Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους ΗΧΟΣ!!!

Φοβερή δουλειά από την lg στο dac του ήχου, καμμία σχέση με το αναιμικο τσιριγμα των πανάκριβων ναυαρχιδων......

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επιτέλους ΗΧΟΣ!!!

Φοβερή δουλειά από την lg στο dac του ήχου, καμμία σχέση με το αναιμικο τσιριγμα των πανάκριβων ναυαρχιδων......

Εδώ και 2 μήνες έχω το Nokia 8. Ενώ γενικά είναι μια τίμια και άκρως αξιοπρεπής συσκευή, ειδικά για τα λεφτά που αγοράστηκε (και μάλιστα είναι και πολύ smooth σε αίσθηση λειτουργίας, προφανώς λόγω stock android) στο κομμάτι του ήχου δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα (αναμενόμενα βέβαια με βάση τις κριτικές και τα τεχνικά χαρακτηριστικά στο κομμάτι ήχου, δεν περίμενα κάτι παραπάνω).

Βέβαια απ την άλλη πλευρά, δίνω πολύ μεγάλη σημασία στο κομμάτι του ήχου, οπότε εφόσον όπως λες είσαι πολύ ικανοποιημένος στον ήχο, θα ήθελα αν θες να γράψεις περισσότερες εντυπώσεις για τον ήχο, μια που σκέφτομαι πλέον, λόγω και της σημαντικής πτώσης τιμής του 7, πιθανή αγορά μέχρι το Πάσχα (όπου ευελπιστώ να κατέβει περαιτέρω η τιμή της συσκευής κοντά στα 300 ευρώ...).

Υπόψιν ότι από το 2014 και μέχρι πρότινος, συμβίωνα με το LG G2 (τρομερό κινητό, ακόμα την παλεύει η μπαταρία του), από το οποίο επίσης ήμουν αναλογικά πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα του ήχου.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μήνες έχω το Nokia 8. Ενώ γενικά είναι μια τίμια και άκρως αξιοπρεπής συσκευή, ειδικά για τα λεφτά που αγοράστηκε (και μάλιστα είναι και πολύ smooth σε αίσθηση λειτουργίας, προφανώς λόγω stock android) στο κομμάτι του ήχου δεν με ικανοποίησε ιδιαίτερα (αναμενόμενα βέβαια με βάση τις κριτικές και τα τεχνικά χαρακτηριστικά στο κομμάτι ήχου, δεν περίμενα κάτι παραπάνω).

Βέβαια απ την άλλη πλευρά, δίνω πολύ μεγάλη σημασία στο κομμάτι του ήχου, οπότε εφόσον όπως λες είσαι πολύ ικανοποιημένος στον ήχο, θα ήθελα αν θες να γράψεις περισσότερες εντυπώσεις για τον ήχο, μια που σκέφτομαι πλέον, λόγω και της σημαντικής πτώσης τιμής του 7, πιθανή αγορά μέχρι το Πάσχα (όπου ευελπιστώ να κατέβει περαιτέρω η τιμή της συσκευής κοντά στα 300 ευρώ...).

Υπόψιν ότι από το 2014 και μέχρι πρότινος, συμβίωνα με το LG G2 (τρομερό κινητό, ακόμα την παλεύει η μπαταρία του), από το οποίο επίσης ήμουν αναλογικά πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα του ήχου.

Πρωτη επαφη με την τεχνολογία της lg στον ήχο έγινε με το V10, μετέπειτα με G5 V20.

Σε ολες μου τις συσκευές βασικός player είναι ο usb audio player pro που θεωρώ κορυφαίο, η παρέμβαση του σημαντική μα όχι σε τέτοιο βαθμό όπως σε συσκευές Note9 Mate20 pro και το sony XZ3......

Σήμερα είχα μια υποψία τι με περιμένει αλλά και με την λειτουργία DTS-X που δεν υπήρχε στα προηγούμενα μου lg είχα εξαιρετικό αποτέλεσμα, χωρίς καν να έχω και την υψηλή εμπέδωση που δίνουν ακουστικά ανω των 50om......τα μουσικά κομμάτια που άκουγα τελευταία απογειώθηκαν αν και ήταν από 192 εως 320kbps.

Τα εργοστασιακα ακουστικά εξαιρετικά αλλά και με τα ασύρματα της υπογραφής μου άψογη απόδοση, μου έλειψε αυτή η αίσθηση σε smartphone και το G7 με κάλυψε απόλυτα.

Πολύ όμορφη συσκευή με όλα τα γνωστά καλούδια της lg.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις αναλυτικές πληροφορίες. Με έφτιαξες τώρα. Να δούμε πότε θα πέσει λίγο ακόμα η τιμή του 7 για να μπω κι εγώ στο κλαμπ των κατόχων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θέλεις σε παρακαλώ γράψε μου (εδώ ή με πμ) και από ποιο κατάστημα το αγόρασες καθώς και ποια έκδοση είναι (πχ G710EM).

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις αναλυτικές πληροφορίες. Με έφτιαξες τώρα. Να δούμε πότε θα πέσει λίγο ακόμα η τιμή του 7 για να μπω κι εγώ στο κλαμπ των κατόχων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θέλεις σε παρακαλώ γράψε μου (εδώ ή με πμ) και από ποιο κατάστημα το αγόρασες καθώς και ποια έκδοση είναι (πχ G710EM).

Ευχαριστώ πολύ, εχεις και το pm .

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει να λαμβάνει το G7 την Pie (android 9);

 

Μου εβγαλε ενημερωση στα 3,66 γιγα μεσω του lg bridge, ηθελε 2,5 ωρες και δεν προλαβα, θα δοκιμασω σημερα, λογικα η 9αρα ειναι.

 

Ηρθε και το V40 στο σκτρουτζ.......μολις ερθει στις φυσιολογικες τιμες για lg θα τιμηθει. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για το θέμα της κάμερας ο arnova, για όσους ξέρουν, ασχολείται αρκετά με τη συγκεκριμένη συσκευή και μέσα στις επόμενες μέρες απ ότι καταλαβαίνω θα βγάλει ειδική εφαρμογή της gcam για το G7.

Με μια beta που έβαλα εγώ, οι φωτογραφίες είναι εξαιρετικές αν και υπάρχει κάποιο λαγκ.

Για τοπία και αντικείμενα πάντως είναι μια χαρά.

όταν με το καλό βγει και μια τελική έκδοση τότε το αποτέλεσμα πιστεύω θα είναι κορυφαίο όπως και στο 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Γιωργο καλοδουλευτο :)

Εχοντας κανει ενα σημαντικο κυκλο με πρωτοκλασατες συσκευες που δεσποζουν στα νηματα του φορουμ μου ελειπε παντα αυτο κατι παραπανω που εδινε η lg με το τσιπακι του ηχου κυριως στην σειρα v και τωρα στο g7.

Μπαταρια και αναβαθμισεις διαβαζω τα μεγαλα αγκαθια της συσκευης.

Οι player που χρησιμοποιω ειναι αρκετα ενεργοβοροι και θα ηθελα εαν γνωριζει καποιος με την λειτουργια του dac στο lg την χρηση της μπαταριας.

Για χρωμα θεωρω το μπλε ιδιαιτερα ομορφο.

 

Το μονο που σου ελειπε πραγματικα αγαπητε,οπως και στους περισσοτερους απο μας που τετοιες περιοδους αγοραζαμε την σειρα G ειναι η χαμηλη τιμη που εχει.

Οποιον τον ενδιαφερει αποκλειστικα ο ηχος μεσω θυρας ακουστικων και εχει και καλα ακουστικα ή LG θα παρει με το καλημερα σε νεο κινητο ή το προηγουμενο του μεχρι να παρει αλλο θα ειναι παλι LG λογω του dac,ή θα παει σε επομενη λυση που πληρει και τα specs σε Samsung.

 

Οι περισσοτεροι που αγοραζουν αυτο τον καιρο το G7 ειναι γιατι εχει ενα πολυ καλο πακετο απο features σε τιμη pocophone.

 

Απλα για να ξερουμε τι λεμε.

 

Και η καμερα του κινητου δεν ειναι το θεμα οτι ειναι επιπεδου Redmi note 5 πχ.

Ειναι οτι δυστηχως δεν φτανει συνολικα τις υπολοιπες ναυαρχιδες γιατι μην ξεχναμε οτι το G7 ηταν η ναυαρχιδα της LG με αρχικη τιμη κοντα 700ευρω(πριν το V40).

 

Βαλτε στα παραπανω και την απουσια Amoled οθονης(ολως τυχαιως μονο στην V σειρα βαζει),βαλτε την απουσια στερεο ηχειων,βαλτε την προσθηκη notch(μια χαρα ομορφο ηταν το G6,τι το ηθελαν το notch?Τουλαχιστον εχει Notification led),βαλτε την μπαταρια (που οσο καλη διαχειριση και να εχει ενα κινητο,αν δεν εχει μεγαλη μπαταρια δεν γινεται να κανει παπαδες ειδικα οταν εχει μεγαλη οθονη),το skin της LG επισης ειναι παλιο και βαρυ και παει λεγοντας.

 

Το G7 το περιμενα προσωπικα πως και πως κυριως για να εφτιαχνε τις οποιες ελλειψεις ειχα αναφερει στο προηγουμενο G6.Ορισμενες τις εφτιαξε(snap845,dac)αλλα παλι οχι(μεγαλυτερη μπαταρια,amoled οθονη,καλυτερη κεντρικη καμερα,στερεο ηχεια,updates)και σε αλλα χειροτερεψε(μικροτερη μπαταρια απο το G6,notch).

 

Ειχε και κοντα 25% απωλειες περυσι η LG,δυσκολα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε ενημερωση στα 3,66 γιγα μεσω του lg bridge, ηθελε 2,5 ωρες και δεν προλαβα, θα δοκιμασω σημερα, λογικα η 9αρα ειναι.

 

 

 

Ηρθε και το V40 στο σκτρουτζ.......μολις ερθει στις φυσιολογικες τιμες για lg θα τιμηθει. :happy:

Κάνα νέο για την 9; το δοκίμασες; Είμαι εκτός Αθηνών και δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή και κρέμομαι απ' τα χείλη σουτ όπως καταλαβαίνεις...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που σου ελειπε πραγματικα αγαπητε,οπως και στους περισσοτερους απο μας που τετοιες περιοδους αγοραζαμε την σειρα G ειναι η χαμηλη τιμη που εχει.

Οποιον τον ενδιαφερει αποκλειστικα ο ηχος μεσω θυρας ακουστικων και εχει και καλα ακουστικα ή LG θα παρει με το καλημερα σε νεο κινητο ή το προηγουμενο του μεχρι να παρει αλλο θα ειναι παλι LG λογω του dac,ή θα παει σε επομενη λυση που πληρει και τα specs σε Samsung.

 

Οι περισσοτεροι που αγοραζουν αυτο τον καιρο το G7 ειναι γιατι εχει ενα πολυ καλο πακετο απο features σε τιμη pocophone.

 

Απλα για να ξερουμε τι λεμε.

 

Και η καμερα του κινητου δεν ειναι το θεμα οτι ειναι επιπεδου Redmi note 5 πχ.

Ειναι οτι δυστηχως δεν φτανει συνολικα τις υπολοιπες ναυαρχιδες γιατι μην ξεχναμε οτι το G7 ηταν η ναυαρχιδα της LG με αρχικη τιμη κοντα 700ευρω(πριν το V40).

 

Βαλτε στα παραπανω και την απουσια Amoled οθονης(ολως τυχαιως μονο στην V σειρα βαζει),βαλτε την απουσια στερεο ηχειων,βαλτε την προσθηκη notch(μια χαρα ομορφο ηταν το G6,τι το ηθελαν το notch?Τουλαχιστον εχει Notification led),βαλτε την μπαταρια (που οσο καλη διαχειριση και να εχει ενα κινητο,αν δεν εχει μεγαλη μπαταρια δεν γινεται να κανει παπαδες ειδικα οταν εχει μεγαλη οθονη),το skin της LG επισης ειναι παλιο και βαρυ και παει λεγοντας.

 

Το G7 το περιμενα προσωπικα πως και πως κυριως για να εφτιαχνε τις οποιες ελλειψεις ειχα αναφερει στο προηγουμενο G6.Ορισμενες τις εφτιαξε(snap845,dac)αλλα παλι οχι(μεγαλυτερη μπαταρια,amoled οθονη,καλυτερη κεντρικη καμερα,στερεο ηχεια,updates)και σε αλλα χειροτερεψε(μικροτερη μπαταρια απο το G6,notch).

 

Ειχε και κοντα 25% απωλειες περυσι η LG,δυσκολα τα πραγματα.

 

Θα συμφωνησω στα περισσοτερα. μεγαλο δελεαρ η τρεχουσα τιμη, συν αυτα τα δυο τρια πραγματακια που ανεφερες, led κτλπ.

Ευτηχως εχουμε μαθει οτι τα κινητα της lg πεφτουν γρηγορα τιμολογιακα.

Το τσιπ ηχου σαφως βελτιωμενο και εχει και το δικο του κοινο.

Οπως στο ΧΖ3 ετσι και στο 7αρι η πολιτικη των εταιρειων τα εχει στο περιθωριο στις επιλογες του κοινου εναντι του ανταγωνισμου.

Μπαταρια ειναι νωρις προσωπικα για συμπερασματα, επισης καμερα δεν εχω σαφη εκονα.

 

@Gran Δοκιμασα δυο φορες σημερα ανευ αποτελεσματος, κατεβαζει αρχικα την ενημερωση 3,66 γιγα αλλα βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση συσκευης, δεν ξερω τι πηγαινει λαθος.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω στα περισσοτερα. μεγαλο δελεαρ η τρεχουσα τιμη, συν αυτα τα δυο τρια πραγματακια που ανεφερες, led κτλπ.

 

Ευτηχως εχουμε μαθει οτι τα κινητα της lg πεφτουν γρηγορα τιμολογιακα.

 

Το τσιπ ηχου σαφως βελτιωμενο και εχει και το δικο του κοινο.

 

Οπως στο ΧΖ3 ετσι και στο 7αρι η πολιτικη των εταιρειων τα εχει στο περιθωριο στις επιλογες του κοινου εναντι του ανταγωνισμου.

 

Μπαταρια ειναι νωρις προσωπικα για συμπερασματα, επισης καμερα δεν εχω σαφη εκονα.

 

 

 

@Gran Δοκιμασα δυο φορες σημερα ανευ αποτελεσματος, κατεβαζει αρχικα την ενημερωση 3,66 γιγα αλλα βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση συσκευης, δεν ξερω τι πηγαινει λαθος.

Θα το δω κι εγώ μόλις πάω σπίτι...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχω μια απορία... Στην επεξεργασία φωτογραφιών του κινητού αν θες πχ να ζωγραφίσεις χειροκίνητα τα βάψεις μια πινακίδα από το αυτοκίνητο πχ για να μην φαίνεται γίνεται? Ή θέλει κάποιο πρόγραμμα?

 

Να μια τυχαία φώτο... Θέλω να σβήσω την πινακίδα πχ με χρώμα... Γίνεται? 6f0dc2f6a9dd14137227b3c1c71b08f2.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως από την εφαρμογή που βλέπεις τη φωτογραφία την επεξεργάζεσαι κιόλας. Αν όχι βρίσκεις κάποια άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Snapseed και καθάρισες:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του κινητού επεξεργαζεσαι την φώτο αλλά μεμονωμένα να κάνεις κάτι με πινέλο ή μολύβι πχ δεν υπάρχει σαν επιλογή... Αλλά και το snapseed που έχω κατεβάζει η αλήθεια είναι ότι δεν το βρήκα πάλι... Αν το βρήκες μπορείς να μου στείλεις μια φώτο να δω? Γτ δεν το βρήκα ούτε εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είδα ότι στην μονοκαρτη έκδοση, στην θέση της κάρτας μνήμης, μπορείς να βάλεις 2η κάρτα σιμ και να το κάνεις δικαρτο. Ισχύει αυτό;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά σμρ! Πάρα πολύ ωραίο και με ήχο που σκοτώνει! Δεν έχω συναντησει τέτοιο ηχείο ποτέ! Ήχο στα ακουστικά ομς ακόμα δεν δοκίμασα. Με το που το άνοιξα μου έκανε 2 αναβαθμίσεις, τώρα είμαι με patch Δεκεμβρίου. Υπάρχει και νεότερη αναβάθμιση; Επίσης, υπάρχει κάποιο λινκ για gcam μήπως;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα :)

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βάλω μαύρο φόντο στις ρυθμισεις;

Συνήθως στην μπαταρία έβρισκα την αλλαγή αλλά τώρα δεν υπάρχει.:rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου απο την αρχη μαυρο φοντο ειχε παντως

οτι αφορα την οθονη παντως , φοντο αναλυση κ.λ. ειναι στις ρυθμισεις και στην καρτελα "προβολη"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα :)

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βάλω μαύρο φόντο στις ρυθμισεις;

Συνήθως στην μπαταρία έβρισκα την αλλαγή αλλά τώρα δεν υπάρχει.:rolleyes:

Ρυθμίσεις-προσβασιμότητα-όραση-οθόνη υψηλής αντίθεσης

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-προσβασιμότητα-όραση-οθόνη υψηλής αντίθεσης

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα :)

Αυτό ακριβώς ήθελα, σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια φίλε μου :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν έχω παράπονο, άγγλοι στο ραντεβού τους οι LGιοτες. Q1 2019 ειπαν για update, και δεν έχουν σκοπό να το δώσουν ούτε 4 μέρες νωρίτερα, θα το φάνε ολο το Q1.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν έχω παράπονο, άγγλοι στο ραντεβού τους οι LGιοτες. Q1 2019 ειπαν για update, και δεν έχουν σκοπό να το δώσουν ούτε 4 μέρες νωρίτερα, θα το φάνε ολο το Q1.

 

Εχει βγει το update του Φεβρουαρίου,ομως επρεπε να την ειχε δωσει την 9.να βρασω μεσα στης γρηγορες αναβαθμισεις που ειχε δωσει! Καλο μαιο να περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...