Jump to content

Honor Play


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

honorplay-feature1-pc.jpg

 

μέγεθος

157.9 x 74.3 x 7.5 mm, 176g

 

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

 

Οθόνη

6.3" 1080 x 2340, 19.5:9 ratio

 

OS

Android 8.1 Oreo, EMUI 8.1

 

Chipset

Hisilicon Kirin 970

CPU (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)

GPU Mali-G72 MP12 με υποστήριξη GPU Turbo

 

Μνήμη

RAM 4GB, Storage 64GB

 

Κάμερα

Dual Camera 16 MP (f/1.8) + 2MP (f/2.4), Led Flash, AI

Front Camera 16 MP, f/2.0

 

Συνδεσιμότητα

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

bluetooth 4,2

GPS με A-GPS, GLONASS, BDS

NFC

USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector

 

Αισθητήρες

Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

 

Μπαταρία

Μη αφαιρούμενη Li-Po 3750 mAh

Fast battery charging 18W

 

Άλλα χαρακτηριστικά

4D Gaming Experience with Smart Shock

3D Gaming Sound Effect

 

Χρώματα

Midnight Black, Navy Blue, Violet

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όμορφο τηλέφωνο με πολύ καλά χαρακτηριστικά για εμάς τους λάτρεις των παιχνιδιών. Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Fm - Radio ;

Τιμή ;

Πότε θα έρθει Ελλάδα ;

 

Με βάση GSM ARENA Ραδιοφωνο ναι , με βαση devicespecifications οχι

 

εχει έρθει θεωρητικά ελλάδα-(στο έχει αναμένεται) , Mediamarkt στα 369

 

https://www.mediamarkt.gr/el/search.html?query=honor+play&searchProfile=onlineshop&channel=mmgrel

Edited by vyntra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Τα έχω δει ήδη αυτά και από ευρωπαϊκή σελίδα στα 320€

Για το fm radio ρωτάω εδώ γιατί ο topic starter φαίνεται να είναι η επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία και πρέπει να γνωρίζει καλύτερο, γιατί όλες οι σελίδες γράφουν όσες και οποίες πληροφορίες θέλουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολύ δυνατή συσκευή, και ιδιαίτερα όμορφη. Προσωπικά αγαπώ μέταλλο. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί ήδη σε καλή τιμή σε site εξωτερικού και σ ένα εσωτερικού

Δυστυχώς απ ότι φαίνεται έχει έλλειψη της 800αρας...

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί ήδη σε καλή τιμή σε site εξωτερικού και σ ένα εσωτερικού

Δυστυχώς απ ότι φαίνεται έχει έλλειψη της 800αρας...

 

Τι fail ειναι αυτο με την 20ρα μπαντα;! Κρίμα και ήταν υποψηφιο για αγορά. Περιμενουμε για το επομενο.

Link to comment
Share on other sites

Τα εγχώρια θα έχουν κανονικά 800αρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Gearbest με Β20 281 ευρω global!!!:)

Ευρωπαικη αποθηκη!!

Με έφτιαξες πρωι πρωι ... για δώσε ενα λινκ σε παρακαλώ γιατι αυτο που βλεπω ειναι απο ΗΚ

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Με έφτιαξες πρωι πρωι ... για δώσε ενα λινκ σε παρακαλώ γιατι αυτο που βλεπω ειναι απο ΗΚ

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009947399513.html?lkid=15523243

Με register air mail ερχεται μεσω Βελγιου.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009947399513.html?lkid=15523243

Με register air mail ερχεται μεσω Βελγιου.

Δεν είναι Ευρωπαϊκή αποθήκη όμως όπως έγραψες .. αλλά από ΗΚ όπως το βρήκα πριν

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Ευρωπαϊκή αποθήκη όμως όπως έγραψες .. αλλά από ΗΚ όπως το βρήκα πριν

Ευχαριστώ

 

Δικιο εχεις, μπερδευτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν έχει διπλό Bluetooth;

Για σύνδεση 2 συσκευών (αμάξι και Bluetooth headset)

Link to comment
Share on other sites

331€στο Ιταλικό amazon, λεει Ιταλική έκδοση ... ;;

Ξεκίνησε και στα Ελληνικά μαγαζιά , μέχρι χθες πάλι ήταν διαθέσιμο και στο Mediamarkt 369€ αλλά "εξαντλήθηκε" , με δόσεις είναι πολύ καλή τιμή ... :X

Link to comment
Share on other sites

Απόσπασμα από την αποκάλυψη της έντεχνης εξαπάτησης που κάνει η Huawei/Honor στα benchmarks που τρέχουν στα ακινητά της:

«So Honor is trying to promote the Honor Play as a gaming-centric phone, making bold marketing claims about its performance and experience. This is a quite courageous marketing strategy given the fact that the SoC powering the phone is currently the worst of its generation when it comes to gaming. Here the competition just has a major power efficiency advantage, and there is no way around that.

We actively discourage such marketing strategies as it just tries to pull the wool over user’s eyes. While the Honor Play is a quite good phone in itself, a gaming phone it is not. Here we just hope that in the future we’ll see more responsible and honest marketing, as this summer’s materials were rather, incredible, in the worst sense of the word.»

https://www.anandtech.com/print/13318/huawei-benchmark-cheating-headache

Link to comment
Share on other sites

Δε με ενδιαφέρουν οι επιδόσεις του σε παιχνίδια

Το κουκλίστικο red edition στο κωτσοβολο στα 369€ με 24 άτοκες δόσεις μου κλείνει το μάτι

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/189217-honor-play-64gb-player-edition-red-dual-sim

Το μόνο μείον είναι ότι έχω συνηθίσει το μπροστινό δακτυλικο αποτύπωμα του oneplus 3t..

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες!

Την τιμή αυτή από eglobal central πως την βλέπετε; Δεν έχω αγοράσει ποτέ από αυτό, είναι αξιόπιστο;

https://www.eglobalcentral.eu/huawei-honor-play-4gb-64gb-dual-sim-blue.html#qna

 

Επίσης έβγαλε το Pocophone F1 σε παρόμοια τιμή από χθες...

 

Honor Play ή Poco? Εσείς με τι θα πηγαίνατε; Το πλαστικό κάλλυμα του Poco με ζορίζει λίγο σε σχέση με το μεταλλικό του Honor...

 

Any help welcome! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες!

Την τιμή αυτή από eglobal central πως την βλέπετε; Δεν έχω αγοράσει ποτέ από αυτό, είναι αξιόπιστο;

https://www.eglobalcentral.eu/huawei-honor-play-4gb-64gb-dual-sim-blue.html#qna

 

Επίσης έβγαλε το Pocophone F1 σε παρόμοια τιμή από χθες...

 

Honor Play ή Poco? Εσείς με τι θα πηγαίνατε; Το πλαστικό κάλλυμα του Poco με ζορίζει λίγο σε σχέση με το μεταλλικό του Honor...

 

Any help welcome! :)

1.Το συγκεκριμένο από ότι είδα δεν έχει B20.

2. Το poco δεν θα το έπαιρνα εγώ με τίποτα.

Αν διάλεγα κάτι σε sd845, θα πήγαινα στο meizu 16.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο ολίγων ημερών ... Αγοράστηκε το Honor στα 345 .

 

Μικρό σύντομο review ... και εντυπώσεις με μισή μέρα χρήσης.

Από ταχύτητα και από μπαταρία δείχνει αρκετά ικανοποιητικό.

Η χρήση του προορίζεται "επαγγελματική" δηλαδή δεν θα παίζει παιχνίδια με GPS ΒΤ να είναι συνέχεια ανοιχτά όπως και πολλές εφαρμογές τύπου FB, Chrome, Camscanner, whtsup, vivber.

Το ξεκλείδωμα με την αναγνώριση προσώπου ήταν η ευχάριστη έκπληξη μιας και λειτουργεί γρήγορα και με χαμηλό φωτισμό. 9/10 θα του έβαζα.

Σαν μέγεθος είναι ίδιο με το S9+ που έχω με μικρή διαφορά στο πάχος και φυσικά είναι πιο ελαφρύ.

Η κατασκευή δείχνει και την αισθάνεσαι καλή και συμπαγή.

Η οθόνη του κινητού είναι καλή σε αίσθηση και γρήγορη στο άγγιγμα. Η απεικόνιση όμως είναι μέτρια.

Ευτυχώς δεν έτυχα σε κομμάτι που να έχει κάποιο έντονο bleeding. Όποιος όμως δουλεύει με amoled και δεί αυτή την IPS θα του φανεί κάπως ... λίγη.

Το μέγεθος είναι καλό και τα πλαίσια σχετικά στενά.

Το μενού, έχει κάποια κόλπα και όσο το είχα στα χέρια μου για να το σετάρω πριν το δώσω (3 ώρες περίπου) θα πω ότι με ξενίσει λίγο. Συνήθεια είναι και θέλει χρόνο.

Έγινε άμεσα η σχετική αναβάθμιση λογισμικού.

Στο λίγο χρόνο ενασχόλησης έβγαλα κάποιες φωτογραφίες ... το αποτέλεσμα δεν με ενθουσίασε.

Δεν περίμενα κορυφαίες φωτογραφίες όπως τα 6P, XL, P20, και S9+ αλλά περίμενα κάτι καλύτερο εν έτη 2018 από το μέτριο αποτέλεσμα που έλαβα. Ασχολήθηκα μόνο με φωτογραφίες εσωτερικού χώρου. Αυτό που με απογοήτευσε περισσότερο ήταν το AI. Ειδικά σε κάτι φωτογραφίες φαγητού, έκανε ότι νάνε με τα χρώματα να ξεφεύγουν από οποιαδήποτε υπεραπόδοση ή υπερκορεσμό και να χτυπάνε άσχετες αποχρώσεις ... άλλα ντάλον ... τέσπα, δεν πρόλαβα να ασχοληθώ περισσότερο.

Στις επόμενες μέρες θα σας γράψω νεότερα και για φωτογραφίες εξωτερικού χώρου.

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο ολίγων ημερών ... Αγοράστηκε το Honor στα 345 .

 

Μικρό σύντομο review ... και εντυπώσεις με μισή μέρα χρήσης.

Από ταχύτητα και από μπαταρία δείχνει αρκετά ικανοποιητικό.

Η χρήση του προορίζεται "επαγγελματική" δηλαδή δεν θα παίζει παιχνίδια με GPS ΒΤ να είναι συνέχεια ανοιχτά όπως και πολλές εφαρμογές τύπου FB, Chrome, Camscanner, whtsup, vivber.

Το ξεκλείδωμα με την αναγνώριση προσώπου ήταν η ευχάριστη έκπληξη μιας και λειτουργεί γρήγορα και με χαμηλό φωτισμό. 9/10 θα του έβαζα.

Σαν μέγεθος είναι ίδιο με το S9+ που έχω με μικρή διαφορά στο πάχος και φυσικά είναι πιο ελαφρύ.

Η κατασκευή δείχνει και την αισθάνεσαι καλή και συμπαγή.

Η οθόνη του κινητού είναι καλή σε αίσθηση και γρήγορη στο άγγιγμα. Η απεικόνιση όμως είναι μέτρια.

Ευτυχώς δεν έτυχα σε κομμάτι που να έχει κάποιο έντονο bleeding. Όποιος όμως δουλεύει με amoled και δεί αυτή την IPS θα του φανεί κάπως ... λίγη.

Το μέγεθος είναι καλό και τα πλαίσια σχετικά στενά.

Το μενού, έχει κάποια κόλπα και όσο το είχα στα χέρια μου για να το σετάρω πριν το δώσω (3 ώρες περίπου) θα πω ότι με ξενίσει λίγο. Συνήθεια είναι και θέλει χρόνο.

Έγινε άμεσα η σχετική αναβάθμιση λογισμικού.

Στο λίγο χρόνο ενασχόλησης έβγαλα κάποιες φωτογραφίες ... το αποτέλεσμα δεν με ενθουσίασε.

Δεν περίμενα κορυφαίες φωτογραφίες όπως τα 6P, XL, P20, και S9+ αλλά περίμενα κάτι καλύτερο εν έτη 2018 από το μέτριο αποτέλεσμα που έλαβα. Ασχολήθηκα μόνο με φωτογραφίες εσωτερικού χώρου. Αυτό που με απογοήτευσε περισσότερο ήταν το AI. Ειδικά σε κάτι φωτογραφίες φαγητού, έκανε ότι νάνε με τα χρώματα να ξεφεύγουν από οποιαδήποτε υπεραπόδοση ή υπερκορεσμό και να χτυπάνε άσχετες αποχρώσεις ... άλλα ντάλον ... τέσπα, δεν πρόλαβα να ασχοληθώ περισσότερο.

Στις επόμενες μέρες θα σας γράψω νεότερα και για φωτογραφίες εξωτερικού χώρου.

δηλαδη φιλε μου επειδη το σκεφτομουνα να το παρω,,εσυ λες οτι δεν αξιζει αυτα τα χρηματα για αυτα που υποσχεται ειδικα απο θεμα οθονης και καμερων???εχει τελικα την 800αρα μπαντα?? η οχι??

λεω για την οθονη γιατι μου φαινεται οτι εχει καποια θεματακια η huawei που και που με τις οθονες της..ειμαι ενδιαμεσα στο honor play και το honor 10 για αυτο σε ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

@olympiakos

Πες μου πως να ελέγχω το θέμα της μπάντας να σου απαντήσω ...

Δεν νομίζω ότι το Honor 10 έχει καμιά διαφορά στην ποιότητα της φωτογραφίας ... τα Mpixel είναι για λαϊκή κατανάλωση.

Αν δεν έχει καλό αισθητήρα και καλό λογισμικό ... άστα βράστα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@olympiakos

Πες μου πως να ελέγχω το θέμα της μπάντας να σου απαντήσω ...

Δεν νομίζω ότι το Honor 10 έχει καμιά διαφορά στην ποιότητα της φωτογραφίας ... τα Mpixel είναι για λαϊκή κατανάλωση.

Αν δεν έχει καλό αισθητήρα και καλό λογισμικό ... άστα βράστα.

 

Το Honor 10 έχει αισθητά καλύτερη κάμερα από το Play

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε δείγματα φωτογραφιών που είδα και από τα 2 κινητά, δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω. Μακάρι να ισχύει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor Play

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...