Jump to content

Honor Play


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτό που έχω δει εγώ πάντως... δε θα το έλεγα!

 

Συμφωνω απολυτα για την οθονη, ειναι μια χαρα. Το τηλεφωνο ειναι απο τα καλυτερα της honor, δεν εχει γυαλι πισω που δεν θελουν αρκετοι, η καμερα του ειναι μια χαρα και μαλλον καλυτερη απο του honor 8x (συμφωνα με τα studio test του gsmarena), εχει επεξεργαστη της προηγουμενης ναυαρχιδας, καθως και οτι θα παρει αναβαθμιση σε pie.

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι τα 4gb ram.

Αν ειχε 6gb με την τιμη που εχει θα ηταν απο τα πλεον vfm.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παιδιά.κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω...είδα αρκετούς να κάνουν παράπονα ότι η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα (ακόμα και με 3750 mah) ισχύει αυτό ή το έφτιαξαν με κάποια αναβάθμιση και αν ναι πόσο κρατάει πάνω κάτω??επίσης υποστηρίζει volte και vowifi??και από ταχύτητα σε ιντερνετ πώς τα πάει??(συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλώς είμαι ανάμεσα στο honor play και το 8x και η προσφορά στο πλαίσιο και στον κωτσόβολο με 269 ευρώ λήγει αυτή την εβδομάδα)...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω...είδα αρκετούς να κάνουν παράπονα ότι η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα (ακόμα και με 3750 mah) ισχύει αυτό ή το έφτιαξαν με κάποια αναβάθμιση και αν ναι πόσο κρατάει πάνω κάτω??επίσης υποστηρίζει volte και vowifi??και από ταχύτητα σε ιντερνετ πώς τα πάει??(συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλώς είμαι ανάμεσα στο honor play και το 8x και η προσφορά στο πλαίσιο και στον κωτσόβολο με 269 ευρώ λήγει αυτή την εβδομάδα)...

 

Προχωρα ασυζητητι στο play. Εχει πολυ καλη οθονη και μπαταρια και σιγουρα καλυτερο επεξεργαστη απο του 8X. Η μπαταρία του κρατάει ανετα 2 μέρες (sot 6-8 ώρες ανάλογα τη χρήση). Δεν εχω κανει τα update για να δω αν χαλανε την μπαταρια.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Προχωρα ασυζητητι στο play. Εχει πολυ καλη οθονη και μπαταρια και σιγουρα καλυτερο επεξεργαστη απο του 8X. Η μπαταρία του κρατάει ανετα 2 μέρες (sot 6-8 ώρες ανάλογα τη χρήση). Δεν εχω κανει τα update για να δω αν χαλανε την μπαταρια.

Και εγώ νομίζω ότι είναι γενικά καλύτερη επιλογή το play απλώς φαίνεται πιο ωραίο το 8x έχει την ίδια μπαταρία λίγο καλύτερη οθόνη και ίσως κάμερα για αυτό το σκεφτόμουν αλλά τώρα το play έχει 269€ ενώ το 8x 299€...θα πάω να το δω και από κοντά και λογικά θα προχωρήσω σε αγορά με τέτοια τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νομίζω ότι είναι γενικά καλύτερη επιλογή το play απλώς φαίνεται πιο ωραίο το 8x έχει την ίδια μπαταρία λίγο καλύτερη οθόνη και ίσως κάμερα για αυτό το σκεφτόμουν αλλά τώρα το play έχει 269€ ενώ το 8x 299€...θα πάω να το δω και από κοντά και λογικά θα προχωρήσω σε αγορά με τέτοια τιμή...

 

Κατα την γνωμη μου το 8Χ δεν εχει καλυτερη καμερα και οθονη απο το honor play και σιγουρα το γυαλι πισω του 8Χ δεν ειναι gorilla glass αρα χαραζει οποτε θελει θηκη.

Επιπλεον το play εχει 4Κ βιντεο και usb type c και σιγουρα καλυτερη καρτα γραφικων με gpu turbo.

Θα παρει δε αναβαθμιση pie.

Link to comment
Share on other sites

Gpu turbo εχει και το 8χ. Θα παρει και pie. Και η οθονη του ειναι σιγουρα καλυτερη. Το μονο που κανει το play ειναι ο λιγο καλυτερος επεξεργαστης.
Link to comment
Share on other sites

Το honor 8x ίσως έχει πρόβλημα λίγο με το notch δηλαδή ίσως φεύγει λίγο φως από αυτό στην οθόνη...ισχύει ότι το honor play έχει προβλήματα με την μπαταρία ??γιατί είχα διαβάσει αρκετά σχόλια με παράπονα....από μπαταρία πως τα πάνε μεταξύ τους??το honor play μπορεί να παίξει βίντεο στο YouTube σε hd??
Link to comment
Share on other sites

Gpu turbo εχει και το 8χ. Θα παρει και pie. Και η οθονη του ειναι σιγουρα καλυτερη. Το μονο που κανει το play ειναι ο λιγο καλυτερος επεξεργαστης.

 

Επειδη τα εχω δει και τα 2 τηλεφωνα, δεν μπορω να πω οτι ειναι καλυτερη η οθονη του 8Χ.

Το play ομως εκτος απο καλυτερο επεξεργαστη, εχει καλυτερη καρτα γραφικων, usb c και 4K βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα εχω δει και τα 2 τηλεφωνα, δεν μπορω να πω οτι ειναι καλυτερη η οθονη του 8Χ.

Το play ομως εκτος απο καλυτερο επεξεργαστη, εχει καλυτερη καρτα γραφικων, usb c και 4K βιντεο.

Σωστά το play υπερέχει σε πολλά σημεία,

 

Αλλά υστερει στο μέγεθος οθόνης,

 

και στο οτι θυσιάζεις μια θέση SIM για να βάλεις SD,

 

γιατί το 8Χ έχει ανεξάρτητη θέση SD card.

 

Ένα σημειο που το 8Χ υπερέχει λίγο είναι πως βρίσκεις έκδοση 4/128 από Ε.Ε. (Amazon.it)

Στα λοιπά το play υπερέχει

 

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σωστά το play υπερέχει σε πολλά σημεία,

 

Αλλά υστερει στο μέγεθος οθόνης,

 

και στο οτι θυσιάζεις μια θέση SIM για να βάλεις SD,

 

γιατί το 8Χ έχει ανεξάρτητη θέση SD card.

 

Ένα σημειο που το 8Χ υπερέχει λίγο είναι πως βρίσκεις έκδοση 4/128 από Ε.Ε. (Amazon.it)

Στα λοιπά το play υπερέχει

 

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

ευχαριστώ για την απάντηση...δεν με νοιάζει τόσο η δεύτερη sim αλλά το ότι παίρνει sd...από οθόνη επειδή το 8x το είχα δεί από κοντά μια φορά μου άρεσε αλλά έχει τόσο μεγάλη διαφορά από το play για 0,2 ιντσες??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση...δεν με νοιάζει τόσο η δεύτερη sim αλλά το ότι παίρνει sd...από οθόνη επειδή το 8x το είχα δεί από κοντά μια φορά μου άρεσε αλλά έχει τόσο μεγάλη διαφορά από το play για 0,2 ιντσες??
Κατ'ουσια όχι.

 

Εγώ επέλεξα το 8Χ λόγω "αναγκης"

2 SIM+SD+ όμορφης.μεγαλυτερης οθονης

Άλλωστε πήρα το 4/128 σε καλή τιμή από Ιταλία.

Στον καθημερινό χρήστη δε φαίνονται οι άλλες διαφορές, ΑΛΛΑ το Play υπερέχει

 

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κατ'ουσια όχι.

 

Εγώ επέλεξα το 8Χ λόγω "αναγκης"

2 SIM+SD+ όμορφης.μεγαλυτερης οθονης

Άλλωστε πήρα το 4/128 σε καλή τιμή από Ιταλία.

Στον καθημερινό χρήστη δε φαίνονται οι άλλες διαφορές, ΑΛΛΑ το Play υπερέχει

 

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Σωστος σε ολα.

Παιδια το honor play στον Κωτσοβολο δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο.

Παραγγελια μεχρι το Σαββατο σε αυτη την τιμη και παραλαμβανεις σε 10 μερες!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος σε ολα.

Παιδια το honor play στον Κωτσοβολο δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο.

Παραγγελια μεχρι το Σαββατο σε αυτη την τιμη και παραλαμβανεις σε 10 μερες!!!

θα πάω να το δω αύριο και λογικά θα το πάρω.το κινητό το πουλάει και και το πλαίσιο στην ίδια τιμή...υπάρχει κάποια διαφορά στα τηλέφωνα τους??γνωρίζει κάποιος αν έχει gorilla glass και αν υπάρχει κάπου που μπορώ να βρώ ένα αξιοπρεπές τζαμάκι??

Link to comment
Share on other sites

θα πάω να το δω αύριο και λογικά θα το πάρω.το κινητό το πουλάει και και το πλαίσιο στην ίδια τιμή...υπάρχει κάποια διαφορά στα τηλέφωνα τους??γνωρίζει κάποιος αν έχει gorilla glass και αν υπάρχει κάπου που μπορώ να βρώ ένα αξιοπρεπές τζαμάκι??
Θήκες και τζαμακια από aliexpress. Έρχονται σε περίπου 20 μέρες αλλά έχει πάρα πολλά και φθηνά πράγματα. Εγώ μόνο από εκεί τα παίρνω.

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θήκες και τζαμακια από aliexpress. Έρχονται σε περίπου 20 μέρες αλλά έχει πάρα πολλά και φθηνά πράγματα. Εγώ μόνο από εκεί τα παίρνω.

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω...λογικά δεν θα είναι εντάξει η οθόνη μέχρι να πάρω το τζαμάκι??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...λογικά δεν θα είναι εντάξει η οθόνη μέχρι να πάρω το τζαμάκι??
Εγώ πήρα διαφανή θήκη συλικονης και τζαμακι από Ελλάδα, το τζαμακι δεν καλύπτει όλη την οθόνη αλλά είναι προσωρινο μέχρι να μου έρθει η nilkin

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα διαφανή θήκη συλικονης και τζαμακι από Ελλάδα, το τζαμακι δεν καλύπτει όλη την οθόνη αλλά είναι προσωρινο μέχρι να μου έρθει η nilkin

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει από μόνο του το κινητό μια θήκη συλικόνης στην συσκευασία??οκ αφού υπάρχουν και στην ελλάδα αν δεν είναι πολύ ακριβό μπορεί να πάρω ένα προσωρινό μέχρι να παραγγείλω και να έρθουν από έξω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει από μόνο του το κινητό μια θήκη συλικόνης στην συσκευασία??οκ αφού υπάρχουν και στην ελλάδα αν δεν είναι πολύ ακριβό μπορεί να πάρω ένα προσωρινό μέχρι να παραγγείλω και να έρθουν από έξω...
Όχι στο δικό μου κουτί δεν υπήρχε

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

από εδώ το πήρες ή από έξω??
Από τον Κωτσόβολο το πήρα

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Από τον Κωτσόβολο το πήρα

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κακό αυτό...θα το κοιτάξω ή τουλάχιστον αν έχει στο πλαίσιο που το έχουν για την Black Friday στην ίδια τιμή...υπάρχει περίπτωση να σου ξέφυγε?? (Η θήκη αν υπάρχει πρέπει να είναι μέσα σε αυτό το χάρτινο κουτάκι που έχει το τσιμπιδάκι για την sd-sim)...

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται ας μου απαντήσει κάποιος που έχει το honor play αν το κινητό έχει πρόβλημα (είχα δει πολλά σχόλια που έλεγαν για battery drain problems) με την μπαταρία γιατί θέλω να πάω αύριο να το αγοράσω...
Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό...θα το κοιτάξω ή τουλάχιστον αν έχει στο πλαίσιο που το έχουν για την Black Friday στην ίδια τιμή...υπάρχει περίπτωση να σου ξέφυγε?? (Η θήκη αν υπάρχει πρέπει να είναι μέσα σε αυτό το χάρτινο κουτάκι που έχει το τσιμπιδάκι για την sd-sim)...
Κρατάω μια επιφύλαξη επειδή ήθελα οπωσδήποτε το red players edition και το μαγαζί που πήγα είχε μόνο το εκθεσιακό οπότε το πήρα με το κουτί του χωρίς να είναι σφραγισμένο
Αν γίνεται ας μου απαντήσει κάποιος που έχει το honor play αν το κινητό έχει πρόβλημα (είχα δει πολλά σχόλια που έλεγαν για battery drain problems) με την μπαταρία γιατί θέλω να πάω αύριο να το αγοράσω...
Δεν υπάρχει, κανένα ,, battery drain στον ένα μήνα που έχω το κινητό είμαι συνέχεια με πάνω από 6 ώρες sot αυτή την στιγμή είμαι με 65% μπαταρία και 3.5 ώρες οθόνη

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κρατάω μια επιφύλαξη επειδή ήθελα οπωσδήποτε το red players edition και το μαγαζί που πήγα είχε μόνο το εκθεσιακό οπότε το πήρα με το κουτί του χωρίς να είναι σφραγισμένοΔεν υπάρχει, κανένα ,, battery drain στον ένα μήνα που έχω το κινητό είμαι συνέχεια με πάνω από 6 ώρες sot αυτή την στιγμή είμαι με 65% μπαταρία και 3.5 ώρες οθόνη

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πρέπει γενικά να έχει γιατί το κοίταξα και στο κινητό γράφει "Συμπεριλαμβάνονται Φορτιστής, USB καλώδιο, οδηγός γρήγορης εκκίνησης, εξωλκέας κάρτας Sim, TPU θήκη προστασίας"...ευχαριστώ...θα το κοιτάξω μια από κοντά και λογικά θα κοιτάξω να πάρω το μαύρο...

Link to comment
Share on other sites

πρέπει γενικά να έχει γιατί το κοίταξα και στο κινητό γράφει "ΣυμπεριλαμβάνονταιΦορτιστής, USB καλώδιο, οδηγός γρήγορης εκκίνησης, εξωλκέας κάρτας Sim, TPU θήκη προστασίας"...ευχαριστώ...θα το κοιτάξω μια από κοντά και λογικά θα κοιτάξω να πάρω το μαύρο...
Τώρα το κοίταξα και εγώ , σε εμένα γράφει ότι και σε αυτό που είδες εσύ εκτός από την θήκη, οπότε μάλλον δεν την έχει μόνο το red

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor Play

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...