Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχίζει να με εκνευρίζει η μεταβαση απο oneplus 6 σε poco. Έχω 2 θεματα. Πρωτος οι ειδοποιησεις απο την οθόνη κλειδώματος δε γίνονται expand. Ουτε με βελακι ουτε με συρσιμο με ενα ή δύο δαχτυλα. Δεύτερον ο proximity sensor όταν μιλαω στο τηλ αν δεν το ακουμπήσω σε ένα συγκεκριμένο σημειο στο αυτί ανάβει την οθονη κατα τη διαρκεια κλήσης με αποτελεσμα να κατεβαινει η notification bar και να ενεργοποιω το flight mode και να γίνεται drop η κλήση. Το δεύτερο μαλλον ειναι γενικο πρόβλημα, το ειχα και στο mia1. Το πρώτο σας το κάνει και εσάς; Φοραω τελευταία global dev.
Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις βαλει face unlock πρεπει πρωτα πατησεις δεξια το κουμπι και μετα ξεκλειδωνει οταν δει τη φατσα σου ?δε γινετε να ναι η οθονη τελειως κλειστη και να ξεκλειδωσει ?
Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις βαλει face unlock πρεπει πρωτα πατησεις δεξια το κουμπι και μετα ξεκλειδωνει οταν δει τη φατσα σου ?δε γινετε να ναι η οθονη τελειως κλειστη και να ξεκλειδωσει ?

Αν κατάλαβα λες ξεκλείδωμα χωρίς κουμπί.

Είναι η επιλογή κάτω δεξιά με το που σηκώσεις την συσκευή βλέπει πρόσωπο και ανοίγει. 1000c1efdc4b76af0db6ddf4cceb6bad.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα λες ξεκλείδωμα χωρίς κουμπί.

Είναι η επιλογή κάτω δεξιά με το που σηκώσεις την συσκευή βλέπει πρόσωπο και ανοίγει. 1000c1efdc4b76af0db6ddf4cceb6bad.jpg

 

Pocophone F1

σ ευχαριστω πολυ αδερφε και ευχαριστω ολους εδω μεσα που παντα βοηθανε
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ αδερφε και ευχαριστω ολους εδω μεσα που παντα βοηθανε

Παρακαλώ. Να έχεις όμως το νου σου στην κατανάλωση μπαταρία.

Βάλε την εφαρμογή cpu spy.

Στην πρώτη φωτογραφία το είχα οn

4b60a9ac577c42526c70999beaed2593.jpg

 

Και εδώ off

d11d5e3765f9fbb2105dde15f356a888.jpg

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

είμαι σε φάση αναζήτησης νεου κινητου περίπου στα 300€ και σκέφτομαι σοβαρά το f1.

Η χρήση είναι κυριως Internet, κάμερα, και οι απαιτήσεις είναι να μην χρειάζεται να μπω σε διαδικασία root, ιδανικά να λειτουργεί απροβληματιστα και γρήγορα out of the box

Γενικά εσείς που το έχετε είστε ικανοποιημένοι?

Ο launcher πως είναι? δεν θέλω πχ να ψάχνω launcher γιατί ο μαμα δεν παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

είμαι σε φάση αναζήτησης νεου κινητου περίπου στα 300€ και σκέφτομαι σοβαρά το f1.

Η χρήση είναι κυριως Internet, κάμερα, και οι απαιτήσεις είναι να μην χρειάζεται να μπω σε διαδικασία root, ιδανικά να λειτουργεί απροβληματιστα και γρήγορα out of the box

Γενικά εσείς που το έχετε είστε ικανοποιημένοι?

Διαβασε λιγο το νημα φιλε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη λειτουργία την αποφεύγω, αφενός γιατί δε με διευκολύνει σε κάτι κι αφετέρου γιατί τρώει απίστευτη μπαταρία.

Σε όλα βέβαια τα κινητά, όχι μόνο στο poco.

Και σε ένα nokia 7+ που είχα για ένα φεγγάρι, την κατάπινε την μπαταρία η συγκεκριμένη λειτουργία.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο το νημα φιλε.:)

 

Διαβαζω 3-4 νήματα ταυτόχρονα. έμεινα από τηλέφωνο και πρέπει να πάρω κάτι άμεσα

κοιτάω και το mi8 + oneplus + huawei 10

προέρχομαι από LGG4 :rolleyes:

και είμαι σίγουρος πως ότι και να παρω από τα παραπάνω θα μου φανεί (και θα είναι) σουπερ

απλά πρεπει να το αγοράσω αύριο

 

από τα παραπάνω τι θα επιλέγατε αν ηταν στα ίδια χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 9.4.12 σήμερα. 3η κλειστή σε μία εβδομάδα. Ενημέρωση δεν έχουμε γιατί κλείνει και το miui forum και ενσωματώνεται στο mi community και επικρατεί ένας πανικός. Open δεν υπάρχει ακόμα. Δεν ξέρω τι ήταν στραβό στην 9.4.11

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω απο σημερα του συγκεκριμενου τηλεφωνου.

ελπιζω η επιλογη μου να ηταν η σωστη, ο καιρος θα δειξει.

λιγο που το ανοιξα για να κανω τις αρχικες ρυθμισεις ψιλοχαθηκα και το παρατησα.

απο αυριο θα ασχοληθω ενδελεχως.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ μικρό πέσιμο από το κρεβάτι κάτω στο πάτωμα όταν το σήκωσα στα κάτω κάτω εικονίδια μου έκανε ένα μαύρο τετράγωνο και δε φαινοντουσαν τα δύο οίκον ίδια όταν όμως πάτησα λίγο πάνω στη οθόνη έστρωσε.εκλασε το touch? Από εκείνη την ώρα βλέπω να δουλέυει κανονικά πάλι όμως. Του έχω και τζαμακι και θήκη αν και η θήκη γλιστράει πολύ στο χέρι και υποτίθεται ότι είναι και καλη

Ξέρουμε καμία θήκη από ebay ή από δω που να μη γλιστράει?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ μικρό πέσιμο από το κρεβάτι κάτω στο πάτωμα όταν το σήκωσα στα κάτω κάτω εικονίδια μου έκανε ένα μαύρο τετράγωνο και δε φαινοντουσαν τα δύο οίκον ίδια όταν όμως πάτησα λίγο πάνω στη οθόνη έστρωσε.εκλασε το touch? Από εκείνη την ώρα βλέπω να δουλέυει κανονικά πάλι όμως. Του έχω και τζαμακι και θήκη αν και η θήκη γλιστράει πολύ στο χέρι και υποτίθεται ότι είναι και καλη

Ξέρουμε καμία θήκη από ebay ή από δω που να μη γλιστράει?

Εγώ πήρα αυτή και ειμαι υπέρ ευχαριστημένος. Ουτε γλιστρά ούτε ζεστενεται το κινητό.

 

€ 2,26 16%OFF | For Xiaomi Pocophone F1 Case Carbon Fiber Shockproof TPU Back Cover Case for Xiaomi Pocophone F1 Poco F1 Case Silicone Cover

https://s.click.aliexpress.com/e/irDWKjA

Link to comment
Share on other sites

Την είχα στο note 5 και ήμουν φουλ ευχαριστημενος και λέω αφού άλλαξα κινητό να πάρω και καμια διαφορική θήκη και πήρα της ipacky και έχω βει το μπελά μου

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-pocophone-f1-tpu-mayro-20624/

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Την είχα στο note 5 και ήμουν φουλ ευχαριστημενος και λέω αφού άλλαξα κινητό να πάρω και καμια διαφορική θήκη και πήρα της ipacky και έχω βει το μπελά μου

Aν υπήρχε S-Line για το poco θα την επερνα. Την ειχα σε ολα τα προηγούμενα μου κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Aν υπήρχε S-Line για το poco θα την επερνα. Την ειχα σε ολα τα προηγούμενα μου κινητά.
Ποια ειναι αυτη ?
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αυτη ?

 

Αυτή που κανει το σχήμα S από πίσω

 

€ 1,20 33%OFF | TAOYUNXI Sline Soft TPU Case For Xiaomi Redmi Note 3 Pro Cases Silicone Black Cover For Xiaomi Redmi Note 3 Covers Skin Coque

https://s.click.aliexpress.com/e/1AbhrnE

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός κάθε ποτε κάνει update μόνος τού?γιΑτι έχω παρατηρήσει ότι μόνο όταν κάνω χειροκίνητα update περνει,όλα τα δικαιώματα τα έχω on

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός κάθε ποτε κάνει update μόνος τού?γιΑτι έχω παρατηρήσει ότι μόνο όταν κάνω χειροκίνητα update περνει,όλα τα δικαιώματα τα έχω on

 

Ομολογώ ότι εμένα ενημερώνεται κανονικά μόνος του όπου και αν πάω.. Τόσο Ελλάδα όσο και εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Update τελικά θα έχουμε;

 

Έλα ντε. Προσωπικά, μου φάνηκε πολύ ερασιτεχνικός ο χειρισμός του 10.3.4.0 update...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μας δουλεύει η Xiaomi;

 

Δεν έκανα την αναβάθμιση, γιατί δεν είχα μπαταρία και τώρα που φόρτισα, δε την βρίσκει; :mad:

 

Προχθές πέρασα το τελευταίο update κανονικά

 

Από τις 4 Απριλίου δεν έχει εμφανιστεί ξανά στη συσκευή μου. Όλα stable/official.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...