Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε φίλε μαζί μιλάμε ή χώρια? Τι το αναλύουμε από χθες? Με ρώτησες για την αδιαβροχοποίηση, σου είπα το έχει πει η OP στο twitter και ότι το έχουν γράψει παντού. Τι μου λες μην πιστεύουμε φημες :lol: :lol:

 

Και σου ξαναλεω λοιπον οτι αδιαβροχο ειναι και το Oneplus5t δεν εχει να μου λεει κατι αυτο.

Αδιαβροχα(splash resistant)ειναι και πολλα αλλα κινητα με πιστοποιηση ip 53/54,η οποια ομως δεν εχει καμια σχεση με πιστοποιησεις για ip67/68 και στο twitter του ο αλλος δεν εγινε συγκεκριμενος για να λεμε οτι το Oneplus 6 θα εχει πιστοποιηση Ip 67/68(αυτες ειναι οι βαρβατες πιστοποιησεις οταν μιλαμε για αδιαβροχα κινητα).

Οταν με το καλο το δω στην επισημη παρουσιαση τοτε θα το πιστεψω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το γεγονός όμως ότι η dxomark θα παρουσιάσει το 6, σε συνδυασμό με την κριτική που δέχτηκε για την κάμερα στο 5t, όπως και με τον σκληρό ανταγωνισμό που ξεκίνησε με p20 και s9 και θα συνεχίσει με υπόλοιπες ναυαρχίδες, με κάνει να κρατάω λίγο μεγαλύτερο καλάθι. Ίδωμεν...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το dxomark και το oneplus5 το ειχε παρουσιασει με score οσο το προηγουμενης γενιας Galaxy s7 δεν ειναι κατι καινουργιο και σιγουρα εχει φαει αρκετο κραξιμο για ορισμενα αποτελεσματα του οπως για το p20 pro κυριως για την βαθμολογια στο κομματι του video.

Δεν γινεται να μου δινει 94 ποντους στο κομματι της σταθεροτητας οταν σε 4κ το p20 pro δεν εχει καν Ois.

 

Βεβαια και παλι οταν με το καλο δω καποια επισημα νουμερα,τοτε θα μπορω να εκφερω αποψη και σε αυτο το κομματι.

Ολα τα αλλα ειναι καποιοι β κατηγοριας τροποι εταιρειων οπως της Oneplus για να δημιουργουν hype γυρω απο τις συσκευες τους,επειδη δεν μπορουν να διαθεσουν χρηματα για προβολη/διαφημιση οπως οι γνωστες αλλες εταιρειες.

 

Με λιγα λογια στα περισσοτερα κινητα πλεον προτιμω να κραταω μικρο καλαθι για να μην απογοητευτω αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και σου ξαναλεω λοιπον οτι αδιαβροχο ειναι και το Oneplus5t δεν εχει να μου λεει κατι αυτο.

Αδιαβροχα(splash resistant)ειναι και πολλα αλλα κινητα με πιστοποιηση ip 53/54,η οποια ομως δεν εχει καμια σχεση με πιστοποιησεις για ip67/68 και στο twitter του ο αλλος δεν εγινε συγκεκριμενος για να λεμε οτι το Oneplus 6 θα εχει πιστοποιηση Ip 67/68(αυτες ειναι οι βαρβατες πιστοποιησεις οταν μιλαμε για αδιαβροχα κινητα).

Οταν με το καλο το δω στην επισημη παρουσιαση τοτε θα το πιστεψω.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου μιας και στο βιντεακι που έχουν ανεβάσει στο twitter δείχνει κάτι σαν σταγονες βροχης...

Αν θυμάσαι καλά όταν η Samsung είχε βγάλει το S5 είχε και μια διαφήμιση σε πισίνα...

Γιαυτό πιστεύω ότι θα είναι splash resistance, τώρα ο καθένας Ε ει την άποψη του, ότι και το 5Τ εχει Αδιαβροχοποιηση ανεπίσημα, ο καθένας πιστεύει ότι θέλει.... Αλλά γιατί όταν όσοι το υποστήριζαν δεν το δοκίμαζαν αυτό είναι μια άλλη ιστορία... Είχα προτείνει σε δύο τρεις, να του ρίξουν νερό, και να το τράβαγαν με βίντεο, αφ9υ τόσο πολύ έχουν σε εκτίμηση τα λεγόμενα των CEO της 1+...

Εγώ. βασικά από αυτούς δεν πιστεύω τπτ, γιατί πριν παρουσιαστεί το 5 το διαφήμιζαν σαν καμεροτηλέφωνο, και όταν βγήκε η πραγματικότητα δεν είχε καμία σχέση με τα λεγόμενα τους...

Εγώ προσωπικα θέλω να είναι και ΙΡ68,και κάμερα που θα σπέρνει, σε τιμη το μεγάλο στα 650,αλλα δεν το βλέπω... Όπως έχω γράψει πολλές φορές, αγαπώ 1+,αλλά έχουν κάνει πολλές αστοχίες τον τελευταίο τουλάχιστον χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου μιας και στο βιντεακι που έχουν ανεβάσει στο twitter δείχνει κάτι σαν σταγονες βροχης...

Αν θυμάσαι καλά όταν η Samsung είχε βγάλει το S5 είχε και μια διαφήμιση σε πισίνα...

Γιαυτό πιστεύω ότι θα είναι splash resistance, τώρα ο καθένας Ε ει την άποψη του, ότι και το 5Τ εχει Αδιαβροχοποιηση ανεπίσημα, ο καθένας πιστεύει ότι θέλει.... Αλλά γιατί όταν όσοι το υποστήριζαν δεν το δοκίμαζαν αυτό είναι μια άλλη ιστορία... Είχα προτείνει σε δύο τρεις, να του ρίξουν νερό, και να το τράβαγαν με βίντεο, αφ9υ τόσο πολύ έχουν σε εκτίμηση τα λεγόμενα των CEO της 1+...

Εγώ. βασικά από αυτούς δεν πιστεύω τπτ, γιατί πριν παρουσιαστεί το 5 το διαφήμιζαν σαν καμεροτηλέφωνο, και όταν βγήκε η πραγματικότητα δεν είχε καμία σχέση με τα λεγόμενα τους...

Εγώ προσωπικα θέλω να είναι και ΙΡ68,και κάμερα που θα σπέρνει, σε τιμη το μεγάλο στα 650,αλλα δεν το βλέπω... Όπως έχω γράψει πολλές φορές, αγαπώ 1+,αλλά έχουν κάνει πολλές αστοχίες τον τελευταίο τουλάχιστον χρόνο...

 

Το Oneplus5t ειναι ανεπισημα αδιαβροχο γιαυτο

Βεβαια οχι αδιαβροχο κατηγοριας ip 67/68.

 

Επισης εσυ που ειπες σε καποιους να του ριξουν νερο,προσωπικα ακομα και σε κινητα με πιστοποιηση ip68 δεν θα το εκανα αυτο γιατι οι εταιρειες ειναι ξεκαθαρες και λενε οτι σε περιπτωση ζημιας απο το νερο,το κινητο δεν καλυπτεται απο την εγγυηση.

 

Και γιαυτο δεν πιστευω το oneplus να εχει πιστοποιηση ip68,γιατι εχει να γινει μετα ενας μικρος χαμος στο service του στο κομματι αυτο οπως και παλια με την Sony οταν πρωτοπαρουσιασε τα τοτε αδιαβροχα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Το Oneplus5t ειναι ανεπισημα αδιαβροχο γιαυτο

Βεβαια οχι αδιαβροχο κατηγοριας ip 67/68.

 

Επισης εσυ που ειπες σε καποιους να του ριξουν νερο,προσωπικα ακομα και σε κινητα με πιστοποιηση ip68 δεν θα το εκανα αυτο γιατι οι εταιρειες ειναι ξεκαθαρες και λενε οτι σε περιπτωση ζημιας απο το νερο,το κινητο δεν καλυπτεται απο την εγγυηση.

 

Και γιαυτο δεν πιστευω το oneplus να εχει πιστοποιηση ip68,γιατι εχει να γινει μετα ενας μικρος χαμος στο service του στο κομματι αυτο οπως και παλια με την Sony οταν πρωτοπαρουσιασε τα τοτε αδιαβροχα κινητα.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες πως τους πρότεινα να ρίξουν νερό και κάτω από ποιες συνθήκες...

 

Εγώ είμαι ο τελευταίος που θα πει κάτι τέτοιο, αλλά όταν ο συνομιλητής σου επιμένει για κάτι, τότε τον προκαλείς... Ξέρω τι ισχύει με τα σέρβις, και τις απαράδεκτες μερικές φορές θέσεις αυτών....

Αλλά και δηλώσεις της εταιρείας που άφηνε να εννοηθεί ότι έχει μια στρώσει Αδιαβροχοποιησης αλλά λόγο κόστους δεν πήγανε για πιστοποιηση, αυτό με ξεπερνάει...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες πως τους πρότεινα να ρίξουν νερό και κάτω από ποιες συνθήκες...

 

Εγώ είμαι ο τελευταίος που θα πει κάτι τέτοιο, αλλά όταν ο συνομιλητής σου επιμένει για κάτι, τότε τον προκαλείς... Ξέρω τι ισχύει με τα σέρβις, και τις απαράδεκτες μερικές φορές θέσεις αυτών....

Αλλά και δηλώσεις της εταιρείας που άφηνε να εννοηθεί ότι έχει μια στρώσει Αδιαβροχοποιησης αλλά λόγο κόστους δεν πήγανε για πιστοποιηση, αυτό με ξεπερνάει...

Προδιαγραφές για πιστοποίηση κάποιας αδιάβροχο ποίησης είχανε και το 5 και το 5T, απλά δεν είπαν ποτέ σε τι βαθμό. Και ο Jerryrig όταν τα άνοιξε το ίδιο διαπίστωσε. Απλούστατα αυτοί οι YouTubers που τα βουτούσαν σε νερό, δεν μας έδειξαν ποτέ τα αποτελέσματα μετά από μια βδομάδα ή ένα μήνα. Ένας νομίζω μόνο κάτι είχε δείξει αλλά δε θυμάμαι τι ακριβώς δυσλειτουργουσε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εντάξει με την πιστοποίηση. Το αναλύσατε . Έλεος. Σε 10 μέρες θα μάθουμε όλοι μας!

 

Εχουμε μηπως κατι σημαντικοτερο να κουβεντιασουμε μεχρι να βγει το κινητο και ενοχληθηκες απο τα παραπανω σχολια με βαση τα ως τωρα leaks?

Μονο για την υπαρξη του notch γνωριζουμε και για την αδιαβροχοποιηση με βαση το link που αναφερθηκε πιο πισω.

 

Αν γνωριζεις κατι περισσοτερο γυρω απο το Oneplus6,μπορεις να το μοιραστεις μαζι μας αλλιως δεν βλεπω που βοηθαει το σχολιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Απλά παιδιά κουρασατε. Τα ίδια και τα ίδια.. γυρω γυρω..εχεις.?? δεν έχω?? πες..... περιμένετε να βγει να αρχίσουμε..... Φιλικά παντα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες πως τους πρότεινα να ρίξουν νερό και κάτω από ποιες συνθήκες...

 

Εγώ είμαι ο τελευταίος που θα πει κάτι τέτοιο, αλλά όταν ο συνομιλητής σου επιμένει για κάτι, τότε τον προκαλείς... Ξέρω τι ισχύει με τα σέρβις, και τις απαράδεκτες μερικές φορές θέσεις αυτών....

Αλλά και δηλώσεις της εταιρείας που άφηνε να εννοηθεί ότι έχει μια στρώσει Αδιαβροχοποιησης αλλά λόγο κόστους δεν πήγανε για πιστοποιηση, αυτό με ξεπερνάει...

 

Εσυ τους προτεινες να δοκιμασουν το κινητο σε νερο.

Αν λοιπον αυτοι το εκαναν και τους εβγαζε προβλημα,θα τους το πληρωνες εσυ το κινητο ή θα τους ελεγες απλα''να με ακουτε αλλη φορα και να μην λετε οτι να ναι,και τωρα κοψτε το κεφαλι σας να το φτιαξετε''?

 

Οσο για τις δηλωσεις της εταιρειας εγω ειπα πιο πισω οτι αν δεν δω επισημη ανακοινωση σε αυτο(ακριβως επειδη οι κινεζοι δεν το πολυ εχουν με την αδιαβροχοποιηση και μεχρι σημερα μονο Samsung και LG εχουν βγαλει αδιαβροχα Ip68 κινητα με θυρα ακουστικων)δεν πιστευω τι γραφεται δεξια και αριστερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά παιδιά κουρασατε. Τα ίδια και τα ίδια.. γυρω γυρω..εχεις.?? δεν έχω?? πες..... περιμένετε να βγει να αρχίσουμε..... Φιλικά παντα

 

Τα forum γιαυτο ειναι για κουβεντα και αφου ειμαστε on topic δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα.

 

Δεν σας αρεσει αυτο που γινεται η κουβεντα απλα προσπεραστε.

 

Τι παει να πει κουρασαμε?Ποιους κουρασαμε ακριβως και ποια κουβεντα χαλασαμε πιο πισω?

 

Τα παραπονα σου σε αυτον που ανοιξε το θεμα(προς κουβεντα)πριν παρουσιαστει επισημα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τους προτεινες να δοκιμασουν το κινητο σε νερο.

Αν λοιπον αυτοι το εκαναν και τους εβγαζε προβλημα,θα τους το πληρωνες εσυ το κινητο ή θα τους ελεγες απλα''να με ακουτε αλλη φορα και να μην λετε οτι να ναι,και τωρα κοψτε το κεφαλι σας να το φτιαξετε''?

 

Οσο για τις δηλωσεις της εταιρειας εγω ειπα πιο πισω οτι αν δεν δω επισημη ανακοινωση σε αυτο(ακριβως επειδη οι κινεζοι δεν το πολυ εχουν με την αδιαβροχοποιηση και μεχρι σημερα μονο Samsung και LG εχουν βγαλει αδιαβροχα Ip68 κινητα με θυρα ακουστικων)δεν πιστευω τι γραφεται δεξια και αριστερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα forum γιαυτο ειναι για κουβεντα και αφου ειμαστε on topic δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα.

 

Δεν σας αρεσει αυτο που γινεται η κουβεντα απλα προσπεραστε.

 

Τι παει να πει κουρασαμε?Ποιους κουρασαμε ακριβως και ποια κουβεντα χαλασαμε πιο πισω?

 

Τα παραπονα σου σε αυτον που ανοιξε το θεμα(προς κουβεντα)πριν παρουσιαστει επισημα το κινητο.

Όταν κάποιος επιμένει σε κάτι που δεν ισχύει, και δέχεται πρόκληση είναι έτοιμος να δεχτεί και τις συνέπειες...

Εμείς εδώ κουβεντα κάνουμε, βάση των διαρροών και επισήμων αναφορών στο twitter... Νομίζω δεν ενοχλούμε κανέναν, ούτε ζητήσαμε σε κάποιον να συμμετάσχει χωριςτην θέληση του...

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος επιμένει σε κάτι που δεν ισχύει, και δέχεται πρόκληση είναι έτοιμος να δεχτεί και τις συνέπειες..

 

Οταν καποιος επιμενει σε κατι που δεν ισχυει,τον αφηνεις να επιμενει,κυριως σε τετοια θεματα οπως αδιαβροχοποιηση.

 

Οσο για τα περι Oneplus6 οπως ειπα πιο πισω,ας ανοιγε το θεμα οταν με το καλο γινοταν η επισημη παρουσιαση.

 

Αυτη την στιγμη το μονο που ψιλο γνωριζουμε σιγουρα ειναι το notch και την αδιαβροχοποιηση(υπαρχουν σχετικα twitters σε αυτο).

 

Σε ολα τα υπολοιπα απλα υποθετουμε,ακομα και στην τιμη ή στα διαθεσιμα(σε ram/rom)μοντελα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι συνήθως αυτά τα leaks και ειδικά αυτά που γράφονται σε γνωστά sites και twitter accounts (πχ @evleaks Evan Blass) κατά 99% επιβεβαιώνονται, πόσο μάλλον όταν βρισκόμαστε τόσο κοντά στην παρουσίαση...

 

Ο λόγος είναι ότι πρόκειται για διαρροές που κάνουν οι ίδιες οι εταιρείες για να δημιουργούν ένα hype γύρω από την επερχόμενη παρουσίαση...

 

Βέβαια πάντα υπάρχει και αυτό το 1% αλλά συνήθως πρόκειται για χαρακτηριστικά που δεν έχουν γραφτεί καθόλου... Ειδικά η OnePlus δεν συνηθίζει να «κρύβει» και πολλά πράγματα...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι συνήθως αυτά τα leaks και ειδικά αυτά που γράφονται σε γνωστά sites και twitter accounts (πχ @evleaks Evan Blass) κατά 99% επιβεβαιώνονται, πόσο μάλλον όταν βρισκόμαστε τόσο κοντά στην παρουσίαση...

 

Ο λόγος είναι ότι πρόκειται για διαρροές που κάνουν οι ίδιες οι εταιρείες για να δημιουργούν ένα hype γύρω από την επερχόμενη παρουσίαση...

 

Βέβαια πάντα υπάρχει και αυτό το 1% αλλά συνήθως πρόκειται για χαρακτηριστικά που δεν έχουν γραφτεί καθόλου... Ειδικά η OnePlus δεν συνηθίζει να «κρύβει» και πολλά πράγματα...

 

Δεν αντιλεγω οτι δεν γινεται αυτο γιατι οντως γινεται.

 

Απλα τονιζω αυτο που γραφεις μετα''τα χαρακτηριστικα που δεν εχουν γραφτει καθολου''.

 

Για παραδειγμα πιο πανω αναφερεται για μπαταρια 3300mah,ενω αν θυμαμαι καλα σε προηγουμενα leaks ειχε αναφερθει 3450mah μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτή είναι μία διαφορά που πολλοί μπορεί να πέσουν έξω... Εκτιμήσεις κάνουν... Μιλάω όσο αφορά τα leaks για τα νέα χαρακτηριστικά. Αδιαβορχοποίηση, notch, γυαλί, ασύρματη φόρτιση.... Εξάλλου τα mAh δεν είναι και το πιο σημαντικό πράγμα που θα ασχοληθούν οι περισσότεροι...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγινε teaser και η εκδοση με τους Avengers(που υποθετω θα γινει οτι και με το star wars),αναρωτιεμαι αν επιτελους θα υπαρχει επιλογη day one για παραπανω απο 1 χρωματα.

 

Το λεω αυτο γιατι θυμαμαι και στο προσφατο 5t αρκετους που ξενερωσαν οταν ειδαν αργοτερα το λευκο και το κοκκινο(magma red νομιζω).

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς Wi-Fi MiMO το 6/αράκι... και έτσι βρίσκομαι όλο και πιό κοντά είμαι στο ΜιΜΙΧ 2s!!

Η πρόβλεψή μου περί φαλιμέντου του oneplus6 είναι όλο και πιό κοντά! Θα βγει και έκδοση φτηνή 6 ram/64GB!!!

Δεν έχει τίποτα να προσφέρει περισσότερο από το 5T...

Android P Nightly Beta Builds for Mi Mix 2S (Chinese) - Τελική του τιμή σήμερα 444 με το τελωνείο, καλά είναι ή θα πέσει κι άλλο?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς Wi-Fi MiMO το 6/αράκι... και έτσι βρίσκομαι όλο και πιό κοντά είμαι στο ΜιΜΙΧ 2s!!

Η πρόβλεψή μου περί φαλιμέντου του oneplus6 είναι όλο και πιό κοντά! Θα βγει και έκδοση φτηνή 6 ram/64GB!!!

Δεν έχει τίποτα να προσφέρει περισσότερο από το 5T...

Android P Nightly Beta Builds for Mi Mix 2S (Chinese) - Τελική του τιμή σήμερα 444 με το τελωνείο, καλά είναι ή θα πέσει κι άλλο?

Aκόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε.

Κάτσε να βγει να το δεις και μετά βλέπεις. Προσωπικά δεν μου αρέσει το Mi Mix 2S και ο λόγος που έπεσε η τιμή και λογικά θα πέσει κι άλλο είναι το ΜΙ7 που θα ανακοινωθεί (σύμφωνα με leaks) στις 23 του μηνός. Οπότε για μένα σοφό θα ήταν να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Επισημη τιμη του mi mix 2(δεν εχει ερθει Ελλαδα το S) απο Infoquest παντως ειναι τα 550ευρω.

 

Τα υπολοιπα περι αγορας κινητων απο Κινα με οτι συνεπαγεται με εγγυηση/rom και λοιπα ειναι πιστευω λιγο πολυ γνωστα.

 

Καλο το Mi mix 2s αλλα χωρις θυρα ακουστικων(και δεν ειναι καν αδιαβροχο),οχι ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

είδαμε και αυτά που είναι αδιάβροχα και με εγγύηση

 

Συμφωνώ απόλυτα.... Όταν με το καλό βγει το 6 με πιστοποιηση να δούμε τι πολύτικη θα ακολουθήσουν και αυτοί...

Εγώ ειμαι πολύ περίεργος να δω την τιμή...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...