Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πέρασα να σας πω να προσέχετε

https://www.youtube.com/watch?v=9tkuGSm1Hvs:cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πέρασα να σας πω να προσέχετε

https://www.youtube.com/watch?v=9tkuGSm1Hvs:cry:

Κάτι τέτοια είδα και πήγα στην δοκιμασμένη λύση του V30 τελικά, στα συν η μπαταριαρα η amoled οθόνη και η πραγματική wide angle camera, γιατί στο G7 την κουτσουρεψαν, είναι και 100 ευρώ πιο φτηνό
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια είδα και πήγα στην δοκιμασμένη λύση του V30 τελικά, στα συν η μπαταριαρα η amoled οθόνη και η πραγματική wide angle camera, γιατί στο G7 την κουτσουρεψαν, είναι και 100 ευρώ πιο φτηνό

 

Πάντως βλέποντας τα link που έβαλαν συμφορουμίτες, γέλαγα(με τα link) . Ειδικά του androidauthority πιο τραγικό και γραφικό από τον Άδωνι Γεωργιάδη. Λες πιθανό πρόβλημα πως να κάνεις reset (κλαίω) , πως να αλλάξεις τη φωτεινότητα (ένα πάτημα κουμπιού είναι ρε π..στη μου), το backlight bleed (που βγήκε σε απειροελάχιστους), το wifi (που πάλι βγήκε σε ελάχιστους), το app drawer κλπ. Προκατατηλειμένα site όπως και το gsmarena που στο review του g7 και του v30 έθαψε τη low light φωτογραφία αλλά εγώ προσωπικά έχοντας για 2 μέρες g7 (φίλου και όχι δικό μου δυστυχώς) καταλαβαίνω ότι αυτά τα site συντηρούνται από εταιρείες. Δεν μπαίνουν στο κόπο να ψάξουν λίγο βαθύτερα, να παίξουν με ρυθμίσεις κλπ. Απλά μας ζαλίζουν με το 3καμερο της huawei που όσο καλή κάμερα και να έχουν, τέτοια επεξεργασία που κάνει είναι για γέλοια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα εκανα την παραγγελεια για το G7 το παρηγγειλα σε Moroccan Blue,πιστευω μεχρι τεταρτη να το εχω επισης πηρα και αυτο το τζαμακι να του βαλω για αρχη https://www.themrgadget.gr/axesoyar-tilefonon/prostasia-othonis/tempered-glass/lg/tempered-glass-9i-prostasia-othonis-lg-g7-thinq-p-11283.html?ref=bestprice.gr

τωρα για θηκη ψαχνομαι,λεω να του βαλω μια διαφανη που εχω βρει αυτη https://spaceboy.io/store/spigen-liquid-crystal-a27cs23034-lg-g7-thinq-case-crystal-clear/

οπως και να εχει θα σας πω εντυπωσεις μολις το παραλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το κινητο μου ηρθε σημερα, ενταξει τι να πω μου ειναι φανταστικο σε ολα του μπαταρια δεν εχω διαπιστώσει ακομη αυριο θα εχω πιο πολλα να πω.
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβασω συγκριτικά της μπαταριας ειναι η πρωτη φορτιση που το κανω το εχω λιωσει μεχρι τωρα και ειναι μεχρι το βραδυ θα σας πω για την μπαταρια η πρωτη μου φωτογραφια με τον ευρυγωνιο στο αυτόματο.0cb3fcfa79d95910fa512148e265adf7.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβασω συγκριτικά της μπαταριας ειναι η πρωτη φορτιση που το κανω το εχω λιωσει μεχρι τωρα και ειναι μεχρι το βραδυ θα σας πω για την μπαταρια η πρωτη μου φωτογραφια με τον ευρυγωνιο στο αυτόματο.0cb3fcfa79d95910fa512148e265adf7.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε. Επειδή προφανώς είσαι ο πρώτος κάτοχος στο φόρουμ θα σε ζαλίσουμε :D:D Βασικά όποτε και εάν μπορείς βγάλε κάποιο δείγμα σε low light να δούμε πως πάει. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το κινητο μου ηρθε σημερα, ενταξει τι να πω μου ειναι φανταστικο σε ολα του μπαταρια δεν εχω διαπιστώσει ακομη αυριο θα εχω πιο πολλα να πω.

 

Με το καλο να το χαρείς φιλε μου! Ενημερωσέ μας για το εαν εκανε καλη δουλεια η LG φετος!:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδιά να ειστε καλα εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο.εχω ανεβασει μερικες φωτο στο αυτοματο.ειναι η πρωτη μερα με το κινητο που το εχω λιωσει και η μπαταρια σε φτανει ανετα για την ημερα, βεβαια η επομενες φορτισεις θα δειξουν εχω ανεβασει και φωτο που εβγαλα σημερα το βραδυ.

 

Η οθονη ειναι καταπληκτικη στον ηλιο βλεπεις ανετα εχει την λειτουργια που αυξανεις την φωτεινοτητα στο φουλ, το προσωπο ξεκλειδωνει αστραπιαία ακομη και το βραδυ, ενταξει για τον ηχο δεν εχω να πω κατι νομιζω τα ξερετε :p λιγο με προβληματίζει η αναβαθμίσεις μολις ανοιξα το κινητο εκανε update στην εκδοση Μάιου λογικα στης επομενες μερες θα μου έρθει του ιουλιου ελπιζω να τα παει καλα με της αναβαθμισεις η lg. ξεχασα να πω το κινητο ειναι απο Πολωνία.

 

 

 

 

 

 

http://imgur.com/gallery/msByFEZ

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c40cd9eb2ade6fbdab1966e40d69496f.jpg0c8b1f90ed990c0dea497e8d1b2c8a0a.jpg

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Μετά το μετριότατο g6, η lg με το g7 χτυπάει κορυφή! Βέβαια με ενοχλεί που βγάζει μόνο για τις ασιατικές αγορές την έκδοση 6/128gb και με προβληματίζει λίγο το πόσο μπορεί να ενοχλεί το μαύρο χρώμα δεξιά και αριστερά από το notch κατα την παρακολούθηση βίντεο σε σκοτεινό δωμάτιο αλλά κατα τα άλλα μόνο οι υπέρυθρες του λείπουν για είναι πλήρες από πλευράς χαρακτηριστικών.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το μετριότατο g6, η lg με το g7 χτυπάει κορυφή! Βέβαια με ενοχλεί που βγάζει μόνο για τις ασιατικές αγορές την έκδοση 6/128gb και με προβληματίζει λίγο το πόσο μπορεί να ενοχλεί το μαύρο χρώμα δεξιά και αριστερά από το notch κατα την παρακολούθηση βίντεο σε σκοτεινό δωμάτιο αλλά κατα τα άλλα μόνο οι υπέρυθρες του λείπουν για είναι πλήρες από πλευράς χαρακτηριστικών.
Ήταν ένας απ τους λόγους που πήρα τελικά το v30 συν την μπαταρία του συν τα 100 ευρώ παραπάνω.

Αν είχε τα 6gb Ραμ ίσως να ήμουν με G7

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με εκνευρίζει στο κατά τα άλλα εξαιρετικό G6 είναι το κακό του ηχείο, συχνά χάνω ειδοποιήσεις ακόμη και σε σχετικά ήσυχα περιβάλλοντα με την ένταση στο μάξιμουμ. Ούτε η δόνησή του με καλύπτει απόλυτα. Πώς είναι σε αυτούς τους δύο τομείς το G7;

Αν είναι πραγματικά πολύ καλύτερο σε αυτούς τους δύο τομείς, θα σκεφτώ την αγορά του, αλλά μόνο την έκδοση με τα 6GB. Αλλά ας βγει και το V40 και βλέπουμε...

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Μετά το μετριότατο g6, η lg με το g7 χτυπάει κορυφή! Βέβαια με ενοχλεί που βγάζει μόνο για τις ασιατικές αγορές την έκδοση 6/128gb και με προβληματίζει λίγο το πόσο μπορεί να ενοχλεί το μαύρο χρώμα δεξιά και αριστερά από το notch κατα την παρακολούθηση βίντεο σε σκοτεινό δωμάτιο αλλά κατα τα άλλα μόνο οι υπέρυθρες του λείπουν για είναι πλήρες από πλευράς χαρακτηριστικών.

 

Ε οχι κ μετριοτατο το G6!! Μη λεμε ανακρίβειες... :X

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι κ μετριοτατο το G6!! Μη λεμε ανακρίβειες... :X

 

Για ναυαρχίδα(το τονίζω αυτό) το θεωρώ πολύ μέτριο και απογοητευτικό, όταν υποβαθμίστηκε σε περισσότερους ουσιαστικούς τομείς(κάμερες, led ειδοποιήσεων, υπέρυθρες, μη αποσπωμενη μπαταρία) από όσους αναβαθμίστηκε, σε σχέση με το g5. Γενικά g3 και g6 για εμένα είναι οι fail ναυαρχίδες της lg.

 

Προσωπικά πριν λίγες μέρες είπα να αντικαταστήσω το g4 μου και επέλεξα το g5 παρότι με ελάχιστα παραπάνω χρήματα αγόραζα το g6.

Link to comment
Share on other sites

Για ναυαρχίδα(το τονίζω αυτό) το θεωρώ πολύ μέτριο και απογοητευτικό, όταν υποβαθμίστηκε σε περισσότερους ουσιαστικούς τομείς(κάμερες, led ειδοποιήσεων, υπέρυθρες, μη αποσπωμενη μπαταρία) από όσους αναβαθμίστηκε, σε σχέση με το g5. Γενικά g3 και g6 για εμένα είναι οι fail ναυαρχίδες της lg.

 

Προσωπικά πριν λίγες μέρες είπα να αντικαταστήσω το g4 μου και επέλεξα το g5 παρότι με ελάχιστα παραπάνω χρήματα αγόραζα το g6.

Και έκανες πολύ μεγάλο λάθος... Σαν κάτοχος G5 se, που στην πράξη οι κάμερες είναι ίδιες με το G5η μπαταρία και η οθόνη εννοείται,που έχω κάνει αναβάθμιση σε G6 στο λέω αυτό.. Έχουμε και λέμε μπαταρία το G6 στις δύσκολες καταστάσεις 30 με 40% καλύτερη.. κάμερα μετά την αναβάθμιση σε Android 8 το G6 είναι καλύτερο σε λεπτομέρεια και διαχείριση θόρυβου, manual ρυθμίσεις σε βίντεο. Στην ευρυγώνια κάμερα τεράστια η αναβάθμιση. Όσον αφορά τη selfie βάζοντας την Google κάμερα η πεντάρα του G6 γίνετε καλύτερη από του G5.. ποιότητα κατασκευής δεν συγκρίνεται το ένα κινητό μετά άλλο αδιαβροχοποίηση.. όσο αφορά το led ειδοποιήσεων παρόλο που πίστευα ότι θα μου λείψει Δεν συνέβη αυτό.. έβαλα και την εφαρμογή no led που είναι πολύ καλύτερη από το always on display και κάνει και οικονομία στη μπαταρία. Τις υπέρυθρες δεν τις είχα χρησιμοποιήσει στην ουσία με το G5, κιόλας Τώρα που οι περισσότερες τηλεοράσεις γίνονται Smart TV δεν τις χρειάζεσαι καν Εκτός αν έχεις δέκα air-condition στο σπίτι.. οθόνη πολύ καλύτερη διαστάσεις σχεδόν μισή ίντσα παραπάνω στο ίδιο κάσωμα.. δεν έχουν αναφερθεί περιπτώσεις image retention, ούτε θέματα Με το GPS.. το G6 Το πιθανότερο να πάρει και Android 9 και Τουλάχιστον ένα χρόνο μπροστά στις αναβαθμίσεις ασφαλείας.. τώρα αυτά άμα σου φαίνονται αμελητέα δεν ξέρω τι να πω Πάντως έκανες μεγάλο λάθος.. καλά για το design δεν το συζητάω, έτη φωτός μπροστά σύγχρονη ναυαρχίδα.. τα έχω τα δύο κινητά δίπλα δίπλα και δεν μου κάνει όρεξη να πιάσω το πεντάρι στα χέρια μου να το δουλέψω..

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια έχεις δίκιο αλλά η μπροστινή 5mp κάμερα να γίνει καλύτερη από του g5 δεν γίνεται με τίποτα! Τώρα για την μπαταρία, σύμφωνα με βιντεάκια δοκιμών στο youtube κρατάει περισσότερο στο g5, ενώ η απουσία led δεν μπορεί να μετριαστεί με την χρήση εφαρμογών. Τώρα για εμφάνιση, μέγεθος οθόνης-συσκευής, ποιότητα υλικών και αδιαβροχοποιηση συμφωνώ ότι υπερέχει το g6. Τέλος λογικό είναι να μην θες να ακουμπήσεις το g5 se γιατί είναι πολύ υποδεέστερο σε αποδοση σε σχέση με τα g5/g6.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια έχεις δίκιο αλλά η μπροστινή 5mp κάμερα να γίνει καλύτερη από του g5 δεν γίνεται με τίποτα! Τώρα για την μπαταρία, σύμφωνα με βιντεάκια δοκιμών στο youtube κρατάει περισσότερο στο g5, ενώ η απουσία led δεν μπορεί να μετριαστεί με την χρήση εφαρμογών. Τώρα για εμφάνιση, μέγεθος οθόνης-συσκευής, ποιότητα υλικών και αδιαβροχοποιηση συμφωνώ ότι υπερέχει το g6. Τέλος λογικό είναι να μην θες να ακουμπήσεις το g5 se γιατί είναι πολύ υποδεέστερο σε αποδοση σε σχέση με τα g5/g6.

 

Φίλε μου Τι δεν καταλαβαινεις.. σου λέω έχω και τα δύο κινητά στα χέρια μου και με την Google camera η selfie cam του g 6 είναι καλύτερη.... Μην σε μπερδεύει που έχει λιγότερα megapixel.. το software κάνει την περισσότερη δουλειά.. Μην ξεχνάς κιόλας ότι στην selfie cam του g5 το φίλτρο της ωραιοποιήσης δεν απενεργοποιείται τελείως, όπως στο παλιό σου κινητό το G4, και έτσι Έχεις χειρότερο αποτέλεσμα στην φωτογραφία με πολύ λιγότερη λεπτομέρεια και ας έχεις περισσότερα megapixel.. Άσε κιόλας που η selfie cam του 6 είναι πιο ευρηγωνια...αυτό που λες για την μπαταρία δεν ισχύει ούτε μία στο εκατομμύριο.. σου λέω σε δύσκολες συνθήκες Το εξάρι βάζει 30 με 40 τοις εκατό παραπάνω.. Μπες στο νήμα του εξαρίου να διαβάσεις τι χρονους sot βγάζουν τα περισσότερα παιδιά σε σχέση με το πεντάρι.. τώρα τα βιντεάκια στο youtube που είδες είναι για κλάματα.. η διαφορά σε ταχύτητα του 6 με το 5se είναι πολύ μικρή φίλε μου. Σχεδόν μη αντιληπτή Τις περισσότερες φορές.. Εγώ σου λέω για συνολική εμπειρία το ένα κινητό δεν συγκρίνετε με το άλλο.. πιάνω στα χέρια μου το πεντάρι και νομίζω ότι έχω κινητό πενταετίας.. για μένα έκανες μεγάλο λάθος και δεν είσαι σωστά πληροφορημένος.

Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

3 φόρτιση και τα πηγαίνει εξαιρετικα καλά θα ελεγα. http://imgur.com/gallery/4VWPcoz

 

Παιδια το κινητο ειναι ερωτας δεν χορταίνω να βγαζω φωτο και ειδικά με τον ευρυγωνιο εδω σε νησι που ειμαι ειναι ειναι μαγεια η φωτο που βγάζει.τελικα μονος μου ειμαι εδω κανένας αλλος δεν το εχει παρει?

Link to comment
Share on other sites

3 φόρτιση και τα πηγαίνει εξαιρετικα καλά θα ελεγα. http://imgur.com/gallery/4VWPcoz

 

Παιδια το κινητο ειναι ερωτας δεν χορταίνω να βγαζω φωτο και ειδικά με τον ευρυγωνιο εδω σε νησι που ειμαι ειναι ειναι μαγεια η φωτο που βγάζει.τελικα μονος μου ειμαι εδω κανένας αλλος δεν το εχει παρει?

 

Η προηγουμενη φορα που το φορτισες ηταν μεχρι το 100%;γιατι αν οντως το φορτισες πληρως,με 2 ωρες οθονης δε θα ελεγα οτι ειναι κ τοσο καλα για καινουργια μπαταρια..βεβαια θελει σιγουρα καποιες φορτισεις για να στρωσει εντελως,αλλα κ παλι μου φαινονται πολυ λιγες..ισως καποια εφαρμογη σου κανει μεγαλη καταναλωση..κατα τα αλλα οντως η ευρυγωνια καμερα ειναι ολα τα λεφτα γενικα αν εχεις να βγαλεις τοπια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο φίλος που έχει αγοράσει το G7 μπορεί να μας βάλει κανένα sample κάμερας και κανένα δεδομένο μπαταρίας γιατί θεωρώ ότι αυτό το 2ωρο δεν είναι σωστό. Εμένα προσωπικά με νοιάζει να βγάζει καλές φωτογραφίες και να κρατάει η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ανεβαζω την μπαταρια και ερχονται και φωτο.
Η φωτο ειναι με το ai ανοιχτο ενταξει βγαζει εξαιρετικες φωτο θα δοκιμασω και μερικες χειροκινητα καποια στιγμη, τωρα απο μπαταρια τα παει αρκετα καλα, μου φενεται οτι ειναι ενα κλικ παρακατω απο το s8 που ειχα.79157fb5cbbea3fe5d06f7416142e2ed.jpge43759e3010bd1bd0eb8b5d1bae7fad3.jpg4cebcc32255807f135375166f9277083.jpgf7f5acd26c8ba1879c001fa2ce88832a.jpgb539ed6c7d26acee6529ef3d069574e6.jpg8a0523b90f16cb02228c8af0c92cd0ed.jpg62583cbadbf549e7089979e53119641c.jpg5ec12339185fd9b0fcfda351458ba0c1.jpg55871b978c193ab98fe7e85eced1d3df.jpg2e81988f4fd6f96d589825dcf2844e3c.jpg310326947bb338e7dea36f63f0ae785c.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...