Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες σας είπα πριν; Γιατί έβγαλε προσφορά η cosmote

 

της cosmote κοστίζει 0,80 ευρώ το GB και της wind 0,83 το GB. Της cosmote συμφέρει για κάποιον που χρησιμοποιεί 8.3GB ανά μήνα γιατί με 80 ευρώ καλύπτεις ένα χρόνο. Της wind θέλει 100 ευρώ για ένα χρόνο για 120gb αλλά ουσιαστικά δεν είναι ευέλικτο γιατί στον 3μηνο πλέον θέλει ανανέωση. Οπότε αν δεν τα χρησιμοποιήσεις εκείνο το τρίμηνο πάνε χαμένα. Σε αυτό που βολεύει της wind είναι ότι μπορείς να κάνεις έως 4 ανανεώσεις τον μήνα αν τα χρειάζεσαι ενώ της cosmote μόλις λήξει η προσφορά γίνεται ακριβό. Εύχομαι να την διατηρήσουν παραπάνω για να πιεστεί η wind μήπως κάνει κάτι καλύτερο.

 

overview_20371292_4.jpg

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cmvr, δεν νομίζω η αλλαγή να έγινε λόγω της άλλης εταιρείας, λόγω του ότι τα πακέτα αυτά της κοσμοτε έχουν βγει εδώ και πολύ καιρό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δες σας είπα πριν; Γιατί έβγαλε προσφορά η cosmote

 

της cosmote κοστίζει 0,80 ευρώ το GB και της wind 0,83 το GB. Της cosmote συμφέρει για κάποιον που χρησιμοποιεί 8.3GB ανά μήνα γιατί με 80 ευρώ καλύπτεις ένα χρόνο. Της wind θέλει 100 ευρώ για ένα χρόνο για 120gb αλλά ουσιαστικά δεν είναι ευέλικτο γιατί στον 3μηνο πλέον θέλει ανανέωση. Οπότε αν δεν τα χρησιμοποιήσεις εκείνο το τρίμηνο πάνε χαμένα. Σε αυτό που βολεύει της wind είναι ότι μπορείς να κάνεις έως 4 ανανεώσεις τον μήνα αν τα χρειάζεσαι ενώ της cosmote μόλις λήξει η προσφορά γίνεται ακριβό. Εύχομαι να την διατηρήσουν παραπάνω για να πιεστεί η wind μήπως κάνει κάτι καλύτερο.

 

overview_20371292_4.jpg

Στο δίμηνο ζητάει ανανέωση. Ανεξάρτητα από το οτι η διάρκεια του πακέτου ξαναέγινε 90 μέρες μάλλον θα χρειάζεται στις 60 να βάζεις έστω 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο δίμηνο ζητάει ανανέωση. Ανεξάρτητα από το οτι η διάρκεια του πακέτου ξαναέγινε 90 μέρες μάλλον θα χρειάζεται στις 60 να βάζεις έστω 5 ευρώ.
Το δικό μου πάντως στους 2 μήνες δεν ζήτησε τίποτα. Συνέχισε να λειτουργεί κανονικά.

 

 

Α και κάτι ακόμα το καρτοκινητό της cosmote που μόλις ρώτησα δεν έχει περιορισμό πόσες φορές θα ενεργοποιήσεις την προσφορά οπότε κάποιος μπορεί να ανανεώσει όσες φορές θέλει και να πάρει την προσφορά. Οπότε κάποιος που θέλει 400GB για να βγάλει την χρονιά μπορεί να τα αγοράσει με την μια αυτόν τον μήνα μονο με 320 ευρω :lol:

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά ανανέωσα στις 22.06

Πέρασαν δηλαδή 2 μήνες, αλλά δεν μου ήρθε κάποιο μήνυμα.

Σήμερα πιο αργά θα βάλω χρήματα και βλέπουμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείς το πακέτο με τα 30 gb; γιατί online δεν μπορώ να καταθέσω το ποσό για να ενεργοποιηθεί το πακέτο.

 

α)Στα καταστήματα WIND. Τώρα μπορείς να ανανεώσεις τη χρήση σου εύκολα και γρήγορα, με μία επίσκεψη σε ένα από τα καταστήματα WIND. Ζήτησε από έναν συνεργάτη μας να σου ανανεώσει τον χρόνο πλοήγησης, επιλέγοντας οποιαδήποτε ακέραια αξία επιθυμείς.

β)Με φυσική κάρτα ανανέωσης χρήσης ασυρμάτου Internet. Κάρτες ανανέωσης χρήσης “SimpleFi On the go με κάρτα” μπορείς να βρεις στα καταστήματα WIND, στο δίκτυο συνεργατών WIND, σε περίπτερα και σε μικρά σημεία πώλησης. Ξύσε την κάρτα προκειμένου να εμφανιστεί ο 16ψήφιος κωδικός ανανέωσης που αναγράφεται στην πίσω πλευρά της και στη συνέχεια στείλε τον 16ψήφιο κωδικό αυτό με SMS στο 1268, μέσα από το λογισμικό WIND Connection Manager. Η χρήση σου με την αξία ανανέωσης της κάρτας θα ανανεωθεί άμεσα.

γ)Με χρεωστική ή πιστωτική κάρτα ή με τον λογαριασμό σου στο PayPal εδώ,

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/fast-topup/?d=null&locale=el_GR

άμεσα και γρήγορα, χωρίς να χρειάζεται να κάνεις εγγραφή

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Από δύο σιμ που έχω λόγω σταθερών τηλεφωνικών συνδέσεων η μία ξαφνικά λέει no service. H άλλη ακόμα λειτουργεί.

να δω τι θα γίνει από 1 Σεπτεμβρίου και θα ενημερώσω.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Από δύο σιμ που έχω λόγω σταθερών τηλεφωνικών συνδέσεων η μία ξαφνικά λέει no service. H άλλη ακόμα λειτουργεί.

να δω τι θα γίνει από 1 Σεπτεμβρίου και θα ενημερώσω.

 

Καλημέρα.

 

Εγώ έκανα νέα σύνδεση σταθερής από τον Ιαν 19 αλλά ακόμη η κάρτα λειτουργεί στο κινητό που την έχω για δεδομένα

και μάλιστα χωρίς καμία ανανέωση υπολοίπου...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εμενα είναι και οι δύο πριν αλλάξει ο χρόνος.

Συγκεκριμένα η μία είναι νέα τηλεφωνική σύνδεση κάπου το Δεκέμβριο του 18.

Η άλλη αυτή που λέει no services είναι πιο παλιά και της έχω κάνει μια ανανέωση στις 30/12/18.

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα που μπαινει 1gb τον μηνα επειδη εχω και σταθερο wind.

Σε καποια φαση ενω ηταν ακομα γεματη mb η καρτα μου ηρθε μηνυμα οτι δεν εχω αλλα mb.

Εστειλα στην wind και μου ειπαν οτι πλεον πρεπει να βαζω 12ε το εξαμηνο στην καρτα αυτη για να εξακολουθω να παιρνω το gb!

 

Καλα ειναι σοβαροι?Μας κοροιδευουν στα μουτρα μας για 1gb ΔΩΡΟ το μηνα το οποιο τελικα πρεπει να το πληρωνουμε 2ε το μηνα??

 

Τα οποια λεφτα δεν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις σε αυτη την καρτα για αγορα εξτρα πακετων κιολας!Πανε στο υπερπεραν κατευθειαν!

 

Η δεν εχω καταλαβει καλα?!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα που μπαινει 1gb τον μηνα επειδη εχω και σταθερο wind.

Σε καποια φαση ενω ηταν ακομα γεματη mb η καρτα μου ηρθε μηνυμα οτι δεν εχω αλλα mb.

Εστειλα στην wind και μου ειπαν οτι πλεον πρεπει να βαζω 12ε το εξαμηνο στην καρτα αυτη για να εξακολουθω να παιρνω το gb!

 

Καλα ειναι σοβαροι?Μας κοροιδευουν στα μουτρα μας για 1gb ΔΩΡΟ το μηνα το οποιο τελικα πρεπει να το πληρωνουμε 2ε το μηνα??

 

Τα οποια λεφτα δεν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις σε αυτη την καρτα για αγορα εξτρα πακετων κιολας!Πανε στο υπερπεραν κατευθειαν!

 

Η δεν εχω καταλαβει καλα?!

 

Έτσι ήταν πάντα (με 5€, όχι 12)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειχα να βαλω πανω απο χρονο παντως λεφτα μεσα.Το 5 οκ,καπως το δινεις,τα 12 ειναι πολλα,ειδικα οταν το διαφημιζουν σαν δωρο
Link to comment
Share on other sites

ειχα να βαλω πανω απο χρονο παντως λεφτα μεσα.Το 5 οκ,καπως το δινεις,τα 12 ειναι πολλα,ειδικα οταν το διαφημιζουν σαν δωρο

 

Η κάρτα αυτή φορτίζεται μια φορά το χρόνο με 5€ και έπρεπε α τη φορτίσεις για να μην διακοπεί η υπηρεσία. Θα κάνεις ανανέωση και θα ξαναμπεί το 1GB

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα αυτή φορτίζεται μια φορά το χρόνο με 5€ και έπρεπε α τη φορτίσεις για να μην διακοπεί η υπηρεσία. Θα κάνεις ανανέωση και θα ξαναμπεί το 1GB
τα θυμαμαι κι εγω τα 5..

οπως εγραψα μου ειπαν απο το 13800 οτι πλεον ειναι 12 το εξαμηνο,δηλαδη γυρω στις 5 φορες πιο ακριβα

Link to comment
Share on other sites

τα θυμαμαι κι εγω τα 5..

οπως εγραψα μου ειπαν απο το 13800 οτι πλεον ειναι 12 το εξαμηνο,δηλαδη γυρω στις 5 φορες πιο ακριβα

 

Διάβασα όσα σου είπαν αλλά δεν τα σχολίασα γιατί οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι πρέπει να απαντήσουν σε κάθε ερώτηση.

Έλεγαν, ακόμη ότι, μετά την τελευταία ανακοίνωση της wind, πρέπει να κάνεις ανανέωση σ' αυτές τις κάρτες (data και όχι τηλεφωνίας) κάθε 2 μήνες, αλλά αποδείχθηκε ότι δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όσα σου είπαν αλλά δεν τα σχολίασα γιατί οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι πρέπει να απαντήσουν σε κάθε ερώτηση.

Έλεγαν, ακόμη ότι, μετά την τελευταία ανακοίνωση της wind, πρέπει να κάνεις ανανέωση σ' αυτές τις κάρτες (data και όχι τηλεφωνίας) κάθε 2 μήνες, αλλά αποδείχθηκε ότι δεν ισχύει.

τελικα τι ισχυει? εχουν κανει το κατωτερο οριο που μπορεις να βαλεις 12ε οντως?
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι ισχυει? εχουν κανει το κατωτερο οριο που μπορεις να βαλεις 12ε οντως?

 

Για να ξεκαθαρίσουμε το θέμα που συζητάμε, πρόκειται για την κάρτα sim που παίρνει κάθε μήνα 1 GB λόγω σύνδεσης σταθερού τηλεφώνου στην Wind και έχει μόνα data και όχι τηλεφωνία.

Αυτή η κάρτα θέλει ανανέωση μια φορά το χρόνο με 5€ (τουλάχιστον μέχρι σήμερα).

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε το θέμα που συζητάμε, πρόκειται για την κάρτα sim που παίρνει κάθε μήνα 1 GB λόγω σύνδεσης σταθερού τηλεφώνου στην Wind και έχει μόνα data και όχι τηλεφωνία.

Αυτή η κάρτα θέλει ανανέωση μια φορά το χρόνο με 5€ (τουλάχιστον μέχρι σήμερα).

 

Ακριβώς. Τουλάχιστον μέχρι πριν 3 μήνες έτσι συνέβαινε...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί νομίζω και η άλλη λύση να ζητήσεις καινούργια κάρτα, οπότε δεν πληρώνεις ούτε τα 5 ευρώ. Εννοώ καινούργιο αριθμό που θα συνδυαστεί αυτός με το σταθερό ώστε να δίνει το 1gb και η παλιά κάρτα να ακυρωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί νομίζω και η άλλη λύση να ζητήσεις καινούργια κάρτα, οπότε δεν πληρώνεις ούτε τα 5 ευρώ. Εννοώ καινούργιο αριθμό που θα συνδυαστεί αυτός με το σταθερό ώστε να δίνει το 1gb και η παλιά κάρτα να ακυρωθεί.

 

Την νέα κάρτα την πληρώνεις 5€.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν έβγαλα Sim για τον συνδυασμό με το σταθερό δεν μου ζήτησαν λεφτά, τώρα αν τη δεύτερη χρονιά ζητάνε 5 ευρώ δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι τουλάχιστον παλαιότερα δεν ζητούσαν χρήματα για νέα sim για τον σκοπό αυτό. Βέβαια όταν τη ζητούσα, η προηγούμενη είχε ακυρωθεί, είχαν περάσει 15 μήνες (αν θυμάμαι καλά) χωρίς ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση μόνο σε κατάστημα?

 

 

Αν εννοείς για την sim του 1 GB λόγω σταθερού, την έκανα από το pc το ΝΟΕ 2018.

Link to comment
Share on other sites

οποτε η υπαλληλος που με πήρε απο το 13800 η ηταν ασχετη εντελως η προσπαθουσε να με κοροιδεψει λέγοντας μου οτι θελει 12ε καθε 2μηνο.

 

Ερωτηση,τα 5ε πως μπορω να τα βαλω?υπαρχει online φορμα αγορας η απο μαγαζι μονο?

 

Εχει δοκιμασει καποιος να βαλει τετοιο 5ευρο τελευταια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...