Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρες!

 

Αυτό που έχω χαρεί πολύ με το poco είναι το γεγονός ότι μπορώ να φοράω τα polarised γυαλιά ηλίου μου. Έχω και ένα redmi note 5 στο οποίο δεν βλέπω απολύτως τίποτα όμως. Μάλλον κάποιο φίλτρο έχουν βάλει στην ips οθόνη του και είναι τέλεια η ορατότητα.

Ομολογώ ότι με την 10.3.4 έχω λιγότερο sot... Να φταίει το game turbo? Κάποια πρόταση για βελτίωση? Δεν έχω προσθέσει κάποια εφαρμογή συγκριτικά με την προηγούμενη stable...

 

Σας ευχαριστώ και καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτι άλλο που παρατηρώ μέχρι και σήμερα με την τελευταία Dev το Wi-Fi δεν πιάνει άμεσα. Αργεί πολύ να γίνει η σύνδεση. Πριν δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

 

 

 

Αυτό που έχω χαρεί πολύ με το poco είναι το γεγονός ότι μπορώ να φοράω τα polarised γυαλιά ηλίου μου. Έχω και ένα redmi note 5 στο οποίο δεν βλέπω απολύτως τίποτα όμως. Μάλλον κάποιο φίλτρο έχουν βάλει στην ips οθόνη του και είναι τέλεια η ορατότητα.

 

Ομολογώ ότι με την 10.3.4 έχω λιγότερο sot... Να φταίει το game turbo? Κάποια πρόταση για βελτίωση? Δεν έχω προσθέσει κάποια εφαρμογή συγκριτικά με την προηγούμενη stable...

 

 

 

Σας ευχαριστώ και καλημέρα

Ααααα το note 5 άμα το γυρίσεις στα πλάγια η οθόνη από μαύρη γίνεται άσπρη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

 

Αυτό που έχω χαρεί πολύ με το poco είναι το γεγονός ότι μπορώ να φοράω τα polarised γυαλιά ηλίου μου. Έχω και ένα redmi note 5 στο οποίο δεν βλέπω απολύτως τίποτα όμως. Μάλλον κάποιο φίλτρο έχουν βάλει στην ips οθόνη του και είναι τέλεια η ορατότητα.

Ομολογώ ότι με την 10.3.4 έχω λιγότερο sot... Να φταίει το game turbo? Κάποια πρόταση για βελτίωση? Δεν έχω προσθέσει κάποια εφαρμογή συγκριτικά με την προηγούμενη stable...

 

Σας ευχαριστώ και καλημέρα

 

Εγώ αντιθετως με το poco δε βλέπω τίποτα με τα γυαλια. Με το OnePlus 6 έβλεπα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτι άλλο που παρατηρώ μέχρι και σήμερα με την τελευταία Dev το Wi-Fi δεν πιάνει άμεσα. Αργεί πολύ να γίνει η σύνδεση. Πριν δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.

 

Και εγω το εχω αυτό πολυ συχνα τις τελευταίες μέρες και η πλακα είναι οτι δεν εχω εγκαταστήσει ακομα την τελευταία dev... Οποτε κατι αλλο εχει παιχτεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

 

Αυτό που έχω χαρεί πολύ με το poco είναι το γεγονός ότι μπορώ να φοράω τα polarised γυαλιά ηλίου μου. Έχω και ένα redmi note 5 στο οποίο δεν βλέπω απολύτως τίποτα όμως. Μάλλον κάποιο φίλτρο έχουν βάλει στην ips οθόνη του και είναι τέλεια η ορατότητα.

Ομολογώ ότι με την 10.3.4 έχω λιγότερο sot... Να φταίει το game turbo? Κάποια πρόταση για βελτίωση? Δεν έχω προσθέσει κάποια εφαρμογή συγκριτικά με την προηγούμενη stable...

 

Σας ευχαριστώ και καλημέρα

 

Και στα 2 το ίδιο φίλτρο είναι.

 

Στο 5 το έχουν βάλει αντίθετα από το κανονικό. Δηλαδή, αν το φίλτρο τοποθετείται κανονικά οριζόντια, στο 5 το έβαλαν κάθετα. Γι' αυτό και δεν έβλεπες τίποτα. Δεν εξυπηρετεί την κίνηση των χεριών. Στο Poco το τοποθέτησαν σωστά.

 

Γι' αυτό δεν υπάρχει η 10.3.4.0. Την απέσυραν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 το ίδιο φίλτρο είναι.

 

Στο 5 το έχουν βάλει αντίθετα από το κανονικό. Δηλαδή, αν το φίλτρο τοποθετείται κανονικά οριζόντια, στο 5 το έβαλαν κάθετα. Γι' αυτό και δεν έβλεπες τίποτα. Δεν εξυπηρετεί την κίνηση των χεριών. Στο Poco το τοποθέτησαν σωστά.

 

Γι' αυτό δεν υπάρχει η 10.3.4.0. Την απέσυραν.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Περίεργο πάντως στο note. 5 και εξαιρετικά άβολο να μην βλέπεις τίποτα. Όσο αναφορά την 10.3.4 μ ήρθε ΟΤΑ με χώρα Ινδία.. Δεν το γνώριζα αυτό που αναφέρεις σ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον αντίλαλο της φωνής που κατά καιρούς αναφέρετε, τι ακριβώς είναι;

Σήμερα για πρώτη φορά μου ανέφερε η σύζυγός ότι για λίγα δευτερόλεπτα άκουγε τη φωνή της. Έφτιαξε αμέσως βέβαια.

Αυτό όμως γιατί θα πρέπει απαραίτητα να είναι θέμα του poco;

Εκείνη άκουγε τη φωνή της, όχι εγώ τη δική μου. Έτσι δεν είναι;

Έχω καταλάβει κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον αντίλαλο της φωνής που κατά καιρούς αναφέρετε, τι ακριβώς είναι;

Σήμερα για πρώτη φορά μου ανέφερε η σύζυγός ότι για λίγα δευτερόλεπτα άκουγε τη φωνή της. Έφτιαξε αμέσως βέβαια.

Αυτό όμως γιατί θα πρέπει απαραίτητα να είναι θέμα του poco;

Εκείνη άκουγε τη φωνή της, όχι εγώ τη δική μου. Έτσι δεν είναι;

Έχω καταλάβει κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Δηλαδή εγώ που στις περισσότερες κλήσεις ακούνε τη φωνή τους έχουν οι άλλοι το πρόβλημα και όχι η δική μου συσκευή; Λίγο δύσκολο το βλέπω αυτό γιατί παραπονιούνται πολλοί και όχι συγκεκριμένα άτομα. Όσο για εμένα έχω πεί ότι με τις προηγούμενες συσκευές μου (samsung,oneplus) κανείς δεν μου έχει κάνει τέτοιο παράπονο μόνο με το Redmi Note 5 που είχα πριν και το άλλαξα γι' αυτό το λόγο και πήρα το Poco και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Κι εγώ τεχνικός δεν είμαι, αλλά μου φαίνεται παράξενο να φταιει το δικό μου κινητό που άλλος δεν έχει καλή ακουστικοτητα.

Τεσπα, μικρό το κακό γιατί τόσους μήνες δεν είχα κανένα τέτοιο κρουσμα.

Και σήμερα που συνέβη, διήρκησε ολα κι όλα 5 δευτερόλεπτα κι όχι καθ' όλη τη διάρκεια της κλήσης.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ με έπιασε τώρα κι επικοινώνησα με αυτούς που μιλάω συχνότερα, ρωτώντας τους αν ακούνε τη φωνή τους όταν τους καλώ.

Μόνο δύο μου απάντησαν θετικά, διευκρινίζοντας μου όμως ότι δε συμβαίνει πάντα.

Μου είπαν ωστόσο ότι κάτι αντιστοιχο συμβαίνει και με άλλους φίλους τους που δεν έχουν απαραίτητα poco.

Θέλω να πω ότι το πιθανότερο είναι να οφείλεται στο δίκτυο.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα από 80% σε 20% σε 12 ώρες, ανήκουστο για το Poco μου, η πλάκα είναι ότι του την κάρφωσε έτσι ξαφνικά, χθες ίδια χρήση, συν Netflix 2 ώρες έκλεισε την μέρα με 40%... χωρίς restart, χωρίς εγκατάσταση εφαρμογής. 10.3.4. Δεν το φορτίζω ποτέ μέχρι 100% γιατί δεν χρειάζεται, και δεν προλαβαίνω το πρωί, από τα θετικά τουpoco μου.
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ με έπιασε τώρα κι επικοινώνησα με αυτούς που μιλάω συχνότερα, ρωτώντας τους αν ακούνε τη φωνή τους όταν τους καλώ.

Μόνο δύο μου απάντησαν θετικά, διευκρινίζοντας μου όμως ότι δε συμβαίνει πάντα.

Μου είπαν ωστόσο ότι κάτι αντιστοιχο συμβαίνει και με άλλους φίλους τους που δεν έχουν απαραίτητα poco.

Θέλω να πω ότι το πιθανότερο είναι να οφείλεται στο δίκτυο.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Εγώ για μένα αποκλείω το δίκτυο γιατί απλά τόσα χρόνια που είμαι στο ίδιο δίκτυο στα ίδια μέρη ποτέ δεν μου είχε παραπονεθεί κάνεις ότι ακούει τη φωνή του. Από τη ώρα που πήρα τα 2 xiaomi άρχισαν τα παράπονα. Έχω το παλιό μου Samsung Galaxy note 2 και στο ίδιο σημείο στο σπίτι ή στη δουλειά έχω κάνει και δοκιμές (βγάλε βάλε κάρτα sim εκείνη τη στιγμή) με το Poco ακούνε τη φωνή τους με το Samsung όχι που είναι και αρχαίο τηλέφωνο. Το ίδιο και με Samsung s8 και με OnePlus 3T που είχα η κλήση ήταν καμπάνα πρόβλημα 0. Γι'αυτό επιμένω ότι η συσκευή μου έχει θέμα. Αν όχι η συσκευή σαν hardware το software τότε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι.

Από σήμερα είμαι ένας από εσάς!

Μου ήρθε το κινητάκι και το ψαχουλεύω ασταμάτητα. Έχω ήδη μία απορία, πως μπορώ να βάλω dark theme (σαν το youtube) στις ρυθμίσεις και στην μπάρα συντομεύσεων (εκει στο notch).

Υπάρχει τρόπος να βλέπω τις ειδοποιήσεις από messenger, viber, telegram, steam, έστω να αναβοσβίνει η οθόνη και όχι μόνο το led.

Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει ήδη απαντηθεί, απλά είναι πολλές οι σελίδες.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαθεί το να βγάζεις σκρηνσοτ με τρία δάχτυλα όπως παλιά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδες με τα πολαριζε γυαλια που εχω δεν βλεπω Χριστό οταν κραταω το κινητο κανονικα. Φτιαχνει σε landscape mode. Αντιθετα το παλιο μου, LG V10, ειχε το αναποδο και βολευε πολυ περισσοτερο.
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδες με τα πολαριζε γυαλια που εχω δεν βλεπω Χριστό οταν κραταω το κινητο κανονικα. Φτιαχνει σε landscape mode. Αντιθετα το παλιο μου, LG V10, ειχε το αναποδο και βολευε πολυ περισσοτερο.

Ναι ισχύει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει.

Σε παρα πολλες συσκευες απο διαφορες μαρκες παιζει το ιδιο σεναριο,ειναι θεμα οθονων.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε παρα πολλες συσκευες απο διαφορες μαρκες παιζει το ιδιο σεναριο,ειναι θεμα οθονων.

 

Παιδιά καλημέρα... Λόγω τιμής βλέπω τέλεια...Να είναι οι εταιρείες που δίνουν οθόνες στην xiomi?

Ενώ με το note 5 τίποτε... Στο πλάι το τσέκαρα όντως κάτι γίνεται αλλά και πάλι δεν είναι εφικτό να οδηγείς και να κάνει ακροβατικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

 

Αυτό που έχω χαρεί πολύ με το poco είναι το γεγονός ότι μπορώ να φοράω τα polarised γυαλιά ηλίου μου. Έχω και ένα redmi note 5 στο οποίο δεν βλέπω απολύτως τίποτα όμως. Μάλλον κάποιο φίλτρο έχουν βάλει στην ips οθόνη του και είναι τέλεια η ορατότητα.

Ομολογώ ότι με την 10.3.4 έχω λιγότερο sot... Να φταίει το game turbo? Κάποια πρόταση για βελτίωση? Δεν έχω προσθέσει κάποια εφαρμογή συγκριτικά με την προηγούμενη stable...

 

Σας ευχαριστώ και καλημέρα

 

Σίγουρα είναι Polarised? Γιατί και εγώ με πολωτικό φακό δεν βλέπω Χριστό...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι Polarised? Γιατί και εγώ με πολωτικό φακό δεν βλέπω Χριστό...

Rayban P με τα οποία ξανά λέω δεν βλέπω τίποτα σε redmi note 5... Και έχουμε 2 poco και στα 2 βλέπω μια χαρά... 64 και 128...τωρα τι να πω...πλάκα θα έχει και ενδιαφέρον το γεγονός ότι έχω 9h tempered glass από nillkin και ίσως αυτό να διορθώνει το "σφάλμα" και να βλέπω καλά

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7825316

 

Εγώ το πάθαινα και συχνά με το iPhone που είχα πριν.

Με το Poco δεν μου έχουν πει κάτι.

Αλλά και εγώ νομίζω πως είναι θέμα παρόχου και όχι συσκευής.

Το έχω πάθει και εγώ με φίλους μου ανεξάρτητα τι συσκευή έχουν.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7825316

 

Εγώ το πάθαινα και συχνά με το iPhone που είχα πριν.

Με το Poco δεν μου έχουν πει κάτι.

Αλλά και εγώ νομίζω πως είναι θέμα παρόχου και όχι συσκευής.

Το έχω πάθει και εγώ με φίλους μου ανεξάρτητα τι συσκευή έχουν.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφού είναι θέμα παρόχου, (cosmote στην συγκεκριμένη περίπτωση), γιατί όταν βάζω την κάρτα στο παλιό μου 7ετίας τώρα samsung galaxy note 2 δεν παραπονιέται κανείς στις κλήσεις; Αυτό μπορείς να μου το εξηγήσεις; Έχω καταντήσει να έχω πάλι 2 συσκευές μαζί μου. Σήμερα μου είπαν και για θόρυβο εκτός από το να ακούνε τη φωνή τους με το Poco. Να δούμε τι άλλο θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...