Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με μόνιμη απόκρυψη δρακουλοδοντα και εξαφάνιση navigation button ναι ειναι μια χαρά κούκλα,αλλιώς είναι πανούκλα:lol::p

 

Μια χαρα ειναι τα δρακουλοδοντα, ετοιμαζε την αγγελια λεμε για το 5Τ, μην κωλυσιεργείς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα δρακουλοδοντα, ετοιμαζε την αγγελια λεμε για το 5Τ, μην κωλυσιεργείς :lol:

 

Εχεις ναι μεν δικιο οτι στο εξωτερικο αγοραζουν κυριως μεσω προγραμματων/συμβολαιων,αλλα πιστεψε με οτι τους βγαινει αρκετα φθηνοτερα η συσκευη μεσω των προγραμματων αυτων.

 

Επισης οι εκει αλυσιδες τους δεν εχουν συνεχεια fixed τιμες σε ολα τα κινητα οπως σε μας.Ενα παραδειγμα απο media markt Γερμανιας στο galaxy note 8 σε σχεση με μας στην ιδια αλυσιδα

http://www.mediamarkt.de/de/product/_samsung-galaxy-note8-64-gb-schwarz-2319080.html

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-galaxy-note8-64gb-black-1202448.html

 

Αν οι αλλαγες ειναι καλες σε σχεση με το 5t και η τιμη ειναι μεχρι τα 500-530περιπου ευρω θα το τιμησω το Op6(εκτος αν δεν εχει θυρα ακουστικων που εκει τρωει ακυρο).

Αν παλι εχουν κανει ταρζανιες πχ μικρο βελτιωσεις σε καμερα,χειροτερη αυτονομια απο του 5τ,απουσια θυρας ακουστικων,αρχικη τιμη 600+ευρω κλπ,τοτε το προσπερναω χωρις πολλα πολλα.

 

Τελος ελπιζω να πεσει και ο δεικτης ακτινοβολιας Sar μιας και στο 5t επιασε κορυφη(με την κακη εννοια).

 

Ο λογος που με τραβαει ακομα το Oneplus και η εν λογω εταιρεια παρολα τα οσα εγιναν τον τελευταιο καιρο(ακομα και με την κλοπη στοιχειων),ειναι γιατι ως τωρα οτι εχουμε δει απο samsung και Huawei δεν μπορω να πω οτι ηταν τιποτα το ιδιαιτερο περαν των καμερων,και μαλιστα ηδη εχουν οι εν λογω συσκευες αρκετα κουσουρια.

Το μεν galaxy εχει θεμα στην οθονη που φαινεται σε videos(Και οχι μονο),καποιοι αναφερουν και για τηλεφωνα που σταματα η κληση κλπ.

Το δε huawei τα κλασσικα μικρο προβληματα της huawei με το χαζο ui της,θεματα στο video λογω παλιου επεξεργαστη(ειδικα σε 4κ που δεν εχει ois),κακη διαχειριση μπαταριας αν και 4000 και κατι που κοιταζω δεν εχει και θυρα ακουστικων.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ναι μεν δικιο οτι στο εξωτερικο αγοραζουν κυριως μεσω προγραμματων/συμβολαιων,αλλα πιστεψε με οτι τους βγαινει αρκετα φθηνοτερα η συσκευη μεσω των προγραμματων αυτων.

 

Επισης οι εκει αλυσιδες τους δεν εχουν συνεχεια fixed τιμες σε ολα τα κινητα οπως σε μας.Ενα παραδειγμα απο media markt Γερμανιας στο galaxy note 8 σε σχεση με μας στην ιδια αλυσιδα

http://www.mediamarkt.de/de/product/_samsung-galaxy-note8-64-gb-schwarz-2319080.html

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-galaxy-note8-64gb-black-1202448.html

 

Αν οι αλλαγες ειναι καλες σε σχεση με το 5t και η τιμη ειναι μεχρι τα 500-530περιπου ευρω θα το τιμησω το Op6(εκτος αν δεν εχει θυρα ακουστικων που εκει τρωει ακυρο).

Αν παλι εχουν κανει ταρζανιες πχ μικρο βελτιωσεις σε καμερα,χειροτερη αυτονομια απο του 5τ,απουσια θυρας ακουστικων,αρχικη τιμη 600+ευρω κλπ,τοτε το προσπερναω χωρις πολλα πολλα.

 

Τελος ελπιζω να πεσει και ο δεικτης ακτινοβολιας Sar μιας και στο 5t επιασε κορυφη(με την κακη εννοια).

 

Ο λογος που με τραβαει ακομα το Oneplus και η εν λογω εταιρεια παρολα τα οσα εγιναν τον τελευταιο καιρο(ακομα και με την κλοπη στοιχειων),ειναι γιατι ως τωρα οτι εχουμε δει απο samsung και Huawei δεν μπορω να πω οτι ηταν τιποτα το ιδιαιτερο περαν των καμερων,και μαλιστα ηδη εχουν οι εν λογω συσκευες αρκετα κουσουρια.

Το μεν galaxy εχει θεμα στην οθονη που φαινεται σε videos(Και οχι μονο),καποιοι αναφερουν και για τηλεφωνα που σταματα η κληση κλπ.

Το δε huawei τα κλασσικα μικρο προβληματα της huawei με το χαζο ui της,θεματα στο video λογω παλιου επεξεργαστη(ειδικα σε 4κ που δεν εχει ois),κακη διαχειριση μπαταριας αν και 4000 και κατι που κοιταζω δεν εχει και θυρα ακουστικων.

 

Συμφωνω, ολοι πετανε χαρταετο, για αυτο και εγω ψαχνω να απαλλαγω απο τα... δεσμα της σαμσουνγκ :lol:

Μακαρι να καταφερει η oneplus με το 6αρι να με κρατησει εκει. Ολα θα κριθουν απο το ποσοστο βελτιωσης της καμερας φετος, με τα υπολοιπα ειμαι οκ. Αλλιως βλεπω να μενω κορεατιλα εν αναμονη των χειμερινων αφιξεων σε 7nm cpu (με πρωτο και καλυτερο το mate 20 pro, που θα σπερνει σε αυτο το κομματι) ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, ολοι πετανε χαρταετο, για αυτο και εγω ψαχνω να απαλλαγω απο τα... δεσμα της σαμσουνγκ :lol:

Μακαρι να καταφερει η oneplus με το 6αρι να με κρατησει εκει. Ολα θα κριθουν απο το ποσοστο βελτιωσης της καμερας φετος, με τα υπολοιπα ειμαι οκ. Αλλιως βλεπω να μενω κορεατιλα εν αναμονη των χειμερινων αφιξεων σε 7nm cpu (με πρωτο και καλυτερο το mate 20 pro, που θα σπερνει σε αυτο το κομματι) ;)

 

Οσο και να θεριζει το mate 20 pro,τι να το κανω οταν(οπως και οι αλλες παρομοιες εταιρειες)εχουν software τιγκα στο bloatware?

Δεν ειναι τυχαιο πως οι εταιρειες που παιρνουν τελευταιες τις μεγαλες αναβαθμισεις ειναι ολως τυχαιως αυτες που εχουν skin δικα τους με απειρες χαζο εφαρμογες.Το p10 για παραδειγμα τωρα τον Μαρτιο πηρε την αναβαθμιση σε oreo.

Τι να το κανεις οταν εχει μπαταρια 4000 και η διαχειριση της ειναι τετοια που ειναι λιγο καλυτερη απο του 5t των 3300?

 

Επισης μην ξεχναμε οτι ο τωρινος Kirin 970 της ειναι 2017 επιδοσεων,κατηγοριας snap 835 και οτι σε video τα βρισκει σκουρα(ειδικα σε 4κ που υπαρχει θεμα λογω OIS).

 

Στο μονο που διαπρεπει η Huawei πλεον ειναι στην φωτογραφια που εκει οντως εχει κανει πολυ καλη δουλεια απο το mate 10 pro και μετα.

 

Ας ειχαμε στην Ελλαδα επισημη αντιπροσωπεια/service και καλυψη για τα Pixel κινητα και θα σου ελεγα εγω ποσοι θα εριχναν ακυρο σημερα σε Huawei p20 pro Και galaxy s9+ για να παρουν το ''παλιοτερο'' pixel 2 xl.

 

Και γιαυτο και ο κοσμος προτιμαει τα Oneplus και ισως στο μελλον και τα Nokia.Γιατι προσφερουν με λιγοτερα χρηματα την ιδια εμπειρια με τα pixel(περαν της καμερας προφανως),ακομα και στις αναβαθμισεις.

 

Θα δουμε αυτο το μηνα τι θα γινει με τα Oneplus,g7 και Htc που πιστευω θα κριθουν πολλα,και οποιος θελει να περιμενει μεχρι τις γιορτες για τα υπολοιπα ας περιμενει.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ναι μεν δικιο οτι στο εξωτερικο αγοραζουν κυριως μεσω προγραμματων/συμβολαιων,αλλα πιστεψε με οτι τους βγαινει αρκετα φθηνοτερα η συσκευη μεσω των προγραμματων αυτων.

 

Επισης οι εκει αλυσιδες τους δεν εχουν συνεχεια fixed τιμες σε ολα τα κινητα οπως σε μας.Ενα παραδειγμα απο media markt Γερμανιας στο galaxy note 8 σε σχεση με μας στην ιδια αλυσιδα

http://www.mediamarkt.de/de/product/_samsung-galaxy-note8-64-gb-schwarz-2319080.html

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_samsung-galaxy-note8-64gb-black-1202448.html

 

Αν οι αλλαγες ειναι καλες σε σχεση με το 5t και η τιμη ειναι μεχρι τα 500-530περιπου ευρω θα το τιμησω το Op6(εκτος αν δεν εχει θυρα ακουστικων που εκει τρωει ακυρο).

Αν παλι εχουν κανει ταρζανιες πχ μικρο βελτιωσεις σε καμερα,χειροτερη αυτονομια απο του 5τ,απουσια θυρας ακουστικων,αρχικη τιμη 600+ευρω κλπ,τοτε το προσπερναω χωρις πολλα πολλα.

 

Τελος ελπιζω να πεσει και ο δεικτης ακτινοβολιας Sar μιας και στο 5t επιασε κορυφη(με την κακη εννοια).

 

Ο λογος που με τραβαει ακομα το Oneplus και η εν λογω εταιρεια παρολα τα οσα εγιναν τον τελευταιο καιρο(ακομα και με την κλοπη στοιχειων),ειναι γιατι ως τωρα οτι εχουμε δει απο samsung και Huawei δεν μπορω να πω οτι ηταν τιποτα το ιδιαιτερο περαν των καμερων,και μαλιστα ηδη εχουν οι εν λογω συσκευες αρκετα κουσουρια.

Το μεν galaxy εχει θεμα στην οθονη που φαινεται σε videos(Και οχι μονο),καποιοι αναφερουν και για τηλεφωνα που σταματα η κληση κλπ.

Το δε huawei τα κλασσικα μικρο προβληματα της huawei με το χαζο ui της,θεματα στο video λογω παλιου επεξεργαστη(ειδικα σε 4κ που δεν εχει ois),κακη διαχειριση μπαταριας αν και 4000 και κατι που κοιταζω δεν εχει και θυρα ακουστικων.

Τραγική η διαφορά. Έχω αγοράσει DSLR από mm Ελβετίας παρακαλώ σε τιμή που στο σκρουτζ είδα κάνα 6μηνο μετά :lol:

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω επισης το OP6 να πουλησει καλα μονο και μονο για να βγουν και συντομα οι θηκες απο γνωστες εταιρειες τυπου spigen.

 

Μην εχουμε παλι τα χαλια με το 5τ που επρεπε να περιμενεις σχεδον 3 μηνες για να δεις θηκη απο Spigen.

 

Αυτο βεβαια ισχυει και για αλλες γνωστες εταιρειες απλα αναφερω την παραπανω επειδη ειναι η αγαπημενη μου και πρωτη σε προτιμηση σε θηκες(χωρις να την θεωρω την καλυτερη βεβαια προς Θεου).

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω επισης το OP6 να πουλησει καλα μονο και μονο για να βγουν και συντομα οι θηκες απο γνωστες εταιρειες τυπου spigen.

 

Μην εχουμε παλι τα χαλια με το 5τ που επρεπε να περιμενεις σχεδον 3 μηνες για να δεις θηκη απο Spigen.

 

Αυτο βεβαια ισχυει και για αλλες γνωστες εταιρειες απλα αναφερω την παραπανω επειδη ειναι η αγαπημενη μου και πρωτη σε προτιμηση σε θηκες(χωρις να την θεωρω την καλυτερη βεβαια προς Θεου).

 

Μία original carbon bumper case day 1 και καθαρίσαμε και από θήκη...;)

Link to comment
Share on other sites

Μία original carbon bumper case day 1 και καθαρίσαμε και από θήκη...;)

 

Οι θηκες της Oneplus να σου πω την αληθεια δεν μαρεσουν κυριως απο πλευρας προστασιας και ειδικα για τα χρηματα που ζητανε παρολο που ειναι ομορφες.

 

Για παραδειγμα η συγκεκριμενη θηκη που αναφερεις κοστιζει 2.5φορες τα χρηματα της spigen rugged armor που ειχα στο 5t.

 

Παντως για το op6 εχει δικιο ενας που κραζει στο site οτι η εταιρεια κανει αλλα νταλων.

 

Ειχε ανεβει πιο παλια ενα poll για το τι υλικο θελει ο κοσμος στο επομενο κινητο και μολις το 10% ειπε οτι θελει το γυαλι.

https://forums.oneplus.com/threads/vote-for-your-favorite-texture.749139/

 

Και ως τωρα οι φημες λενε για γυαλι :D

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Οι θηκες της Oneplus να σου πω την αληθεια δεν μαρεσουν κυριως απο πλευρας προστασιας και ειδικα για τα χρηματα που ζητανε παρολο που ειναι ομορφες.

 

Για παραδειγμα η συγκεκριμενη θηκη που αναφερεις κοστιζει 2.5φορες τα χρηματα της spigen rugged armor που ειχα στο 5t.

 

Παντως για το op6 εχει δικιο ενας που κραζει στο site οτι η εταιρεια κανει αλλα νταλων.

 

Ειχε ανεβει πιο παλια ενα poll για το τι υλικο θελει ο κοσμος στο επομενο κινητο και μολις το 10% ειπε οτι θελει το γυαλι.

https://forums.oneplus.com/threads/vote-for-your-favorite-texture.749139/

 

Και ως τωρα οι φημες λενε για γυαλι :D

 

Δε διαφωνώ, αλλά μην ξεχνάς το κουπόνι των 20 ευρω για αξεσουάρ day 1. Ήτοι από τα 30 ευρώ της θήκης, την πληρώνεις 10 και κλείνεις για καιρό με το θέμα θήκη;)

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ, αλλά μην ξεχνάς το κουπόνι των 20 ευρω για αξεσουάρ day 1. Ήτοι από τα 30 ευρώ της θήκης, την πληρώνεις 10 και κλείνεις για καιρό με το θέμα θήκη;)

 

Δεν το ξεχναω καθολου,στην περιπτωση μου πηγε σε ακουστικα :)

Τα ακουστικα θα μεινουν και για το επομενο κινητο,η θηκη παλι οχι :P

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξεχναω καθολου,στην περιπτωση μου πηγε σε ακουστικα :)

Τα ακουστικα θα μεινουν και για το επομενο κινητο,η θηκη παλι οχι :P

 

Σωστός. Επίσης θυμησου τα early bird bundles. Παίζουν για λίγες ώρες στο 50% και με χαμηλό ποσό παίρνεις θήκη, γυαλι, ακουστικά κλπ;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος να δω σε τι τιμή θα έχουν το 8/256, και τι είδους πιστοποιηση θα έχει...

Αν και για τιμή κάτω από τα 650 δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος να δω σε τι τιμή θα έχουν το 8/256, και τι είδους πιστοποιηση θα έχει...

Αν και για τιμή κάτω από τα 650 δεν το βλέπω...

 

679 +-10 ευρώ και IP67 :)

Κάτω από 650,ναι, το ξεχνάς

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μην ισχυει αυτη η τιμη γιατι τοσο βρισκεις αυτες τις μερες το p20 pro με τις προωθητικες της huawei(και ας εχει προηγουμενο επεξεργαστη).
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στα 679 καιμε ΙΡ67,εγω θα παρω τελικά το Note8 σφραγισμένο 550€,μιας και αυτό το πόσο δεν το δίνω αυτή την στιγμή για καμιά συσκευή...

Απλά αυτή τη στιγμή έχω παγώσει το Note8, μιας και περιμένω την παρουσίαση του 1+6...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στα 679 καιμε ΙΡ67,εγω θα παρω τελικά το Note8 σφραγισμένο 550€,μιας και αυτό το πόσο δεν το δίνω αυτή την στιγμή για καμιά συσκευή...

Απλά αυτή τη στιγμή έχω παγώσει το Note8, μιας και περιμένω την παρουσίαση του 1+6...

 

Το point μου δεν ειναι μονο τι μπορει να παρει καποιος απο επωνυμη εταιρεια με εδω service κλπ,αλλα οτι στις επωνυμες εταιρειες οι τιμες σε βαθος χρονου πεφτουν κιολας.

 

Κοινως το P20 pro καλα καλα δεν βγηκε στην αγορα με αρχικη τιμη τα κοντα 870ευρω(ή και το s9+)και ηδη παιζουν προωθητικες ενεργειες -200ευρω.

 

Επισης οι πιο απλες εκδοσεις τους(λογω του οτι αρκετοι κοιταζουν τις μεγαλες/ακριβοτερες εκδοσεις)αυτες και αν εχουν πεσει πολυ.

P20 αυτη την στιγμη χαμηλοτερη τιμη 499ευρω https://www.skroutz.gr/s/14527718/Huawei-P20.html

 

Το θεμα με τα oneplus ειναι οτι δεν πρεπει να εχουν υψηλη τιμη ακριβως γιατι δεν πεφτει η τιμη τους(παρα μονο για οποιον αγορασει απο Κινα).

 

Και εγω παντως πανω απο 500-550ευρω(εκτος αν η βασικη εκδοση ειναι με 8gb ram που δεν το βλεπω)δεν δινω την παρουσα χρονικη στιγμη,ακριβως λογω των πολλων επιλογων που υπαρχουν.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το point μου δεν ειναι μονο τι μπορει να παρει καποιος απο επωνυμη εταιρεια με εδω service κλπ,αλλα οτι στις επωνυμες εταιρειες οι τιμες σε βαθος χρονου πεφτουν κιολας.

 

Κοινως το P20 pro καλα καλα δεν βγηκε στην αγορα με αρχικη τιμη τα κοντα 870ευρω(ή και το s9+)και ηδη παιζουν προωθητικες ενεργειες -200ευρω.

 

Επισης οι πιο απλες εκδοσεις τους(λογω του οτι αρκετοι κοιταζουν τις μεγαλες/ακριβοτερες εκδοσεις)αυτες και αν εχουν πεσει πολυ.

P20 αυτη την στιγμη χαμηλοτερη τιμη 499ευρω https://www.skroutz.gr/s/14527718/Huawei-P20.html

 

Το θεμα με τα oneplus ειναι οτι δεν πρεπει να εχουν υψηλη τιμη ακριβως γιατι δεν πεφτει η τιμη τους(παρα μονο για οποιον αγορασει απο Κινα).

 

Και εγω παντως πανω απο 500-550ευρω(εκτος αν η βασικη εκδοση ειναι με 8gb ram που δεν το βλεπω)δεν δινω την παρουσα χρονικη στιγμη,ακριβως λογω των πολλων επιλογων που υπαρχουν.

Δουλεψε ενα Ρ20 και δουλεψε και ενα 5τ...το Ρ20 κολλαει για κάποιο λογο χειρότερα και απο σαμσουνγκ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το point μου δεν ειναι μονο τι μπορει να παρει καποιος απο επωνυμη εταιρεια με εδω service κλπ,αλλα οτι στις επωνυμες εταιρειες οι τιμες σε βαθος χρονου πεφτουν κιολας.

 

Κοινως το P20 pro καλα καλα δεν βγηκε στην αγορα με αρχικη τιμη τα κοντα 870ευρω(ή και το s9+)και ηδη παιζουν προωθητικες ενεργειες -200ευρω.

 

Επισης οι πιο απλες εκδοσεις τους(λογω του οτι αρκετοι κοιταζουν τις μεγαλες/ακριβοτερες εκδοσεις)αυτες και αν εχουν πεσει πολυ.

P20 αυτη την στιγμη χαμηλοτερη τιμη 499ευρω https://www.skroutz.gr/s/14527718/Huawei-P20.html

 

Το θεμα με τα oneplus ειναι οτι δεν πρεπει να εχουν υψηλη τιμη ακριβως γιατι δεν πεφτει η τιμη τους(παρα μονο για οποιον αγορασει απο Κινα).

 

Και εγω παντως πανω απο 500-550ευρω(εκτος αν η βασικη εκδοση ειναι με 8gb ram που δεν το βλεπω)δεν δινω την παρουσα χρονικη στιγμη,ακριβως λογω των πολλων επιλογων που υπαρχουν.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι με την κυκλοφορία του oneplus 6 οι πωλήσεις του Ρ20 προ στην Ελλάδα θα συρρικνωθουν πολύ.

Τσέκαρε το traffic σε αυτό το νημα και το αντίστοιχο του Ρ20 προ σε ένα μήνα...

Ο κόσμος στην Ελλάδα γουστάρει σπεκς (κορυφαίο αντουτου, 8/256) και πιουριλα...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε ενα Ρ20 και δουλεψε και ενα 5τ...το Ρ20 κολλαει για κάποιο λογο χειρότερα και απο σαμσουνγκ

 

Καλα την huawei ουτως ή αλλως δεν την πηγαινω και λογω του skin της emui και μιας και πλεον εβγαλε την θυρα ακουστικων και απο την p σειρα(οπως οι καραγκιοζηδες στην sony που και αυτοι φετος εβγαλαν την θυρα ακουστικων στο xz2).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι με την κυκλοφορία του oneplus 6 οι πωλήσεις του Ρ20 προ στην Ελλάδα θα συρρικνωθουν πολύ.

Τσέκαρε το traffic σε αυτό το νημα και το αντίστοιχο του Ρ20 προ σε ένα μήνα...

Ο κόσμος στην Ελλάδα γουστάρει σπεκς (κορυφαίο αντουτου, 8/256) και πιουριλα...

 

Μονο που στην πραξη το myphone και τα γειτονικα forum δεν ειναι μικρογραφεια του τι πωλειται στην Ελλαδα(ειδικα οταν οι περισσοτεροι αλλαζουν πολλες απο τις ναυαρχιδες που βγαινουν καθε χρονια).

 

Οι επισημες πωλησεις ουτως ή αλλως αυτο λενε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465533

και στο εξωτερικο βεβαια κατι αντιστοιχο ισχυει απλα εκει ειναι πιο ψηλα η apple.

 

Και λογικο ουτως ή αλλως γιατι ο περισσοτερος κοσμος δεν ασχολειται με αυτα και απλα αγοραζει οτι βλεπει στις διαφημισεις ή γυρω του απο γνωστους και φιλους.

 

Δεν ειναι κοροιδα η Samsung/apple και huawei που δινουν εκατομ. στην προωθηση και διαφημιση των νεων τους προιοντων καθε χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σας παιδιά αφού είμαι κάτοχος του 3Τ και σκέφτομαι να πάρω το 6

Ελα όμως που κοιτάω έντονα και το Ρ20 pro όπου εδώ καθοριστικό ρόλο θα παίξει η τιμή

Εύχομαι να μην κάνει το λάθος και πάει την τιμή στα ύψη η Oneplus γιατί είμαι πολύ ευχαριστημενος με το 3Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σας παιδιά αφού είμαι κάτοχος του 3Τ και σκέφτομαι να πάρω το 6

Ελα όμως που κοιτάω έντονα και το Ρ20 pro όπου εδώ καθοριστικό ρόλο θα παίξει η τιμή

Εύχομαι να μην κάνει το λάθος και πάει την τιμή στα ύψη η Oneplus γιατί είμαι πολύ ευχαριστημενος με το 3Τ

 

Και εγω αυτο πιστευω γιατι εχει πραγματακια η εταιρεια που θελω προσωπικα ενα απο αυτα και η τιμη της.

 

Το θεμα ειναι οτι απο περυσι και ως τωρα και φετος εχω ξενερωσει παρα πολυ με το πως παει η βιομηχανια των smartphone. Και δεν με πειραζει τοσο το notch που στην τελικη στο android υπαρχει και τροπος να το κρυψεις.

 

Με πειραζουν αλλα πραγματα που πανε να μας επιβαλουν με το ζορι ολοι οπως απουσια θυρας ακουστικων(μετα και την Huawei φετος και Sony μονο η LG,Samsung,Oneplus ειναι που δεν εχουν βγαλει ακομα.Μεχρι και η Xiaomi και η Nokia με το 8 scirocco τις εχουν βγαλει)και συνεχομενη αυξηση τιμων.

Για μερικους απο μας ειναι και η κατασκευη απο γυαλι σε σχεση με το αλουμινιο.

 

Αντε να δουμε,2 εβδομαδες εμειναν.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καλα την huawei ουτως ή αλλως δεν την πηγαινω και λογω του skin της emui και μιας και πλεον εβγαλε την θυρα ακουστικων και απο την p σειρα(οπως οι καραγκιοζηδες στην sony που και αυτοι φετος εβγαλαν την θυρα ακουστικων στο xz2).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μονο που στην πραξη το myphone και τα γειτονικα forum δεν ειναι μικρογραφεια του τι πωλειται στην Ελλαδα(ειδικα οταν οι περισσοτεροι αλλαζουν πολλες απο τις ναυαρχιδες που βγαινουν καθε χρονια).

 

Οι επισημες πωλησεις ουτως ή αλλως αυτο λενε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465533

και στο εξωτερικο βεβαια κατι αντιστοιχο ισχυει απλα εκει ειναι πιο ψηλα η apple.

 

Και λογικο ουτως ή αλλως γιατι ο περισσοτερος κοσμος δεν ασχολειται με αυτα και απλα αγοραζει οτι βλεπει στις διαφημισεις ή γυρω του απο γνωστους και φιλους.

 

Δεν ειναι κοροιδα η Samsung/apple και huawei που δινουν εκατομ. στην προωθηση και διαφημιση των νεων τους προιοντων καθε χρονια.

 

Εγώ αναφέρθηκα ξεκάθαρα σε P20 pro και oneplus 6.

Δοκίμασε να πουλήσεις τέλη Ιούνη ένα oneplus 6 κι ένα Huawei P20 Pro εδώ η σε γειτονικό φόρουμ με μεγάλη επισκεψιμοτητα για να πειστείς για αυτό που λέω.

Θα στο θέλω κι αλλιώς.

Ένα oneplus 6 θα πωλείται μεταχείρισμενο ένα μήνα μετά την κυκλοφορία του, 30 ευρώ κατω από την τιμή διάθεσης του.

Δοκίμασε εκείνη των περίοδο να μεταπωλησεις ένα P20 pro. Θα πουληθεί Μαξ 650...

Όλα είναι νόμος αγοράς και ζήτησης. Και τα oneplus είναι μακράν τα πιο εμπορικά android μετά τη samsung στην Ελλάδα, μιλώντας πάντα για ναυαρχίδες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρθηκα ξεκάθαρα σε P20 pro και oneplus 6.

Δοκίμασε να πουλήσεις τέλη Ιούνη ένα oneplus 6 κι ένα Huawei P20 Pro εδώ η σε γειτονικό φόρουμ με μεγάλη επισκεψιμοτητα για να πειστείς για αυτό που λέω.

Θα στο θέλω κι αλλιώς.

Ένα oneplus 6 θα πωλείται μεταχείρισμενο ένα μήνα μετά την κυκλοφορία του, 30 ευρώ κατω από την τιμή διάθεσης του.

Δοκίμασε εκείνη των περίοδο να μεταπωλησεις ένα P20 pro. Θα πουληθεί Μαξ 650...

Όλα είναι νόμος αγοράς και ζήτησης. Και τα oneplus είναι μακράν τα πιο εμπορικά android μετά τη samsung στην Ελλάδα, μιλώντας πάντα για ναυαρχίδες...

 

Αυτο που περιγραφεις ομως ειναι ψιλο ασχετο με το τι αγοραζει γενικα ο κοσμος στην Ελλαδα μην τρελαθουμε κιολας.

Μαλλον ξεχνας οτι πολλοι ειναι αυτοι που αγοραζουν επωνυμα κινητα οπως Samsung και Huawei λογω αλυσιδων που τους δινουν μεχρι και 48δοσεις(χωρις βεβαια να σχολιασω το γιατι καποιος να αγορασει κινητο με 48δοσεις.......).

 

 

Το οτι υπαρχει μια μεριδα που κοιταζει σε Oneplus αυτο ειναι γεγονος δεν ειπε κανεις το αντιθετο.

 

Οσο για το τι γουσταρει ο καθενας στην Ελλαδα που λες πιο πισω,ας κοιταξουν λεω εγω καλυτερα να δουν τι θα φανε το μεσημερι και ας μου αφησουν τα antutu scores,γιατι ειναι ουτως ή αλλως και απο τα χειροτερα παραδειγματα καταναλωτη ο Ελληνας στο κομματι των smartphone.

 

Μην ξεχναμε και την παλια κλασσικη ατακα που ειχε βγει για μας στην Ελλαδα''κινητο για καφετερια και αν μιλαμε και για Iphone μονο αναπαντητες''.

 

Ο Ελληνας της κρισης και της ανεργιας(μερικοι μου δινανε το επιδομα ανεργιας τους για να παρουν high end πανακριβο κινητο.....) που μου εγινε και σπεκολαγνος τρομαρα του που στις περισσοτερες καφετεριες το wi fi σερνεται...

Ξερεις ποσες φορες εβριζα εξω σε καφετερια οταν ειχα το Oneplus5t(και προηγουμενα κινητα) και δοκιμαζα το wi fi και σερνοταν?Νομιζα οτι ειχε προβλημα το κινητο απο τις τραγικες ταχυτητες μηπως θελει service....

Εδω δεν κανουν τοσες αλλαγες οι περισσοτεροι σε χωρες του εξωτερικου που εχουν και καλυτερους μισθους και μικροτερη ανεργια και αυτο τον μαρανε τον Ελληνα αν θα παρει το Oneplus 6 για να λεει οτι εχει το μεγαλυτερο score στο Antutu,γελανε και οι πετρες.

 

Και για τα 256gb χωρο τι να τα κανει οταν η πιο βαρια του χρηση στο κινητο ειναι καμια φωτογραφια για facebook/instagram και αντε και κανενα τσαμπε παιχνιδι?

 

Παλια υπηρχε περισσοτερος κοσμος που ηταν με τις συχνες αλλαγες κινητων οχι μονο λογω λιγοτερης ανεργιας αλλα γιατι και οι τιμες ηταν χαμηλοτερες.

Τωρα οταν βλεπεις μεχρι και κινητα του 2016 τυπου galaxy s7 edge να φτανουν σημερα τα 430+ευρω,οι περισσοτεροι το εχουν μειωσει ή κοψει το hobby αυτο.

 

Τα παραπανω βεβαια δεν τα γραφω για να κραξω οποιον ασχολειται ακομα με αυτο το hobby,τα γραφω απλα μιας και πιο πανω στο σχολιο σου το γενικευσες.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...