Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχώρησα χθες στην ενεργοποίησης του volte μέσα από την γνωστή διαδικασία στο xda αλλα δεν μου δούλεψε μετά την επανεκκίνηση της συσκευής. Πήρα όμως σήμερα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου το ενεργοποιησαν αυτοί και παρόλο που μου έλεγαν ότι δεν είναι η συσκευή συμβατή εγώ επέμενα και τελικά μου το ενεργοποιησαν. Μόλις έκλεισα την κλήση δεν πέρασε ένα λεπτό και εμφανίστηκε το σχετικό εικονίδιο δίπλα στο σήμα. Δεν χρειάστηκε καν να κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο. Επίσης δουλεύει μια χαρά και τo wifi calling. Οπότε αν δεν έχετε κάποια συμβατή συσκευή που λέει στο site της cosmote να βάλετε εκεί την σιμ σας και να το ενεργοποιήσετε και μετά να περάσετε την σιμ στο oneplus απλά πάρτε τηλέφωνο να σας το ενεργοποιήσουν.

το ειχα και εγω για ενα διαστημα, αλλα δεν ειναι αψογο. Δηλαδη στο 10% των κλησεων δεν ακουγα ή δεν με ακουγαν. Οποτε εχε το νου σου!

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

το ειχα και εγω για ενα διαστημα, αλλα δεν ειναι αψογο. Δηλαδη στο 10% των κλησεων δεν ακουγα ή δεν με ακουγαν. Οποτε εχε το νου σου!

 

Ποιο προφίλ είχες ενεργοποιήσει στο πρόγραμμα qpst? Εγώ έβαλα το Telefonica_uk_comercial και θα δω. Κάποιος έγραψε στο YouTube ότι το προφίλ telia-filand είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Vodafone UK εδώ και 10 μήνες περίπου για το vowifi και volte και είναι άψογο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Vodafone UK εδώ και 10 μήνες περίπου για το vowifi και volte και είναι άψογο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τουλάχιστον σήμερα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με της κλήσεις. Αυτό όμως που παρατήρησα είναι σαφώς η περισσότερη κατανάλωση στην μπαταρία. Πόσο ακριβώς όμως δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προφίλ είχες ενεργοποιήσει στο πρόγραμμα qpst? Εγώ έβαλα το Telefonica_uk_comercial και θα δω. Κάποιος έγραψε στο YouTube ότι το προφίλ telia-filand είναι καλύτερο.

vodafone India νομιζω.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και το χαλάει το πράγμα η op με τις αναβαθμίσεις. Έταξε κάθε 2 μήνες security update (που κακά τα ψέματα είναι πανεύκολο να το κάνουν και κάθε μήνα αφού δεν είναι παρεμβατικό στο λειτουργικό), έχουν περάσει 2,5 μήνες και ακόμα τίποτα έχοντας μείνει κολλημένοι στην έκδοση ασφαλείας Ιανουαρίου εμείς και το op6t και παράλληλα δεν έχουμε κανένα νέο για το πότε θα πάρουμε αναβάθμιση. Ακόμα και η Samsung σε κάτι j5 2016 τα έχει με έκδοση ασφαλείας Μαρτίου. Ένα αβαντάζ είχε η op σχετικά με την ταχύτητα αναβαθμίσεων και αυτό το χάνει σιγά σιγά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και το χαλάει το πράγμα η op με τις αναβαθμίσεις. Έταξε κάθε 2 μήνες security update (που κακά τα ψέματα είναι πανεύκολο να το κάνουν και κάθε μήνα αφού δεν είναι παρεμβατικό στο λειτουργικό), έχουν περάσει 2,5 μήνες και ακόμα τίποτα έχοντας μείνει κολλημένοι στην έκδοση ασφαλείας Ιανουαρίου εμείς και το op6t και παράλληλα δεν έχουμε κανένα νέο για το πότε θα πάρουμε αναβάθμιση. Ακόμα και η Samsung σε κάτι j5 2016 τα έχει με έκδοση ασφαλείας Μαρτίου. Ένα αβαντάζ είχε η op σχετικά με την ταχύτητα αναβαθμίσεων και αυτό το χάνει σιγά σιγά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Beta έχει σχεδόν πάντα το τελευταίο security update.. Το κακό είναι πως η stable είναι σχετικά πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και το χαλάει το πράγμα η op με τις αναβαθμίσεις. Έταξε κάθε 2 μήνες security update (που κακά τα ψέματα είναι πανεύκολο να το κάνουν και κάθε μήνα αφού δεν είναι παρεμβατικό στο λειτουργικό), έχουν περάσει 2,5 μήνες και ακόμα τίποτα έχοντας μείνει κολλημένοι στην έκδοση ασφαλείας Ιανουαρίου εμείς και το op6t και παράλληλα δεν έχουμε κανένα νέο για το πότε θα πάρουμε αναβάθμιση. Ακόμα και η Samsung σε κάτι j5 2016 τα έχει με έκδοση ασφαλείας Μαρτίου. Ένα αβαντάζ είχε η op σχετικά με την ταχύτητα αναβαθμίσεων και αυτό το χάνει σιγά σιγά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπήκα να γράψω αυτό ακριβώς. Ότι έχει καθυστερήσει η ενημέρωση ασφαλείας. Δεν ξέρω αν είναι στα τελειώματα η 9.0.5 και θέλουν να το δώσουν αλλά αρχίζει και γίνεται δυσκίνητη.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να γράψω αυτό ακριβώς. Ότι έχει καθυστερήσει η ενημέρωση ασφαλείας. Δεν ξέρω αν είναι στα τελειώματα η 9.0.5 και θέλουν να το δώσουν αλλά αρχίζει και γίνεται δυσκίνητη.
Μάλλον έχουν γίνει πονηροί και αρχίζουν τα παλιά τρελά της HTC αφού και η xiaomi με 20πλασιες συσκευές δίνει αναβαθμίσεις κανονικά παρόλο που αργεί λίγο να δώσει τα Major updates αν και στα αντίστοιχης κατηγορίας συσκευές είναι πλέον το ίδιο γρήγορη... Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκεφτομαι να αγορασω το oneplus 5t/6 (τα βρισκω μεταχειρισμενα ιδια τιμη ~250€).

Διαβασα οτι το oxygen os κλεινει τις εφαρμογες στο background ακομα κ αν κλεισεις ολα τα battery optimization settings.

Αυτο συμβαινει σε καθε κινητο ή ειναι καποια 'προβληματικα'; Επισης εξακολουθει να συμβαινει και με αλλη rom?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες διάβασες? Μια χαρά παραμένουν οι εφαρμογές ανοιχτές. Δεν ξέρω αν αφήσεις καμιά 30 αρια τι θα κάνει αλλά σε νορμάλ κατάσταση 10 - 15 δεν κλείνει κάτι. Ίσως κάποια reload σε κάποιες που και αυτό δεν το βλέπω συχνά.
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/15011394/OnePlus-6-128GB.html#sku_review_384504

 

Εδω πχ υπαρχει αυτο το σχολιο, αλλα και σε αυτο το topic βρηκα καποιους να λενε για εφαρμογες να κλεινουν. Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/15011394/OnePlus-6-128GB.html#sku_review_384504

 

Εδω πχ υπαρχει αυτο το σχολιο, αλλα και σε αυτο το topic βρηκα καποιους να λενε για εφαρμογες να κλεινουν. Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Στο συγκεκριμένο topic ένα άτομο το γράφει μόνο και μάλιστα το έχει γράψει στο 70% των post του. Απο τόσους χρήστες που το δουλεύουμε 1-2 άτομα στα τόσα που δεν έχουμε πρόβλημα δε νομίζω ότι είναι κριτήριο για το συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο topic ένα άτομο το γράφει μόνο και μάλιστα το έχει γράψει στο 70% των post του. Απο τόσους χρήστες που το δουλεύουμε 1-2 άτομα στα τόσα που δεν έχουμε πρόβλημα δε νομίζω ότι είναι κριτήριο για το συγκεκριμένο κινητό.
Το ίδιο άτομο έχει τρελάνει τον κόσμο καθώς και τους developers σε όλο και στο xda καθώς και στο forum της oneplus αφού κανένας άλλος δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/15011394/OnePlus-6-128GB.html#sku_review_384504

 

Εδω πχ υπαρχει αυτο το σχολιο, αλλα και σε αυτο το topic βρηκα καποιους να λενε για εφαρμογες να κλεινουν. Ευχαριστω για την απαντηση.

Δηλαδή βρήκες ένα άτομο εκεί και άλλον ένα εδώ και σου φάνηκε ότι παίζει να έχει τόσο σημαντικό πρόβλημα που όμως μόνο 2 άτομα το αναφέρουν.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι φώτο 1,3 είναι με την στοκ ενώ οι 2,4 με gcam την τελευταία arnova και το config που έχει για το op6.

Στο μάτι μου φαίνονται πιο φυσικά χρώματα της στοκ. Πείτε εντυπώσεις.

1 https://postimg.cc/SnM3GGsb

2 https://postimg.cc/wt5rCTLW

3 https://postimg.cc/B8vD0m1d

4 https://postimg.cc/sB0WD5Y1

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

το volte υπαρχει αναφορα αν δουλευει καπου αλλου στην ευρωπη απευθειας χωρις root κλπ?

 

 

ναι,Αγγλια που είμαι εγώ δεν χρειάστηκε να κάνω απολύτως τίποτα για να ενεργοποιηθεί.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Κλείνει εφαρμογές ναι ισχύει το πρόβλημα και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνουν τίποτα για να αλλάξει αυτό παρόλο τα παράπονα. Με άλλη ρομ κρατάει όσες εφαρμογές ανοίξεις

 

2η καρτέλα σε οποιονδήποτε Browser δεν κρατάει, πάει το reload σύννεφο

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που τα γράφεις αυτά, με ψαρώνεις και το δοκιμάζω από την αρχή. Δεν έχω καταφέρει να αναπαράγω το πρόβλημα που λένε και οι τεχνικοί...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και το Vowifi?

 

το vo-wifi έπρεπε να παω

settings - WiFi & Internet -Sim &Network - SIM 1 και να ενεργοποιήσω την επιλογή Wi-Fi Calling

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, τι να σου πω, εγώ έχω αγανακτήσει με αυτό το θέμα. Έχασε το μεγαλύτερο πλεονέκτημα η 1+ με αυτή την βλακεια
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, τι να σου πω, εγώ έχω αγανακτήσει με αυτό το θέμα. Έχασε το μεγαλύτερο πλεονέκτημα η 1+ με αυτή την βλακεια

 

Παιζει να είσαι εσύ και άλλοι 5 στο κόσμο (αν είστε και τόσοι) με το πρόβλημα, θέμα ρυθμίσεων είναι κατά 99%

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, τι να σου πω, εγώ έχω αγανακτήσει με αυτό το θέμα. Έχασε το μεγαλύτερο πλεονέκτημα η 1+ με αυτή την βλακεια
Μήπως έχεις πειράξει τίποτα στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει κάτι και ότι και να δοκίμασα το ίδιο κάνει. Δοκίμασα χίλια δυο πράγματα, με όλα το ίδιο γίνεται. Εκτός αν βάλω άλλη ρομ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...