Jump to content

Honor Play


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στο φόρουμ. Είμαι κάτοχος της συσκευής μια εβδομάδα και έως τώρα όλα καλά μόνο που με έχουν τρελάνει στις διαφημίσεις και στις fake ειδοποίησεις τυπου viber και Whatsup. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να τα αφαιρεσω η'να τα απενεργοποιησω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στο φόρουμ. Είμαι κάτοχος της συσκευής μια εβδομάδα και έως τώρα όλα καλά μόνο που με έχουν τρελάνει στις διαφημίσεις και στις fake ειδοποίησεις τυπου viber και Whatsup. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να τα αφαιρεσω η'να τα απενεργοποιησω?

 

Καλημέρα,

επειδή δεν μου εχει τυχει, θες να περιγράψεις τι ακριβως fake σου στελνουν;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Είμαι κάτοχος της συσκευής μια εβδομάδα και έως τώρα όλα καλά μόνο που με έχουν τρελάνει στις διαφημίσεις και στις fake ειδοποίησεις τυπου viber και Whatsup. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να τα αφαιρεσω η'να τα απενεργοποιησω?
Είναι λογικά διαφημίσεις pop up από τον web browser από διάφορα sites που έχεις μπει και σου πετάνε notifications. Ποιον web browser χρησιμοποιείς? Κάνε αρχικά ένα καθαρισμό δεδομένων της εφαρμογής να δεις αν συνεχίζουν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο πλαίσιο εχει 229 ευρω

 

Είναι η χαμηλότερη τιμή που παίζει αυτή τη στιγμή, χαμηλότερη και από Σκρουτζ με τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

για πανω απο ενα μηνα ειχε 229 και στον Κωτσοβολο. To θεωρω τρομερο deal.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στα 269 και παλι είμαι υπερευχαριστημενος από το κινητό. Ταχύτητα, οθονη, μπαταρία, κάμερα.

 

Μπράβο φιλάρακι τέτοια θέλω να ακουω :lol:

Μέχρι τις 11 του μήνα θα ερθει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει έρθει η 186 και εάν ναι σας άλλαξε και εσάς την γραμματοσειρά του τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει έρθει η 186 και εάν ναι σας άλλαξε και εσάς την γραμματοσειρά του τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι.

Αλλαξε επισης και τη διαφάνεια στο notification panel.

Νομίζω η γραμματοσειρά η παλια υπάρχει στα themes.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλά εμένα μου άλλαξε όλο το theme , δεν μου έχει ξανά συμβεί σε άλλη ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τηλέφωνο σήμερα.

Μία ερώτηση;

Πως μπορώ να αυξήσω τους χαρακτήρες στα SMS;

Επισης η οθόνη ξεκλειδώνει με διπλό χτύπημα;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τηλέφωνο σήμερα.

Μία ερώτηση;

Πως μπορώ να αυξήσω τους χαρακτήρες στα SMS;

Επισης η οθόνη ξεκλειδώνει με διπλό χτύπημα;

 

Εμενα στελνει μηνυματα 160 χαρακτηρων χωρις να εχω αλλαξει κατι.

 

Η οθονη δεν εχει double tap to wake.

Link to comment
Share on other sites

Για τα sms 160 χαρακτήρων settings advanced use simple characters. Αλλά έτσι αυτόματα δεν θα έχεις μικρά ελληνικά γράμματα και τόνους. Γενικώς αν γράφεις λατινικούς χαρακτήρες μικρούς και μεγάλους δεν έχεις θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το honor 8x, ρώτησα στο νήμα του 8χ και μου είπαν ότι πρόκειται για δύο διαφορετικές συσκευές. Η βασική διαφορά τους είναι ο επεξεργαστής, και κάποια 8χ έχουν παραπάνω αποθηκευτικό χώρο από το play. Υπάρχει κάποια άλλη σημαντική διαφορά μεταξύ τους;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το honor 8x, ρώτησα στο νήμα του 8χ και μου είπαν ότι πρόκειται για δύο διαφορετικές συσκευές. Η βασική διαφορά τους είναι ο επεξεργαστής, και κάποια 8χ έχουν παραπάνω αποθηκευτικό χώρο από το play. Υπάρχει κάποια άλλη σημαντική διαφορά μεταξύ τους;

Μα ο επεξεργαστής ειναι μεγάλη διαφορά.

Το Honor Play εχει usb c.

Το Honor Play εχει πιο μεγαλο notch :( .

Το Honor Play για μενα ειναι ελαφρως πιο βολικο στο χέρι.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το honor 8x, ρώτησα στο νήμα του 8χ και μου είπαν ότι πρόκειται για δύο διαφορετικές συσκευές. Η βασική διαφορά τους είναι ο επεξεργαστής, και κάποια 8χ έχουν παραπάνω αποθηκευτικό χώρο από το play. Υπάρχει κάποια άλλη σημαντική διαφορά μεταξύ τους;

 

Και μονο ο επεξεργαστης αρκει για να πας στο play.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικά διαφημίσεις pop up από τον web browser από διάφορα sites που έχεις μπει και σου πετάνε notifications. Ποιον web browser χρησιμοποιείς? Κάνε αρχικά ένα καθαρισμό δεδομένων της εφαρμογής να δεις αν συνεχίζουν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.διορθωθηκε εν μερει αλλα οχι εντελως.παλι ερχονται διαφημιστικα μηνυματα απο το chrome.ευχαριστω επισης και τον stamatis3133 για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.διορθωθηκε εν μερει αλλα οχι εντελως.παλι ερχονται διαφημιστικα μηνυματα απο το chrome.ευχαριστω επισης και τον stamatis3133 για το ενδιαφερον.
Ίσως να στο κάνει και κάποια άλλη εφαρμογή, κάνε ένα σκανάρισμα με το anti-virus απο το διαχειριστή τηλεφώνου να είσαι σίγουρος.

Αν θες να απαλλαγείς από διαφημίσεις σε browser ίσως να βάλεις κάποιο browser με ενσωματωμένο adblocking. Αν θες γενικότερα να απαλλαγείς από διαφημίσεις σε browser και σε apps προτείνω να βάλεις το Netguard από εδώ

https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md . Είναι εφαρμογή ανοικτού κώδικα, δουλεύει με host files και την χρησιμοποιώ χρόνια σε αρκετά Huawei κινητά.

Για την εγκατάσταση απλά ακολουθείς τα βήματα που αναφέρει. Αν τη βάλεις έχε υπόψιν να απενεργοποιήσεις για την εν λόγω εφαρμογή την αυτόματη ενημέρωση από το playstore. Υπάρχει και στο playstore η εφαρμογή αλλά χωρίς το adblocking, οπότε αν ενημερωθεί από εκεί θα χάσεις το adblocking. Επίσης, μέσα από τις επιλογές της εφαρμογής για προχωρημένους να επιλέξεις διαχείριση εφαρμογών συστήματος και είσαι έτοιμος χωρίς πλέον διαφημίσεις στην πλειοψηφία των εφαρμογών.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του play είναι καλύτερη από του 8x ή μου φαίνεται;

Πάντως για 229 ευρώ που το έχει το Πλαίσιο, είναι τσάμπα.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ικανοποιει πληρως η οθονη, ισως την ηθελα λιγο πιο φωτεινη.

Δεν ξερω αν θα κρατησει 2 χρονια ακομα, αλλα ειμαι ποοολυ ευχαριστημενος.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Ξέρουμε αν θα ερθει ενημέρωση για volte στο play?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Ξέρουμε αν θα ερθει ενημέρωση για volte στο play?

Αυτο ειναι θεμα μονο του firmware του κινητου ή πρεπει και ο παροχος να υποστηριζει τη συσκευη σου;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πιο πάνω είχε αναφέρει ότι επικοινώνησε με την εταιρεία για το volte και του απάντησαν ότι θα δωθεί σε επόμενο update, οπότε αναμένουμε

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor Play

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...