Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Lg G7 δουλευει το vowifi και volte όσοι έχετε cosmote;Αν οχι να στειλουμε ενα email ο καθε ενας μας να συμπεριλάβουν τα Lg G7 και Lg G8 κτλ.στις συσκευες που υποστηριζουν αυτες τις πολυ καλες υπηρεσίες!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το κινητο αρχισε να παιρνει τα πανω του τελικα στο θεμα μπαταριας ...(ισως ηθελε στρωσιμο ισως φταιει που εριξα και την ανάλυση )!

3/μιση ωρες μπαταριας πανω κατω (οθονη)! σε συνθήκες wifi κτλ ...

σιγουρα με το v30 με τα ιδια δεδομένα εβγαζα πιο πανω (4 μιση ωρες στο χαλαρο ) αλλα και με το g7 βγαζεις την μερα σου χωρις φορτιστή ...(καπως ετσι δηλαδή :lol::))

το κινητο σε ολα τα αλλα παραμενει τούμπανο για μενα! και στο κράτημα και στην οθονη και σε σπιρτάδα (κάθισε πολυ καλα η pie πανω ) αλλα και ηχειο ..τοσο δυνατο ηχείο ειναι πολυ δυσκολο να γυρισεις σε κατι αλλο! ανετα ακους μουσικη ακομη και σε εξωτερικό χωρο με θορυβο ! κατα αλλα το κραταμε καιρο ακομη ανετοτατα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ τα νούμερα μου σήμερα 0de5de059fac337e89af54396580ace2.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ναι σήμερα πέτυχα το πρώτο μου τετράωρο με την κινητάρα.

έξω από το πρωί αρκετή ώρα με wi-fi πάρα πολλές photos 4G επίσης αρκετή ώρα Spotify κτλ κτλ..

γύρισα σπίτι με κοντά 4 ώρες οθόνη ήταν η καλύτερή μου απόδοση μέχρι τώρα παιδιά. Sorry για τον ενθουσιασμό μου έχω μία εβδομάδα που αγόρασα το κινητό και καταλαβαίνετε5c41e3666c20281413faf358558d50cd.jpg

 

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το Gsam, απο 26 Αυγούστου που έχεις βάλει την εφαρμογή, ο πλήρης κύκλος σου κρατάει μέσο όρο 22:43 ώρες με SOT 3:05 λεπτά. Το max SoT όντως το πέτυχες σήμερα με 4 ώρες, το προηγούμενο max ήταν 3:55
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το Gsam, απο 26 Αυγούστου που έχεις βάλει την εφαρμογή, ο πλήρης κύκλος σου κρατάει μέσο όρο 22:43 ώρες με SOT 3:05 λεπτά. Το max SoT όντως το πέτυχες σήμερα με 4 ώρες, το προηγούμενο max ήταν 3:55

Ναι πρωτη φορα τετοιο sot ! το διέλυσα ομως σημερα ! :lol::lol::lol:

μαλλον ηθελε στρωσιμο η μπαταρια ;)

επισης επαιξα με την καμερα παρα πολυ ...(τρομερες photos απο παραλια επαθα ζημια ... θα ανεβασω αυριο καμια ):)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ. Τώρα έκλεισες εβδομαδα; Ε λογικό να βλέπεις drain τις πρώτες μέρες. Ειδικά στη pie θες καμιά 10ρια μέρα για να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ. Τώρα έκλεισες εβδομαδα; Ε λογικό να βλέπεις drain τις πρώτες μέρες. Ειδικά στη pie θες καμιά 10ρια μέρα για να στρώσει.
Το κατάλαβα τώρα φίλε μου.. Είχα κάνει και δύο φορματ απανωτά μάλιστα.. Η μπαταρία κάθε μέρα είναι και καλύτερη :)

Επίσης τρελαίνομαι με το ηχείο. Σήμερα παραλία άκουγα μουσική κανονικά χωρίς ακουστικά από το Spotify..

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

freddaras μου φαίνεται ενθουσιάστηκες τόσο πολύ με το τούμπανο g7 που σταμάτησε ο χρόνος για 'σένα! δεν το έχεις μία εβδομάδα, μήνα κλείνεις σήμερα!
Link to comment
Share on other sites

freddaras μου φαίνεται ενθουσιάστηκες τόσο πολύ με το τούμπανο g7 που σταμάτησε ο χρόνος για 'σένα! δεν το έχεις μία εβδομάδα, μήνα κλείνεις σήμερα!

:lol::lol::lol:

φιλε εχεις δικιο χαχαχαχα! απλα πανω στο μηνα το εκανα 2 φορες ολικο φορματ (απο την ταραχη μου χαχαχα) και δεν αφησα την μπαταρια να στρωσει ..τωρα παιρνει τα πανω της ...:) (4 ωρες οθονη το πιανω πλεον πραγμα που ειναι σουπερ για μενα ) ;)

εμενα η καμερα παιδες με φαίνεται ενα κλικ πανω απο το v30 παντως ..απο χθες ..επαθα ζημια ...

48744793356_b82fdd814f_z.jpg2019-09-15 19.38.14 by freddy dyfre, on Flickr

 

48744451953_91d12fa4e2_z.jpg2019-09-15 19.09.17 by freddy dyfre, on Flickr

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

φιλε εχεις δικιο χαχαχαχα! απλα πανω στο μηνα το εκανα 2 φορες ολικο φορματ (απο την ταραχη μου χαχαχα) και δεν αφησα την μπαταρια να στρωσει ..τωρα παιρνει τα πανω της ...:) (4 ωρες οθονη το πιανω πλεον πραγμα που ειναι σουπερ για μενα ) ;)

εμενα η καμερα παιδες με φαίνεται ενα κλικ πανω απο το v30 παντως ..απο χθες ..επαθα ζημια ...

48744793356_b82fdd814f_z.jpg2019-09-15 19.38.14 by freddy dyfre, on Flickr

 

48744451953_91d12fa4e2_z.jpg2019-09-15 19.09.17 by freddy dyfre, on Flickr

 

Η κάμερα φυσικά και είναι ανώτερη από του V30! Όσο για την μπαταρία τώρα είσαι στους απολύτως φυσιολογικούς χρόνους :)

Link to comment
Share on other sites

Τη νύχτα πάντως είχε αρκετά καλύτερη λεπτομέρια το v30. Βέβαια το g7 είχε καλύτερα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Τη νύχτα πάντως είχε αρκετά καλύτερη λεπτομέρια το v30. Βέβαια το g7 είχε καλύτερα χρώματα.

με φλας παντως βγαζει απίστευτες photos το 7ari !

Χθες εκανα δοκιμες σε χαμηλο φωτισμό (παντα με φλας ) και ήμουν πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άμα έχω το κινητό μόνιμα στην εξοικονόμηση ενέργειας μπορεί να πάθει κάτι? Εννοώ από επεξεργαστή κτλ επειδή δεν δουλεύουν όπως πρέπει? Απλά το λέω από άποψη να κρατάει παραπάνω η μπαταρία συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

freddaras πριν λίγες μέρες έγραψες ότι έχεις το κινητό μία εβδομάδα ενώ πριν ένα μήνα έγραφες ότι το πήρες τότε σφραγισμένο από αγγελία στα 240-250€. Πριν δύο μέρες το βάζεις αγγελία και λες ότι το αγόρασες αρχές του χρόνου από το skroutz.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=480116

 

Μου διαφεύγει κάτι;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνεχίζει να μην έχει διαθεσιμότητα.

Είναι δυνατόν η LG να σταμάτησε εντελώς την παραγωγή του;

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει να μην έχει διαθεσιμότητα.

Είναι δυνατόν η LG να σταμάτησε εντελώς την παραγωγή του;

:confused:

 

Απ' ότι φαίνεται το πιο πιθανό είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν βάλω το τηλέφωνο στην δόνηση ή στο εντελώς αθόρυβο, μόλις βγάζω φωτογραφία ακούγεται κανονικά ο ήχος της λήψης. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν βάλω το τηλέφωνο στην δόνηση ή στο εντελώς αθόρυβο, μόλις βγάζω φωτογραφία ακούγεται κανονικά ο ήχος της λήψης. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Μήπως τραβάς με gcam? Αν ναι, τον ήχο πρέπει να το κλείαεις μέσα από της ρυθμίσεις του app.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τραβάς με gcam? Αν ναι, τον ήχο πρέπει να το κλείαεις μέσα από της ρυθμίσεις του app.

 

Με την stock εφαρμογή του τηλεφώνου τραβάω αλλά έχω το g7 plus 6/128gb που δεν προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά, οπότε πιθανόν να είναι υποχρεωτική η ηχητική ειδοποίηση στην λήψη φωτογραφίας στις χώρες για τις οποίες προορίζεται.

 

Τέλος τι χρώμα έχει το stock εικονίδιο των sms και ποια έκδοση είναι; γιατί μου έχει διαφορετικό σε σχέση με τα προηγούμενα lg κινητά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά!

Ξέρετε μήπως πως θα ενεργοποιήσω το Wi-Fi Calling? Cosmote εχω αλλά δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις.

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για όποιον ενδιαφέρεται, έχει βγει αναβάθμιση 20e.

Μάλλον security update patch.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έφτιαξα το 20e boot image με magisk, για να ρουταρετε το τηλέφωνο. Όποιος έχει unlock bootloader και το θέλει, γράφει στο thread
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα, με 180 ευρώ 10 μηνών σε άριστη κατάσταση τι λέτε παιδια, αξίζει η να κάνω υπομονή για κανένα v30 αν πετύχω. Φοβάμαι τη μπαταρία η αλήθεια είναι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...