Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ανανέωσα και μου έστειλε αυτό. Και καλά δεν θα άλλαζε σε 60 ημέρες από τον Μάιο ;

 

 

MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΣATE 30GB ΓIA 90 HMEPEΣ. YOU JUST ACTIVATED 30GB FOR 90 DAYS VALIDITY.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό πάντως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι 11 μαίου ... τώρα να ξέχασαν να το αλλάξουν στο σμσ ... δεν νομίζω
Ερώτηση υπολοίπου

 

ΣAΣ AΠOMENOYN 30.475,90 MB AΠO TO ΠAKETO ΣAΣ ΓIA XPHΣH MOBILE BROADBAND EΩΣ 16/08/2019.

 

Εύχομαι να είναι ξύπνιοι και να το άφησαν έτσι δεν θα χάσουν τους παλαιούς τουλάχιστον.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πρόγραμμα των 30 gb με 25 € έχει πλέον δίμηνη διάρκεια αντί για τρίμηνη, σύμφωνα με τη σελίδα της Wind.

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα των 30 gb με 25 € έχει πλέον δίμηνη διάρκεια αντί για τρίμηνη, σύμφωνα με τη σελίδα της Wind.

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/

 

αναμενόμενο :X

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους........

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφού η cosmote φέτος έκανε τσιγκουνιά και έδωσε μόνο 50gb στην καρτοκινητή της αναμενόμενο ...

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αφού η cosmote φέτος έκανε τσιγκουνιά και έδωσε μόνο 50gb στην καρτοκινητή της αναμενόμενο ...

Τι σχέση όμως έχει αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση όμως έχει αυτό;

 

Έχει μια μικρή σχέση. Γιατί το SF με κάρτα είναι μονόδρομος επειδή δεν έχει ανταγωνισμό.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κάνεις να πάρει public ipv4 ip address και όχι πίσω απο CGNAT ?? και αν ναι με ποιόν τρόπο ?
Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη δεν νομίζω ότι γίνεται. Στα συμβόλαια και ειδικά στα εταιρικά,πιθανόν να είναι διαφορετικά τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κάνεις να πάρει public ipv4 ip address και όχι πίσω απο CGNAT ?? και αν ναι με ποιόν τρόπο ?
Δεν γίνεται στο καρτοκινητο SF.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απέκτησα μετά από προσφορά μια κάρτα που μου δίνει κάποια GB κάθε μήνα. Μπορώ να την χρησιμοποιήσω σε ένα κινητό LG G4 μόνο για δεδομένα για FB, messenger και τα λοιπά ή θέλει μόνο tablet, laptop & PC?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απέκτησα μετά από προσφορά μια κάρτα που μου δίνει κάποια GB κάθε μήνα. Μπορώ να την χρησιμοποιήσω σε ένα κινητό LG G4 μόνο για δεδομένα για FB, messenger και τα λοιπά ή θέλει μόνο tablet, laptop & PC?

Μπορείς να τη βάλεις κανονικά και σε κινητό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τη βάλεις κανονικά και σε κινητό.

 

Πως κάνω την ενεργοποίηση? Δεν βρίσκω το wind connection manager στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται. Ρυθμίζεις το apn όπως σε οποιοδήποτε καρτοκινητό.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν χρειάστηκε ρύθμιση.

Με το που έβαλα τη σιμ στο κινητό, έπαιξε κανονικά.

Σε redmi 5 plus.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται. Ρυθμίζεις το apn όπως σε οποιοδήποτε καρτοκινητό.

 

Τα έχει αυτόματα αυτά αλλά και πάλι δεν συνδέεται. Ενεργοποίηση στην κάρτα πως θα κάνω αφού δεν συνδέεται? Εγώ το έβαλα σε LG G4.

 

Ενημέρωση:

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι το SimplyFi on the go με κάρτα fixed πρέπει να το ενεργοποιήσω σε κατάστημα. Η προσφορά έχει ενεργοποιηθεί αλλά η γραμμή μόνο από κατάστημα. Θα πάω το πρωί και θα σας πω τι θα μου πούνε.

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Δε βρήκα κάτι πιο σχετικό οποτε θα ρωτήσω εδώ :)

Ένας φίλος είχε κάνει το προγραμμα simplefi και είχε πάρει και το ρουτερακι. Το οποίο πλέον δεν το θέλει και μου το έδωσε.

Το ρουτερακι αυτο λοιπόν ( tp link mr200) ειναι κλειδωμένο και λειτουργεί μόνο με κάρτα της wind.

Εφόσον λοιπόν το συμβόλαιο του φίλου έληξε και το ρουτερ ειναι δικό του μπορεί να ζητησει από τη wind τον κωδικό ξεκλειδώματος ώστε να μπορεί να δεχτεί κάρτα αλλου δικτύου;

Το έχει κάνει κανείς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αν κάνεις factory reset και περάσετε κάποιο generic firmware από το site της TP-Link λογικά θα παίξει

 

Δεν το έχω δοκιμάσει μιας και διατηρώ ακόμα τη σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. 26 Απριλιου έκανα ανανέωση (όπως πάντα, μια φορά το χρόνο με πακέτο 5€) στην κάρτα που μου δίνει 1G κάθε πρώτη του μήνα λόγο double play στη wind. Σε επικοινωνία μαζι τους τότε που είχε βγει η ανακοίνωση για τις ανανεώσεις μου είχαν πει ότι θα πρέπει στο εξής να αγοράζω κάθε δύο μήνες πακέτο για να συνεχίσω να παίρνω την προσφορά. Σήμερα 1η Ιουλίου παρόλο που δεν έβαλα πακέτο και έχουν περάσει οι 2 μήνες αποδόθηκαν κανονικά τα 1024MB της προσφοράς. Να συμπεράνω ότι θα συνεχίσουμε έτσι; Το ελπίζω γιατί αλλιώς δεν θα πρόκειται για προσφορα-δωρο λόγο του double play. Μετά από αυτή την εξέλιξη μάλλον θα ανανεώσω το σταθερό που λήγει 1η Αυγούστου.
Link to comment
Share on other sites

11/5 άρχισε να ισχύει το δίμηνο σύμφωνα με την ανακοίνωση οπότε 10 ή 11 του τρέχοντος θα ξεκαθαρίσει το θέμα. Θεωρώ οτι υπάρχει πιθανότητα οι δωρεάν κάρτες να μην επηρεαστούν καθώς η δωρεάν απόδοση του γιγα την 1η του μήνα μπορεί να επεκτείνει τη διάρκεια αυτόματα. Οι άλλες που χρειάζεται να πληρώσεις για να έχεις ίντερνετ θα επηρεαστούν σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. 26 Απριλιου έκανα ανανέωση (όπως πάντα, μια φορά το χρόνο με πακέτο 5€) στην κάρτα που μου δίνει 1G κάθε πρώτη του μήνα λόγο double play στη wind. Σε επικοινωνία μαζι τους τότε που είχε βγει η ανακοίνωση για τις ανανεώσεις μου είχαν πει ότι θα πρέπει στο εξής να αγοράζω κάθε δύο μήνες πακέτο για να συνεχίσω να παίρνω την προσφορά. Σήμερα 1η Ιουλίου παρόλο που δεν έβαλα πακέτο και έχουν περάσει οι 2 μήνες αποδόθηκαν κανονικά τα 1024MB της προσφοράς. Να συμπεράνω ότι θα συνεχίσουμε έτσι; Το ελπίζω γιατί αλλιώς δεν θα πρόκειται για προσφορα-δωρο λόγο του double play. Μετά από αυτή την εξέλιξη μάλλον θα ανανεώσω το σταθερό που λήγει 1η Αυγούστου.

 

Ανανέωσες πρίν την αλλαγή , άρα έχει ετήσια ισχύ προς το παρόν η κάρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. 26 Απριλιου έκανα ανανέωση (όπως πάντα, μια φορά το χρόνο με πακέτο 5€) στην κάρτα που μου δίνει 1G κάθε πρώτη του μήνα λόγο double play στη wind. Σε επικοινωνία μαζι τους τότε που είχε βγει η ανακοίνωση για τις ανανεώσεις μου είχαν πει ότι θα πρέπει στο εξής να αγοράζω κάθε δύο μήνες πακέτο για να συνεχίσω να παίρνω την προσφορά. Σήμερα 1η Ιουλίου παρόλο που δεν έβαλα πακέτο και έχουν περάσει οι 2 μήνες αποδόθηκαν κανονικά τα 1024MB της προσφοράς. Να συμπεράνω ότι θα συνεχίσουμε έτσι; Το ελπίζω γιατί αλλιώς δεν θα πρόκειται για προσφορα-δωρο λόγο του double play. Μετά από αυτή την εξέλιξη μάλλον θα ανανεώσω το σταθερό που λήγει 1η Αυγούστου.

 

Η σχετική συζήτηση ξεκίνησε την 10.4.2019 σ' αυτό το νήμα (post #379, σελ. 26) και καθένας έγραψε και υποστήριξε την άποψή του, μεταξύ αυτών και εγώ.

Το σίγουρο είναι ότι μέχρι σήμερα η Wind μάς πιστώνει κανονικά κάθε 1η του μήνα τα 120' και το 1GB χωρίς να έχουμε ανανεώσει στο δίμηνο τη συγκεκριμένη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...