Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε χρειάζεται εφαρμογή για τα δεδομένα. Έχει στις ρυθμίσεις όλες τις απαραίτητες επιλογές.

 

Ρυθμίσεις -> Κάρτες sim & δίκτυα -> Ορισμός πλάνου δεδομένων.

 

Στο Πλάνο δεδομένων υπάρχει επιλογή για προειδοποίηση και κλείσιμο των δεδομένων όποτε ορίσει ο χρήστης.

 

Επίσης, όταν υπάρχει κάρτα sim στη συσκευή και ενεργοποιημένη (όχι προφίλ πτήσης), υπάρχει μια επιπλέον γραμμή ειδοποιήσεων, ακριβώς κάτω από τους διακόπτες του notification tray, που εμφανίζει πόσα δεδομένα έχουν καταναλωθεί σήμερα και πόσα το μήνα. Αυτό λειτουργεί και σαν συντόμευση για τις προαναφερθείσες ρυθμίσεις.

 

Fan fact:

 

Έχοντας Αγγλικά σαν γλώσσα συσκευής, τα εικονίδια στις ρυθμίσεις, με Poco theme, είναι μονόχρωμα. Αν η γλώσσα αλλάξει σε Ελληνικά, χωρίς να αλλάξει το θέμα, τα εικονίδια γίνονται πολύχρωμα, σαν το κλασικό stock miui.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες μου λενε οτι οταν μιλαω στο τηλ ακουνε παρασιτα

 

δεν ξερω αν το κανει και στις δυοα καρτες και αν το κανει μονο στη cosmote επειδη εχω volte ενεργοποιημενο γιατι και με το volte νομιζω οτι οταν παω να κανω κληση αργει να ανοιξει γραμμη

 

ξερει κανεις τι γινετε με τα παρασιτα ?​

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται εφαρμογή για τα δεδομένα. Έχει στις ρυθμίσεις όλες τις απαραίτητες επιλογές.

 

Ρυθμίσεις -> Κάρτες sim & δίκτυα -> Ορισμός πλάνου δεδομένων.

 

Στο Πλάνο δεδομένων υπάρχει επιλογή για προειδοποίηση και κλείσιμο των δεδομένων όποτε ορίσει ο χρήστης.

 

Επίσης, όταν υπάρχει κάρτα sim στη συσκευή και ενεργοποιημένη (όχι προφίλ πτήσης), υπάρχει μια επιπλέον γραμμή ειδοποιήσεων, ακριβώς κάτω από τους διακόπτες του notification tray, που εμφανίζει πόσα δεδομένα έχουν καταναλωθεί σήμερα και πόσα το μήνα. Αυτό λειτουργεί και σαν συντόμευση για τις προαναφερθείσες ρυθμίσεις.

 

Fan fact:

 

Έχοντας Αγγλικά σαν γλώσσα συσκευής, τα εικονίδια στις ρυθμίσεις, με Poco theme, είναι μονόχρωμα. Αν η γλώσσα αλλάξει σε Ελληνικά, χωρίς να αλλάξει το θέμα, τα εικονίδια γίνονται πολύχρωμα, σαν το κλασικό stock miui.

 

ευχαριστω πολυ.

μηπως γνωριζεις πως αλλαζεις και την σειρα των εικονιδιων κατω κατω?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.

μηπως γνωριζεις πως αλλαζεις και την σειρα των εικονιδιων κατω κατω?

 

Δεν κάνει τίποτα.

 

Των εφαρμογών ή τα πλήκτρα πίσω, αρχική οθόνη και multitask;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

τα τρια πληκτρα κατω κατω απο αριστερα οπως τα βλεπουμε , το τετραγωνο τον κυκλο και το τριγωνο.

εγω θελω να παω το τριγωνο στα αριστερα και το τετραγωνο στα δεξια?

Link to comment
Share on other sites

τα τρια πληκτρα κατω κατω απο αριστερα οπως τα βλεπουμε , το τετραγωνο τον κυκλο και το τριγωνο.

εγω θελω να παω το τριγωνο στα αριστερα και το τετραγωνο στα δεξια?

 

Θα πας Ρυθμίσεις -> Προβολή πλήρους οθόνης Αντικατοπτρισμός κουμπιών.

 

Ο διακόπτης τώρα θα είναι στη θέση ενεργοποίησης (μπλε). Άγγιξέ τον, για να απενεργοποιηθεί (γκρι) και να αντιστραφούν τα κουμπιά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμίσεις -> Προβολή πλήρους οθόνης Αντικατοπτρισμός κουμπιών.

 

Ο διακόπτης τώρα θα είναι στη θέση ενεργοποίησης (μπλε). Άγγιξέ τον, για να απενεργοποιηθεί (γκρι) και να αντιστραφούν τα κουμπιά.

και γιατι τα εχει αναποδα ?
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες μου λενε οτι οταν μιλαω στο τηλ ακουνε παρασιτα

 

δεν ξερω αν το κανει και στις δυοα καρτες και αν το κανει μονο στη cosmote επειδη εχω volte ενεργοποιημενο γιατι και με το volte νομιζω οτι οταν παω να κανω κληση αργει να ανοιξει γραμμη

 

ξερει κανεις τι γινετε με τα παρασιτα ?​

 

και σε μενα το ιδιο συμβαινει ή ακουνε τη φωνη τους απλως εγω το πηρα τωρα το κινητο και λεω μηπως εχει θεμα,εσενα τωρα στο κανει η απο την αρχη? και απο εκδοση συστηματος ποια ενημερωση εχεις !

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο.

μπορει καποιος να βοηθησει με την εγκατασταση της gcam.

αξιζει να την εγκαταστησω και αν ναι πως θα το κανω αυτο?κατεβαζω το αρχειο που προτεινετε στο κομπιουτερ η στο τηλεφωνο και μετα τι?το αρχειο που λετε οτι το εξαγαγετε που το εγκαθιστατε στο τηλεφωνο?

αυτα τα ολιγα και ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τη gcam από το παρακάτω link και την περνάς σαν ένα οποιοδήποτε άλλο apk

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ιδιο συμβαινει ή ακουνε τη φωνη τους απλως εγω το πηρα τωρα το κινητο και λεω μηπως εχει θεμα,εσενα τωρα στο κανει η απο την αρχη? και απο εκδοση συστηματος ποια ενημερωση εχεις !
όχι δε μου το έκανε απο την αρχη
Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωση τελικά έχουμε μάθει κάτι;Ποια είναι η τελευταία;
Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωση τελικά έχουμε μάθει κάτι;Ποια είναι η τελευταία;

Και γω με dev είμαι και περιμένω. Κάπου είχα διαβάσει για σήμερα νομίζω η αυριο

Link to comment
Share on other sites

Και γω με dev είμαι και περιμένω. Κάπου είχα διαβάσει για σήμερα νομίζω η αυριο

 

Και εγώ είχα ακούσει για Τρίτη αλλά μήπως την πάρουμε και σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα ακούσει για Τρίτη αλλά μήπως την πάρουμε και σήμερα

 

Βρε παιδια, παραπονιεστε οταν γραφουν ασκοπως ατομα που θελουν να μαθουν για το κινητο και τους λετε να διαβασουν το λημμα. Και εσεις ομως το εχετε παραχ3σει... Παιζει τα χιαομι να ειναι τα πιο συχνα ενημερωσιμα τηλεφωνα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη και καθε βδομαδα, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ρωτατε βγηκε η ενημερωση; ποτε θα βγει; ας βγει μια μερα νωριτερα να την παρουμε... Δε λεω, να συζηταμε για τα νεα features της καθε ενημερωσης, αλλά οχι και ετσι. Κανετε σαν παιδακια που περιμενουν το δωρο των γενεθλιων... Ειναι στανταρ, καθε βδομαδα παιρνετε ενημερωσεις, αν δεν γινει αυτο κατι φτιαχνουν. Ηρεμα πια...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, παραπονιεστε οταν γραφουν ασκοπως ατομα που θελουν να μαθουν για το κινητο και τους λετε να διαβασουν το λημμα. Και εσεις ομως το εχετε παραχ3σει... Παιζει τα χιαομι να ειναι τα πιο συχνα ενημερωσιμα τηλεφωνα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη και καθε βδομαδα, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ρωτατε βγηκε η ενημερωση; ποτε θα βγει; ας βγει μια μερα νωριτερα να την παρουμε... Δε λεω, να συζηταμε για τα νεα features της καθε ενημερωσης, αλλά οχι και ετσι. Κανετε σαν παιδακια που περιμενουν το δωρο των γενεθλιων... Ειναι στανταρ, καθε βδομαδα παιρνετε ενημερωσεις, αν δεν γινει αυτο κατι φτιαχνουν. Ηρεμα πια...

 

Εσυ φιλε μου ζοριζεσαι πουθενα;Γιαυτο ειναι το forum για να ρωταμε και να απανταμε αν μπορουμε.Διαβαζε και μην μπαινεις στην διαδικασια να απαντας σε παρακαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εξής απορία,εχει ο πατέρας μου το κινητό και δεν έχει δει ποτέ 4G+.

Ακόμα και με την κοσμοτε,βλέπει σκέτο 4G μέσα στη Θεσσαλονίκη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, παραπονιεστε οταν γραφουν ασκοπως ατομα που θελουν να μαθουν για το κινητο και τους λετε να διαβασουν το λημμα. Και εσεις ομως το εχετε παραχ3σει... Παιζει τα χιαομι να ειναι τα πιο συχνα ενημερωσιμα τηλεφωνα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη και καθε βδομαδα, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ρωτατε βγηκε η ενημερωση; ποτε θα βγει; ας βγει μια μερα νωριτερα να την παρουμε... Δε λεω, να συζηταμε για τα νεα features της καθε ενημερωσης, αλλά οχι και ετσι. Κανετε σαν παιδακια που περιμενουν το δωρο των γενεθλιων... Ειναι στανταρ, καθε βδομαδα παιρνετε ενημερωσεις, αν δεν γινει αυτο κατι φτιαχνουν. Ηρεμα πια...

 

Φίλε αυτό δείχνει ότι η κοινότητα χρηστών είναι ζωντανή. Για να έχουνε dev ή beta σημαίνει ότι ασχολούνται αρκετά οπότε ναι, το συζητάνε.

Δοκιμάζουν πειραματικά και νέα features τα οποία μας τα παρουσιάζουν, δίνουν feedback στην εταιρία και στο τέλος, χάρη και σε αυτούς, λαμβάνουμε πιο αξιόπιστες stable.

Αδυνατώ να καταλάβω το λόγο του σχολίου σου! Μάλλον είσαι σε λάθος σελίδα αν σε ενοχλούν αυτά. Εδώ, αυτά συζητιούνται, μεταξύ άλλων (θήκες, τζαμάκια, bugs, συγκρίσεις με άλλες συσκευές). Αυτή είναι η φύση του forum!

Καλά να λέμε που δεν έχουμε post τύπου "δείτε την αρχική μου! το wallpaper! τη διάταξη! τα εικονίδια! είναι καλά, τί λέτε;". Εκεί ναι, θέλει κράξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Και η κλειστή 15. Ενσωματώθηκε το digital wellbeing

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

τι ειναι αυτο ?

η 9.4.12 ρολλαρει καλα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλή ήταν η 9.4.12

Screen time....bbdd30ed080b18c280abb3fa88c6e57a.jpgc64eee2926b039405ebef2d0cd5adfd7.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

οποτε την περναμε κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καπου ειδα οτι αλλαξε το στυλ που βγαζει οταν γινετε η φορτιση του κιν

που το βλεπουμε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...