Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μένουν στις dev

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

γενικα η dev δουλευει καλα η εχει κανα bug ?σκεφτομαι να βαλω και γω dev
Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενοι χρήστες του ΠΟΚΟ.

 

Είμαι πολύ κοντά στο να το αγοράσω και θέλω να ακούσω τις απόψεις σας, τι σας αρέσει, τι όχι (στην συσκευή και στα updates).

Διάβασα σε ένα άρθρο ότι με ΒΕΤΑ update, θα δοκιμαστεί, να μπορούν οι χρήστες του ΠΟΚΟ (και άλλων Xiaomi devices) να δουν στο netflix και σε άλλες πλατφόρμες της ίδιας κατηγορίας, σε HD ανάλυση. Αληθεύει ή μπα;

Η χρήση που θα του κάνω είναι: Netflix, spotify, ελάχιστο scrol down σε social media, κάμερα απλά να υπάρχει. Περίπου 1-2 ώρες χρήση την μέρα.

Edited by BurningBeard

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Απάντησαν πιο πάνω. Μην ρωτάτε τα ίδια και τα ίδια.

ρωταω γιατι ειχα βαλει dev πριν κανενα μηνα και ειχα θεματα οταν ειχα διπλοτυπες εφαρμογες συν οτι εκανε συχνα δονησεις ακυρες το κιν και εδειχνε οτι κατει κατεβαζει και καλα αλλα στην ουσια δεν κατεβαζε κατι αλλα ηταν φουλ σπαστικο

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε εσένα τα έκανε αυτά μάλλον γιατί εγω με Dev από πίσω τον Οκτώβρη σχεδόν δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι πέρα από άναμμα της οθόνης που και που χωρις λόγο. Και αυτό σταμάτησε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενοι χρήστες του ΠΟΚΟ.

 

Είμαι πολύ κοντά στο να το αγοράσω και θέλω να ακούσω τις απόψεις σας, τι σας αρέσει, τι όχι (στην συσκευή και στα updates).

Διάβασα σε ένα άρθρο ότι με ΒΕΤΑ update, θα δοκιμαστεί, να μπορούν οι χρήστες του ΠΟΚΟ (και άλλων Xiaomi devices) να δουν στο netflix και σε άλλες πλατφόρμες της ίδιας κατηγορίας, σε HD ανάλυση. Αληθεύει ή μπα;

Η χρήση που θα του κάνω είναι: Netflix, spotify, ελάχιστο scrol down σε social media, κάμερα απλά να υπάρχει. Περίπου 1-2 ώρες χρήση την μέρα.

Φιλε το ποκο το αγοραζεις λογο επιδοσεων κυριως,επεξεργαστη-ram,για βαρια παιχνιδακια ειναι μανουλα,δεν εχει κατι αλλο το ιδιαιτερο,αυτα που ζητας εσυ τα κανουν ολες οι συσκευες ανω των 150 ευρο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πώς φαίνονται πλέον οι φωτογραφίες και βίντεο με το καινούργιο update?

Στην Google camera εχει βγει καινούργια έκδοση (MGC_6.2.024) αλλά δεν υποστηρίζει τα 60fps.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας ευχαριστώ για το λινκ. Την πέρασα ήδη την gcam. Απομένει τώρα να τη δω και στη πράξη.

 

Μια ερώτηση. Έχω το f1 σε θήκη με καπάκι. Συγκεκριμένα στην clear view με το διαφανές καπάκι. Κάθε όμως που ανοίγω το καπάκι βρίσκω την φωτεινότητα της οθόνης τελείως κάτω και πρέπει να επέμβω εγώ για να την αυξήσω. Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης ; Φταίει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας ευχαριστώ για το λινκ. Την πέρασα ήδη την gcam. Απομένει τώρα να τη δω και στη πράξη.

 

Μια ερώτηση. Έχω το f1 σε θήκη με καπάκι. Συγκεκριμένα στην clear view με το διαφανές καπάκι. Κάθε όμως που ανοίγω το καπάκι βρίσκω την φωτεινότητα της οθόνης τελείως κάτω και πρέπει να επέμβω εγώ για να την αυξήσω. Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης ; Φταίει κάτι άλλο;

 

Μηπως εχεις τη φωτεινοτητα στο αυτοματο και κλεινεις τη θηκη προτου κλεισεις την οθονη του κινητου (ή εχεις βαλει να αναβει η οθονη οποτε σου ερχεται ειδοποιηση), οποτε πεφτει η φωτεινοτητα;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πρόβλημα με την κληση δεν το έχω λύσει ακομα... Με οποιον και να μιλήσω, αν τον ρωτήσω, ακούει την φωνή του!

Επισης που και που μου βγάζει ειδοποίηση οτι κατεβάζω κάτι το οποίο έχω κατεβάσει ήδη αλλη φορα...

Θελω να ρωτήσω αν στα σχόλια που έχει η xiaomi για να στείλεις σε τυχόν προβλήματα, αν θέλουν να τους τα πω στα ελληνικά ή στα αγγλικα!

Link to comment
Share on other sites

Το video 1080p στα 60fps με έξτρα stabilisation από την εφαρμογή Google photos είναι απίστευτο! Δοκιμάστε το.
Link to comment
Share on other sites

Το video 1080p στα 60fps με έξτρα stabilisation από την εφαρμογή Google photos είναι απίστευτο! Δοκιμάστε το.
πως γίνεται "extra stabilization" από την εφαρμογή google photos?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πρόβλημα με την κληση δεν το έχω λύσει ακομα... Με οποιον και να μιλήσω, αν τον ρωτήσω, ακούει την φωνή του!

Εδώ η λύση https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/fix-noises-echoes-mic-t3886049

Αλλά θέλει root.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η λύση https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/fix-noises-echoes-mic-t3886049

Αλλά θέλει root.

 

 

 

Pocophone F1

 

Καλημέρα. Αυτό είναι το θέμα να μην μπλέκεις με root, φορμάτ και πάλι στήσιμο του τηλεφώνου από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Για τη σταθεροποίηση του photos της Google: ανοίγεις την εφαρμογή, ανοίγεις το βίντεο που θες, πατάς τη μεσαία επιλογή κάτω και έπειτα πατάς το stabilize κάτω αριστερά. Περιμένεις και μετά από λίγο έχει δημιουργηθεί το νέο, σταθεροποιημένο βίντεο
Link to comment
Share on other sites

Τι φάση παίζει με το update της stable για 10.3.4 και δεν μου εχει έρθει ακόμη η ενημέρωση;

 

Απλά πάνε και κάνε αναζήτηση νέας ενημέρωσης και θα σου έχει έρθει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά πάνε και κάνε αναζήτηση νέας ενημέρωσης και θα σου έχει έρθει.

Ούτε σε μένα έχει έρθει.. Την Πέμπτη το απόγευμα μόνο για 2 ώρες και μετά καπουτ

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα έχει έρθει.. Την Πέμπτη το απόγευμα μόνο για 2 ώρες και μετά καπουτ

 

Και εγώ που αγόρασα εχτές το f1 δεν μου την έβγαζε και την κατέβασα χειροκίνητα από το ίντερνετ και την έβαλα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω dev και πάρω backup πριν, μετά μπορώ όταν μπει η dev να ξαναβάλω τα πραγματα μου μέσα και πως?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ η λύση https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/fix-noises-echoes-mic-t3886049

Αλλά θέλει root.

 

 

 

Pocophone F1

 

 

Ρουταρισμενο το εχω αλλα δεν κατάλαβα πως κάνω το edit :P

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμενο το εχω αλλα δεν κατάλαβα πως κάνω το edit :P

Δεν έκατσα να διαβάσω όλο το θέμα αλλά από ότι κατάλαβα προσθέτει κάποιες εντολές.

Αυτό είναι εύκολο, πρώτα θα πάρεις ένα ατόφιο αντίγραφο από το αρχείο που θα αλλάξεις σε περιπτώσει λάθους. Εγώ δούλευα το es Explorer ή στο play έχει εφαρμογή file editor. Βρίσκεις το αρχείο κάνεις τις αλλαγές και το σωνεις. Μετά restart.

Εφόσον είσαι root λογικά θα έχεις και twrp οπότε πάρε backup όλη την ρομ.

 

 

 

Pocophone F1

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρουταρισμενο το εχω αλλα δεν κατάλαβα πως κάνω το edit :P

Τώρα το είδα υπάρχει πιο εύκολος τρόπος, στο τέλος του θέματος έχει ζιπ αρχείο, πρέπει όμως να έχεις magisk.

 

Pocophone F1

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

magisk εχω.... τι κανω? να το εγκαταστήσω απο εκει?

 

Θα κάνεις Install το αρχείο zip από το twrp για να το δει το magisk σαν module.

 

Pocophone F1

7822ac7e85ca305ec483098775983554.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...