Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από PC πως μεταφέρω αρχεία? Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο app?
Συνδέεις τη συσκευή με τον υπολογιστή μέσω καλωδίου και τον βλέπει όπως τον σκληρό δίσκο. Δε χρειάζεται κανένα πρόγραμμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κανείς expand την ειδοποίηση από την status bar και αποσύνδεση

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ! Δεν το είχα εντοπίσει!

 

Ένα widget που δείχνει μια θερμοκρασία τι αφορά;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Tωρα τελευταια μου βγαζει ενα εικονιδιο πανω με το σημα του wife και ενα ακουστικο. Τι σημαινει αυτο βρε παιδια? Οστοσο προσπαθω να το κανω upload σαν screenshot και δεν μπορω. Ειναι λεει μεγαλο. Ενω το αρχειο ειναι 2,8KB!!!
Link to comment
Share on other sites

Tωρα τελευταια μου βγαζει ενα εικονιδιο πανω με το σημα του wife και ενα ακουστικο. Τι σημαινει αυτο βρε παιδια? Οστοσο προσπαθω να το κανω upload σαν screenshot και δεν μπορω. Ειναι λεει μεγαλο. Ενω το αρχειο ειναι 2,8KB!!!
Wifi calling: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Να χρησιμοποιείς της εφαρμογή Tapatalk για το myphone έτσι ώστε να μπορείς εύκολα να ανεβάζεις φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Wifi calling: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Να χρησιμοποιείς της εφαρμογή Tapatalk για το myphone έτσι ώστε να μπορείς εύκολα να ανεβάζεις φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οι αγγελιες φαινονται απο το tapatalk τωρα πια; γιατι οταν το χρησιμοποιουσα δεν φαινονταν και η απαντηση απο την διαχειριση ηταν να χρησιμοποιω το mobile site που ηταν και πολυ φιλικο για το χρηστη (δεν δειχνει και τοσο φιλικο με αυτο που διαβαζω για τις φωτογραφιες).

 

αν τωρα εμφανιζεται το θρεντ των αγγελιων καλως.

αν οχι....αν ειναι να εχουμε το tapatalk για να ανεβαζουμε φωτογραφιες, το mobile site για να βλεπουμε αγγελιες....κλαφτα χαραλαμπε :X

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda ότι δεν μπορείς να λειτουργήσουμε 2 sim και την sd card (με πατέντα) κ απογοητεύτηκα.αποτο κατάλαβα αυτή η επιλογή γινόταν πιο παλιά αλλά από το android 9 τέλος.

https://www.google.com/url?sa=i&source=web&cd=&ved=2ahUKEwi759HWzonjAhUMfFAKHddVB3kQzPwBegQIARAC&url=https%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fgalaxy-note-9%2Fhelp%2Fnote-9-dual-sims-sd-card-simultaneously-t3833781&psig=AOvVaw16KniYIW-XfCE_8HF-m5nu&ust=1561723268758871

Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Φίλος έκανε τα χαρτιά για τιμολόγιο στο χέρι emobile24 και ενώ πέρασαν 29 ημέρες ακόμη να γίνει η έγκριση για τιμολόγιο.

Τι συμβαίνει?

Έχετε κάποιο άλλο μαγαζί να προτείνετε να γίνει τακα τακα η δουλειά?

Σωστό, αξιόπιστο, νορμάλ.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σοβαρό θέμα με τα μαγαζιά στο skroytz όσον αφορά το τιμολόγιο.

Η πας σε πολύ γνωστό μαγαζί (drele phonegallery) και διαφορά αλλά λίγα ή το παίρνεις άλλη απόδειξη.αυτο έκανα κ γω ενώ έχω μαγαζί και με συμφέρει το τιμολόγιο.

Φίλη μου που δούλευε σε σκρουτζομαγαζο μου είπε οτι τα αφηνουν επίτηδες τα τιμολόγια.δεν υπάρχει λογική πλέον.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.μια ερώτηση.αν πάρω το note 9 από Αγγλία αν κούφια

Η ώρα χρειαστεί service θα πρέπει να το στείλω εκεί?Ευχαριστώ εκ τον

Προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σοβαρό θέμα με τα μαγαζιά στο skroytz όσον αφορά το τιμολόγιο.

Η πας σε πολύ γνωστό μαγαζί (drele phonegallery) και διαφορά αλλά λίγα ή το παίρνεις άλλη απόδειξη.αυτο έκανα κ γω ενώ έχω μαγαζί και με συμφέρει το τιμολόγιο.

Φίλη μου που δούλευε σε σκρουτζομαγαζο μου είπε οτι τα αφηνουν επίτηδες τα τιμολόγια.δεν υπάρχει λογική πλέον.

 

Αν δεν είσαι πιστωτικός στο ΦΠΑ τότε δεν έχεις κανένα λόγο να πάρεις τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ. Πάρε με ΦΠΑ και θα το κερδίσεις στο 3μηνο. Επίσης τσέκαρε και τα καταστήματα στο bestprice.gr. Βρίσκεις καλύτερες τιμές και πολλές φορές (όχι όλες) το παίρνεις χωρίς πρόβλημα στο τιμολόγιο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σοβαρό θέμα με τα μαγαζιά στο skroytz όσον αφορά το τιμολόγιο.

Η πας σε πολύ γνωστό μαγαζί (drele phonegallery) και διαφορά αλλά λίγα ή το παίρνεις άλλη απόδειξη.αυτο έκανα κ γω ενώ έχω μαγαζί και με συμφέρει το τιμολόγιο.

Φίλη μου που δούλευε σε σκρουτζομαγαζο μου είπε οτι τα αφηνουν επίτηδες τα τιμολόγια.δεν υπάρχει λογική πλέον.

 

Τι λες; Άρχισε το drele να κόβει νόμιμα τιμολόγια; Μπραβο...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησα τη Bixby και το Smart Stay και βλέπω πολύ καλύτερη κατανάλωση μέχρι στιγμής. Τρώνε πολύ μπαταρία οι σενσορες αυτοι
Που τα βρήκες αυτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια εντελώς χαζή ερώτηση επειδή το πενάκι μου έχει σπάσει μπορώ να το βάλω το κινητό στην πισίνα στο νερό η θα πάρει νερο και θα είναι άχρηστο μετά??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια εντελώς χαζή ερώτηση επειδή το πενάκι μου έχει σπάσει μπορώ να το βάλω το κινητό στην πισίνα στο νερό η θα πάρει νερο και θα είναι άχρηστο μετά??

 

Οι πιστοποιησεις δεν ειναι για βουτιες. Η ανθεκτικοτητα σε αυτες τις συνθηκες ειναι για να μην κλαις τη συσκευή αν χυθει ενα ποτηρι νερο, αν σκονταψεις σε λακουβα με νερο, αν πιασεις το κινητο με βρεγμενα χερια, αν χρειαστει να μιλησεις στη βροχη κλπ κλπ...

Αν παρ'ολα αυτα θες να το κανεις βουτια δες

.

 

υγ Το πενακι ειναι εντυπωσιακα φθηνο θεωρω. Στα 20 ευρω περιπου. (θα μπορουσαν να το εχουν στα 50-80 ευρω ανετα)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πως το έκανες αυτό ωρε? Εγώ τώρα έβαλα τον Samsung Internet και βλέπω πολύ καλύτερη κατανάλωση. Θα πάει 7ωρο και πάνω. Είμαι 30 λεπτά SOT στο 95% ενώ πριν είχα το ίδιο στο 89-90%

 

Με τον Chrome τράβαγε πιο πολύ μπαταρία και ζεσταινοταν κιόλας αρκετές φορες

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Πως το έκανες αυτό ωρε? Εγώ τώρα έβαλα τον Samsung Internet και βλέπω πολύ καλύτερη κατανάλωση. Θα πάει 7ωρο και πάνω. Είμαι 30 λεπτά SOT στο 95% ενώ πριν είχα το ίδιο στο 89-90%

 

Με τον Chrome τράβαγε πιο πολύ μπαταρία και ζεσταινοταν κιόλας αρκετές φορες

Εγώ βάζω Οπερα γιατί κανονίζει τα περιθώρια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω Οπερα γιατί κανονίζει τα περιθώρια.

 

Έχει υποστήριξη του Dark Mode? Βλέπω τρελα πραματα τώρα στον Samsung. 45 λεπτά SOT στο 93%. Αλήθεια δεν πίστευα ότι έχει τόση διαφορά από τον Chrome

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχετε τις συσκευές σας? Γιατί εγώ τώρα είμαι στο 83% με 45 λεπτά sot. Βέβαια 4g και δύο sim με κακό σήμα και οι δύο.
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα SOT στο 90%. Νταξει δε το πιστεύω. Όλη τη διαφορά την έκανε το κλείσιμο της Bixby, του Smart stay και η αλλαγή σε Samsung browser. Τη συσκευή την έχω 6 μέρες/5 φορτίσεις

 

3ey8rVd

 

Link για όσους δεν ανοίγει:

https://imgur.com/3ey8rVd

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Edge brawser της Microsoft και είναι αρκετά "οικονομικός" στην κατανάλωση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εξαρτατε τι χρηση κανεις. εαν βλεπεις βιντεο πιανει 1 ωρα οθονης ανα 10% εαν παιζεις παιχνιδια φευγει νερο. Γενικα εχει καλη μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...