Jump to content

Honor Play


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις ελαβα την ενημερωση 9.0.0.161 security patch ιανουαριου ελεγε οποτε δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι αλλο.

Έχει δει κανένας σας ένδειξη 4G+ στο κινητό με COSMOTE;

Οχι ουτε με cosmote ουτε με vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσον αφορά το 4g+ έχω την εντύπωση ότι η συσκευή απλά δεν υποστηρίζει την συγκεκριμένη ένδειξη , δεν λέω ότι δεν πιάνει τις συγκεκριμένες ταχύτητες , απλα δείχνει 4g ακόμα και όταν οι ταχύτητες είναι 4g+

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 4g+ έχω την εντύπωση ότι η συσκευή απλά δεν υποστηρίζει την συγκεκριμένη ένδειξη , δεν λέω ότι δεν πιάνει τις συγκεκριμένες ταχύτητες , απλα δείχνει 4g ακόμα και όταν οι ταχύτητες είναι 4g+

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγαταστήστε την εφαρμογή netmonster (έχει και άλλες παρόμοιες)

 

Δείτε σε τι δίκτυα και συχνότητες συνδέεστε σε κάθε δίκτυο.

 

Αν συνδέεστε σε 2 συχνότητες στο ίδιο δικτυο,

 

αυτο λέγεται carrier aggragation (A)

και εχει ταχυτητες 4G+ ή κοντά.

 

Mε Honor 8X και ©A έχω πιάσει 150 ΜΒPs.

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω εάν έχετε προσπαθήσει να συνδέσετε το κινητό με καλώδιο σε HDMI στην τηλεόραση. Εμένα δυστυχώς δεν συνδέεται
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω εάν έχετε προσπαθήσει να συνδέσετε το κινητό με καλώδιο σε HDMI στην τηλεόραση. Εμένα δυστυχώς δεν συνδέεται

 

Φυσικά και δεν γίνεται.Δεν έχει HDMI θύρα για να μπορείς να το συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν γίνεται.Δεν έχει HDMI θύρα για να μπορείς να το συνδέσεις.

 

Δεν είπα να το συνδέσω μέσω θύρας. Με καλωδιο από USB σε HDMI

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχεις κανένας πρόβλημα με τα βίντεο στην γκαλερί? Πριν από μερικές μέρες ήταν μια χαρά. Κ ξαφνικά όταν πατάω να παίξω ένα βίντεο το κουμπί πλέι εννοώ στο κέντρο της οθόνης δεν το παίζει κ μου κλείνει την εφαρμογή!! Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

και εγω που το πηρα σημερα επιλογη για volte wifi call δεν βρισκω ποθενα αν και το εχω ενεργοποιηση στην καρτα μου απο το προηγουμενο κινητο huawei.εφαρμογη που κατεβασα μου λειει οτι η συσκευη το υποστηριζει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

και εγω που το πηρα σημερα επιλογη για volte wifi call δεν βρισκω ποθενα αν και το εχω ενεργοποιηση στην καρτα μου απο το προηγουμενο κινητο huawei.εφαρμογη που κατεβασα μου λειει οτι η συσκευη το υποστηριζει

 

 

Εχω επικοινωνησει και με την honor global αλλα δεν εχω καποια απαντηση.. Ας στειλετε κι εσεις σαν χρηστες.. Να δουν καποια ζητηση..

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι σχετικό με την φόρτιση γιατί μάλλον δεν το έχω καταλάβει καλά...

Το κινητό μας υποστηρίζει ταχεία φόρτιση, σωστά;

Αυτό εξαρτάται από τον φορτιστή; από το καλώδιο; και από τα δύο;

Ο μαμίσιος φορτιστής που έχει μέσα η συσκευασία τι είναι;

Αν θέλω να αλλάξω φορτιστή, τι πρέπει να προσέξω;

Η ταχεία φόρτιση επιβαρύνει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας; Ισχύει το "όσο πια αργά, τόσο το καλύτερο για την μπαταρία;"

 

Και κάτι τελευταίο, επειδή θέλω να πάρω έναν φορτιστή αυτοκινήτου, αυτοί είναι κατάλληλοι για το κινητό;

1. https://www.skroutz.gr/s/17179879/Hoco-Z26-High-Praise-Black-with-Digital-Display.html

2. https://www.skroutz.gr/s/14970810/Hoco-Z3-Smart-Car-Charger-Dual-USB-Black.html

3. https://www.skroutz.gr/s/10439564/Remax-Aliens-RCC-208.html

 

Θα πρέπει να πάρω έξτρα καλώδιο και αν ναι, παίρνω ένα οποιοδήποτε usb type c to usb;

 

Σόρρυ για τον καταιγισμό των ερωτήσεων αλλά δεν το πολυκατέχω το θέμα με την ταχεία φόρτιση... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσω κάνεις gcam να μας πει εάν λειτουργει.

 

Γιατί γίνεται;

Αφου το SoC ειναι Kirin

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσω κάνεις gcam να μας πει εάν λειτουργει.

Δεν έχω ψάξει καν αν υπάρχει κάποια λειτουργική έκδοση ειδικά από τη στιγμή που δεν είναι και εύκολο να ξεκλειδώσεις bootloader κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί γίνεται;

Αφου το SoC ειναι Kirin

 

Υπάρχουν ports που δουλεύουν, τώρα για την εκάστοτε συσκευή πρέπει να γίνουν δοκιμές. Πληροφορίες εδώ... https://forum.xda-developers.com/huawei-p20/themes/google-camera-huawei-p20-kirin-devices-t3882198

 

Δεν έχω ψάξει καν αν υπάρχει κάποια λειτουργική έκδοση ειδικά από τη στιγμή που δεν είναι και εύκολο να ξεκλειδώσεις bootloader κλπ.

 

Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader, root κτλ, ένα απλό apk είναι που το εγκαθιστάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ports που δουλεύουν, τώρα για την εκάστοτε συσκευή πρέπει να γίνουν δοκιμές. Πληροφορίες εδώ... https://forum.xda-developers.com/huawei-p20/themes/google-camera-huawei-p20-kirin-devices-t3882198

 

 

 

Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader, root κτλ, ένα απλό apk είναι που το εγκαθιστάς.

Ναι έτσι δεν κάνει καμία διαφορά όμως είναι σαν να εγκαθιστας μια οποιαδήποτε εφαρμογή κάμερας από play store που δεν αλλάζει τίποτα στην ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι έτσι δεν κάνει καμία διαφορά όμως είναι σαν να εγκαθιστας μια οποιαδήποτε εφαρμογή κάμερας από play store που δεν αλλάζει τίποτα στην ποιότητα.

 

Νομίζεις... :rolleyes:

 

Και στις υπόλοιπες συσκευές (με snapdragon επεξεργαστή) με τον ίδιο τρόπο έχει εγκατασταθεί η GCam με τα γνωστά φωτογραφικά αποτελέσματα.

 

Άλλο η GCam και άλλο οι εφαρμογές του PlayStore. Ας είναι καλά τα παιδιά στο XDA που έχουν κάνει το port. Στις λίγες περιπτώσεις που απαιτείται το root για την εγκατάσταση του GCam είναι σε συσκευές που δεν είναι ενεργοποιημένο το Camera2 api της Google όπως για παράδειγμα στις συσκευές της Sony.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις... :rolleyes:

 

Και στις υπόλοιπες συσκευές (με snapdragon επεξεργαστή) με τον ίδιο τρόπο έχει εγκατασταθεί η GCam με τα γνωστά φωτογραφικά αποτελέσματα.

 

Άλλο η GCam και άλλο οι εφαρμογές του PlayStore. Ας είναι καλά τα παιδιά στο XDA που έχουν κάνει το port. Στις λίγες περιπτώσεις που απαιτείται το root για την εγκατάσταση του GCam είναι σε συσκευές που δεν είναι ενεργοποιημένο το Camera2 api της Google όπως για παράδειγμα στις συσκευές της Sony.

Υπάρχει νήμα στο XDA για το honor play και την συμβατότητα με gcam και τα αποτελέσματα μόνο καλά δεν είναι. Ένα απλό search και μπορείς να το διαπιστώσεις και μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορείτε να έχετε picture in picture κανονικά εσείς; Σε εμένα μόνο στο navigation του Google maps πιάνει και αυτό όχι πάντα. Στο chrome, YouTube και αλλού δεν μπόρεσα να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε 9 pie όχι μόνο λείπει η επιλογή για ΕIS στο βίντεο αλλά το βίντεο που τραβάει είναι πολύ κουνημένο λες και δεν έχει καθόλου EIS. Το έχει παρατήρηση κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Η επίσημη απάντηση τους είναι ότι είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία by default χωρίς επιλογή ενεργοποίησης απενεργοποίησης. Έχω την εντύπωση ότι μετά από μια αναβάθμιση που μου έκανε χθες υπάρχει βελτίωση στο βίντεο αν δεν είναι ίδεα μου . Edited by chrkor
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άξιο απορίας.. επίσης ας απευθυνθείτε και στην honor που κάνει τον Κινέζο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor Play

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...