Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα συμβόλαια των άλλων παροχων με απεριόριστα ή περιορισμένα data, υπάρχει δυνατότητα έκδοσης επιπλέον data SIM που χρησιμοποιείται μόνο για δεδομένα και καταναλώνει από αυτά του προγράμματος

Ιδανικό για δεύτερες συσκευες, mifi, 4g/5g router κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει.
Προυποθετει συμβολαιο ομως, οποτε δεν μιλαμε για 3-4€ αυτοτελως. Υπαρχει και το κοστος του συμβολαιου.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2023 at 9:12 ΜΜ, kmpatra said:

Στα συμβόλαια των άλλων παροχων με απεριόριστα ή περιορισμένα data, υπάρχει δυνατότητα έκδοσης επιπλέον data SIM που χρησιμοποιείται μόνο για δεδομένα και καταναλώνει από αυτά του προγράμματος

Ιδανικό για δεύτερες συσκευες, mifi, 4g/5g router κλπ

υπαρχει λινκ για αυτα που αναφερεις ;

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 11:29 ΠΜ, satsok1979 said:

υπαρχει λινκ για αυτα που αναφερεις ;

Cosmote σε συμβόλαιο απεριόριστα όλα  δίνει μέχρι 4 σιμ για data με 3.02€ τον μήνα χρέωση εκάστη ,Vodafone απεριόριστα όλα συμβόλαιο μαζί με σταθερή αν έχεις σε δίνει mifi 40€ δωρεάν με έξτρα σιμ για data 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)
  • 1 month later...

Πέρασαν λοιπόν αρκετοί μήνες μετά από τη συγχώνευση, αλλά τα πακέτα του πρώην Simplefi On The Go με κάρτα παραμένουν ίδια και μάλιστα με ελάχιστες παροχές σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Τι γίνεται εδώ;

Υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ανταγωνιστικό ή τα έχουν αφήσει όπως ήταν και θα παραμείνει η κατάσταση ως έχει;

Γιατί δεν πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να θεωρείται ευτυχής όταν έχει 30gb με 25 ευρώ, όταν αλλού παίρνει στην ίδια τιμή 200 gb... 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, p_k said:

Πέρασαν λοιπόν αρκετοί μήνες μετά από τη συγχώνευση, αλλά τα πακέτα του πρώην Simplefi On The Go με κάρτα παραμένουν ίδια και μάλιστα με ελάχιστες παροχές σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Τι γίνεται εδώ;

Υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ανταγωνιστικό ή τα έχουν αφήσει όπως ήταν και θα παραμείνει η κατάσταση ως έχει;

Γιατί δεν πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να θεωρείται ευτυχής όταν έχει 30gb με 25 ευρώ, όταν αλλού παίρνει στην ίδια τιμή 200 gb... 

 

Ούτε ένα χρόνο δεν έκλεισε η νέα εταιρία! Αλλαγές σε τέτοια πακέτα όπως πακέτα, esim κα. στην διετία. Προς το παρών περιμένουμε το νέο app.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Ούτε ένα χρόνο δεν έκλεισε η νέα εταιρία! Αλλαγές σε τέτοια πακέτα όπως πακέτα, esim κα. στην διετία. Προς το παρών περιμένουμε το νέο app.

Τα πακέτα αυτά έπρεπε ήδη να έχουν αλλάξει, είναι από την εποχή των παγετώνων. 

Τα αντίστοιχα σε συμβόλαιο είναι οκ. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, panos.k2 said:

Έχεις καμία πληροφορία εκ των έσω για το πότε θα βγει; 

Οκτώβριο και μετά 

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο καταστήματα Nova που ρώτησα μου είπαν ότι δεν υπάρχουν ρουτεράκια για το Mobile Internet On The Go που ενδιαφέρομαι να κάνω. Επομένως, δεν μπορεί να προχωρήσει και η αίτηση γιατί ταυτόχρονα παίρνεις και τον εξοπλισμό.

Σε ερώτησή μου πού οφείλεται η έλλειψη, η απάντηση ήταν ότι το καλοκαίρι έφυγαν πάρα πολλά και τώρα περιμένουν νεότερα.

Σε δεύτερη ερώτηση πότε αναμένονται, δεν ξέρουν να μου πουν. 

Αυτά προς το παρόν 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, p_k said:

Σε δύο καταστήματα Nova που ρώτησα μου είπαν ότι δεν υπάρχουν ρουτεράκια για το Mobile Internet On The Go που ενδιαφέρομαι να κάνω. Επομένως, δεν μπορεί να προχωρήσει και η αίτηση γιατί ταυτόχρονα παίρνεις και τον εξοπλισμό.

Σε ερώτησή μου πού οφείλεται η έλλειψη, η απάντηση ήταν ότι το καλοκαίρι έφυγαν πάρα πολλά και τώρα περιμένουν νεότερα.

Σε δεύτερη ερώτηση πότε αναμένονται, δεν ξέρουν να μου πουν. 

Αυτά προς το παρόν 

Εάν τα χρεώνουν τα ρουτερακια απλά πάρε τις κόκκινης, αν τα δίνουν δωρεάν περιμένεις, αν τα δίνουν φθηνά ψάξε σε τίποτα εξωτερικό ή αγγελίες. 

Όλα αυτά με δεδομένο το αν γίνεται η ενεργοποίηση της υπηρεσίας δίχως την παροχή εξοπλισμού. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ προφανώς αναφέρεσαι σε mobile internet on the go με κάρτα. Αν δεν τονίσετε ότι θέλετε το καρτοκινητο, προφανώς καταλαβαίνουν το συμβόλαιο που εκεί είναι υποχρεωτικός ο εξοπλισμός 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ προφανώς αναφέρεσαι σε mobile internet on the go με κάρτα. Αν δεν τονίσετε ότι θέλετε το καρτοκινητο, προφανώς καταλαβαίνουν το συμβόλαιο που εκεί είναι υποχρεωτικός ο εξοπλισμός 
Σωστα. Αυτο εννοω. Με καρτα. Οχι συμβόλαιο.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα Mobile Internet On The Go τοποθετημένη σε 4G Router.

Υπάρχει κάποιος τρόπος ενημέρωσης του υπολοίπου σε δεδομένα από τη στιγμή που η κάρτα δεν είναι τοποθετημένη σε κινητό ή tablet, άρα δεν μπορεί να σταλεί το αντίστοιχο sms;

Στην περίπτωση αυτήν πρέπει να βάζουμε και να βγάζουμε την κάρτα από το ρούτερ τοποθετώντας την πχ σε κινητό και να  ελέγχουμε το υπόλοιπο; 

Μήπως υπάρχει κανένας άλλος τρόπος και μου διαφεύγει αυτήν τη στιγμή; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα μήπως να στείλεις sms απο το web interface του ρουτερ?

Τα mifi έχουν απ'οτι ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Θα το ψάξω αύριο αυτό. 

Το ρουτερ είναι το Tp - link MR 6400. 

Θα μπορούσε βέβαια να γίνει είτε μια ξεχωριστή εφαρμογή, είτε να μπορείς να ελέγχεις μέσω εφαρμογής F2G το υπόλοιπο. 

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δυνατότητα απ'οτι φαίνεται

https://static.kafkas.gr/Uploads/Pdfs/289000/TL-MR6400_183410003_01_Z02.PDF

 

Screenshot_20230923-080742.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αυτα τα mr200 Που εδινε με το simple fi μου εχουν βγαλει την πιστη..

το εχω 5 χρονια το προγραμμα περυσι ζητησα αντικατασταση ρουτερ γιατι ηταν η version 1 ειχε αρκετα θεματα.

Μου εστειλαν την version 4.0 που εχει καλυτερο μενου μεν αλλα τα προβληματα παραμενουν. Eνω σαν συσκευη υποστηριζει την εφαρμογη της tp-link για απομακρυσμενο ελεγχο δε παιζει γιατι ειναι κλειδωμενο το firmware. το μεγαλο προβλημα του ειναι με τις μπαντες στο σημα 4G που λαμβανει καπου το χανει κ παγωνει. Ουτε με επανεκκινηση δε στρωνει το εχω βαλει απτο μενου να κανει καθε μερα αλλα θελει κλεισιμο εντελως.

 

ειδα οτι στα νεα προγραμματα δινει ενα ΖΤΕ αυτο το εχει κλεδωμενο παλι ή παιζει κ με αλλες καρτες?

αν ζητησω αντικατασταση θα μου στειλουν αυτο αραγε η κανενα ξεχασμενο mr200 παλι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με όλους τους παρόχους παίζει. Λογικά θα μπορείς να κάνεις αντικατάσταση αλλά ενδεχομένως να χρειάζεται ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2023 at 8:57 ΠΜ, paanos said:

με όλους τους παρόχους παίζει. Λογικά θα μπορείς να κάνεις αντικατάσταση αλλά ενδεχομένως να χρειάζεται ανανέωση

ανανεωση σε τι εννοεις στο ρουτερ η στο προγραμμα που εχω? ειμαι στο simpefi με τα 50GB το χρονο δε το εχουν αλλαξει μου ανανεωνεται καθε Αυγουστο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, δυο ερωτήσεις αν μπορείτε να με διαφωτίσετε.

1. Είχα συμβόλαιο (πλέον αορίστου χρόνου) Nova SimpleFi on the go , έχει λήξη εδώ και πολύ καιρό και σήμερα έκανα αίτηση για διακοπή της γραμμής, όλα καλά με την αίτηση αλλά μου είπαν ότι ο τερματισμός θα γίνει στις 04/03!! είναι δυνατόν να κρατήσει τόσο πολύ; ειδικά από την ώρα που η ανανέωση των υπηρεσιών πραγματοποιείται κάθε 04 του μηνός και έχουν 15 μέρες να την πραγματοποιήσουν; δεν είναι για τα λεφτά αλλά έχω κάνει νέα σύνδεση στο Vodafone Giga Wifi on the spot και έλεγα να το ξεκινήσω με το που τέλειωνε στις 04/02 στην Nova.

2. Επίσης μετέφερα το νούμερο του πατέρα μου που ήταν καρτοσυμβόλαιο στην Νova στο εταιρικό Nova GES Entry που έχω αλλά είχα δει ότι μέσα είχε διαθέσιμα 8 ευρώ από ανανεώσεις. Μπορώ να τα ζητήσω να συμψηφιστούν με τον επόμενο λογαριασμό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

2.μπορείς να ζητήσεις το οτιδήποτε. 

Δεν είναι όμως υποχρεωμένοι να το κάνουν.  Ως δείγμα καλής θέλησης ίσως να το κάνουν. 

1. Είναι πάγια ταχτική της WIND (ίσως και τώρα της NOVA ) να καθυστερεί υπερβολικά τις αποσυνδέσεις. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...