Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αν ισχύουν αυτά που γραφ9υν στο άρθρο, τότε το 258 θα κάνει 679+....για να μην πω 700+

Αγαπω 1+ αλλά ευχαριστώ δεν θα πάρω....

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι? Όλοι το λέμε ότι το αρχικό θα είναι +50€ δηλαδή 550 περίπου... Στην καλύτερη περίπτωση να έχουν ένα 50άρι διαφορά η κάθε έκδοση (αν και πιστεύω ότι θα είναι μεγαλύτερη η διαφορά)... Δηλαδή:

6/64 550

8/128 600

8/256 650

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι το 128gb θα έχει 6gb ram. Οι τιμές πιστεύω θα πάνε 549 , 599, και 649

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια πιθανότητα νομίζω... 8 θα έχει το 128αρι

 

Λογικα στο 256 θα δωσουν ασυρματο φορτιστη μεσα στην συσκευασια

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Είχε ακουστεί ότι όλα θα έχουν μέσα τον ασύρματο φορτιστή... Μου φαίνεται απίθανο βέβαια, συν ότι στις φώτο που διέρρευσαν από το hands on δεν υπήρχε κάτι τέτοιο στην συσκευασία (που ήταν ίδια με τις προηγούμενες άρα δεν χωράει νομίζω).
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να κοστιζει 550+ευρω και να μην εχει παλι υποστηριξη για micro sd και να αναγκαζεσαι να αγορασεις τα ακριβοτερα μοντελα,τοτε ελπιζω η καμερα του να κανει παπαδες.

 

Ενα notch και ενας snap845 δεν αρκουν για να δικαιολογησουν την αυξηση τιμης.

 

Επισης εχω μεγαλη περιεργεια να δω και την ποιοτητα κατασκευης του και κατα ποσο η εταιρεια ακουει οπως λενε το feedback του κοσμου που σε αντιστοιχη ερευνα ειπε οτι δεν θελει κινητο απο γυαλι...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει...Πιστευω ειναι λογικη μια πιθανη αυξηση + 50 ευρω. Θα προσφερει γυαλι πισω με ασυρματη φορτιση, πιστοποιηση αδιαβροχοποιησης ,καλυτερη καμερα (θελω να πιστευω), καλυτερο επεξεργαστη και οθονη τελειως στα άκρα. Ελπιζω μονο να εχει το 128αρι 8 gb μνημη.... γιατι εκει στοχευω Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει...Πιστευω ειναι λογικη μια πιθανη αυξηση + 50 ευρω. Θα προσφερει γυαλι πισω με ασυρματη φορτιση, πιστοποιηση αδιαβροχοποιησης ,καλυτερη καμερα (θελω να πιστευω), καλυτερο επεξεργαστη και οθονη τελειως στα άκρα. Ελπιζω μονο να εχει το 128αρι 8 gb μνημη.... γιατι εκει στοχευω

 

Για ολα τα παραπανω εισαι πολυ σιγουρος ομως?

Γιατι και το Oneplus 5 ηταν ακριβοτερο απο το 3t και οι διαφορες ηταν κυριως σε επεξεργαστη και λιγο στην καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να είναι πολύ σίγουρος? Κανείς δεν είναι σίγουρος.. Μιλάμε με βάση τα leaks...

 

Τα σίγουρα είναι η αδιαβροχοποίηση, καλύτερο SoC, καλύτερη οθόνη η οποία θα καλύπτει και όλο το μπροστά πανελ.

 

Νομίζω και την ασύρματη φόρτιση την είχε αναφέρει η OnePlus αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

 

Προσωπικά με όλα αυτά η αύξηση των 50 ευρώ δεν με ενοχλεί... Αν σκεφτούμε ότι διατήρησε την τιμή σταθερή στο 5Τ είναι και λογικό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε νομίζω ότι θα δοθούν δύο επιλογές συσκευών μνήμης με 8gb και θα κινηθούμε όπως πέρυσι με το 8 να δίνεται μόνο στο τοπ(εκτός και αν πήραμε καμιά ποσοτητα με τρελή παρτίδα σε εξαιρετική τιμή και μας περισσεύουν
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να είναι πολύ σίγουρος? Κανείς δεν είναι σίγουρος.. Μιλάμε με βάση τα leaks...

 

Τα σίγουρα είναι η αδιαβροχοποίηση, καλύτερο SoC, καλύτερη οθόνη η οποία θα καλύπτει και όλο το μπροστά πανελ.

 

Νομίζω και την ασύρματη φόρτιση την είχε αναφέρει η OnePlus αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

 

Προσωπικά με όλα αυτά η αύξηση των 50 ευρώ δεν με ενοχλεί... Αν σκεφτούμε ότι διατήρησε την τιμή σταθερή στο 5Τ είναι και λογικό...

 

Η αδιαβροχοποιηση παλι απο που και ως που εγινε σιγουρη?:P

 

Εγω σε ολες τις φωτογραφιες μονο το notch βλεπω σαν ''σιγουρο''και αντε και την θυρα ακουστικων.

Και αν δεν ανακοινωθει επισημα δεν υποθετω τιποτα.

Γιατι και για το G6 πολλα ακουγαμε για αυτο και τελικα εκαναν και αυτοι την πατατα τους που μεγαλωσαν ιντσες και αναλυση αλλα εβαλαν μικροτερη μπαταρια

https://www.gsmarena.com/lg_g7_thinq_debuts-news-30811.php

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχει γραφτεί άπειρες φορές... Την είχε ανακοινώσει η OP στο Twitter...

 

https://www.phonearena.com/news/OnePlus-6-water-resistant_id104119

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχει γραφτεί άπειρες φορές... Την είχε ανακοινώσει η OP στο Twitter...

 

https://www.phonearena.com/news/OnePlus-6-water-resistant_id104119

 

Αν προσέξεις το βιντεακι δίχνει σταγόνες βροχής, γιαυτό και έχω γράψει ότι μιλάμε για Αδιαβροχοποιηση αλλά πουθενά δεν έχει αναφερθεί τι πιστοποιητικό ΙΡ θα έχει...

Εγώ μόνο σε ένα άρθρο είχα διαβάσει για αντοχή σε σταγόνες βροχής....

Πουθενά αλλού δεν έχω διαβάσει επίσημη ανακοίνωση για ΙΡ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε άρθρα στο ίντερνετ έχω διαβάσει για ΙΡ67,αλλα ικασιες του εκάστοτε συντάκτη, καμία επίσημη ανακοίνωση...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχει γραφτεί άπειρες φορές... Την είχε ανακοινώσει η OP στο Twitter...

 

https://www.phonearena.com/news/OnePlus-6-water-resistant_id104119

 

Φιλε μου επειδη εκανα τον κοπο και ξανακοιταξα πιο πισω απο την αρχη του θεματος(αυτες τις 8 σελιδες)πρωτη φορα αναφερεται κατι τετοιο στο εδω θεμα.

 

Επισης καποιου ειδους προστασιας απο το νερο ειχε και το Oneplus 5t σε γνωστο teardown που ειχε κανει γνωστος youtuber.

 

Μερικη προστασια απο το νερο εχει και το Huawei p20 ή το προηγουμενο Pixel που ειχαν Ip53 ή 54,δεν μου λεει κατι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη εκανα τον κοπο και ξανακοιταξα πιο πισω απο την αρχη του θεματος(αυτες τις 8 σελιδες)πρωτη φορα αναφερεται κατι τετοιο στο εδω θεμα.

 

Επισης καποιου ειδους προστασιας απο το νερο ειχε και το Oneplus 5t σε γνωστο teardown που ειχε κανει γνωστος youtuber.

 

Μερικη προστασια απο το νερο εχει και το Huawei p20 ή το προηγουμενο Pixel που ειχαν Ip53 ή 54,δεν μου λεει κατι αυτο.

 

Κάτι τέτοιο πιστεύω και εγώ, ΙΡ53 η 54 θα έχει, αν ήταν κανονική Αδιαβροχοποιηση θα το είχε βγάλει η εταιρεία από την αρχή...

Καλά σε βιντεακια και το 3Τ το δείχνανε να το βάζουν σε λεκάνη με νερό και να δουλεύει...

Πόσοι θα κάψανε τις συσκευές τους για να κάνουνε την δοκιμή...

Αλλά και για το 5Τ,ειχα μια Κουβέντα με κάποιον εδώ στο φόρουμ, και με παρέπεμψε σε τέτοιο βίντεο, και εγώ τότε του πρότεινα να το δοκιμάσει στην συσκευή του...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πιστεύω και εγώ, ΙΡ53 η 54 θα έχει, αν ήταν κανονική Αδιαβροχοποιηση θα το είχε βγάλει η εταιρεία από την αρχή...

Καλά σε βιντεακια και το 3Τ το δείχνανε να το βάζουν σε λεκάνη με νερό και να δουλεύει...

Πόσοι θα κάψανε τις συσκευές τους για να κάνουνε την δοκιμή...

Αλλά και για το 5Τ,ειχα μια Κουβέντα με κάποιον εδώ στο φόρουμ, και με παρέπεμψε σε τέτοιο βίντεο, και εγώ τότε του πρότεινα να το δοκιμάσει στην συσκευή του...

δυσκολη προκληση να την δεχτει καποιος ακομα και αν εχει τελευταια πιστοποιηση το κινητο του. Το 5t εχει αδιαβροχοποιηση αλλα δεν ξερουμε σε ποιο βαθμο γιατι για να παρει πιστοποιηση θα επρεπε η oneplus να τα σκασει και αυτο σημαινει πιο ακριβο τηλεφωνο. Προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου η πιστοποιηση, οπως και η ασυρματη φορτιση. Αν το 6 εχει μια flagship καμερα για εμενα τα 50 ευρω επιπλεον δικαιολογουνται. Αλλιως μια χαρα ειμαι με το 5t και βλεπουμε για 6t

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

δυσκολη προκληση να την δεχτει καποιος ακομα και αν εχει τελευταια πιστοποιηση το κινητο του. Το 5t εχει αδιαβροχοποιηση αλλα δεν ξερουμε σε ποιο βαθμο γιατι για να παρει πιστοποιηση θα επρεπε η oneplus να τα σκασει και αυτο σημαινει πιο ακριβο τηλεφωνο. Προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου η πιστοποιηση, οπως και η ασυρματη φορτιση. Αν το 6 εχει μια flagship καμερα για εμενα τα 50 ευρω επιπλεον δικαιολογουνται. Αλλιως μια χαρα ειμαι με το 5t και βλεπουμε για 6t

 

Προσυπογράφω λέξη προς λέξη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα για την καμερα κραταω μικρο καλαθι.

 

Αν δηλαδη το 5t δεν μπορουσε να εχει σε νυχτερινες ληψεις καμερα ναυαρχιδας που εβαλε και 2ρο φακο ειδικα για να βελτιωσει αυτο το πραγμα,προσωπικα κραταω μικρο καλαθι.

 

Και επειδη ακριβως και ολα αυτα που αναφερατε πιο πισω κοστιζουν(ασυρματη φορτιση,αδιαβροχοποιηση,στερεο ηχεια,κορυφαια καμερα)και εχει πολυ πιθανο να βγει και ενα 6t αργοτερα,προσωπικα κραταω πολυ μικρο καλαθι για το 6ρι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη εκανα τον κοπο και ξανακοιταξα πιο πισω απο την αρχη του θεματος(αυτες τις 8 σελιδες)πρωτη φορα αναφερεται κατι τετοιο στο εδω θεμα.

 

Επισης καποιου ειδους προστασιας απο το νερο ειχε και το Oneplus 5t σε γνωστο teardown που ειχε κανει γνωστος youtuber.

 

Μερικη προστασια απο το νερο εχει και το Huawei p20 ή το προηγουμενο Pixel που ειχαν Ip53 ή 54,δεν μου λεει κατι αυτο.

 

Δεν αναφερόμουν μόνο στο θέμα. Γενικά. Πχ είχε γραφτεί σίγουρα στο θέμα του 5t αλλά και σε όλα τα site. Η εκτίμηση μου είναι ότι αν έβαζαν χαμηλή πιστοποίηση δεν θα το διαφήμιζαν. Από πλευράς Marketing το λέω... Σε δέκα μέρες θα ξέρουμε...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερόμουν μόνο στο θέμα. Γενικά. Πχ είχε γραφτεί σίγουρα στο θέμα του 5t αλλά και σε όλα τα site. Η εκτίμηση μου είναι ότι αν έβαζαν χαμηλή πιστοποίηση δεν θα το διαφήμιζαν. Από πλευράς Marketing το λέω... Σε δέκα μέρες θα ξέρουμε...

 

Στο internet πολλα γραφονται και δεν ειναι οτι το καλυτερο να πιστευουμε ολες τις φημες.

 

Το θεμα επισης ειναι οτι ειναι πιθανο και φετος να υπαρχει 6t με οτι αυτο συνεπαγεται για οποιον θελει να αγορασει το 6ρι μην ξενερωσει μετα απο λιγους μηνες αν βγει το 6T.

Link to comment
Share on other sites

Στο internet πολλα γραφονται και δεν ειναι οτι το καλυτερο να πιστευουμε ολες τις φημες.

 

Το θεμα επισης ειναι οτι ειναι πιθανο και φετος να υπαρχει 6t με οτι αυτο συνεπαγεται για οποιον θελει να αγορασει το 6ρι μην ξενερωσει μετα απο λιγους μηνες αν βγει το 6T.

 

Ρε φίλε μαζί μιλάμε ή χώρια? Τι το αναλύουμε από χθες? Με ρώτησες για την αδιαβροχοποίηση, σου είπα το έχει πει η OP στο twitter και ότι το έχουν γράψει παντού. Τι μου λες μην πιστεύουμε φημες :lol: :lol:

 

Όσο για το δεύτερο σκέλος, σίγουρα θα βγει 6t... Όπως κάθε χρόνο άλλωστε... Με την λογική τη δική σου μην πάρει κάποιος ούτε το 6t γιατί θα βγει το 7 και θα ξενερώσει? :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα για την καμερα κραταω μικρο καλαθι.

 

Αν δηλαδη το 5t δεν μπορουσε να εχει σε νυχτερινες ληψεις καμερα ναυαρχιδας που εβαλε και 2ρο φακο ειδικα για να βελτιωσει αυτο το πραγμα,προσωπικα κραταω μικρο καλαθι.

 

Και επειδη ακριβως και ολα αυτα που αναφερατε πιο πισω κοστιζουν(ασυρματη φορτιση,αδιαβροχοποιηση,στερεο ηχεια,κορυφαια καμερα)και εχει πολυ πιθανο να βγει και ενα 6t αργοτερα,προσωπικα κραταω πολυ μικρο καλαθι για το 6ρι.

Το γεγονός όμως ότι η dxomark θα παρουσιάσει το 6, σε συνδυασμό με την κριτική που δέχτηκε η oneplus για την κάμερα στο 5t, όπως και με τον σκληρό ανταγωνισμό που ξεκίνησε στις κάμερες με p20 και s9 που έχουν ξεφύγει ήδη και θα συνεχίσει με υπόλοιπες ναυαρχίδες, με κάνει να κρατάω λίγο μεγαλύτερο καλάθι. Οψόμεθα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...