Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάρτα δεδομένων με το 1GB λήγει στο χρόνο.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η κάρτα δεδομένων με το 1GB λήγει στο χρόνο.

Γειά σε ολους , είσαι σίγουρος οτι η κάρτα με το 1GB ιντερνετ θέλει ανανέωση κάθε χρόνο? Θεωρητικά θα μου βάζουν κάθε 1η του κάθε μήνα 1GB γίνεται να το πάρω αν δεν εχω χρηματικό υπόλοιπο?

Ξέρει κανείς;

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους , είσαι σίγουρος οτι η κάρτα με το 1GB ιντερνετ θέλει ανανέωση κάθε χρόνο? Θεωρητικά θα μου βάζουν κάθε 1η του κάθε μήνα 1GB γίνεται να το πάρω αν δεν εχω χρηματικό υπόλοιπο?

Ξέρει κανείς;

 

 

Κανείς δεν είναι σιγουρος για το πρώτο, ο καθένας λέει το δικό του οι μισοί λένε ότι τους έληξε στο τρίμηνο οι άλλοι μισοί στο χρόνο τώρα αν δε το έχεις δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα (σε κατάστημα που ρώτησα πρόσφατα μου είπαν πάντως τρίμηνο και μακάρι να κάνουν λάθος). Σε αυτή τη κάρτα δεν υπάρχει χρηματικό υπόλοιπο είναι κάρτα ιντερνετ αν βάλεις δηλ. χρήματα παίρνεις MB όχι λεφτά.

Edited by XP130TD

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γειά και πάλι σε ολους, λίγη βοήθεια...

Πήρα τίς 2 κάρτες σήμερα F2G και Mobile, μάλιστα αυτή ηθελε να μου βάλει 10€ στην F2G, αλλά επεσε σε διαβασμένο, ολα καλά αλλά στην εφαρμογή MyWind εκανα κανονικά εγγραφή μου δείχνει την σταθερή Double Play αλλά ΟΧΙ τίς 2 παραπάνω κάρτες , είναι φυσιολογικό? απο οτι διαβάζω πρέπει να εμφανίζονται ολες οι συνδέσεις μου, Εκτός SMS από το tablet η το κινητό για τα Data η το υπόλοιπο ομιλίας, από την εφαρμογή πως γίνεται? απο το κινητό αν στείλω sms μου λει οτι εχω 0,20 λεπτά αλλά τι υπόλοιπο από τα δωρεάν 120 δεν φαίνεται, λίγο βοήθεια παρακαλώ.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζονται στο MyWind αυτές οι 2. Για το καρτοκινητό θα πραγματοποιήσεις ξεχωριστή εγγραφή στο myF2G, και για την κάρτα με το 1GB θα μαθαίνεις το υπόλοιπο στέλνοντας sms τη λέξη ΥΠ ή YP στο στο 1228. Προσοχή για το τελευταίο, καλό είναι να μην τα φας εντελώς τα δεδομένα που σου δίνει. Αν συμβεί αυτό κλειδώνει και θέλεις να πάρεις στην εξυπηρέτηση να στο ξεκλειδώσουν(ή ίσως εναλλακτικά να αγοράσεις πακέτο από 5€).
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζονται στο MyWind αυτές οι 2. Για το καρτοκινητό θα πραγματοποιήσεις ξεχωριστή εγγραφή στο myF2G, και για την κάρτα με το 1GB θα μαθαίνεις το υπόλοιπο στέλνοντας sms τη λέξη ΥΠ ή YP στο στο 1228. Προσοχή για το τελευταίο, καλό είναι να μην τα φας εντελώς τα δεδομένα που σου δίνει. Αν συμβεί αυτό κλειδώνει και θέλεις να πάρεις στην εξυπηρέτηση να στο ξεκλειδώσουν(ή ίσως εναλλακτικά να αγοράσεις πακέτο από 5€).

 

Εντάξει τα εφτιαξα ολα, καλή η βοήθεια σου αλλά απάντηση στην ερώτηση μου σε χρόνο DT, Σκίζει το Forum....

Τώρα περιμένουμε να δούμε με τα DATA της Mobile τί παίζει....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα εφτιαξα ολα, καλή η βοήθεια σου αλλά απάντηση στην ερώτηση μου σε χρόνο DT, Σκίζει το Forum....

Τώρα περιμένουμε να δούμε με τα DATA της Mobile τί παίζει....

 

Στα data πρόσεξε μην τα τερματίζεις τα ΜΒ πριν την ημερομηνία λήξης, όπως σου'πε ο Μαρκ. Άφηνε κάτι ψιλα ΜΒ ως την ημερομηνία λήξης κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Στα data πρόσεξε μην τα τερματίζεις τα ΜΒ πριν την ημερομηνία λήξης, όπως σου'πε ο Μαρκ. Άφηνε κάτι ψιλα ΜΒ ως την ημερομηνία λήξης κάθε μήνα.

Δεν εχω δίκαρτο τηλέφωνο πρός το παρόν ενα Samsung i9300 εχω και το λοιπάμαι να το αλλάξω ετσι την Data την εβαλα σε ενα Tablet 10'' που δεν το βγάζω από το σπίτι ετσι δεν θα καταναλώνω με τίποτα το 1GB αλλά θα το εχω υποψιν μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζονται στο MyWind αυτές οι 2. Για το καρτοκινητό θα πραγματοποιήσεις ξεχωριστή εγγραφή στο myF2G, και για την κάρτα με το 1GB θα μαθαίνεις το υπόλοιπο στέλνοντας sms τη λέξη ΥΠ ή YP στο στο 1228. Προσοχή για το τελευταίο, καλό είναι να μην τα φας εντελώς τα δεδομένα που σου δίνει. Αν συμβεί αυτό κλειδώνει και θέλεις να πάρεις στην εξυπηρέτηση να στο ξεκλειδώσουν(ή ίσως εναλλακτικά να αγοράσεις πακέτο από 5€).

Καλημέρα, επειδή πήρα και εγώ την προσφορά, την κάρτα Data δεν μπορείς να την συνδέσεις στην εφαρμογή f2g; Στην data αντιστοιχεί κάποιος τηλεφωνικός αριθμός και εάν ναι πως μπορώ να τον μάθω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την οποία βοήθεια.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Μόνο το για το υπόλοιπο μπορείς να πληροφορηθείς με το SMS ΥΠ ή ΥΡ στο 1228. Αριθμός υπάρχει, στον λέει αν στείλεις sms τη λέξη αριθμός στο 1280, αλλά χρησιμοποιείται μόνο για on line ανανέωση.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Μόνο το για το υπόλοιπο μπορείς να πληροφορηθείς με το SMS ΥΠ ή ΥΡ στο 1228. Αριθμός υπάρχει, στον λέει αν στείλεις sms τη λέξη αριθμός στο 1280, αλλά χρησιμοποιείται μόνο για on line ανανέωση.

 

Sent from my XT1524

Ευχαριστώ πολύ! Online ανανέωση πως κάνεις, όχι ότι θα κάνω απλά πληροφοριακά.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ένα τελευταίο που ξέχασα, μου είπαν ότι χρειάζεται ανανέωση μια φορά τον χρόνο για να μην λήξει. Σου έρχεται κάποια ειδοποίηση πριν την λήξη; Ευχαριστώ και πάλι.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα τελευταίο που ξέχασα, μου είπαν ότι χρειάζεται ανανέωση μια φορά τον χρόνο για να μην λήξει. Σου έρχεται κάποια ειδοποίηση πριν την λήξη; Ευχαριστώ και πάλι.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Δεν έρχεται από ότι ξέρω. Καλό είναι να βάλεις μία υπενθύμιση. Αν λήξει παίρνεις καινούρια κάρτα, που αν και κοστίζει 5€, πολλές φορές την δίνουν χωρίς χρέωση.

Να ρωτήσω πάλι κάτι, στην σταθερή μέσω mywind δεν μπορούμε να δούμε την χρήση για τα κινητά ειδικά? μάλλον όχι...

Όχι, δυστυχώς.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ θα είμαι σίγουρος για το πρώτο σε 2 βδομάδες. Αφού μου έβαλαν το 1gb Δεκέμβρη, Γενάρη και Φλεβάρη, αν μπει και το Μάρτη δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Αυτό περιμένω έτσι κι αλλιώς. Οτιδήποτε γίνει θα αναφέρω.

 

Sent from my XT1562

Γεια τι γίνεται? Τι νέα έχουμε για το τρίμηνο με την data card?

Θέλει τελικά τα 5€?

Link to comment
Share on other sites

Α, και το είχα ξεχάσει.

Μόλις το άνοιξα.

0da0f8a0d4d8a9d2ca8bc9e61bf39c7c.jpg

 

Όλα καλά. Ράδιο αρβύλα το 3μηνο.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Α, και το είχα ξεχάσει.

Μόλις το άνοιξα.

0da0f8a0d4d8a9d2ca8bc9e61bf39c7c.jpg

 

Όλα καλά. Ράδιο αρβύλα το 3μηνο.

 

Sent from my XT1524

Πολύ ωραία αν σε παρακαλώ αλλάξει τίποτε ενημέρωσε μας.

Ο χρόνος λήγει από την ημερομηνία που ενεργοποιήθηκε η ημερολογιακά τέλος του 12μηνου?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Την προηγούμενη δεν την είχα στα χέρια μου όταν έληξε, ενώ αυτή την έχω από το Φλεβάρη. Θα έλεγα καλό είναι να αγοράσουμε 5€ πακέτο τον 11ο μήνα για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Την προηγούμενη δεν την είχα στα χέρια μου όταν έληξε, ενώ αυτή την έχω από το Φλεβάρη. Θα έλεγα καλό είναι να αγοράσουμε 5€ πακέτο τον 11ο μήνα για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

 

Sent from my XT1524

Έτσι θα το κάνουμε αν προκύψει όποια αλλαγή ενημέρωσε σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, λάθος. Από το Δεκέμβρη ήθελα να πω ότι έχω την τελευταία. Για αλλαγή αν υπάρξει μέχρι τότε θα ενημερώσω, αν και δεν πιστεύω. Το καλοκαίρι λήγει το συμβόλαιό μου, και εκεί είναι πιο πιθανόν να αλλάξει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την καρτα 1gb/μηνα δωρεαν.

Χτες φορτωθηκαν τα mb , ομως δε συνδέεται με τιποτα στο νετ.

Τον προηγούμενο μηνα ηταν οκ. Τι μπορει να αλλαξε???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες καταναλώσει ολόκληρο το gb τον προηγούμενο μήνα; Αν ναι, είναι σαν να έχει κλειδώσει και πρέπει να πάρεις στην εξυπηρέτηση και θα στο φτιάξουν σε λίγα δευτερόλεπτα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα γιατί συμβαίνει. Αν καταναλώσεις όλα τα mb του πακέτου(ή τα δωρεάν που σου δίνει), ο μόνος τρόπος να ξεκλειδώσει είναι ή να αγοράσεις νέο πακέτο, ή αν μιλάμε για τα δωρεάν που ανανεώθηκαν να μιλήσεις με εξυπηρέτηση που θα στο "ανοίξουν" ξανά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...