Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ανακοινώθηκε το G7. Ξέρουμε πότε θα έρθει Ελλάδα και σε τι τιμή; Θα έρθει επίσημα ή παραεισαγωγη όπως το G6. Πάντως σε YouTube είδα ότι θα έχει καλύτερες κάμερες από το G6, ειδικά αυτή η τραγική selfie.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 3 weeks later...
Ξέρουμε τελικά πότε θα διατεθεί και σε τι τιμή;

 

Καλημερα η ΜΤΝ εδω στην Κυπρο τουχαλιστον το ιδιο θα ισχυ και εκει στην Ελλαδα πιστευω το εχει στα 849 Ευρω.

 

https://store.mtn.com.cy/devices/mobile-phones/android/lg-g7-thinq-aurora-black-75583

 

image.png

 

Προσωπικα εγω δεν θα το παρω επειδη εχω το LG V30 που ναι ανωτερο απο το G7 ως της ωρας.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και να μην εισαι κατοχος V30 δεν αξιζει να αγορασεις το G7,τουλαχιστον οχι στα 850ευρω και με περικοπες στην μπαταρια που εκαναν για αγνωστο λογο.

 

Αγοραζεις το φθηνοτερο V30 που προσφερει το ιδιο πανω κατω συνολο

Ασυρματη φορτιση,quad dac,αδιαβροχο,6ιντσες 18:9 οθονη και wide camera.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ , στα 800+ ευρώ δεν εχει καμία τύχη. Κρίμα γιατί ευελπιστούσα σε καλύτερη τιμή απο LG.

 

Μωρε η τιμη του θα πεσει γιατι κλασσικα δεν προκειται να πουλησει τιποτα απλα φαινεται οτι η εταιρεια δεν εχει καμια επαφη με την αγορα.

 

Η επιλογη του snapdragon 821 ηταν μεγα λαθος για το G6 γιατι δεν ειχε σοβαρες διαφορες απο τον snapdragon 820 του g5.

 

Αν ομως εβαζε ενα snapdragon 835 στο G7 και κυκλοφορουσε το κινητο με αρχικη τιμη τα 600ευρω(που εχει διαφορες ο 835 απο τον 821)και εβγαινε νωρις το κινητο,εκει θα ειχε καλυτερη τυχη.

 

Η πορεια του g6 αυτο εδειξε.Οτι ο κοσμος ειδε την χαμηλοτερη τιμη(και την απουσια edge οθονης)με καλο ματι γιαυτο και οι πωλησεις το πρωτο 6μηνο ηταν πολυ καλες.

Απλα αργοτερα η εταιρεια εκανε ταρζανιες με την μη υποστηριξη του G6 με updates και γιαυτο εκλεισε με ζημιες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα τριήμερο με τη συσκευή στην έκδοση plus με τα 6 ραμ και 128 storage ειμαι σε γενικές γραμμές πολυ ευχαριστημένος.

Τι μου άρεσαν ιδιαιτερα :

1. Το πακέτο ειναι πλήρες λιγες ειναι οι συσκευές ναυαρχιδες που τα εχουν ολα και αδιαβροχοποιηση και wireless charging kai headphone jack και ραδιόφωνο και quad hd οθονη κλπ.

2. Πολυ φωτεινή οθόνη αν και δεν ειναι amoled ειναι πολυ καλη. Ειδικα το boost brightness απίστευτο σε συνθηκες υψηλης ηλιοφανειας κανει πλάκα σε αλλα κινητά. Ιδιαίτερα χρήσιμο.

3. Ηifi quad dac και η παραμετροποίηση με τα ακουστικα. DTS X 3D surround που δουλευει και με Bluetooth ακουστικά.

4. Καμερα με AI πολυ βελτιωμένη σε σχέση με προηγούμενα μοντελα της V30 και G6.

 

Τι θα ήθελα καλύτερα :

1. Το ξεκλειδωμα με το δακτυλικο και η αναγνώριση προσώπου δεν ειναι ακαριαία οπως τα huawei και το one plus. Εδω θελει βελτίωση.

2. Έχει μονό ηχείο δεν εινα ιδιαιτερα δυνατο ειναι όμως ποιοτικό. Θα προτιμουσα διπλό ομως.

3. Η μπαταρία 3000 αν και βγαζει την ημερα ανετα 4-4.5 οθονη ομως μπορούσαν για κάτι καλυτερο.

 

Πιατευω προσωπικά οτι ειναι η καλυτερη υλοποiηση που εχει βγαλει ποτέ η LG.

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

 

Πιατευω προσωπικά οτι ειναι η καλυτερη υλοποiηση που εχει βγαλει ποτέ η LG.

 

Διαφωνω.Η καλυτερη υλοποιηση ειναι το V30 που εχει και amoled οθονη και καλυτερη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω.Η καλυτερη υλοποιηση ειναι το V30 που εχει και amoled οθονη και καλυτερη αυτονομια.

 

To V30 εχει εξαιρετική amoled οθονη αλλά

 

1. Εχει τον 835 και οχι τον νεοτερο 845

2. Δεν εχει boost brightness. Πραγματικα απογειώνει την φωτεινοτητα στο G7.

3. Βγαινει μονο σε. 4ραμ ενω το. G7 σε καποιες χωρες βγαινει και σε 6ραμ. (Εκδοση plus.)

4. Αν και μπαταρια ειναι 3000 σε σχεση με 3300 του V30 αλλα μην ξεχναμε οτι η ips ειναι λιγοτερο ενεργοβορα απο οτι η amoled και σε συνδυασμο με τιν νεοτερο 845 βγαινει περιπου το ιδιο η αυτονομία.

5. Και το πιο σημαντικο η καμερα του G7 διαθετει artificial intelligence δεν μπορει να συγκριθει με το V30.

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

To V30 εχει εξαιρετική amoled οθονη αλλά

 

1. Εχει τον 835 και οχι τον νεοτερο 845

2. Δεν εχει boost brightness. Πραγματικα απογειώνει την φωτεινοτητα στο G7.

3. Βγαινει μονο σε. 4ραμ ενω το. G7 σε καποιες χωρες βγαινει και σε 6ραμ. (Εκδοση plus.)

4. Αν και μπαταρια ειναι 3000 σε σχεση με 3300 του V30 αλλα μην ξεχναμε οτι η ips ειναι λιγοτερο ενεργοβορα απο οτι η amoled και σε συνδυασμο με τιν νεοτερο 845 βγαινει περιπου το ιδιο η αυτονομία.

5. Και το πιο σημαντικο η καμερα του G7 διαθετει artificial intelligence δεν μπορει να συγκριθει με το V30.

 

Ειναι λογικο να εχει καποια πραγματα αναβαθμισμενα σαν ναυαρχιδα του 2018(θα βγει βεβαια αντιστοιχο v35)αλλα οταν λεμε καλυτερη υλοποιηση προφανως και εννοουμε τι προσεφερε συνολικα οταν βγηκε.

 

Οσο για αυτο που γραφεις περι οθονων μαλλον τα εχεις μπερδεψει.Οι amoled οθονες εχουν καλυτερη καταναλωση συνολικα και οχι οι Ips.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως οι τιμες του G7 ειναι το λιγοτερο απαγορευτικες.

https://www.skroutz.gr/s/14723996/LG-G7-ThinQ.html?from=catspan&keyphrase=g7

Μακάρι να γίνει όπως με το g5 και να πέσει κατά φθινόπωρο κανα 400 ,πολλά θέλω εεε....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει όπως με το g5 και να πέσει κατά φθινόπωρο κανα 400 ,πολλά θέλω εεε....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Mε τιποτα φιλε...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Mε τιποτα φιλε...
Όλοι έχουμε δικαίωμα στα όνειρα :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το G7 θα πεσει σε τιμη αυτη ειναι δεδομενο γιατι δεν θα πουλησει καθολου τον πρωτο καιρο στην Ελλαδα μας.ΑΛΛΑ(το τονιζω)υπαρχει στην αγορα και ενα V30 που δεν παει πουθενα(κινητο του Νοεμβρη/Δεκεμβρη)που προσφερει πανω κατω τα ιδια με λιγοτερα χρηματα.

 

Το V30 λοιπον θα κρατησει την τιμη του G7 σε καποια επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Το G7 θα πεσει σε τιμη αυτη ειναι δεδομενο γιατι δεν θα πουλησει καθολου τον πρωτο καιρο στην Ελλαδα μας.ΑΛΛΑ(το τονιζω)υπαρχει στην αγορα και ενα V30 που δεν παει πουθενα(κινητο του Νοεμβρη/Δεκεμβρη)που προσφερει πανω κατω τα ιδια με λιγοτερα χρηματα.

 

Το V30 λοιπον θα κρατησει την τιμη του G7 σε καποια επιπεδα.

Το δεδομένο μάλλον είναι ότι δεν θα έρθει επίσημα οπότε ότι και να λέμε (θέλουμε :) ) είναι νωρίς ακόμα,όσο για το v30 μιλάμε για 2 διαφορετικά τηλ ,όσον αφορά εμφάνιση και τίποτα παραπάνω,άλλοι θα προτιμήσουν το 1 και άλλοι το άλλο (εγώ πάντως θα χτυπούσα το g7 ,σαν χρήστης του g5)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δεδομένο μάλλον είναι ότι δεν θα έρθει επίσημα οπότε ότι και να λέμε (θέλουμε :) ) είναι νωρίς ακόμα,όσο για το v30 μιλάμε για 2 διαφορετικά τηλ ,όσον αφορά εμφάνιση και τίποτα παραπάνω,άλλοι θα προτιμήσουν το 1 και άλλοι το άλλο (εγώ πάντως θα χτυπούσα το g7 ,σαν χρήστης του g5)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα επειδη ακριβως κανενα κινητο της LG δεν ερχεται επισημα πλεον,τα σκρουτζομαγαζα βλεπουν προσφορα και ζητηση στα υπαρχοντα.

 

Το G7 ναι μεν θα πεσει σε τιμη λογω χαμηλης ζητησης αλλα επειδη υπαρχει το V30 που ειναι πανω κατω τα ιδια(προφανως χειροτερο σε μερικα σημεια)αλλα φθηνοτερο δεν γινεται να πεσει η τιμη του πολυ.

 

Μην περιμενετε δηλαδη να το δειτε να πεφτει σε επιπεδα G6 το οποιο ξεκινησε και φθηνοτερα και πιο νωρις στην αγορα.

 

Τελος αξιζει να αναφερθει οτι οι τελευταιες συσκευεης της LG εχουν ανεβασμενο παρα πολυ το SAR στο σωμα(v30,g7).

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/929648fc

Link to comment
Share on other sites

Μα επειδη ακριβως κανενα κινητο της LG δεν ερχεται επισημα πλεον,τα σκρουτζομαγαζα βλεπουν προσφορα και ζητηση στα υπαρχοντα.

 

Το G7 ναι μεν θα πεσει σε τιμη λογω χαμηλης ζητησης αλλα επειδη υπαρχει το V30 που ειναι πανω κατω τα ιδια(προφανως χειροτερο σε μερικα σημεια)αλλα φθηνοτερο δεν γινεται να πεσει η τιμη του πολυ.

 

Μην περιμενετε δηλαδη να το δειτε να πεφτει σε επιπεδα G6 το οποιο ξεκινησε και φθηνοτερα και πιο νωρις στην αγορα.

 

Τελος αξιζει να αναφερθει οτι οι τελευταιες συσκευεης της LG εχουν ανεβασμενο παρα πολυ το SAR στο σωμα(v30,g7).

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/929648fc

Οπότε κρατώ το g5 μέχρι να λιώσει :) :)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

led ειδοποιήσεων έχει ή πάλι μόνο στην οθόνη;

 

Απο τα λιγα που εχω δει πρεπει να εχει.

 

Βεβαια μιας και οπως φαινεται η LG θα κυκλοφορησει με snap845 με παρομοια specs αλλα δυο κινητα(V35/V40)να δω τι θα πρωτοδιαλεξει καποιος....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αντιπροσωπεία το καλύπτει από άποψη εγγύησης; Είμαι ανάμεσα σ αυτό και στο V30 με τιμολόγιο έχουν 540 και 430 αντίστοιχα, σκέφτομαι το G7 λόγω του πολύ καλύτερου ηχείου και της πολύ φωτεινης οθόνης (με το super brightness) Επίσης έχει καλύτερη σελφοκαμερα και wide αρκετά πιο φωτεινή και είναι και πιο φρέσκο σαν τηλέφωνο, το μόνο που του λείπει είναι η amoled οθόνη

 

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με τα 6gb ram & 128 αποθηκευτικό χώρο, κυκλοφορεί σε ευρωπαϊκές συσκευές ή βγαίνει μόνο στις ασιατικές;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...