Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ φίλε... Από θήκη ή κάποιο τζαμακι έχεις? Κυρίως για τζαμακι κοιτάω... Ειναι σχεδόν έτοιμος για την αγορά... Με κέρδισε βασικά... Αν και με κανένα κατοστάρικο παραπανω παίρνεις το p20 pro αλλά νομίζω πέρα από την κάμερα του p20 δεν έχει να ζηλέψει κάτι παραπάνω το LG... Από αυτά που έχω ψάξει και πιστεύω παντα
Θηκη εχω μια spigen διαφανει τζαμακι πηρα κανα δυο αλλα δεν καθονται καλα.οταν με το καλο ανεβω αθηνα θα παω σε κανα καταστημα να κοιταξω απο κοντα.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.flickr.com/photos/138745045@N06/shares/t2XQ7C

Θα ανεβασω και αλλες soon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μια χαρα μου φαινονται οι φωτο...σε ευχαριστω..ειμαι στη φαση που κοιταω reviews και τετοια για το τι θα παρω...και παλι ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και αλλες φωτο βραδυνες να βγαλεται συμπεράσματα.ειναι με ευρυγωνιο και κανονικες. Χωρις το AI

 

https://www.flickr.com/photos/138745045@N06/shares/9ahBV0

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αξιοπρεπεστατες και οι βραδυνες του..η μονη μου σκεψη αυτη ηταν και λιγακι το ηχειο..καλοεμαθα με διπλο μπροστα και εχει γινει must για μενα...νομιζω στη τιμη που πεζει τωρα στα 465 μεσω bestprice ειναι vfm..και παλι να σαι καλα
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι παντως να πρεπει να φτασει η μπαταρια σχεδον σε μονοψηφια νουμερα για να δεις 4.5ωρες sot,δεν νομιζω οτι θα βγαζει σε ολους το ιδιο ανετα την μερα.

 

Και εχει και το φθηνοτερο V30 που αν και δεν φοραει snap845,εχει amoled οθονη και δεν εχει notch. Α και ειναι και φθηνοτερο κοντα 60ευρω με τα ιδια specs πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι πυροβολικό κανενα lag wide cam καμερα που ειναι ισαξια θα ελεγα του s9 και αν πειραξεις και το manual βγαζει καλυτερες φωτο και απο το p20 pro, σε αυτα τα λεφτα που ειναι τωρα στα 500 ευρω δλδ ειναι τζαμπα πραγματικα. Ευχομαι η lg να τηρήσει την υποσχεση της σχετικα με τα update και να μην απογοητευσει. Ίδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

μακάρι γιατί ήμουν ανάμεσα από το p20 PRO και το g7... ήθελα και ποιο παλιά να δοκιμάσω LG και τώρα το έκανα.. περιμένω να μου έρθει... Ελπίζω να είναι όπως δείχνει τόσο εντυπωσιακό ...

αντε να δούμε

Link to comment
Share on other sites

αν πειραξεις και το manual βγαζει καλυτερες φωτο και απο το p20 pro

 

Αυτες οι υπερβολες να μην τις γραφανε καποιοι και τα forum θα ηταν καλυτερα.

 

Οχι δεν βγαζει καλυτερες overall φωτογραφιες απο το p20pro.Και στην ιδια την LG αν της το πεις θα την πιασουν τα γελια.

Βγαζει καλες φωτογραφιες γενικα αλλα σε απολυτα νουμερα ειναι πισω απο Samsung,huawei,apple.

 

Και για το G6 αναλογα σχολια διαβαζα εδω μεσα στο forum,μεχρι που το αγορασα και ειδα τελικα ποιος εγραφε τις υπερβολες.

Ειναι καλο κινητο για αυτα που προσφερει σαν συνολικο πακετο αλλα μεχρι εκει.

 

Υπαρχει λογος που το θεμα του G7 με την τωρινη μειωση τιμης εχει τοσες λιγες σελιδες και τοσους λιγους κατοχους ενω το αντιστοιχο του g6 ιδια περιοδο περυσι ειχε παρα πολλες σελιδες οπως και του V30 φυσικα που συνεχιζει να εχει νεους κατοχους συνεχεια.

Και βλεπω αρκετο κοσμο που δεν θελει να δωσει τα παραπανω ευρω και πηγαινει στο ηδη δοκιμασμενο V30 και ας ειναι παλιοτερο μοντελο με(ειρωνια)amoled οθονη,μεγαλυτερη μπαταρια και δεν εχει notch.

 

Και δυστηχως για το G7,μπορει αυτο να εχει 500ευρω,αλλα 565 εχει το S9+(για οσους αγοραζουν απο bestprice παντα).

Θελει και αλλη μειωση τιμης το εν λογω κινητο,ειδικα απο την στιγμη που πλεον υπαρχει στην αγορα και το παρα πολυ γνωστο Pocophone που μπορει να μην προσφερει αρκετα απο του G7 αλλα ειναι φθηνοτερο και εχει μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Και ενα προσφατο review του πριν 2 μερες με βαση την τωρινη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η έκδοση του G7 που καλύπτεται με εγγύηση από την LG Hellas είναι η G710EM (Global version) ή η G710ΕΑW;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ, ψάχνοντας ένα κινητό με Manual controls στο Video. Τα Huawei δε μου κάνουν κλικ(καλό το Mate 10 Pro, αλλα δεν είχε κάτι να με τραβάει), και ανάμεσα σε S9 και G7 πήρα το δεύτερο λόγο Wide angle camera, που μου έχει λείψει οσο τίποτα απο το G6.

 

Στα εύκολα, είναι μια απο τις πιο κομψές συσκευές που έχω πιάσει ποτέ, και αλλάζω 3 το εξάμηνο, η οθόνη του ειναι παρα πολύ καλή στον ήλιο, εντυπωσιακά ευκρινής θα έλεγα, και ο ήχος του, μαζί με το Zenfone 5 που ειχα παλιότερα, ο καλύτερος που είχα σε κινητό(δεν είμαι κανας ειδικός στον τομέα, τη γνώμη μου λέω).

 

Τρέχοντας τα Benchmarks για το καλό, το κινητό ζεστάθηκε πολύ στο 3Dmark, που φαντάζομαι σημαίνει πως οταν η GPU ζορίζεται το έγκαυμα θα μου το κάνει, ενώ παρότι άλλα διάβαζα στα Review η μπαταρία είναι στην καλύτερη μέτρια. Ντάξει μια φόρτιση είναι, αλλα χωρίς SIM μέσα, μόνο με 3 benchmarks πιάσαμε 77%, νομίζω οτι όσο και να στρώσει θα μείνει μέτρια. Θα επανέλθω.

 

Seamless updates, Treble, camera2api και L1 στο Widevine είναι ολα ενεργοποιημενα, τελευταίο Security Update είναι του Ιουλίου. G710EM έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχτες που κοιταζα διαφορα reviews(οχι youtube)ολοι λεγανε οτι η μπαταρια του ηταν μετρια.

 

Ουτως ή αλλως οτι και να κανουν στο κομματι της μπαταριας οταν μου πας απο τις

 

5.7 ιντσες και αναλυση 2880x1440 και μπαταρια 3300mah

6.1 ιντσες και αναλυση 3120x1440 και μπαταρια 3000mah

(κοινως μεγαλυτερη αναλυση και ιντσες και αρα καταναλωση με μικροτερη μπαταρια),ε λογικο ειναι η μπαταρια να μην ειναι η καλυτερη.

 

Πολλους βεβαια βλεπω να τους τραβαει η χαμηλη τιμη κλασσικα(στην Ελλαδα πρεπει να ειναι το φθηνοτερο επωνυμο κινητο με snap845 πισω απο το poco)και απο θηκες υπαρχει καλη ποικιλια.

 

Πανω σε αυτο που ειπες αυτο το εχω ξαναδιαβασει και με το V30 οτι αν και κινητο με snap835,δεν το ενιωθες το ιδιο snappy σε σχεση με αλλα κινητα με ιδιο τσιπακι. Και με το G7 τα ιδια διαβαζω για τον snap845.

Φανταζομαι οτι θα εχει να κανει με το skin της lg και το optimization.

 

Αλλα αυτο που μου χτυπησε πιο ασχημα που δεν το λενε τα reviews και το ανεφερες ειναι τα updates.

 

Το μεγαλο αγκαθι πολλων(μεταξυ αυτων και εμενα)με το G6 ηταν τα update και αν ισχυει αυτο που λες οτι εχει μεινει στο security patch του Ιουλιου ειναι απλα τραγικοι οι τυποι,αν ειναι δυνατον για ναυαρχιδα του 2018.

 

Το φθηνοτερο redmi note 5 που προς το παρον εχω χωρις καν stock android και μου ειναι στο security patch του Σεπτεμβριου...

Κριμα και το εψηνα για αγορα αλλα βλεπω οτι συνεχιζουν το ιδιο τροπαρι οι τυποι.

Link to comment
Share on other sites

Στο v30 πάντως πήραμε security patch Σεπτεμβρίου στα τέλη του μήνα.

Αν το κινητό είχε 6gb ram ίσως το έπαιρνα σε σχέση με!το v30 εφόσον έχουν εξισωθεί οι τιμές τους πλέον...

Σίγουρα με το V30 χάνεις σε σπιρτάδα αλλά στα υπόλοιπα είναι σούπερ και με την τιμή του!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχτες που κοιταζα διαφορα reviews(οχι youtube)ολοι λεγανε οτι η μπαταρια του ηταν μετρια.

 

Ουτως ή αλλως οτι και να κανουν στο κομματι της μπαταριας οταν μου πας απο τις

 

5.7 ιντσες και αναλυση 2880x1440 και μπαταρια 3300mah

6.1 ιντσες και αναλυση 3120x1440 και μπαταρια 3000mah

(κοινως μεγαλυτερη αναλυση και ιντσες και αρα καταναλωση με μικροτερη μπαταρια),ε λογικο ειναι η μπαταρια να μην ειναι η καλυτερη.

 

Πολλους βεβαια βλεπω να τους τραβαει η χαμηλη τιμη κλασσικα(στην Ελλαδα πρεπει να ειναι το φθηνοτερο επωνυμο κινητο με snap845 πισω απο το poco)και απο θηκες υπαρχει καλη ποικιλια.

 

Πανω σε αυτο που ειπες αυτο το εχω ξαναδιαβασει και με το V30 οτι αν και κινητο με snap835,δεν το ενιωθες το ιδιο snappy σε σχεση με αλλα κινητα με ιδιο τσιπακι. Και με το G7 τα ιδια διαβαζω για τον snap845.

Φανταζομαι οτι θα εχει να κανει με το skin της lg και το optimization.

 

Αλλα αυτο που μου χτυπησε πιο ασχημα που δεν το λενε τα reviews και το ανεφερες ειναι τα updates.

 

Το μεγαλο αγκαθι πολλων(μεταξυ αυτων και εμενα)με το G6 ηταν τα update και αν ισχυει αυτο που λες οτι εχει μεινει στο security patch του Ιουλιου ειναι απλα τραγικοι οι τυποι,αν ειναι δυνατον για ναυαρχιδα του 2018.

 

Το φθηνοτερο redmi note 5 που προς το παρον εχω χωρις καν stock android και μου ειναι στο security patch του Σεπτεμβριου...

Κριμα και το εψηνα για αγορα αλλα βλεπω οτι συνεχιζουν το ιδιο τροπαρι οι τυποι.

Για το θέμα απόδοσης, νομίζω οτι το Skin της LG είναι 2-3 χρόνια πίσω. Αυτό το πράγμα που χρησιμοποιούσα με τον Stock launcher, θα έλεγα οτι έχει Snapdragon 821, με τίποτα ομως 845. Με έναν Νοva έστρωσε αρκετά. Δεν ξέρω πόσο κακοσχεδιασμένο πρέπει να είναι το SKIN να για γονατίζει τέτοιο Hardware, αλλα το κάνει.

 

Για τα Updates δεν περιμένω πολλά, και το πήρα ξέροντας οτι λογικά αναβάθμισεις δε θα δώ πάνω απο 2-3 ΟΤΑ. Ελπίζω σε ένα ανα τρίμηνο, και αναβάμιση κάποια στιγμή στο 9, αλλα δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά. HTC και LG είναι άνετα οι χειρότερες εταιρίες σε θέμα αναβαθμίσεων, και δυστυχώς δεν το βλέπω να αλλάζει.

 

Την ανάλυση την ρίχνεις, εγώ FullHD+ την έβαλα κατευθείαν, αλλα δεν νομίζω πως σώνεται η κατάσταση. Ελπίζω πως σε φουλ ρυθμό θα βγάζω 4 ώρες οθόνης, που θα είναι ΛΙΓΕΣ φυσικά, αλλα δεν θα είναι και απογοητευτικά. Ολα αυτά φυσικά με το Always On κλειστό. Με το AOD ανοιχτό το κινητό πρέπει να έχει και power bank κολλημένο. Δε θέλω να φανταστώ τι τραβάνε όσοι έχουν το Dual SIM με δυο SIM.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, παρότι δίνω βάση στα αρνητικά του, η συσκευή ειναι πολύ καλή. Πέρα απο την μπαταρία έχει ποιότητα ναυαρχίδας, αλλα ειναι και LG, με ότι κακό κουβαλάει αυτό. Πήρα κάτι καλύτερο απο οτι περίμενα, αλλα έχει σημεία κλειδιά(αυτονομία/αναβαθμίσεις) που αν δεν αποφασίσεις να κάνεις υποχώρηση, απλά θα απογοητευτείς. Σε καμια βδομάδα θα επιστρέψω με μεγαλύτερη σιγουριά για τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα απόδοσης, νομίζω οτι το Skin της LG είναι 2-3 χρόνια πίσω. Αυτό το πράγμα που χρησιμοποιούσα με τον Stock launcher, θα έλεγα οτι έχει Snapdragon 821, με τίποτα ομως 845. Με έναν Νοva έστρωσε αρκετά. Δεν ξέρω πόσο κακοσχεδιασμένο πρέπει να είναι το SKIN να για γονατίζει τέτοιο Hardware, αλλα το κάνει.

 

Για τα Updates δεν περιμένω πολλά, και το πήρα ξέροντας οτι λογικά αναβάθμισεις δε θα δώ πάνω απο 2-3 ΟΤΑ. Ελπίζω σε ένα ανα τρίμηνο, και αναβάμιση κάποια στιγμή στο 9, αλλα δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά. HTC και LG είναι άνετα οι χειρότερες εταιρίες σε θέμα αναβαθμίσεων, και δυστυχώς δεν το βλέπω να αλλάζει.

 

Την ανάλυση την ρίχνεις, εγώ FullHD+ την έβαλα κατευθείαν, αλλα δεν νομίζω πως σώνεται η κατάσταση. Ελπίζω πως σε φουλ ρυθμό θα βγάζω 4 ώρες οθόνης, που θα είναι ΛΙΓΕΣ φυσικά, αλλα δεν θα είναι και απογοητευτικά. Ολα αυτά φυσικά με το Always On κλειστό. Με το AOD ανοιχτό το κινητό πρέπει να έχει και power bank κολλημένο. Δε θέλω να φανταστώ τι τραβάνε όσοι έχουν το Dual SIM με δυο SIM.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, παρότι δίνω βάση στα αρνητικά του, η συσκευή ειναι πολύ καλή. Πέρα απο την μπαταρία έχει ποιότητα ναυαρχίδας, αλλα ειναι και LG, με ότι κακό κουβαλάει αυτό. Πήρα κάτι καλύτερο απο οτι περίμενα, αλλα έχει σημεία κλειδιά(αυτονομία/αναβαθμίσεις) που αν δεν αποφασίσεις να κάνεις υποχώρηση, απλά θα απογοητευτείς. Σε καμια βδομάδα θα επιστρέψω με μεγαλύτερη σιγουριά για τη μπαταρία.

 

για την κσμερα δεν μας ειπες πως τα παει στης νυχτερηνες ληψεις?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ήθελα από κάποιο κάτοχο να μας δείξει δείγματα βραδινών φωτογραφιών. Τα ξένα site δεν τρελάθηκαν με την απόδοση, όμως τα περισσότερα από αυτά έβγαλαν 2-3 φωτος ως δείγμα. Το δε gsmarena έκανε copy-paste την κριτική του v30 στο g7, αντικειμενικότητα μηδέν αφού δεν είναι huawei-samsung.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το έχει ας ανεβάσει σε ένα λογαριασμό Flickr μερικές νυχτερινες να δούμε τι παίζει.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

για την κσμερα δεν μας ειπες πως τα παει στης νυχτερηνες ληψεις?

 

Θα βγάλω σήμερα όσες μπορώ, και θα τις ανεβάσω, γιατι τώρα δεν έχω χαρακτηριστικό δείγμα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ήθελα από κάποιο κάτοχο να μας δείξει δείγματα βραδινών φωτογραφιών. Τα ξένα site δεν τρελάθηκαν με την απόδοση, όμως τα περισσότερα από αυτά έβγαλαν 2-3 φωτος ως δείγμα. Το δε gsmarena έκανε copy-paste την κριτική του v30 στο g7, αντικειμενικότητα μηδέν αφού δεν είναι huawei-samsung.

 

αυτό θέλο να δω και εγω δείγματα βραδινών και σε χώρους με δέντρα ι πράσινο οπως γρασίδι γιατι εκει μου φένεται οτι υστερεί.. ανεβάστε καμιά φωτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα βγάλω σήμερα όσες μπορώ, και θα τις ανεβάσω, γιατι τώρα δεν έχω χαρακτηριστικό δείγμα

αν μπορείς βγάλε τοπια με δέντρα και γρασίδι.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε οι φωτογραφίες.

 

Φουλ αυτόματο, χωρίς Night Mode, Αυτόματο HDR ανοιχτό.

 

https://flic.kr/s/aHsmoAkTU5

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε οι φωτογραφίες.

 

Φουλ αυτόματο, χωρίς Night Mode, Αυτόματο HDR ανοιχτό.

 

https://flic.kr/s/aHsmoAkTU5

Φίλε μου το hdr να το έχεις κλειστό άμα γίνεται. Επίσης βγάλε και μερικές με το super bright mode :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το hdr να το έχεις κλειστό άμα γίνεται. Επίσης βγάλε και μερικές με το super bright mode :)

 

Mate the 10 pro be with you

 

Αύριο πάλι, τώρα έφυγα :)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάλι, τώρα έφυγα :)[/quote

φιλε μου εσυ πως της βλέπεις της φωτογραφίες αυτες σε εσχέσει με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχες ειναι ανώτερο το g7?

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάλι, τώρα έφυγα :)[/quote

φιλε μου εσυ πως της βλέπεις της φωτογραφίες αυτες σε εσχέσει με τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχες ειναι ανώτερο το g7?

 

Έρχομαι κατα σειρά απο Mate 10, Zenfone 5, Mi 8 και Pocophone. Δεν είχα δηλαδή κάποιο απο τα κορυφαία φωτογραφικά κινητά. Για την ώρα ναι, νομίζω οτι είμαι πολύ πιο ευχαριστημένος απο τα αποτελέσματα του G7.

Link to comment
Share on other sites

 

Έρχομαι κατα σειρά απο Mate 10, Zenfone 5, Mi 8 και Pocophone. Δεν είχα δηλαδή κάποιο απο τα κορυφαία φωτογραφικά κινητά. Για την ώρα ναι, νομίζω οτι είμαι πολύ πιο ευχαριστημένος απο τα αποτελέσματα του G7.

 

η οθονη του κινητού ειναι καλή γιατί διάβασα για ειμοραγία φωτός στο δυκό σου είδες κατη ταιτιο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...