Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγώ είπα ότι το δικό μου που κάνει $10.00 το ένα,$15.00 τα δύο,είναι μιά χαρά.Και ευαισθησία έχει,και δαχτυλιές δεν μαζεύει και αν πάθει κάτι κατά την εγκατάσταση,βάζεις το άλλο με σύνολο τα 15.Εσείς θέλετε πολυτέλειες,no problem λοιπόν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι αναμεσα σε αυτα τα 4 τζαμακια... ποιο απο τα 4 λετε να παρω...?

ΤΖΑΜΙ 1

ΤΖΑΜΙ 2

ΤΖΑΜΙ 3

ΤΖΑΜΙ 4

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι αναμεσα σε αυτα τα 4 τζαμακια... ποιο απο τα 4 λετε να παρω...?

ΤΖΑΜΙ 1

ΤΖΑΜΙ 2

ΤΖΑΜΙ 3

ΤΖΑΜΙ 4

 

ενα απο αυτα που γραφουν full glue

Link to comment
Share on other sites

Eγώ είπα ότι το δικό μου που κάνει $10.00 το ένα,$15.00 τα δύο,είναι μιά χαρά.Και ευαισθησία έχει,και δαχτυλιές δεν μαζεύει και αν πάθει κάτι κατά την εγκατάσταση,βάζεις το άλλο με σύνολο τα 15.Εσείς θέλετε πολυτέλειες,no problem λοιπόν.

 

Μα γι αυτό πήραμε τηλ 1000 ευρώ και όχι με 150 γιατί θέλουμε πολυτέλειες κλπ :p

 

Εδώ βολεύεστε με ζελατίνες για να μην χαλάσετε κανένα ευρώ παραπάνω τι να λέμε τώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα ποιοτικο και ανθεκτικο tempered glass, τι προτεινετε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Τα έγραψα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7780725#post7780725

Μεμβράνη από Copter and only. H μόνη λύση που δουλεύει για εμένα για κάρτες οθόνες με άψογη προστασία, απόκριση και viewing angles. Δε ξέρω αν κυκλοφορεί η Ελλάδα αλλά πραγματικά αξίζει.

 

More about the product.

http://copter.com/screenprotector/products/

 

Αναφέρομαι στο screen protector και όχι στο exoglass. Γενικά το glass σε κυρτα δεννννν. Μόνο dome και αν... Κάντε προσευχές για να μη ξεκολλήσει και να μη γεμίσει γρατζουνιές. Πραγματικά έχω σπαταλήσει τουλάχιστον 100Ε σε τζάμια τα τελευταία 4 χρόνια. Τίποτα Ποτέ δε λειτούργησε ώσπου ρώτησα σε ένα κατάστημα κινητής και βρήκα ένα geek που είχε επιστημονική άποψη επί του θέματος - Πολύ γέλιο - και μου το πούλησε να το δοκιμάσω.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα έγραψα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7780725#post7780725

Μεμβράνη από Copter and only. H μόνη λύση που δουλεύει για εμένα για κάρτες οθόνες με άψογη προστασία, απόκριση και viewing angles. Δε ξέρω αν κυκλοφορεί η Ελλάδα αλλά πραγματικά αξίζει.

 

More about the product.

http://copter.com/screenprotector/products/

 

Αναφέρομαι στο screen protector και όχι στο exoglass. Γενικά το glass σε κυρτα δεννννν. Μόνο dome και αν... Κάντε προσευχές για να μη ξεκολλήσει και να μη γεμίσει γρατζουνιές. Πραγματικά έχω σπαταλήσει τουλάχιστον 100Ε σε τζάμια τα τελευταία 4 χρόνια. Τίποτα Ποτέ δε λειτούργησε ώσπου ρώτησα σε ένα κατάστημα κινητής και βρήκα ένα geek που είχε επιστημονική άποψη επί του θέματος - Πολύ γέλιο - και μου το πούλησε να το δοκιμάσω.

Μιας και είναι λίγο δύσκολο να τη βρείς αυτή τη μεμβράνη που λες και να τη παραγγείλεις, εγώ θα πρότεινα τη παρακάτω.

Η πιο εύκολη τοποθέτηση με το σύστημα που έχει, η οθόνη σαν να μη φοράει τίποτα, το s pen δε κάνει γρατσουνιές.

Την έχω 1 μήνα και παραμένει άψογη.6fbd583f0279b1f08f682521b518a3b0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, πέταξα κι εγώ 100€ σε Dome, το πρώτο δε το έβαλα καλά, το δεύτερο έχουν γίνει οι κόλλες *****. Έβαλα Ringke μεμβράνη και ησύχασα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πιάνει όλη τη συσκευή;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Όλη την οθόνη πιάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, πέταξα κι εγώ 100€ σε Dome, το πρώτο δε το έβαλα καλά, το δεύτερο έχουν γίνει οι κόλλες *****. Έβαλα Ringke μεμβράνη και ησύχασα.

 

Γιατί δεν παράγγειλες άλλο απο dome με 12 ευρώ?

 

Παιδιά τα dome απο amazon έχουν για πάντα εγγύηση και σου στέλνουν καινούριο με ότι δικαιολογία θές απλά πληρόνοντας τα μεταφορικά.

 

Η μεμβράνη εδεν έχει κάτι σοβαρή προστασίοα :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοούσα. Οχι να το φασκιώνει όλο. Μεχρι τα μπεζελς εννοώ χωρις κενά πλάι και πάνω στους σενσορες.

Όλη την οθόνη πιάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοούσα. Οχι να το φασκιώνει όλο. Μεχρι τα μπεζελς εννοώ χωρις κενά πλάι και πάνω στους σενσορες.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ringke Ντινο, πιανει και τα πλαινα bezels, σχεδον ολοκληρα και τελειωνει πισω, στην πλατη. Ειναι καλη λυση για την προστασια και των πλαινων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ringke Ντινο, πιανει και τα πλαινα bezels, σχεδον ολοκληρα και τελειωνει πισω, στην πλατη. Ειναι καλη λυση για την προστασια και των πλαινων.
Δηλαδή καλύπτει και το αλουμινένιο σασί Γιάννη;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή καλύπτει και το αλουμινένιο σασί Γιάννη;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε ξέρω αν υπάρχει άλλος τύπος, αλλά η ringke που ποσταρα εγώ, όχι, δε καλύπτει το σασί. Καλύπτει μόνο ολόκληρη την οθόνη, εκτός από το ηχείο.

 

Τα ατού της είναι η πιο εύκολη εφαρμογή που υπάρχει, το ότι δε ξεκολλάει, δεν έχει πιάσει σκόνη εδώ κι ένα μήνα, το δάχτυλο γλιστράει πολύ καλά και δεν υπάρχει παραμόρφωση της οθόνης όπως οι περισσότερες ζελατίνες.

Επίσης στη τιμή έχει 2τεμ. η συσκευασία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μερικά screen protectors μαζεμένα.

 

https://www.androidauthority.com/best-samsung-galaxy-note-9-screen-protectors-897194/

 

Αλήθεια υπάρχει κανένα site που να έχει συγκριτικά τεστ;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή καλύπτει και το αλουμινένιο σασί Γιάννη;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μιλαμε για αυτην , ναι, καλυπτει και το σασι και ειναι σοβαρο πλεονεκτημα. (Φαινεται και στη φωτο αλλωστε).

https://www.skroutz.gr/s/15848916/%CE%9C%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-Ringke-Invisible-Defender-Samsung-Galaxy-Note-9-N960-3-%CF%84%CE%BC%CF%87.html

Την ιδια εχω και στο note 8.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η ringke είναι πολύ σοβαρή εταιρεία. Όταν είχα πάει πέρυσι στο Dallas εμένα σε ένα ξενοδοχείο στα 200μ από τα γραφεία της εταιρείας και τους είχα επισκεφτεί στο κατάστημα. Οι άνθρωποι έχουν simulator πτώσεων με όνομα Murphy που ρίχνει το.τηλέφωνο με δύναμη στον τοίχο πάτωμα κτλ. Δεν είναι καμία μικρή εταιρεία. Έχω θήκες τους. Όχι ακόμη για το Note αλλά ίσως πάρω και για αυτό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η ringke είναι πολύ σοβαρή εταιρεία. Όταν είχα πάει πέρυσι στο Dallas εμένα σε ένα ξενοδοχείο στα 200μ από τα γραφεία της εταιρείας και τους είχα επισκεφτεί στο κατάστημα. Οι άνθρωποι έχουν simulator πτώσεων με όνομα Murphy που ρίχνει το.τηλέφωνο με δύναμη στον τοίχο πάτωμα κτλ. Δεν είναι καμία μικρή εταιρεία. Έχω θήκες τους. Όχι ακόμη για το Note αλλά ίσως πάρω και για αυτό.
Έχεις δίκιο. Έχω τη παρακάτω θήκη και είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει και σε εφαρμογή και λεπτή+προστασία.f04aa2f406240a5b0e756841175436e4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, με μεμβράνη στην οθόνη αυτές που λέτε το spen, αφήνει σημάδια στην οθόνη
Το έγραψα πιο πίσω, όχι, η ringke δεν αφήσει σημάδια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα πιο πίσω, όχι, η ringke δεν αφήσει σημάδια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσύ φίλε μου τι προτείνεις να πάρω ένα τσαντάκι full glue των 10€ η την Ringe?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε μου τι προτείνεις να πάρω ένα τσαντάκι full glue των 10€ η την Ringe?
Δύσκολα, αν όχι απίθανο, να βρεις ένα τζαμί στα 10 ευρώ που να μπαίνει τέλεια, να γλιστράει καλά το δάχτυλο, να πιάνει όλη την οθόνη, να μην ξεκολλάει και με μη γεμίζει σκόνη.

Είχα βάλει ένα πριν καιρό και το είχα προτείνει αλλά δεν υπάρχει διαθέσιμο.

 

Κατέληξα λοιπόν στη ζελατίνα της ringke και είμαι πιο προσεκτικος με μη μου πέσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...