Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται το g7.

 

Κανένα από τα 2

 

Εχω ακουσει για bootloop.Ισχυει;

Και να μην ισχύει μόνο και μόνο ο φόβος είναι αρκετός να αισθάνεσαι μ@λάκας που το πήρες.

 

Το ότι χάνεις σε μπαταρία δεν είναι σημαντικό μειονέκτημα;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με 4 γίγα μνήμη, με 3000 μπαταρία και με το λογότυπο LG Και τις ανύπαρκτες αναβαθμίσεις ότι και να λέμε είναι περιττό.

 

Παιδιά σόρρυ γα το τρόλινγκ αλλά έχει καεί η γούνα μου τόσο πολύ από αυτήν την Κ0λοεταιρία που ούτε σε άρθρα δεν θέλω να την διαβάζω.

 

Θα μου πεις γιατί ασχολούμαι τότε? Εχμ... φίλος μου έστειλε να δω φωτογραφίες δείγματα εντελώς τυχαία και είπα να βγάλω τα απωθημένα μου κάθε φορά που βρίσκω την ευκαιρία.

 

Καλή τύχη σε όλα τα θύματα που το πήραν!

 

respect!

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αδερφέ, δεκτές όλες οι γνώμες εννοείτε, αλλά για να μην μπερδεύουμε το κόσμο .... bootloops πλέον ΔΕΝ υπάρχουν, ένα τελευταίο φαινόμενο που παρατηρήθηκε ήταν αποκλειστική ευθύνη εταιρείας τηλεπικοινωνιών (της cosmote αν δεν κάνω λάθος ) και διορθώθηκε άμεσα από την ίδια. Όσο για τις αναβαθμίσεις που λες, δεν είναι ανύπαρκτες έτσι όπως το παρουσιάζεις, αλλά δεν είναι και πολλές για να λέμε την αλήθεια. Τα 4Gb και η 3000 μπαταρία στο G7 φαντάζουν λίγα στα χαρτιά, αλλά αν δεις στην πράξη δεν είναι και τόσο χάλια. 4-5 ώρες Sot βγάζει και λόγο δυνατού επεξεργαστή κάνει τα πάντα ομαλά και γρήγορα.

Εμένα προσωπικά έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετά κινητά της Lg και πραγματικά τα έχω ερωτευτεί. Πανέμορφες συσκευές, στιβαρές, ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ , premium υλικά κατασκευής, απίστευτο σήμα, τρελή εμβέλεια wifi, οθόνες για φίλημα και εννοείτε καμεράρες. Επίσης μην ξεχνάς πως εξαιτίας της Lg οι wide κάμερες πλέον υπάρχουν σε κάθε καινούργιο κινητό. ΕΓΩ ΑΝΕΤΑ Θ' ΑΓΟΡΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟ LG G7 ΚΑΙ TO V30.

Επίσης να ξέρεις πως τα περισσότερα μοντέλα της Lg είναι αδιάβροχα με πιστοποίηση IP68 αλλά και το σημαντικά πιο «αυστηρο» στρατιωτικό στάνταρ MIL-STD 810G πρότυπο για αντοχή σε όντως σκληρές συνθήκες χρήσης (σε πτώσεις / πίεση στην τσέπη/ σκόνη / χιόνια, κτλ)

Ένα άλλο επίσης εξίσου σημαντικό, είναι και το αξιόπιστο σέρβις που έχει στην Ελλάδα η Lg. Μπορεί η εταιρεία να έχει σταματήσει να φέρνει επίσημα κινητά στην χώρα μας (γι' αυτό και δεν βλέπουμε demo συσκευές ή σταντ σε καταστήματα), ΑΛΛΑ υπάρχει σέρβις κανονικότατα με εγγύηση 2 χρόνια στα Ευρωπαϊκά μοντέλα της!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα στο καπακι μου εχει ξεκολλήσει λιγο. μαλλον δεν μου το κολλησαν καλα οταν μου αλλαξαν την οθονη. πηρα τηλ την lg και κανονισα ραντεβου τεταρτη 10 το πρωι να ερθουν να το παρουν.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα στο καπακι μου εχει ξεκολλήσει λιγο. μαλλον δεν μου το κολλησαν καλα οταν μου αλλαξαν την οθονη. πηρα τηλ την lg και κανονισα ραντεβου τεταρτη 10 το πρωι να ερθουν να το παρουν.

 

Φίλε άμα μας πεις τι εννοείς καπάκι κιόλας στο g7 θα είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε άμα μας πεις τι εννοείς καπάκι κιόλας στο g7 θα είναι καλύτερα

 

https://imgur.com/a/JS0nwqf αυτο εννοω

Link to comment
Share on other sites

Και λίγα λες..Πλήρες κινητό το g7..και για την τιμή που έχει σήμερα δεν παίζεται
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, σκεφτομαι να παρω το lg g7 αλλα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το νεο galaxy A50 ... και τα δυο τα βρισκω περιπου στα 320 ευρω.. μπορειτε να μου πειτε μια αντικειμενικη εικονα για την αγορα αυτου του κινητου 1 χρονο μετά απο την πρωτη κυκλοφορια του; θα παρει android 9? σας αρεσει; τραβαει κολληματα τωρα; ξερω οτι με 300 ευρω δεν πρεπει να εχω υψηλες προσδοκιες αλλα δε μπορω να δωσω περισσοτερα δυστυχως.. ευχαριστω εκ των προτερων για τις αποψεις σας!

Νικος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, σκεφτομαι να παρω το lg g7 αλλα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το νεο galaxy A50 ... και τα δυο τα βρισκω περιπου στα 320 ευρω.. μπορειτε να μου πειτε μια αντικειμενικη εικονα για την αγορα αυτου του κινητου 1 χρονο μετά απο την πρωτη κυκλοφορια του; θα παρει android 9? σας αρεσει; τραβαει κολληματα τωρα; ξερω οτι με 300 ευρω δεν πρεπει να εχω υψηλες προσδοκιες αλλα δε μπορω να δωσω περισσοτερα δυστυχως.. ευχαριστω εκ των προτερων για τις αποψεις σας!

 

Νικος

 

Android 9 ήδη έχει πάρει το κορεάτικο μοντέλο και το περιμένουμε κι εμείς από βδομάδα σε βδομάδα. Κολλήματα, πραγματικά κανένα! Bug πραγματικά κανένα. Προέρχομαι από s8+ και OnePlus 5t. Σε ταχύτητα είναι το ίδιο και πιο γρήγορο από το OnePlus σε αρκετές περιπτώσεις. Στο s8+ κάνει πλάκα γενικότερα. Γενικά αξίζει το τηλέφωνο από όποια πλευρά κι αν το δεις. Δεν του λείπει απολύτως τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι η αυτονομία, εκεί πως τα πάει?

Η lg σα να μας τρολάρει με τις επιλογές της στις μπαταρίες...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι η αυτονομία, εκεί πως τα πάει?

Η lg σα να μας τρολάρει με τις επιλογές της στις μπαταρίες...

Το έχουμε αναλύσει αρκετά εδώ μέσα το θέμα μπαταρία. Το τηλέφωνο κρατάει παραπάνω από όσο σε κάνουμε να πιστεύεις τα 3000mah. Σε WiFi έχω δει ακόμη και 6 ώρες οθόνης σε μια μέρα. Σε μικτή χρήση και με όλα ανοικτά είμαι στις 3 μισή ώρες οθόνη και καμιά ώρα κλήσης κάθε μέρα. Είναι σίγουρα αρκετά χειρότερο από το OnePlus και παρόμοιο, ίσως ελάχιστα χειρότερο από το s8+

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.πολυ γρηγορη η lg τεταρτη πρωι το εστειλα και σημερα το πρωι μου ηρθε,μου εκαναν αλλαγη το πισω καλλυμα ελπιζω να μην μου ξεκολλησει ξανα.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλα μας δουλευει η lg? Βγαζει update του μαρτιου? Ενα χρονο κλεινει σε λιγες μερες που βγηκε και αυτη μου βγαζει updates του κολου? Για την pie ουτε ενημερωση ουτε τιποτα.Ουτως η αλλος λιγα τα ψωμια του.σε κανα μηνα θα εχει φυγει απο τα χερια μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλα μας δουλευει η lg? Βγαζει update του μαρτιου? Ενα χρονο κλεινει σε λιγες μερες που βγηκε και αυτη μου βγαζει updates του κολου? Για την pie ουτε ενημερωση ουτε τιποτα.Ουτως η αλλος λιγα τα ψωμια του.σε κανα μηνα θα εχει φυγει απο τα χερια μου.

 

Εγώ έκανα υπομονή, έκανα, πάλευα και με την άκρως μέτρια αυτονομία του, γιατι κατα τα άλλα το G7 είναι ακριβώς το κινητό που χρειάζομαι, αλλα δεν άντεξα πλέον και το σκοτωσα, και πήρα ένα Redmi Note 7 μέχρι να περάσει ο καιρός και να βγεί σε φυσιολογική τιμή το G8. H κατάσταση με τα Update της LG είναι ΤΡΑΓΙΚΗ, δεν ξέρω πως μπορεί να έχει αυτά τα χάλια, και τι την κρατάει, γιατι και στο G8 που ειδα, το LG UI με την 9.0 είναι ΤΟ ΙΔΙΟ. Να πω οτι είχε τίποτα συνταρακτικές αλλαγές να δέιξω κατανόηση, αλλα εδώ ειναι κοροϊδία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα υπομονή, έκανα, πάλευα και με την άκρως μέτρια αυτονομία του, γιατι κατα τα άλλα το G7 είναι ακριβώς το κινητό που χρειάζομαι, αλλα δεν άντεξα πλέον και το σκοτωσα, και πήρα ένα Redmi Note 7 μέχρι να περάσει ο καιρός και να βγεί σε φυσιολογική τιμή το G8. H κατάσταση με τα Update της LG είναι ΤΡΑΓΙΚΗ, δεν ξέρω πως μπορεί να έχει αυτά τα χάλια, και τι την κρατάει, γιατι και στο G8 που ειδα, το LG UI με την 9.0 είναι ΤΟ ΙΔΙΟ. Να πω οτι είχε τίποτα συνταρακτικές αλλαγές να δέιξω κατανόηση, αλλα εδώ ειναι κοροϊδία.

 

Δυστυχως ετσι ειναι η lg δεν βελτιώνεται με τιποτα στης αναβαθμισεις. Με κερδισε και το πηρα διοτι ειχε πει θα προσφερει ταχυτερες αναβαθμισεις.απο g4 ειχα ξενερωσει.αλλα αυτο τωρα παραπαει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, αλλά έχει η pie κάποιο συνταρακτικό νέο χαρακτηριστικό για το οποίο ανυπομονούμε? Εγώ την αφαίρεση των κουμπιών και τα navigation gestures περίμενα, αλλά από ότι είδα παραμένουν με τη μορφή του pill όπως και στο pixel, οπότε μάλλον θα περάσω κάποια από τις εφαρμογές που κυκλοφορούν ήδη.

Εκτός από αυτό υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει?

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, αλλά έχει η pie κάποιο συνταρακτικό νέο χαρακτηριστικό για το οποίο ανυπομονούμε? Εγώ την αφαίρεση των κουμπιών και τα navigation gestures περίμενα, αλλά από ότι είδα παραμένουν με τη μορφή του pill όπως και στο pixel, οπότε μάλλον θα περάσω κάποια από τις εφαρμογές που κυκλοφορούν ήδη.

Εκτός από αυτό υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει?

 

Θεωρητικα μαθαίνει την χρήση σου και εχει μικροτερο battery drain στην αναμονη.

Επιπλεον θα παίζουν οι νεώτερες gcam που είναι στημένες για android pie.

 

Τέλος δεν ξερω αν η lg επιφυλλάσει άλλες βελτίωσης σε ui, camera, optimizations κλπ

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα μαθαίνει την χρήση σου και εχει μικροτερο battery drain στην αναμονη.

Επιπλεον θα παίζουν οι νεώτερες gcam που είναι στημένες για android pie.

 

Τέλος δεν ξερω αν η lg επιφυλλάσει άλλες βελτίωσης σε ui, camera, optimizations κλπ

 

Για τη μπαταρία μακάρι αλλά δύσκολο να υπάρξει ουσιαστική διαφορά! Αν και πράγματι νομίζω ότι καίει λίγο περισσότερο κατά τη διάρκεια της νύχτας σε σχέση με προηγούμενη μου συσκευή, γύρω στο 6-8%.

 

Μόλις είδα και την επιλογή για dual apps, αυτό θα ηταν αρκετά χρήσιμο.

Ενταξει μικρες αλλα χρησιμες αλλαγες αυτες, οχι κατι το φοβερο βεβαια!

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα 2

 

 

Και να μην ισχύει μόνο και μόνο ο φόβος είναι αρκετός να αισθάνεσαι μ@λάκας που το πήρες.

 

 

 

με 4 γίγα μνήμη, με 3000 μπαταρία και με το λογότυπο LG Και τις ανύπαρκτες αναβαθμίσεις ότι και να λέμε είναι περιττό.

 

Παιδιά σόρρυ γα το τρόλινγκ αλλά έχει καεί η γούνα μου τόσο πολύ από αυτήν την Κ0λοεταιρία που ούτε σε άρθρα δεν θέλω να την διαβάζω.

 

Θα μου πεις γιατί ασχολούμαι τότε? Εχμ... φίλος μου έστειλε να δω φωτογραφίες δείγματα εντελώς τυχαία και είπα να βγάλω τα απωθημένα μου κάθε φορά που βρίσκω την ευκαιρία.

 

Καλή τύχη σε όλα τα θύματα που το πήραν!

 

respect!

 

εχει δικιο ο φιλος παραπανω!

κατοχος lg g4 g5 kai lg g6,

και αντι να παω σε lg g7 πηγα σε xiaomi mi 8, 6gb ram,amoled οθονη,3400mah μπαταρια και dual setup καμερων ενω η κυρια εχει και το μεγαλο αισθητηρα που εχει το g8.(με μικρα πιξελ το g7 γι αυτο υποφερει το βραδυ)

μη ξεχασω τα συνεχη updates και την Pie που εχω εξ αρχης.

μεχρι τo g5 η lg ηταν κορυφη σε ολα,μετα κατρακυλησε,και to g8 οντας καλο και τιμιο κινητο δεν θα πουλησει λογω παρελθοντος

το μαγαζι εβαλε λουκετο....

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του g7 έχει παρουσιάσει σε κανέναν image retention ή είναι ευπάθεια μόνο των προηγούμενων ναυαρχίδων της lg;
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του g7 έχει παρουσιάσει σε κανέναν image retention ή είναι ευπάθεια μόνο των προηγούμενων ναυαρχίδων της lg;

 

Απ όσο θυμάμαι, δεν έχει αναφέρει κάποιος κάτι για το G7 και ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κάτι

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο θυμάμαι, δεν έχει αναφέρει κάποιος κάτι για το G7 και ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κάτι

 

Κι εγώ που παρακολουθώ αρκετούς μήνες το θέμα, δεν έχω διαβάσει από κανέναν να έχει image retention και μου έκανε εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...