογια δεν προσφερουν κατι διαφορετικο απο οτι στο αρχικο λανσάρισμα. Γενικα μενη στασιμη και αυτο θελει να το αλλαξει και να εκμεταλευτει το wear OS που τα εχει ολα αυτα. (ασχετα που εχει τα μαυρα του τα χαλια σε θεματα μπαταριας και lag στο interface).

Link to comment
Share on other sites

Μα ήδη ακούγεται ότι τα νέα watch με wear os δεν θα έχουν κάποιες λειτουργίες που υποστηρίζει ήδη το tizen όπως μέτρηση πίεσης . Είπαμε. Εμπρός προς τα πίσω...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

 

λέει εξαντλήθηκε... μάλλον λάθος κάνανε στην τιμή και το πήραν πίσω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι δεν είχε συνδεθεί το ρολόι στο κινητό (Galaxy A8 2018). Πάω να το συνδέσω και το Wearable βαράει ένα «Δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση. Απροσδόκητο σφάλμα». Έκανα επανεκκίνηση ρολόι, επανεκκίνηση κινητό, απεγκατάσταση Wearable, τίποτα.

 

Το έχει ξαναδεί κανείς; Καμιά ιδέα;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι δεν είχε συνδεθεί το ρολόι στο κινητό (Galaxy A8 2018). Πάω να το συνδέσω και το Wearable βαράει ένα «Δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση. Απροσδόκητο σφάλμα». Έκανα επανεκκίνηση ρολόι, επανεκκίνηση κινητό, απεγκατάσταση Wearable, τίποτα.

 

Το έχει ξαναδεί κανείς; Καμιά ιδέα;

Κάποιο σκάλωμα είχε φάει το ρολόι γιατί με «Σύνδεση σε νέο τηλέφωνο» έφτιαξε. Παρόλα αυτά, αν έχετε καμιά άλλη πιο γρήγορη λύση, παρακαλώ αναφέρετέ την για μελλοντική χρήση.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δέκα μέρες περίπου έχω παρατηρήσει ότι δεν μου μετράει παλμούς βήματα.... Και όταν κάνω μέτρηση χειροκίνητα δεν εκτελείται. Το πράσινο ledaki που ήταν μόνιμα αναμμένο ποια δεν είναι. Ανάβει όταν πατάω χειροκίνητη μέτρηση... Τι παίζει ξέρετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δέκα μέρες περίπου έχω παρατηρήσει ότι δεν μου μετράει παλμούς βήματα.... Και όταν κάνω μέτρηση χειροκίνητα δεν εκτελείται. Το πράσινο ledaki που ήταν μόνιμα αναμμένο ποια δεν είναι. Ανάβει όταν πατάω χειροκίνητη μέτρηση... Τι παίζει ξέρετε κάτι?

 

Kανε μια επαναφορα και αν δεν αλλαξει τιποτα, πηγαινε το στην Smartec και θα στο φτιαξουν εφοσον ειναι εντος εγγυησης.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δέκα μέρες περίπου έχω παρατηρήσει ότι δεν μου μετράει παλμούς βήματα.... Και όταν κάνω μέτρηση χειροκίνητα δεν εκτελείται. Το πράσινο ledaki που ήταν μόνιμα αναμμένο ποια δεν είναι. Ανάβει όταν πατάω χειροκίνητη μέτρηση... Τι παίζει ξέρετε κάτι?

 

Τα ιδια ειχα και γω πριν λιγο καιρο. Αλλαγη πλακετας στο σερβις

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά 3 φορές του άλλαξα πλακέτα,μια οι όροφοι ,μια παλμοί και μια και τα δύο.

 

Πέρασα τελικά στην dark side of apple και μεταξύ μας ησύχασα παιδιά.

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά 3 φορές του άλλαξα πλακέτα,μια οι όροφοι ,μια παλμοί και μια και τα δύο.

 

Πέρασα τελικά στην dark side of apple και μεταξύ μας ησύχασα παιδιά.

 

Και κινητό; ή μόνο ρολόι από το dark side;

Link to comment
Share on other sites

Και κινητό; ή μόνο ρολόι από το dark side;

 

Μαζι πανε αυτα αφου το apple watch δεν δουλευει με αλλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Τιμή πλακέτας γιατί είμαι εκτός εγγύησης..? Το έχω δύο μισή χρόνια σίγουρα

 

Πάρε τηλ αντιπροσωπεία για σίγουρα γιατί και κάποιος να ξέρει oi τιμές αλλάζουν.

Παντως μεχρι τωρα στο θεμα κανεις δεν αλλαξε πλακετα εκτος εγγυησης.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

πάλι δεν το πρόλαβα .....angry κλάψ!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Σου δινει την δυνατότητα να το παραγγείλεις σε αυτη την τιμή?

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...