Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά αυτό δε νομίζω να το τηρήσουν για πολύ καιρό ακόμα. Αναγκαστικά δηλαδή όταν θα ανεβάσει τα επόμενα χρόνια κι άλλο τις τιμές, θα πρέπει να τις ρίχνει μετά από ένα διάστημα. Άσχετα εάν σε ένα εξάμηνο θα βγαίνει το νέο μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για την ωρα το business model τους ειναι ακεραιο, χωρις καμια αλλοιωση. Οχι αλλα καναλια διανομης στην Ευρωπη (μονο στην αγγλια σε δικτυα), οχι "εκπτωσεις", "προσφορες", εναλλακτικα καναλια διανομης (αρα και τιμη στα "σκρουτζομαγαζα" στο Θεο), οποτε εικαζω οτι ετσι θα συνεχισουν να πορευονται. επιμενω οτι οποιος θελει τη μικροτερη απωλεια χρηματων ετησιως στο θεμα "κινητο τηλεφωνο" παιρνει 2 oneplus ετησιως (ενα καθε εξι μηνες περιπου) και καθαριζει ;)

Και φρεσκο design εχει παντα ο κατοχος τους, εναρμονισμενο με το πνευμα της εποχης και τα πιο δυνατα σωθικα του εμποριου με μαξ 200 ευρω χασουρα το χρονο (συνηθως λιγοτερο)

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα το business model τους ειναι ακεραιο, χωρις καμια αλλοιωση. Οχι αλλα καναλια διανομης στην Ευρωπη (μονο στην αγγλια σε δικτυα), οχι "εκπτωσεις", "προσφορες", εναλλακτικα καναλια διανομης (αρα και τιμη στα "σκρουτζομαγαζα" στο Θεο), οποτε εικαζω οτι ετσι θα συνεχισουν να πορευονται. επιμενω οτι οποιος θελει τη μικροτερη απωλεια χρηματων ετησιως στο θεμα "κινητο τηλεφωνο" παιρνει 2 oneplus ετησιως (ενα καθε εξι μηνες περιπου) και καθαριζει ;)

Και φρεσκο design εχει παντα ο κατοχος τους, εναρμονισμενο με το πνευμα της εποχης και τα πιο δυνατα σωθικα του εμποριου με μαξ 200 ευρω χασουρα το χρονο (συνηθως λιγοτερο)

θα συμφωνησω απολυτα απλα νομιζω οτι επειδη βγαζουν 2 συσκευες τον χρονο καλυτερη επιλογη ειναι πιστευω οταν βγαινει η T εκδοση της συσκευης να αλλαχτει με το ιδιο περιπου χασιμο σε χρηματα .

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω απολυτα απλα νομιζω οτι επειδη βγαζουν 2 συσκευες τον χρονο καλυτερη επιλογη ειναι πιστευω οταν βγαινει η T εκδοση της συσκευης να αλλαχτει με το ιδιο περιπου χασιμο σε χρηματα .

 

Σχετικο ειναι κι αυτο, καθως η ετησια χασουρα θα ειναι περιπου ιδια (δηλαδη ιδια αποσβεση ειτε αλλαξεις μια, ειτε 2 συσκευες, καθως αν επιλεξεις να πας στο Τ το "απλο" μοντελο θα το δωσεις αρκετα χαμηλοτερα οταν ερθει η ωρα), αθροιστικα, οποτε για 30-40 ευρω εξοικονομηση χρηματος αξιζει να "μεινεις πισω" τεχνολογικα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικο ειναι κι αυτο, καθως η ετησια χασουρα θα ειναι περιπου ιδια (δηλαδη ιδια αποσβεση ειτε αλλαξεις μια, ειτε 2 συσκευες, καθως αν επιλεξεις να πας στο Τ το "απλο" μοντελο θα το δωσεις αρκετα χαμηλοτερα οταν ερθει η ωρα), αθροιστικα, οποτε για 30-40 ευρω εξοικονομηση χρηματος αξιζει να "μεινεις πισω" τεχνολογικα? ;)

δεν το λες και πισω τεχνολογικα αν παρεις το Τ . βεβαια το πισω τεχνολογικα ειναι σχετικο σαν εννοια το 5τ θα ειναι μια εξαιρετικη συσκευη και τα επομενα 2 χρονια . βεβαια η ουσια τον πραγματων σε προιοντα τεχνολογιας ειναι το πορτοφολι του καθενος .;)

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

δεν το λες και πισω τεχνολογικα αν παρεις το Τ . βεβαια το πισω τεχνολογικα ειναι σχετικο σαν εννοια το 5τ θα ειναι μια εξαιρετικη συσκευη και τα επομενα 2 χρονια . βεβαια η ουσια τον πραγματων σε προιοντα τεχνολογιας ειναι το πορτοφολι του καθενος .;)

 

Για αυτο μπηκαν τα εισαγωγικα ;)

Κοιτα, εδω μεσα το 90% ειμαστε φανατικοι με τα κινητα. Ε, το να αλλαξεις 2 αντι για 1 συσκευη και να πεταξεις αλλα 40, αντε 50 ευρω (παραπανω) ετηισως, δε νομιζω οτι ειναι σοβαρο κοστος, αν θες να κανεις ενα ακομα unboxing μεσα στη χρονια. Οποτε ολα σχετικα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

το γυαλι στο πισω μερος με χαλάει περισσότερο απο το νοτς. τηλεφωνο θέλουμε όχι τοστιέρα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το γυαλι στο πισω μερος με χαλάει περισσότερο απο το νοτς. τηλεφωνο θέλουμε όχι τοστιέρα.

 

Το νοτς μπορείς να το κρύψεις,αρα μικρό το κακό, εμένα η πιστοποίηση με ενδιαφέρει...

Αν είναι ΙΡ 68 τότε θα το πάρω αμέσως....

Link to comment
Share on other sites

αδιαφορη η πιστοποίηση, μεγάλη απάτη αν και ξέρω πως θα διαφωνήσετε.κινητό με γυαλί πίσω δεν αγοράζω για κανένα λόγο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αδιαφορη η πιστοποίηση, μεγάλη απάτη αν και ξέρω πως θα διαφωνήσετε.κινητό με γυαλί πίσω δεν αγοράζω για κανένα λόγο.

 

Επίτρεψέ μου να διαφωνήσω, εγώ κάνω εξωτερική δουλειά, όλες τις εποχές, όταν είχα το S7, πέρναγα σχεδον στην συσκευή ολοκληρο δρομολόγιο τις ημέρες που έβρεχε, και πίστεψε με,με είχε βγάλει ασπροπρόσωπο,οπως και το καλοκαίρι που κινούμαι σε επαρχιακούς χωματινους δρόμους, έχεις μια άνεση...

Δεν την θέλω την πιστοποίηση για να το βάζω σε πισίνες, η στην θάλασσα και να πουλάω ' μούρη' αλλά το θέλω για δουλειά... Κάποιος άλλος δεν την χρειάζεται, απόλυτος σεβαστό, αλλά ο κάθενας κοιταει τις ανάγκες του....

Τώρα όσο αφορά την έκδοση και την τιμή, εμένα με ενδιαφέρει μόνο το 8/256,και ελπίζω να είναι κάτω από γα 650€.αν και χλωμό το κόβω....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Αν ένα κινητό δεν έχει πιστοποίηση δε σημαίνει ότι δεν έχει στεγανοποίηση. Απλά για οικονομικούς λόγους εταιρείες δε πληρώνουν.

 

Και καλά κάνουν ΙΜΗΟ.

 

Εγώ Σκωτία ζω το κινητό βρέχεται 8/10 μέρες και πρόβλημα δεν έχω κανένα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ένα κινητό δεν έχει πιστοποίηση δε σημαίνει ότι δεν έχει στεγανοποίηση. Απλά για οικονομικούς λόγους εταιρείες δε πληρώνουν.

 

Και καλά κάνουν ΙΜΗΟ.

 

Εγώ Σκωτία ζω το κινητό βρέχεται 8/10 μέρες και πρόβλημα δεν έχω κανένα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δ3ν αντιλέγω, και εγώ έιχα συσκευή χωρίς πιστοποίηση, και έφαγε βροχές και δεν παρουσίασε πρόβλημα, αλλά φύλαγε τα ρούχα σου.... Και από την στιγμή που οι τιμές είναι τόσο μεγάλες, και για ψυχολογικούς λόγους, θα προτιμούσα πιστοποιηση....

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φτασει σε ενα σημειο στα κινητα που δεν χρειαζεται να εχεις τον τελευταιο επεξεργαστη για να πηγαινει το κινητο σφαιρα.

Ειδικα η nokia με το stock android αν συνεχισει ετσι βλεπω ανετα να παιρνει μεγαλο μεριδιο απο την Oneplus αν φτιαξει τις καμερες της.

 

Εντομεταξυ θελω να δω ποσοι θα τρεξουν να παρουν το OP6 και μετα σε περιπτωση που βγει παλι κανενα OP6T να μπαινουν εδω και να κραζουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φτασει σε ενα σημειο στα κινητα που δεν χρειαζεται να εχεις τον τελευταιο επεξεργαστη για να πηγαινει το κινητο σφαιρα.

Ειδικα η nokia με το stock android αν συνεχισει ετσι βλεπω ανετα να παιρνει μεγαλο μεριδιο απο την Oneplus αν φτιαξει τις καμερες της.

 

Εντομεταξυ θελω να δω ποσοι θα τρεξουν να παρουν το OP6 και μετα σε περιπτωση που βγει παλι κανενα OP6T να μπαινουν εδω και να κραζουν.

 

Μα είναι δεδομένο ότι τον Νοέμβριο θα βγει 1+6Τ,....

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi mix 2s ή oneplus 6 λέτε να είναι καλύτερο και γιατί??

 

To μι 2s δεν εχει θυρα ακουστικων αλλα δεν ειναι ουτε αδιαβροχο,και φυσικα η Xiaomi στο θεμα αναβαθμισεων ειναι ''τα ζωα μου αργα'',που ναι μεν στα πιο φθηνα κινητα δεν σε πειραζει,αλλα στα πιο ακριβα ειναι πολυ κακο.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi mix 2s ή oneplus 6 λέτε να είναι καλύτερο και γιατί??

Το Xiaomi το ότι δεν έχει OLED,δεν εχει θύρα ακουστικών,δεν εισάγεται επίσημα Ευρώπη(το να μου ερθει σε 3-4-5 μήνες είναι μια τρύπα στο νερό) και φυσικά το minimum σε custom software development από xda σε σχέση με oneplus ειναι 4 βασικότατοι λογοι να μην την προτιμήσεις.

 

Βέβαια απο αποψη ντιζαιν-σχεδιασμό υπερέχει κατα κράτος(μακραν απο τα πιο όμορφα κινητά που κυκλοφορούν) και για την κάμερα διαβάζω πολλά θετικά(εχει και OIS που κάκιστα η oneplus ουτε εδώ βλέπω να βάζει) αλλα οι 4 λογοι πανω με αποτρέπουν σε προτίμηση της έναντι oneplus.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει είναι το γυαλί,το μεγαλύτερο μειονέκτημα για εμένα.Ορίστε και ενα άρθρο,με το οποίο συμφωνώ απόλυτα

https://www.droid-life.com/2018/04/23/why-does-everyone-think-all-glass-smartphones-are-premium/

Εχω το 3Τ χωρίς θήκη και δεν έχει την παραμικρή γρατσουνιά!Το 6 τις 2 πρώτες εβδομάδες θα έχει γίνει όπως δείχνουν οι φωτό του λινκ

Link to comment
Share on other sites

To γυαλί επειδή δεν είναι μία στρώση αλλά τρεις (η OnePlus είπε ότι θα βάλει 5) προσδίδει ένα «βάθος» στο μάτι για αυτό θεωρείται premium στην όψη του...

 

Ο σημαντικότερος λόγος όμως που βάζουν το γυαλί είναι ένας: Η ασύρματη φόρτιση

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

To γυαλί επειδή δεν είναι μία στρώση αλλά τρεις (η OnePlus είπε ότι θα βάλει 5) προσδίδει ένα «βάθος» στο μάτι για αυτό θεωρείται premium στην όψη του...

 

Ο σημαντικότερος λόγος όμως που βάζουν το γυαλί είναι ένας: Η ασύρματη φόρτιση

 

Μαζί σου...Για πες μου όμως,τί να την κάνω την ασύρματη φόρτιση όταν έχω την πιο γρήγορη τεχνολογία φόρτισης απο όλους τους κατασκευαστές?Γιατί δε νομίζω η ασύρματη φορτιση να είναι πιο γρήγορη απο το dash charge...

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε καμία περίπτωση... Ούτε εμένα με ενδιαφέρει η ασύρματη φόρτιση... Αλλά είναι ένα χαρακτηριστικό που πολλοί το ζητάνε...

 

Αν μου το δώσει δηλαδή δεν θα πω όχι, στο να το έχω στο κομοδίνο μου και να το ακουμπάω εκεί το βράδυ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει μεγαλη μπαταρια παντως στο κινητο τα στερεο ακουστικα το μονο που κανουν ειναι να τρωνε την μπαταρια πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...