Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει διαρρεύσει αυτό για την ωρα Τζον. Εκτιμώ πως όχι...

 

Κρίμα γιατί όλες η καινούργιες ναυαρχίδες έχουν Stereo speakers

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σαν κάτοχος oneplus 3 και με τη σταθερότητα που δείχνει τ κινητό απ την πρώτη μέρα λειτουργίας του, νομίζω είναι δύσκολο να αλλάξεις εταιρία, παραβλέποντας και κάποια χαρακτηριστικά που μπορεί να μην αρέσουν, π.χ notch (το οποίο εμένα μου αρέσει και παίζει να είμαι ο μοναδικός).

Το θέμα είναι αν θα περιμένουμε και oneplus 6t η θα μείνει με ένα κινητό τη χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει σίγουρα 6Τ,απλα εγώ πιστεύω ότι κάνουνε την παρουσίαση του 6 ένα μήνα πιο γρήγορα, για να μην δείχνει ότι μετά από ένα 4μηνο το ακυρώνουν και βγάζουν την Τ σειρά... Απλά για να μοιράσουν την χρονική διάρκεια των δύο μοντέλων...

Αυτό εγώ πιστεύω...

Άλλο Ιούνιο με Νοέμβριο και άλλο Μάιο με Νοέμβριο...

Μπορει να είναι λάθος η σκέψη μου, αλλά πιστεύω έχει μια λογική...

Link to comment
Share on other sites

Προμηθεύτηκαν και τον Snapdragon ένα μήνα νωρίτερα φέτος μιας και το s9 παρουσιάστηκε κι αυτό ουσιαστικά ένα μήνα νωρίτερα οπότε όλοι βολεμένοι, μικροί μεγάλοι ....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να μάθω

 

Stereo speakers θα έχει τελικά??

 

 

Δεν παίζει φίλε αυτό το σενάριο.

Ίσως στο 6T αν δούμε και αυτό με επιφύλαξη.

Σε τελικη έχει mod για stereo ήχο λογικα θα βγει και για 6(δεν υποκαθιστά στο 100% truly stereo speakers αλλά σε σεβαστό βαθμό σίγουρα μιας και το έχω εδώ και κανα τρίμηνο)

Θα βγει σίγουρα 6Τ,απλα εγώ πιστεύω ότι κάνουνε την παρουσίαση του 6 ένα μήνα πιο γρήγορα, για να μην δείχνει ότι μετά από ένα 4μηνο το ακυρώνουν και βγάζουν την Τ σειρά... Απλά για να μοιράσουν την χρονική διάρκεια των δύο μοντέλων...

 

Αυτό εγώ πιστεύω...

 

Άλλο Ιούνιο με Νοέμβριο και άλλο Μάιο με Νοέμβριο...

 

Μπορει να είναι λάθος η σκέψη μου, αλλά πιστεύω έχει μια λογική...

 

Το θεωρώ δεδομένο θα βγει 6Τ κατά 99.9% διότι εκείνη την εποχή θα παίζουν νέα iPhone,Pixel,LG,Huawei,Xiaomi,Samsung και δεν θα ήθελε η OnePlus να ξεχαστεί.

 

Προσωπικά θα ήθελα μια έκδοση ανα έτος και όσο το δυνατή πληρέστερη αλλά μάλλον εμπορικά την συμφέρει την OnePlus να βγάζει 2 εκδόσεις για να ακούγεται η OnePlus περισσότερο στην πιάτσα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει φίλε αυτό το σενάριο.

Ίσως στο 6T αν δούμε και αυτό με επιφύλαξη.

Σε τελικη έχει mod για stereo ήχο λογικα θα βγει και για 6(δεν υποκαθιστά στο 100% truly stereo speakers αλλά σε σεβαστό βαθμό σίγουρα μιας και το έχω εδώ και κανα τρίμηνο)

 

 

Το θεωρώ δεδομένο θα βγει 6Τ κατά 99.9% διότι εκείνη την εποχή θα παίζουν νέα iPhone,Pixel,LG,Huawei,Xiaomi,Samsung και δεν θα ήθελε η OnePlus να ξεχαστεί.

 

Προσωπικά θα ήθελα μια έκδοση ανα έτος και όσο το δυνατή πληρέστερη αλλά μάλλον εμπορικά την συμφέρει την OnePlus να βγάζει 2 εκδόσεις για να ακούγεται η OnePlus περισσότερο στην πιάτσα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ποια συσκευή έχει πραγματικά στέρεο ηχεία? Το ακουστικό δεν χρησιμοποιούν για αυτό το σκοπό?

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχει πραγματικά στέρεο ηχεία? Το ακουστικό δεν χρησιμοποιούν για αυτό το σκοπό?

 

Axon 7,Pixel 2 XL.

Και σε αυτά που παίζει το ακουστικό το ρόλο δεν είναι όλα ίδιας ποιότητας.

Πχ σε Huawei είναι χειρότερη η απόδοση σε σχέση με iPhone X η S9 σειρά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Axon 7,Pixel 2 XL

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Το axon είναι 2 ετών συσκευή, από τις νέες μόνο το pixel έχει πραγματικά στέρεο

Link to comment
Share on other sites

Το axon είναι 2 ετών συσκευή, από τις νέες μόνο το pixel έχει πραγματικά στέρεο

 

Καλά ο φίλος πάνω αναφέρθηκε σε υλοποίηση αλά S9 σειρά.

Ας βάλει τέτοια υλοποίηση όλοι ευχαριστημένοι θα είναι και εγώ μαζί.

 

Εως τότε καλά είναι και το mod.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο φίλος πάνω αναφέρθηκε σε υλοποίηση αλά S9 σειρά.

Ας βάλει τέτοια υλοποίηση όλοι ευχαριστημένοι θα είναι και εγώ μαζί.

 

Εως τότε καλά είναι και το mod.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Στο σ9 δεν είναι όπως με το mod στο OnePlus?

Link to comment
Share on other sites

Στο σ9 δεν είναι όπως με το mod στο OnePlus?

 

Πολύ ανώτερο σε υλοποίηση.

Θυμίζει λες και έχεις πραγματικά stereo ήχο.

 

Σε κλίμακα 10 το S9 το αγγίζει το 10 ενώ με το mod πιάνει 5-6 από το 0 out of the box.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

θα ζήσω και με μονοφωνικο ήχο αν είναι να γίνει το 6 τούβλο με ηχεία όπως το σ9
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

θα ζήσω και με μονοφωνικο ήχο αν είναι να γίνει το 6 τούβλο με ηχεία όπως το σ9

 

 

Σιγά ρε φίλε μην κανείς και μπράτσα :lol::lol::lol:

Έχεις το XZ2 Premium για απόκτηση μυών :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε φίλε μην κανείς και μπράτσα :lol::lol::lol:

Έχεις το XZ2 Premium για απόκτηση μυών :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

πολύ χοντροκομμενο και βαρύ ακόμα και για το χέρι το δικό μου

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι με την καμερα τι θα κανουν πρωτα και μετα με την αδιαβροχοποιηση.Αυτα ειναι που ενδιαφερουν αυτη την στιγμη τους περισσοτερους με 3η επιλογη τα στερεο ηχεια τυπου s9.

 

Ας τα κανουν τα δυο πρωτα και μετα ας κοιταξουν αν θελουν να βαλουν και στερεο ηχεια.

 

Επισης αυτο το μοντελο που ακολουθουν με τις 2 κυκλοφοριες καθε χρονο ειναι που εχει ξενερωσει και πολλους,ειδικα οσους αγοραζουν το πρωτο μοντελο τον Μαιο/Ιουνιο.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι με την καμερα τι θα κανουν πρωτα και μετα με την αδιαβροχοποιηση.Αυτα ειναι που ενδιαφερουν αυτη την στιγμη τους περισσοτερους με 3η επιλογη τα στερεο ηχεια τυπου s9.

 

Ας τα κανουν τα δυο πρωτα και μετα ας κοιταξουν αν θελουν να βαλουν και στερεο ηχεια.

 

Επισης αυτο το μοντελο που ακολουθουν με τις 2 κυκλοφοριες καθε χρονο ειναι που εχει ξενερωσει και πολλους,ειδικα οσους αγοραζουν το πρωτο μοντελο τον Μαιο/Ιουνιο.

πολυ σωστός

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουν με την κάμερα. Μην περιμένετε θαύματα.

Τα φράγκα έπεσαν σε cpu, gpu, ram και αποθηκευτικό χώρο. Κάμερα ελαφρώς βελτιωμένη θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουν με την κάμερα. Μην περιμένετε θαύματα.

Τα φράγκα έπεσαν σε cpu, gpu, ram και αποθηκευτικό χώρο. Κάμερα ελαφρώς βελτιωμένη θα είναι...

Η Xiaomi τι εκανε και ανεβηκε τοσο πολυ στις καμερες με το mi 6 και κυριως τελευταιο mi mix 2s και εβαλε και στερεο ηχεια?Μεχρι και OIS εχει.

 

Στο Oneplus5t τι μου εβαλαν μια καμερα ειδικα για συνθηκες χαμηλου φωτισμου, για φιγουρα?Γιατι διαφημιζε το Oneplus5 για την καμερα του που ουτε OIS δεν εχει?

 

Οποιος θελει ενα κινητο με καλη cpu/gpu/ram και αποθηκευτικο χωρο και δεν τον πειραζει να μην εχει τη νεα αναλογια οθονης αγοραζει αυτη την στιγμη απο Ελλαδα το Nokia 8 με 365ευρω παρακαλω και εχει και την stock android εμπειρια/ταχυτητα αναλογη του oxygen os(για τον μεσο χρηστη παντα)και φυσικα κατασκευη απο αλουμινιο και θυρα ακουστικων και μια καμερα που με gcam γινεται αρκετα αξιολογη.Και με εδω εγγυηση.

Ναι μεν εχει snap835 αλλα δεν εχει μεγαλες διαφορες απο τον snap845 περαν των γραφικων.

 

Το Huawei p20pro ηδη με διαφορες προωθητικες ενεργειες ειναι στα κοντα 600-650ευρω και εχει μια απο τις καλυτερες φωτοκαμερες της αγορας,στερεο ηχεια,αδιαβροχο και amoled οθονη.

 

Ενας Snap845 πλεον δεν αρκει για να πουλησει η Oneplus νεο κινητο,οπως εκανε με το OP5.

 

Ασε που εχω περιεργεια να δω ποσοι θα το προσπερασουν το 6ρι περιμενοντας το πιο ''ολοκληρωμενο'' 6t.

 

Δυστηχως ετσι ειναι ο κοσμος του Android απο πλευρας ανταγωνισμου ειδικα απο τις μεγαλες εταιρειες.

 

Να δουμε ποσο θα εχει πεσει σε τιμη το galaxy s9+ μεχρι να βγει το 6T.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

όσο και να πέσει το σ9 υπάρχει ένας τομέας που χάνει κατά κράτος και είναι το software. όχι μόνο είναι άθλιο σαν υλοποίηση αλλά μετά από 1 χρόνο είναι ξεχασμένο από τον Θεό στις αναβαθμίσεις. τι να το κάνω λοιπόν να πληρώσω 700 - 800 ευρώ και του χρόνου τέτοια εποχή να περιμένω πότε θα πάρω update? η σαμσουνγκ σε αυτό το κομμάτι είναι χειρότερη από την χιαομι.

 

αν είναι να γίνει και η 1+ σαν την σαμσουνγκ, ευχαριστώ δεν θα πάρω

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σαν κάτοχος oneplus 3 και με τη σταθερότητα που δείχνει τ κινητό απ την πρώτη μέρα λειτουργίας του, νομίζω είναι δύσκολο να αλλάξεις εταιρία, παραβλέποντας και κάποια χαρακτηριστικά που μπορεί να μην αρέσουν, π.χ notch (το οποίο εμένα μου αρέσει και παίζει να είμαι ο μοναδικός).

Το θέμα είναι αν θα περιμένουμε και oneplus 6t η θα μείνει με ένα κινητό τη χρονιά

 

Μαζί σου και εγώ...και εμένα μ αρέσει το notch:p

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi τι εκανε και ανεβηκε τοσο πολυ στις καμερες με το mi 6 και κυριως τελευταιο mi mix 2s και εβαλε και στερεο ηχεια?Μεχρι και OIS εχει.

 

Στο Oneplus5t τι μου εβαλαν μια καμερα ειδικα για συνθηκες χαμηλου φωτισμου, για φιγουρα?Γιατι διαφημιζε το Oneplus5 για την καμερα του που ουτε OIS δεν εχει?

 

Οποιος θελει ενα κινητο με καλη cpu/gpu/ram και αποθηκευτικο χωρο και δεν τον πειραζει να μην εχει τη νεα αναλογια οθονης αγοραζει αυτη την στιγμη απο Ελλαδα το Nokia 8 με 365ευρω παρακαλω και εχει και την stock android εμπειρια/ταχυτητα αναλογη του oxygen os(για τον μεσο χρηστη παντα)και φυσικα κατασκευη απο αλουμινιο και θυρα ακουστικων και μια καμερα που με gcam γινεται αρκετα αξιολογη.Και με εδω εγγυηση.

Ναι μεν εχει snap835 αλλα δεν εχει μεγαλες διαφορες απο τον snap845 περαν των γραφικων.

 

Το Huawei p20pro ηδη με διαφορες προωθητικες ενεργειες ειναι στα κοντα 600-650ευρω και εχει μια απο τις καλυτερες φωτοκαμερες της αγορας,στερεο ηχεια,αδιαβροχο και amoled οθονη.

 

Ενας Snap845 πλεον δεν αρκει για να πουλησει η Oneplus νεο κινητο,οπως εκανε με το OP5.

 

Ασε που εχω περιεργεια να δω ποσοι θα το προσπερασουν το 6ρι περιμενοντας το πιο ''ολοκληρωμενο'' 6t.

 

Δυστηχως ετσι ειναι ο κοσμος του Android απο πλευρας ανταγωνισμου ειδικα απο τις μεγαλες εταιρειες.

 

Να δουμε ποσο θα εχει πεσει σε τιμη το galaxy s9+ μεχρι να βγει το 6T.

 

Η xiaomi εδωσε παλι οθονη της πλακας, εκοψε απο εκει φραγκα. Επισης το mi mix 2s θα εχει μεγαλυτερη τιμη (η εκδοση 8/256) απο την αντιστοιχη 8/256 του oneplus 6 (και το δευτερο εχει σοβαρο after sales support, δυνατοτητα επιστροφης 14 ημερων κλπ κλπ που αυξανουν κι αλλο το τελικο κοστος).

Η oneplus δε βλεπω να προτιθεται να δωσει σοβαρη καμερα στο 6αρι, θα πουλησει (και θα πουλησει καλα) μονο και μονο με το νεο design του και την ωμη βια (για αλλη μια φορα), θυμηθειτε το (συν τα εξτρα μπιχλιμπιδια, οπως ασυρματη φορτιση, αδιαβροχοποιηση)... Το προ 20 βγαζει αντουτου κοντα στις 200Κ και το oneplus 6 θα αγγιζει τις 270Κ. Μια χαρα selling point ειναι αυτο για τους φανατικους της τεχνολογιας, πιστεψε με ;)

Το s9+ εσυ κι εγω μπορουμε να το βρουμε φθηνα (προσφορες, αγγελιες κλπ), οπως και το προ 20, αλλα εμεις ΔΕΝ ειμαστε η αγορα της oneplus .Μη μπερδευεσαι.

Στα σοβαρα κρατη (Αγγλια, Γερμανια κλπ) ΔΕ μπορεις να βρεις στην αγορα (χωρις συμβολαια, κλειδωματα κλπ) s9+ κατω απο 800+ ευρω και p20 pro, ισως και ψηλοτερα. Εκει δεν παιζουν δωροεπιταγες, επιστροφες κλπ, αυτα ειναι ελληνικα τερτιπια για να αναθερμανουν μια εντελως ψοφια (απο αγοραστικη δυναμη) αγορα...

Αρα, ναι, εξακολουθει να δινει φθηνοτερη λυση απο τους "μεγαλους"

Μιλώντας για Ελλαδα, ναι, συμφωνω απολυτα μαζι σου.

Αλλωστε τα εχω γραψει απο την πρωτη στιγμη που παρουσιαστηκε το σ9+. Με ενα s9+ σε ενα μηνα να το βρισκεις και με 650, δε βλεπω πως μπορει να εχει τυχη στην ελληνικη αγορα ενα oneplus (αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το Oneplus 6 μέσα από ορισμένες φωτογραφίες Unboxing & Hands on review

https://techmaniacs.gr/to-oneplus-6-mesa-apo-orismenes-fotografies-unboxing-hands-on-review/

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ειναι!

Με μόνιμη απόκρυψη δρακουλοδοντα και εξαφάνιση navigation button ναι ειναι μια χαρά κούκλα,αλλιώς είναι πανούκλα:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...