Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καινουργια εκδοση gcam για το G7 , δεν χρειαζετε config

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog666/

 

Γιατί και πάλι δεν δίνει δυνατότητα για την ρύθμιση των FPS του βίντεο αλλά και την δυνατότητα για λήψη 4Κ... ?

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις παρέλαβα κι εγώ το g7+ 6gb/128gb dual sim καινούριο-σφραγισμένο στα 370€(μιας και ο άλλος πωλητής με τα 330€ μου έλεγε ότι θα έρθει με ανοιγμένο κουτί). Με την πρώτη ματιά φαίνεται εντυπωσιακό και επίσης γράφει επάνω στο κουτί κανονικά την μπάντα Β20, τώρα μένει να επιβεβαιώσω ότι έχει και ράδιο και να το δουλέψω γενικά για να σχηματίσω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ το g7+ 6gb/128gb dual sim καινούριο-σφραγισμένο στα 370€(μιας και ο άλλος πωλητής με τα 330€ μου έλεγε ότι θα έρθει με ανοιγμένο κουτί). Με την πρώτη ματιά φαίνεται εντυπωσιακό και επίσης γράφει επάνω στο κουτί κανονικά την μπάντα Β20, τώρα μένει να επιβεβαιώσω ότι έχει και ράδιο και να το δουλέψω γενικά για να σχηματίσω εντυπώσεις.

 

Καλορίζικο... Αν θες βάλε το link του πωλητή γιατί θα με ενδιέφερε και μένα η έκδοση με τα 6 gb. Φαντάζομαι από Ευρώπη η αποστολή......

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο... Αν θες βάλε το link του πωλητή γιατί θα με ενδιέφερε και μένα η έκδοση με τα 6 gb. Φαντάζομαι από Ευρώπη η αποστολή......

 

Ευχαριστώ πολύ. Από Ευρώπη η αποστολή(ήρθε με dhl σε μόλις 2 μέρες!) και μου είπε ότι δίνει ο ίδιος έναν χρόνο εγγύηση.

 

Το link του πωλητή: https://www.ebay.com/itm/LG-G7-Plus-ThinQ-LMG710EAW-Dual-6GB-RAM-128GB-New-Aurora-Black-garant/253665953322?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω το g7+ δεν έχει εφαρμογή για ραδιόφωνο αλλά στο xda γράφουν ότι έχει δεκτή ραδιοφώνου και ότι αν περαστεί η εφαρμογή δουλεύει κανονικά. Μπορεί να μου πει κάποιος κάτοχος του g7 με android 9 ποια γράφει ότι είναι η τελευταία έκδοση του stock ραδιοφώνου;

 

Στο xda έχουν για κατέβασμα την 7.0.16

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω το g7+ δεν έχει εφαρμογή για ραδιόφωνο αλλά στο xda γράφουν ότι έχει δεκτή ραδιοφώνου και ότι αν περαστεί η εφαρμογή δουλεύει κανονικά. Μπορεί να μου πει κάποιος κάτοχος του g7 με android 9 ποια γράφει ότι είναι η τελευταία έκδοση του stock ραδιοφώνου;

 

Στο xda έχουν για κατέβασμα την 7.0.16

 

Στις πληροφορίες εφαρμογής γράφει 7.20.13. Έτσι απο περιεργεια ενημερωσε αν σου δουλεψει απευθειας

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες εφαρμογής γράφει 7.20.13. Έτσι απο περιεργεια ενημερωσε αν σου δουλεψει απευθειας

 

Ωραίος! Μήπως ξέρεις πως να το ανεβάσεις για να το περάσω μιας και έχεις πιο νέα έκδοση από το xda;

 

 

παρακάτω link από xda που γράφουν ότι δουλεύει το ράδιο στο g7+ με το πέρασμα της εφαρμογής:

 

https://forum.xda-developers.com/lg-g7-thinq/help/version-v6-10-x-stock-fm-radio-lg-g7-t3839710

 

https://forum.xda-developers.com/v50-thinq/themes/lg-fm-radio-app-apk-download-verizon-v50-t3944839

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις θετικές με μόνο ψεγάδι την κάμερα η οποία βγάζει χειρότερες φωτογραφίες από το g5 που έχω. Αυτό φαίνεται και από το μέγεθος αρχείου, αφού έβγαλα φωτογραφία με τα δύο τηλέφωνα δίπλα δίπλα και τα δύο ρυθμισμένα στην μέγιστη ανάλυση των 16mp και το g5 είχε μέγεθος αρχείου 6,39mb ενώ το g7 είχε 4,35mb για την ίδια φωτογραφία. Ελπίζω με κάποια άλλη εφαρμογή όπως η gcam να βελτιώνονται τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που ειχες , το G5 ήταν ενα φωτογραφικό επος , η LG επιασε κορυφή με αυτό ....μετα πηρε τη κατηφορα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καινουργια εκδοση gcam για το G7 , δεν χρειαζετε config

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog666/

 

η καμερα αυτη μηπως εχει μπαγκ με το flash ?

οποτε βγαζω photo με flash (ειτε αυτοματο ειναι μόνιμο ) δεν αποθηκευει την photo στην συσκευή ..:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για δειτε λιγο ρε παιδες μονο σε μενα συμβαινει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

η καμερα αυτη μηπως εχει μπαγκ με το flash ?

οποτε βγαζω photo με flash (ειτε αυτοματο ειναι μόνιμο ) δεν αποθηκευει την photo στην συσκευή ..:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για δειτε λιγο ρε παιδες μονο σε μενα συμβαινει αυτο ?

 

Μόλις την κατέβασα κι εγώ και με φλας δεν τις αποθηκεύει ούτε σε εμένα.

 

Επίσης δοκίμασα την εφαρμογή του ραδιοφώνου στο g7+ και λειτουργεί κανονικά το ραδιόφωνο. Το μόνο που δεν βρήκα είναι αναπαραγωγή από το ηχείο του κινητού.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Thsnks φίλε.. Άρα ουσιαστικά είναι άχρηστη η κάμερα.. Κρίμα γιατί στα άλλα δούλευε ρολόι.. για να δούμε αν θα το διορθώσουν με update.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον κάτι μου τρώει την μπαταρία; τι λέτε; 4113abde208b5f972f660a8a508e9afd.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την 9 άρα αναβάθμιση τι καλύτερο έγινε στο κινητό? Τι άλλαξε. Γτ εμένα νομίζω για δεύτερη μέρα με έχει ψιλό απογοητεύσει από θέμα ότι νιώθω βαρυνε το κινητό και κάπως αργεί σε κάποια πράγματα... Ελάχιστα μεν αλλά το καταλαβαίνω αφού το έχω έναν χρόνο σχεδόν στα χέρια μου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τζαμακι που να εφαρμοζει ΣΕ ΟΛΗ την οθονη εχει ?

βρηκα ενα αλλα αριστερα και δεξια εχει κενο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τζαμακι που να εφαρμοζει ΣΕ ΟΛΗ την οθονη εχει ?

 

βρηκα ενα αλλα αριστερα και δεξια εχει κενο

Εγω έχω αυτό φίλε και πιάνει κομπλέ γύρω γύρω δεν έχω κανένα θέμα προσωπικά 70355faba1b84f5dc73077d92e28b40f.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω αυτό φίλε και πιάνει κομπλέ γύρω γύρω δεν έχω κανένα θέμα προσωπικά 70355faba1b84f5dc73077d92e28b40f.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε ευχαριστω φιλε θα το δοκιμασω ..

γιατι εγω πηρα ενα τζαμακι το οποιο ομως δεν καλυπτει ολη την οθονη με αποτελεσμα να ειναι εκνευριστικό ..

 

κατι αλλο παιδια το θεμα με την gcam και με το flash που δεν αποθηκεύει τις photos δεν βλεπω να λύνεται ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε θα το δοκιμασω ..

γιατι εγω πηρα ενα τζαμακι το οποιο ομως δεν καλυπτει ολη την οθονη με αποτελεσμα να ειναι εκνευριστικό ..

 

κατι αλλο παιδια το θεμα με την gcam και με το flash που δεν αποθηκεύει τις photos δεν βλεπω να λύνεται ...:rolleyes:

 

Εγώ φίλε έχω σωθεί με αυτά τα τζαμακια σκέψου είναι πολύ καλά και σε πάχος και πιάνουν παντού... Και έχω και μια spigen θήκη και είναι πολύ κομπλέ σε εφαρμογή...

Τώρα για την κάμερα τι σου κάνει δλδ? Γτ εμένα μια χαρά τις αποθηκευει με φλας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε έχω σωθεί με αυτά τα τζαμακια σκέψου είναι πολύ καλά και σε πάχος και πιάνουν παντού... Και έχω και μια spigen θήκη και είναι πολύ κομπλέ σε εφαρμογή...

Τώρα για την κάμερα τι σου κάνει δλδ? Γτ εμένα μια χαρά τις αποθηκευει με φλας

 

και εγω spigen θηκη εχω με το στηριχτηρι πισω ;) με βολευει απιστευτα ...:)

πιο πανω εβαλε μια εκδοση της gcam ενα παλικάρι που ΔΟΥΛΕΥΕΙ αψογα με το κινητο μας αλλα οταν βγαζεις με flash δεν τις αποθηκευει τις photos στο κινητο ...(βασικα σηκωνω τα χερια ψηλα εδώ ...)!

δεν ειδα απλα να βγαινει καποιο update που να το διορθώνει ολο αυτο ...

 

καινουργια εκδοση gcam για το G7 , δεν χρειαζετε config

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog666/

μιλαω για αυτο το Post :)

Link to comment
Share on other sites

και εγω spigen θηκη εχω με το στηριχτηρι πισω ;) με βολευει απιστευτα ...:)

πιο πανω εβαλε μια εκδοση της gcam ενα παλικάρι που ΔΟΥΛΕΥΕΙ αψογα με το κινητο μας αλλα οταν βγαζεις με flash δεν τις αποθηκευει τις photos στο κινητο ...(βασικα σηκωνω τα χερια ψηλα εδώ ...)!

δεν ειδα απλα να βγαινει καποιο update που να το διορθώνει ολο αυτο ...

 

 

μιλαω για αυτο το Post :)

Δε ξέρω εγώ πάντως δεν έχω θέμα με τις φώτο με φλας

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εγώ πάντως δεν έχω θέμα με τις φώτο με φλας

 

Χρησιμοποιείς την gcam ή την εφαρμογή της κάμερας που έχει από την μάνα του το κινητό;

 

Πάντως εγώ την gcam την έσβησα γιατί εκτός από το πρόβλημα με το φλας και την αποθήκευση, μου έδινε την εντύπωση ότι βγάζει με πιο ψεύτικα χρώματα τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς την gcam ή την εφαρμογή της κάμερας που έχει από την μάνα του το κινητό;

 

Πάντως εγώ την gcam την έσβησα γιατί εκτός από το πρόβλημα με το φλας και την αποθήκευση, μου έδινε την εντύπωση ότι βγάζει με πιο ψεύτικα χρώματα τις φωτογραφίες.

 

Ναι έχεις δίκιο... Την εφαρμογή του κινητού εννοώ εγώ... Σόρι... Δεν είδα ότι είναι εφαρμογή αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς την gcam ή την εφαρμογή της κάμερας που έχει από την μάνα του το κινητό;

 

Πάντως εγώ την gcam την έσβησα γιατί εκτός από το πρόβλημα με το φλας και την αποθήκευση, μου έδινε την εντύπωση ότι βγάζει με πιο ψεύτικα χρώματα τις φωτογραφίες.

 

συμφωνω εδω με 1000!

τελικα η gcam ειναι ενας μυθος ;)

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια το παρακάνετε..

Η google camera έχει αναστήσει εκατοντάδες κάμερες κινητών..ιδίως στην LG που οι ευρυγώνιες και η selfie κάμερες στα g6 και στο v30 πήγαινε το λαδοπαστέλ σε άλλο τόπο.. επειδή δεν κάθεσαι κάτι σε εσάς δεν σημαίνει ότι είχανε όλοι πρόβλημα.. στο g6 εγώ κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε με λάθος white balance ούτε πρόβλημα στην αποθήκευση φωτογραφιών οταν χρησιμοποιώ το flash.. έχουν βγει τόσες και τόσες εκδόσεις δοκίμασε και βρείτε την καλύτερη .Πολύ ανώτερη ποιότητα της φωτογραφίας της gcam ιδίως σε λεπτομέρεια και αν ξέρεις να την χρησιμοποιήσεις σωστά και σε dynamic range

Link to comment
Share on other sites

kok1980 τραβάω την ίδια φωτογραφία την ίδια στιγμή και μου φαίνονται σαφώς πιο αληθινά τα χρώματα της stock κάμερας. Το ίδιο είχε παρατηρηθεί από άλλα μέλη και σε φωτογραφίες που ανέβασε κάποιος άλλος κάτοχος μερικές σελίδες πίσω. Το ότι η gcam κάνει θαύματα στα g6/v30 δεν σημαίνει ότι κάνει και σε όλα τα τηλέφωνα. Μακάρι να υπάρχει κάποια έκδοση της που να βελτιώνει την κάμερα και να βγει κάποιος να μας πει ποια είναι να τη δοκιμάσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...